Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

A co się Tobie w nim nie podoba, tak dokładniej niż tylko nudny.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Zegarek nawiazuje do stylu z poprzedniego wieku, ale tak naprawde jest za duzy. Chce sie vintage, niby sie czuje przez chwile a nagle zapomina bo zegarek ma za duze lug 2 lug i zachwiane proporcje. Stad czuje, ze szybko by mi sie znudzil bo udaje cos czym nie jest :) Plus nie podoba mi sie wskazowka godzinowa. Wykonanie na najwyzszym poziomie, swego czasu przymierzalem, to nie ma sie do czego przyczepic z tej strony.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie leży na ręce a kolory to bajka w porównaniu do czarnego. Pelagos to już zupełnie cos innego ale tez niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za poprzednie dwa posty, jeden pod drugim, ale pisałem z fona i jakoś się nie udało w jednym.

Co do Tudora, to aspekt wizualny jest całkowicie subiektywny, wiec co jest ciekawe do jednych staje się nudne dla drugich. 

Dla mnie właśnie to jest zaletą, że jest w nim tak dużo tradycyjnego wyglądu i nawiązania do vintage, ale z teraźniejszymi trendami.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie można obejrzeć Tudora w Warszawie?


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest w Kruku w Złotych Tarasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy, trzeba będzie pozwiedzać ZT ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tez na Ptasiej - tzn. był jakiś tydzień temu, gdy tam byłem. Oglądałem wersje Blue na pasku. Był też z tego co pamietam w wersji Red. Oprócz tych, także chrono Heritage i dwa Grantoury.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. I ja w takim razie z chęcią zawitam w Złotych Tarasach. Dziękuję panowie za informacje.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem który wybrać

brąz

thumb-img-1447104933106839834.jpg

 

czy navy blue :)

thumb-img-1447105138655504212.jpg

 

ale decyzja zapadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem w prezencie Gshocka :), aż z Belgii trzeba było go ściągnąć.

 

niemniej jednak pilota w kolekcji muszę mieć, stąd ten Zenith w brązie, prędzej czy później musi się znaleźć w kolekcji.

 

tu zdjęcie lepszej jakości:

img-1447140427641972361.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith świetny. W końcu włożyli in-house tak jak powinno być. Dla mnie jednak za mały - przy tych 45mm jest trochę nieproporcjonalny.

Wersja GMT dużo fajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajny zegar. Ze wzgledu na design i kolor koperty jest batdzo charakterystyczny.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście w końcu inhouse (Elite) w tym modelu. poprzednio extra special to selita i to mnie "bolało"

Przymierzałem też wersję z inhousem ale 40 mm.

tutaj zegarek wydawał mi się malutki. nawet jak na mój mikry nadgarstek.

 

nie wiem spy o jakich proporcjach piszesz jeżeli chodzi o model w brązie. według mojej oceny wszystko gra.

oczywiście inaczej wyglądała by tarcza i cały zegarek jeżeli byłaby mała sekunda na 9tce.

może nawet wolę małą sekundę od centralnej.

 

do proporcji moglibyśmy się przyczepić jeżeli chodzi o rozmiar mechanizmu do rozmiaru koperty :) na szczęście tu jest piękny pełny tytanowy dekiel.

 

w tym modelu największy plus to materiał koperty. będzie zmieniała się wraz z noszeniem, ale też łatwo doprowadzić ją do pierwotnego stanu i nie mówię to o zarysowaniach tylko patynie.

 

na mój nadgarstek Pilot w rozmiarze 45 mm to max.

 

jeżeli mówisz o GMT to proszę: (zdjęcie przekłamane bo z bliska, pasek nie dopięty i inna perspektywa, ale już czułem że jest za duży)

img-14471496811967817733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest za duzy i pozniej wyglada to komicznie. No i stal to juz nie to. Traci swoj charakter. Ten pierwszy byl idealny. Jaki masz nadgarstek ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obwód nadgarstka jakieś 17 cm, tylko że jak pisałem mam płaski nadgarstek, szerokość jakieś 5,5-6 cm.

jednak z takimi ocenami o komiczności to bym się wstrzymał :)

przynajmniej ja takich oceni nie wysuwam. ważne jest jak ja (ktoś) się czuje w danym zegarku.

