Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Mariusz za wyjasnienie


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzieki Mariusz za wyjasnienie

Nie ma za co. Opublikowałem na swojej stronie materiał video obrazujący jak to działa.

 

Vacheron Club

 

Zapraszam  :). Film pokazuje też trochę smaczków konstrukcyjnych kalibru 5200. Za jakiś czas opiszę rzeczony werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ten VC jest fajny ale zdecydowanie wolałbym RO 15300.

 

 Ja z Overseas trochę się zakręciłem. Najpierw widziałem fotki z SIHH - zegarki bardzo przypadły mi do gustu. Później zobaczyłem na żywo model ze srebrną tarczą i byłem trochę zdegustowany. Na jakiś czas przestałem zaprzątać sobie głowę Overseasem. Ale później miałem możliwość obejrzenia na żywo wersji z niebieską tarczą, która bardzo przypadła mi do gustu. Wizualnie zegarek idealnie trafia w mój gust. Na temat mechanizmu jeszcze się nie wypowiadam. Zbieram informacje, ale wiedza, którą posiadam, wystarczy mi już do podjęcia decyzji co do zakupu. W ogóle temat Overseas ciągnie się u mnie przez wiele lat. Jeszcze przed RO 15300 rozważałem zakup VC, ale ostatecznie się nie zdecydowałem ze względu na brak własnego mechanizmu Vacheron Constantin w rzeczonym zegarku. Fajnie byłoby zrobić kiedyś test porównawczy nowego Overseasa z RO 15300 lub 15400. Ale do porządnej recenzji muszę się dobrze przygotować i poznać kaliber 5100, a to wymaga czasu (o 3120 wiem już chyba wszystko). Na stronę internetową Vacheron Constantin niestety nie ma co liczyć.  Poziom szczegółowości informacji - jak dla mnie zbyt słaby. Chyba trzeba będzie zaprzyjaźnić się z zegarmistrzami Vacheron Constantin  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się do tezy, że dla jednozegarkowego pasjonata postawienie obu jest trochę bez sensu. Wszak oba wywodzą się z ikony lat 70-tych ubiegłego wieku. Łączy je jedna i ta sama idea luksusowego zegarka sportowego, są w podobnej stylistyce, o zbliżonym przeznaczeniu i funkcjach. Wolałbym zostawić AP i dokupić bardziej eleganckiego i nowoczesnego Quai De L’ile tak aby mieć zróżnicowane zegarki.

 

The_four_iconic_luxury_sports_watches_of

Mariusz, jak się coś więcej dowiesz o 5100 to chętnie bym też przeczytał jeśli nie będziesz miał nic przeciwko aby się tym podzielić. System zmiany pasków w Overseas to bardzo użyteczna opcja. Zastanawia mnie natomiast dlaczego VC praktykuje stosowanie wewnętrznej koperty dla uzyskania ochrony antymagnetycznej a nie podąża w stronę nowoczesnych rozwiązań materiałowych, których przewagą jest obniżenie wagi zegarka, gabarytów i większa efektywność ochrony.          

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pozostaje Mariusz kupić VC ale nie pozbywać się 15300 :)

 

Rozważałem Bartek taką opcję  :). Nie wiem jednak czy zostawię RO, bo ja jestem raczej jednozegarkowcem. Dlatego podoba mi się system łatwej zmiany bransolety w Overseas oraz to, że producent dorzuca do zestawu paski. W sumie kupujesz jeden zegarek, a masz trzy style.

 

Mariusz, jak się coś więcej dowiesz o 5100 to chętnie bym też przeczytał jeśli nie będziesz miał nic przeciwko aby się tym podzielić.

Tomek,

nie po to założyłem AP Club, Vacheron Club, współpracuję z KMZiZ, żeby mieć coś przeciwko :).

 

System zmiany pasków w Overseas to bardzo użyteczna opcja. Zastanawia mnie natomiast dlaczego VC praktykuje stosowanie wewnętrznej koperty dla uzyskania ochrony antymagnetycznej a nie podąża w stronę nowoczesnych rozwiązań materiałowych, których przewagą jest obniżenie wagi zegarka, gabarytów i większa efektywność ochrony.

