Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym :)  Jednak wydanie 100k na 1 zegarek to już chyba szaleństwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też to już jest poza granicą pojmowania.

Znam jednak takich, którzy twierdzą, że wszystkie zegarki poniżej 100k to badziewie niewarte noszenia.

I w sumie dobrze, że tacy są, przynajmniej sobie poprzymierzam takie "prawdziwe" zegarki od czasu do czasu na spotkaniach biznesowych.

Ostatnio była Calatrava (bez zdjęcia), a poprzednio VC:

2nkrqd.jpg

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój próg możliwości i akceptowalności ceny zegarka. Zgadzam się, że dobrze iż są różne. Zawsze jest ktoś kto ma zegarek z wyższej półki. No przynajmniej ja niema problemu, bo przede mną wielu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój próg możliwości i akceptowalności ceny zegarka. Zgadzam się, że dobrze iż są różne. Zawsze jest ktoś kto ma zegarek z wyższej półki. No przynajmniej ja niema problemu, bo przede mną wielu.

 

Statystycznie rzecz ujmując - kupując zwykłego Seiko SKXa i tak człowiek posiada już lepszy zegarek niż większa część populacji, więc "więcej za Tobą, niż przed Tobą" :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek - na szczęście ten VC jest na Ciebie za duży, na szczęście z powodu ceny i tego że kształtem koperty i symboliką na tarczy kojarzy mi się z...trumną ( tak, tak wiem że to krzyż prawie maltański )

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta malta kompletnie mi się nie podoba, w dodatku po raz kolejny przekonałem się, jak brzydko wygląda porysowane białe złoto.

Za to przy Calatravie 5196 z żółtego złota straciłem głowę na tyle, że zapomniałem zrobić zdjęcia...

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vlepek

a Ty co miales na spotkaniu biznesowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Za to przy Calatravie 5196 z żółtego złota straciłem głowę na tyle, że zapomniałem zrobić zdjęcia...

W ogóle mnie to nie dziwi. Dla mnie Calatrava to ideał klasycznego, nieskomplikowanego zegarka. Konkretnie mam na myśli Ref. 5227.

 

calatrava_ref5227_1.jpg

 

calatrava_ref5227_2.jpg

 

calatrava_ref5227_3.jpg

 

Oczywiście myślę o designie, bo do mechanizmu Patka mam trochę zastrzeżeń. Co do werku, wyżej cenię kaliber AP 3120. No ale wygląd Ref. 5227 to istna klasyczna petarda, która rozkłada większość klasycznych modeli Audemars Piguet. Nie dotyczy to kolekcji Tradition (piękne zegarki), która niestety wyleciała z aktualnej oferty.

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wizyty w Dreznie miałem okazję poznać kilku gustownych i przyjacielskich ludzi. Niedość, że na co dzień noszą Zeitwerki Striking Time'y, to jeszcze pozwalają przymierzyć i zrobić fotę w biegu. Przepraszam za jakość zdjęcia.

 

mrxp1e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebanalne postacie kupują takie modele. Tym przyjemniej oglądać :) Coś jeszcze ciekawego na drezdeńskich nadgarstkach?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebanalne postacie kupują takie modele. Tym przyjemniej oglądać :) Coś jeszcze ciekawego na drezdeńskich nadgarstkach?

 

Dużo lokalnych producentów - Union Glashuette, Bruno Soehnle.

Generalnie nie znam innego miasta poza Geneva, gdzie tyle miejsc poświęconych niezależnemu zegarmistrzostwu np butik ''Tempus Arte'', gdzie można na żywo zobaczyć naprawdę rzadkie okazy od Christiana Van Der Klaauw'a, Stefana Kudoke no i lokalne mistrzostwo od Marco Langa z Lang & Heyne. Za to muzeum zegarmistrzostwa w Glashuette, 30 km na południe dość mocno przereklamowane IMO.

 

20160924_163524_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włochy, ale gdzie dokładnie?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi się przymierzyć Moonwatcha. Fizycznie leży dobrze na nadgarstku (z pewnością lepiej leżałby na pasku, bo bransoleta dodatkowo go wydłuża), optycznie odrobinę duży jak na moją wątłą witkę. Zdjęcie zrobione ziemniakiem też nie dodaje mu uroku :D

 

bd053fb809279de5gen.jpg
 
Do kompletu jeszcze SMPc na gumie. Fajny zegarek, ale jednak nie moje klimaty.
 
a47771277ba6b87bgen.jpg
 
PS: Dzięki za spotkanie Michał!
Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35cf132638674f2c03a0f0bf377c5453.jpg

Czytałem, że duży.. no i jest! Niezły kloc, mam 18,5cm nadgarstek i na codzień bym nie dał rady go nosić przez rozmiar.

Za to ten

7f6b1108ba666fecf9d12f66a5ee86cb.jpg

piękny i wygodny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś nowość!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowość ze stajni Steinharta

 

 

genialny ten steinhart

 

co Panowie myślicie o tym oriencie? Trochę szkoda, że ma giloszowaną tarczę

post-71271-0-68443300-1494093934_thumb.jpg

post-71271-0-03096900-1494093948_thumb.jpg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To chyba jakaś nowość!

Nie taka nowość, Metro już istnieje kilka lat na rynku. Ale jest super, ma na końcach zakrzywioną tarczę i wskazówki.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.