Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie koperta ma ciekawy kształt i profil. Nie wiem, czy ma jakąś fachową nazwę (coś pomiędzy cushion a tonneau).

Rzeczywiście lata temu była popularna w szwajcarskich zegarkach (z samej Omegi jeszcze np. Seamaster COSMIC 2000), ale mnie kojarzy się mocno z japonią, nie koniecznie tylko z seikowym żółwiem, a np. z 

GS 44GS:

spacer.png

spacer.png

 

A jeszcze bardziej z nieodżałowanym Orient Somes

 

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GO sixties jak dla mnie sa ciut za duze (albo ja mam za mala raczke) ale faktura i kolory tarczy sa mega.

Z tych, ktore wrzuciles czarny Chronomaster Original jest cudny, jak ci sie uszy ukladaly na nadgarstku?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, beniowski napisał(-a):

Dzisiaj Zenithy EL Primero i Glashutte Original:

 

 

5E83F764-9FE0-4A36-AA84-F10D08F14ADC.jpeg

 

Ten Zenith jest niesamowity. :wub:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, cordi7 napisał(-a):

GO sixties jak dla mnie sa ciut za duze (albo ja mam za mala raczke) ale faktura i kolory tarczy sa mega.

Z tych, ktore wrzuciles czarny Chronomaster Original jest cudny, jak ci sie uszy ukladaly na nadgarstku?

 

Układał się dobrze - na moim niewielkim nadgarstku komfort był ok.

IMG_7093.jpeg

15 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Ten Zenith jest niesamowity. :wub:

Tylko który dokładnie?

 

On powoli state się moją alternatywą dla Daytony, którekj i tak dpostać nie można. Mechanizm wspaniały, klasyk nad klasykami. Najbardziej podoba mi się ta wersja:

IMG_7083.jpeg

 

Ale uwaga - te modele powoli stają się niestety mało dostępne - dzisiaj miałem szczęście, bo akurat była nowa dostawa, ale sprzedają się błyskawicznie.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

 

Tylko który dokładnie?

 

On powoli state się moją alternatywą dla Daytony, którekj i tak dpostać nie można. Mechanizm wspaniały, klasyk nad klasykami. Najbardziej podoba mi się ta wersja:

 

 

Ale uwaga - te modele powoli stają się niestety mało dostępne - dzisiaj miałem szczęście, bo akurat była nowa dostawa, ale sprzedają się błyskawicznie.

Przecież zostawiłem jedno cytowane zdjęcie - odwrócona panda oczywiście!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Przecież zostawiłem jedno cytowane zdjęcie - odwrócona panda oczywiście!

Racja - to także mój faworyt. Naprawdę się nad nim zastanawiam - wspaniały model, kawał historii. Cena: 8300 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, beniowski napisał(-a):

Racja - to także mój faworyt. Naprawdę się nad nim zastanawiam - wspaniały model, kawał historii. Cena: 8300 euro.

Kupuj póki jest dostępna. Ja jestem wypstrykany z kasy, a z wielką chęcią bym ja przytulił... :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Kupuj póki jest dostępna. Ja jestem wypstrykany z kasy, a z wielką chęcią bym ja przytulił... :(

Ha, tylko skąd na to wszystko wziąć środki😅? Mogę z ceny urwać z 10%, ale to wciąż 7470 euro. Muszę żonie delikatnie zasugerować, że jakiś prezent by się przydał. 

 

A na serio, to zaczyna się hype na te Zenithy, coraz dłużej się czeka, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Ha, tylko skąd na to wszystko wziąć środki😅? Mogę z ceny urwać z 10%, ale to wciąż 7470 euro. Muszę żonie delikatnie zasugerować, że jakiś prezent by się przydał. 

 

A na serio, to zaczyna się hype na te Zenithy, coraz dłużej się czeka, niestety.

Bogata żona to prawdziwy skarb. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Bogata żona to prawdziwy skarb. :)

Tylko żeby jeszcze reagowała na sugestie🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Przecież zostawiłem jedno cytowane zdjęcie - odwrócona panda oczywiście!

 

Jak kocham 3 sub tarczki w roznych kolorach to ta odwrocona panda tez jest mega - udala sie naprawde Zenithowi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę przymierzałem dwa zegarki.
Pierwszym był Tissot PRX w jasnej wersji - bardzo ładny, okazały i niestety klocowaty zegarek. Na moją rękę zbyt masywny. No i ten mechanizm na 3 kamieniach...

 

Drugi zegarek przypadł mi o wiele bardziej do gustu. Był to francuski Lip Himalaya w ciekawym zestawieniu kolorystycznym. Wewnątrz Miyota. Ogólnie bardzo sympatyczny zegarek mocno w stylu retro :)

Tissot PRX.jpg

c5f4eebc6a628872fa608ad70de21d59.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach






Dzisiaj Zenithy EL Primero i Glashutte Original:


Sixties IMO fantastyczne! Chcialbym kiedys przymierzyc. I jak wrazenia? Panomaticlunar tez ogolnie super choc troche duzy i ja bym wybral inna kolorystyke, ale machanizm ma sliczny z ta podwojna labedzia szyja.
Jezeli chodzi o odwrocona pande, to tarcza wymiata, szkoda tylko ze tak proste ucha zrobili, bo mi zle lezy na nadgarstku.
Chronomastera Sport mierzylem bialego ostatnio. Fajny, udany zegar, ale myslalem ze bardziej mnie "porwie" (choc IMO bialy ladniejszy). Na zdjeciach i renderach wyglada super, a na zywo w moim odczuciu troche gorzej.
Chronomaster Revival zaczyna mi sie podobac bardziej za kazdym razem jak go widze. Rozmiar super. Tylko tez wersja shadow mi bardziej lezy.