CEO Vacheron Constantin powiedział kiedyś, że to ich celowy wybór. Oglądałem ostatnio wywiad z Larsem Ulrichem. Zapytany o najnowszą płytę Metaliki, o skojarzenia z Death Magnetic oraz początkowym okresem twórczości, odpowiedział używając świetnego przykładu. Powiedział, że jadąc do przodu, spoglądasz czasem w lusterko wsteczne. Metallica nie zapomina skąd się wywodzi. Podobnie jest z Vacheron Constantin. Oni przywiązani są tradycyjnego zegarmistrzostwa na tyle, że spoglądają w lusterko wsteczne częściej niż np. Patek Philippe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odczuwasz wielkość Overseasa?

Wprawdzie koperta jest tylko 2 mm większa, ale tarcza ma średnicę większą o ponad 5 mm, to wizualna przepaść.

 

Ja chyba zostawiłbym 15300 przynajmniej na miesiąc, bo po tym okresie może się okazać, że jednak wrócisz do AP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A jak odczuwasz wielkość Overseasa?

Wprawdzie koperta jest tylko 2 mm większa, ale tarcza ma średnicę większą o ponad 5 mm, to wizualna przepaść.

Konfrontacja zdjęć z rzeczywistością była taka, iż myślałem, że to jest większy zegarek  :). Pierwszy odbiór pozytywny - Overseas dobrze układa się na ręku. Na pewno trzeba by zegar dłużej ponosić żeby lepiej ocenić. Jeżeli kupię, to po kilku miesiącach użytkowania skrobnę recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem ciekaw wyglądu "na żywo" nowego VC Overseas. Przymierzyłem. Piękny. Ale... kurczę... no nie pasuje mi ta "obłość" koperty.

Edytowane przez zorka-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Im dłużej o tym wszystkim myślę, tym bardziej jestem zakręcony  :). Założenie paska do Overseas nie zrobi zegarka klasycznego z czasomierza o zacięciu sportowym. Może wybiorę coś bardziej w stylu casual albo w ogóle wrócę do klasyki. Pewnie podejmę decyzję w ostatniej chwili podczas przymiarki w salonie.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś ale wczoraj i przy okazji narobiło się trochę zdjęć.

Dzisiaj wstawiam same fotki ale postram się później (jutro lub do końca weekendu, zależy jak czas pozwoli) dodać swoje wrażenia. A troche tego do opisania jest  ;) Jeżeli kogoś by to interesowało.

A więc z butiku B&R i najciekawsze moim zdanie modele. Poza wersjami chrono.

 

Z góry przepraszam  za jakość ale zdjęcia robione telefonem, bez ustawiania, niwelowania drgań, szukania światła... podczas rozmowy ze sprzedawcą. Najlepszym z jakim miałem okazję dotychczas rozmawiać. Kompetentny! Aż głupio było skupiac się na zdjęciach tak ciekawa rozmowa.

 

Na końcu porównanie 123 i kontrowersyjnej 03...

 

 

1. BR123 GMT (klimat lat 70tych - B727 jak dla mnie)

 

LRM_EXPORT_20170105_103756_zpscaxalqyo.j

 

LRM_EXPORT_20170105_103252_zps3gd0r7hr.j

 

LRM_EXPORT_20170105_103832_zpsbuuqzsfs.j

 

 

2. BR123 Golden Heritage  :)

 

LRM_EXPORT_20170105_103603_zpswrmanvb1.j

 

LRM_EXPORT_20170105_103304_zpssepuisvq.j

 

LRM_EXPORT_20170105_103728_zpstxcntcxt.j

 

LRM_EXPORT_20170105_103740_zpspxnrq5ue.j

 

 

3. BR123 Aeronavale (złoto- srebrne indeksy, nieco mniejsze niż w GMT np- nie wszystko na jedno kopyto)

 

LRM_EXPORT_20170105_103403_zps4o3bsnfg.j

 

LRM_EXPORT_20170105_103815_zpsrv7tfmji.j

 

LRM_EXPORT_20170105_103339_zpsvciapbio.j

 

LRM_EXPORT_20170105_104308_zpsihrpv2qf.j

 

LRM_EXPORT_20170105_104323_zps55z47ye7.j

 

 

4. BR03 GMT (wreszcie we wszystkich modelach symetrycnie dokręcone śrubki- ponoć związane jest to z konstruckją koperty)

 

LRM_EXPORT_20170105_104451_zpsevoy8qp7.j

 

 

LRM_EXPORT_20170105_104833_zpsurco5wal.j

 

 

5. BR03 Golden Heritage (Postarzana tarcza z plusami i minusami ale o tym później)

 

LRM_EXPORT_20170105_104426_zpsiljrxcft.j

 

LRM_EXPORT_20170105_104712_zpsnxlzbcqb.j

 

 

Ciężki wybór...