 

już 45 mm brzmi dla mnie bardzo dużo, ale ze względu na rodzaj zegarka - Pilot i jego ułożenie na nadgarstku jest to jeszcze akceptowalne.

zgadzam się z tobą 70' że stal to nie to. poza tym źle się czułem z tak dużym zegarkiem i nie czuł bym przyjemności z jego noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w wersji 45mm chyba za długie są uszy. Mierzyłem oba i GMT dużo zgrabniej wyglądał. Pilot musi być duży.

Też mam bardzo płaski/szeroki nadgarsek (6cm) i zegarki poniżej 44mm wyglądają średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem ostatnio takiego Zenitha. Zachwycający. Jakość wykonania powaliła mnie w tej cenie. Koperta z boku polerowana, z frontu szczotkowana, pomiędzy piękny szlif. Mechanizm wykonany perfekcyjnie. Piękny zegarek.

Prawie zacząłem żałować, że kupiłem Omegę :-)

 

zdjęcia z internetu ale niestety nie widać najlepszego w kopercie

post-61776-1447231148,615_thumb.jpg

post-61776-1447231166,6733_thumb.jpg

Edytowane przez mikeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem go z pół roku temu i odniosłem wrażenie ( oczywiście z wszystkimi zaletami przedstawionymi przez Ciebie się zgadzam) że jednak Omega układała się lepiej na nadgarstku, przynajmniej moim. Niby wszystko było OK, ale na moim nadgarstku jakoś mu nie pasowało.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wizualnie przeszkadzają nakładające się subtarcze, ale wielki plus za mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same odczucia odnośnie subtarcz. Nie pozostaje nic innego jak posiadać zarówno Omegę, jak i Zenitha :) Innych opcji nie ma :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam, mierzę, oglądam...

Wczoraj ofiarą padł LLD, zegarke, na który jestem/byłem napalony coś koło 1,5 roku  Jak wygląda każdy wie więc zdjęcia zbędne. Niestety jak t bywa w wielu przypadkach czar pryska po przymiarce. Zegark na pewno z klimatem i tu nie ma żadnej dyskucji. Niby 42mm, 22mm w uszach, a na ręku straszna mizernotka. Do tego nie wiem jaka była wersja paska, wydaje mi się, że XS ponieważ ledwo co mogłem go zapiąć. Zdjęcia kolegów z forum dawały zupełne inny obraz tego zegarka, przynajmniej dla mnie.

Mam jakies dziwny "kompleks" orisowskiego divera...Wszystko co zakładam na nadgarstek wydaje mi się za małe mimo, że przed zakupem Orisa 42mm były dla mnie w sam raz. Nawet ostatnio mierzona Kontiki FH jakoś bardziej mi pasowała, ale to chyba bardziej kwestia kajdana, na którym była.

Myślałem też, że LLD jest bardziej uniwersalnym zegarkiem. W pracy koszula, marynarka więc tu pasowałby idealnie. Po pracy raczej lużno, longsleevy, bluzy, tatuaże i air maxy i tutaj nijak się to ma do tego czasomierza. Niby sprzedawca proponował mi gumę, ale jakoś mi ona słabo pasuje do vintydżowego stylu Longina. Nie wiem czy chce wydac prawie 6,5 k zł na zegarek "do pracy". Tutaj chyba skieruję się bardziej w stronę Eterny FH.

 

Dla porównania stylów jakieś dwa tygodnie temy przymierzałem Orisa Sixty-Five. Pomijając moje wrażenia na temat tego zegarka i "szału" jaki robi to wybaczcie, do LLD nie ma podjazdu:)

 

Szukamy dalej z Eterną FH w odstawce:)

Edytowane przez s3pp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.