Gdzie mierzyles GO?
W Polsce jest w ogole mozliwosc przymiarki?
W sobotę przymierzałem dwa zegarki.
Pierwszym był Tissot PRX w jasnej wersji - bardzo ładny, okazały i niestety klocowaty zegarek. Na moją rękę zbyt masywny. No i ten mechanizm na 3 kamieniach...
 
Drugi zegarek przypadł mi o wiele bardziej do gustu. Był to francuski Lip Himalaya w ciekawym zestawieniu kolorystycznym. Wewnątrz Miyota. Ogólnie bardzo sympatyczny zegarek mocno w stylu retro
2100186967_TissotPRX.thumb.jpg.1529f8542090598d874af8752b7b8abd.jpg
c5f4eebc6a628872fa608ad70de21d59.jpg.5e9214ba5ef2d33b489362e344274275.jpg
Ten LIP tez mi sie bardzo podoba. Fajna tarcza w ladnym kolorze, rozmiar ok. Fajny zegar choc mysle ze bez daty by byl ladnieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma GO. Ostatnio mierzyłem w Sztokholmie we Franks Ur, mają dużą kolekcję. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Układał się dobrze - na moim niewielkim nadgarstku komfort był ok.


Chodzilo mi o układanie się uszu w nowym Chronomasterze Original, nie zrozumieliśmy się.

Sixties mierzyłem, też leżał dobrze ale jak patrzyłem na niego to wydawał mi się trochę za duży.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem chwilę to przymierzyłem kilka Seikaczy oraz Zenitha Sport i ML Aikona. 

 

Z Seiko bardzo ciekawy Alpinist, jakbym nie miał Nomosa to mógłbym się nad nim zastanawiać. 

Przymierzyłem drugi raz w życiu tego zielonego Żółwia... Tak jak, jeszcze niedawno totalnie mi się ten zegarek nie podobał, tak teraz jestem nim zauroczony! Szkoda tyko tego rozmiaru 😕

 

Zenith Chronomaster Sport wiadomo. Ideał. Heh, może kiedyś... 😔

 

ML Aikon 42mm za duży. Chyba poproszę o sprowadzenie wersji 39mm. Może będzie lepszy. 

 

DSC_8644-01.thumb.jpeg.3443f8695c572887a3ddddd8ad0d9c42.jpeg

 

DSC_8641-01.thumb.jpeg.1288f63dde75e32ee88d6456d47b4fbf.jpeg

 

DSC_8638-01.thumb.jpeg.eb654345b7ea659a28650b617ae3ee0e.jpeg

 

DSC_8654-01.thumb.jpeg.c0cc9adbd8e4cd6fee68e36f4c0f315e.jpeg

 

DSC_8649-01.thumb.jpeg.b40ec278cc073ab22e5131874395ce01.jpeg


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

Gdzie mierzyles GO?
W Polsce jest w ogole mozliwosc przymiarki? Ten LIP tez mi sie bardzo podoba. Fajna tarcza w ladnym kolorze, rozmiar ok. Fajny zegar choc mysle ze bez daty by byl ladnieszy.

 

Mierzyłem w Mediolanie. Nie wiedziałem że w Polsce nie można GO w salonach kupić. Warto się nimi zainteresować, bo to świetnie wykonane zegarki. Sixties leżą na nadgarstku dobrze, choć jak na zegarki w stylu vintage mogłybybyć cut mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym dla mnie ML wyglada ok. Przymierz na pewno wersje 39 mm ale jak na sportowy zegarek jest ok - wizualnie nie wydaje sie z tych zdjec wiekszy niz Zenith ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako typowo sportowy zegarek tak, ale szukam zegarka który będzie pasował do stroju typu bussiness casual. Myślę też na typowym elegantem 37-39mm. Więc jestem trochę rozdarty między bardziej elegancką opcją a taką, bardziej sportową (robust elegance)...

 

Jak przymierzę 39mm to zrobię porównanie :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 mm z racji na szeroka lunete ma dosc mala tarcze, warto przymierzyc. Moze byc spoko ale moze byc, ze zrobi sie wizualnie dosc maly. FC Highlife? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi proponowałeś :P Coś mi ta marka nie leży. Ale muszę podpytać w Jubitomie / Kruku czy nie mają czegoś do sprowadzenia na przymiarkę. Lepiej oceniać na żywo.

Jeżeli chodzi o zintegrowaną bransoletę to pozostaje na placu boju chyba jednak ML Aikon i Tudor Royal (raczej nie Tissot PRX czy Wempe Iron Walker chociaż ich nie wykluczam).


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aikon jest super, ML - fajny ale mi to tloczenie kuli ziemskiej na tarczy nie lezy, poza tym jest super. Tudor OK, jesli mozesz wydac wiecej Wempe jak dla mnie najfajniejsze (ale w PL nie da sie przymierzyc), najlepiej wykonane i masz certyfikat chronometru. Trzymam kciuki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nowy Ex36 plus taki ziomek:

IMG_20210902_183611.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek wspaniały. A jak wrażenia z przymiarki nowego Ex 36mm ?


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.