 

LRM_EXPORT_20170105_104731_zpsgodiqtyh.j

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło Panie - nieźle przetworzona stal. Wiem, że to tanie nie jest, ale po ile chodzą te z ostatniego zdjęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło Panie - nieźle przetworzona stal. Wiem, że to tanie nie jest, ale po ile chodzą te z ostatniego zdjęcia ?

Nie wiem Burns czy pytałeś o B&R ale zakładam, że tak. Oficjalna cena to zdecydowanie (ale porównując do kilku innych firm, to już nie wiem ;) ) za dużo. 123-ki ze zdjęć ok 2500-2700. BR03 powyżej 3000 ale większość modeli można kupic z gwarancją producenta kilkaset EUR taniej. Kwestia jak trzymają cenę? Szukałem, może za słabo, ale nie znalazłem za wiele ofert. Zegarki naprawdę ciekawe i dobrze wykonane z lotniczym DNA. Tylko ta cena? Relatywnie mimo wszystko wysoka. Ale firma też się "stara" rozwijać. Hmmm...

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to firma z tych, które na początku, z zasady, odrzucasz. A potem... coś drąży... i w końcu sam się zastanawiasz :) Ja też mam swój upatrzony u nich model :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić, tym bardziej, że też mam upatrzony jeden. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Military wczoraj wpadł na przymiarki.

Świetnie leżąca koperta i płynąca sekunda pomimo kwarca. Coś w sobie ma ta Bulova.

post-69167-0-93157900-1483775239_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem to nie kwestia wewnętrznej akceptacji, bo ze zdjęcia wcale tak źle nie wygląda. Przynajmniej połowa naszych kolegów nosi takiej wielkości zegarki mając porównywalne nadgarstki. Sądzę, że to wynik pewnej "normy, bariery", a powiedziałbym  nawet dbałości o właściwe proporcje, które dla Ciebie są istotne, trwasz przy nich by czerpiąc przyjemność, a nie gonić za modą. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Noszę większe zegarki i nie ma problemu. Faktycznie proporcje są ważne , tu są trochę zachwiane nie tylko z powodu rozmiaru ale i krótkich uszu ( czarny placek się zrobił). Dodatkowo jakoś od zegarków stylizowanych / inspirowanych vintydż oczekuję umiarkowanego puchnięcia...szkoda bo lubię takie koperty. No cóż , poczekam na nową autavię. Za to dzięki materiałom jest bardzo wygodny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj przymiarka kilku Zenithów, JLC i Omegi.

Jeden z Zenithów chyba zagości na dłużej bo są świetne.

JLC mnie zadziwił wykończeniem wskazówek (wyglądało jakby jedna cześć była polerowana a druga satynowana - nawet ciekawie to wyglądało, choć byłem zdziwiony). Omega CK 2998 na żywo okazała się być bardzo ładnym zegarkiem, choć z nieco za wysoką kopertą moim zdaniem. Ale generalnie to ładna limitka i jeśli ktoś się nad nią zastanawia, to polecam.

Przepraszam za jakość zdjęć - oświetlenie w sklepie jest tragiczne :/

7492c82922bf8fa3fd46653effe2e883.jpg

104c67624a0f2aca9118ca84eb8e5053.jpg

758c3d75ef640a974477bd8c74edea8d.jpg

b7c11bca6f90737aa42334f1e2f5094a.jpg

8ea09bcd723bec8055be46a03c6d6539.jpg

239cdbdd7a7394d5677599af561d71b6.jpg

72924bb918e85921c5c8c5efbd8f2f91.jpg

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo imo czarny :)

Ale paski u nich to jakaś tragedia, zwłaszcza w porównaniu do Zenithów - trzeba by od razu u Filipa zamawiać ;)

No i koszty - Moon ok. 34k po zniżce...sporo.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, paski mają tragicznie sztywne, jak z chińskiego smoka :)

Na chrono można kupić spooooro taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.