Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego powodu że jest pięknie wykonany, nietuzinkowy i nie jest royal oakiem. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Z tego powodu że jest pięknie wykonany, nietuzinkowy i nie jest royal oakiem. 

Może inny stopień trudności w przypadku koperty ale dwie pozostałe cechy jak najbardziej pasują na przykład do Millenary…raczej nie był i nie jest to hit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Millenary to inna epoka, wykończenia, inne mechanizmy. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie nikt jak będzie. Niektórym podobają się brzydkie subiektywnie dla innych rzeczy, a i gust się zmienia. Jakość wykonania to inna historia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Tego nie wie nikt jak będzie. Niektórym podobają się brzydkie subiektywnie dla innych rzeczy, a i gust się zmienia. Jakość wykonania to inna historia. 

Jest jeden gość, co to wie, ale nie może w tej chwili podsumować. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tribus TRI-05 303 Squadron P8331 Limited Edition i Tribus TRI-04 Power Reserve GMT Sport COSC

 

Zdjęcia są takie sobie, ale:

- przymiarka była zupełnie nieplanowana i w plenerze,

- nikt na Forum jeszcze nie pokazywał zegarków tej firmy na własnym ręku,

- rzadko się zdarza, by zegarki do przymiarki dawali bezpośrednio właściciele firmy.

_20210919_213812.JPG

_20210919_213706.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5tka (stolica) jak zwykle ;)

 

IMG_20210920_132644.jpg

IMG_20210920_130148.jpg

Edytowane przez lejdipik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie sztuki do kupienia... ;)

c8cfc819d3fe92a616469127c10498fe.jpgadc476392497f48d97b2cd2a501ce6c5.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ten model ma być ukoronowaniem kolekcji😀?

Nie za bardzo. Jeżeli chodzi o Roleksa, to przede wszystkim patrzę na komfort noszenia i czytelność wskazań. I tu mogę powiedzieć, że taką wisienką na torcie byłby któryś z tej trójki (czwórki ;)); 16710 Pepsi lub Coke, 16610, 126710BLRO, ewentualnie 126711CHNR. Z  pozostałych już się wyleczyłem lub są dla mnie za duże, za ciężkie, lub po prostu mniej się podobają. Pomijam specjalnie DD, bo to roleksowe creme de la creme (a nie jakaś tam Daytona), o którym dzisiaj jeszcze za głośno nie myślę.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie za bardzo. Jeżeli chodzi o Roleksa, to przede wszystkim patrzę na komfort noszenia i czytelność wskazań. I tu mogę powiedzieć, że taką wisienką na torcie byłby któryś z tej trójki (czwórki ;)); 16710 Pepsi lub Coke, 16610, 126710BLRO, ewentualnie 126711CHNR. Z  pozostałych już się wyleczyłem lub są dla mnie za duże, za ciężkie, lub po prostu mniej się podobają. Pomijam specjalnie DD, bo to roleksowe creme de la creme (a nie jakaś tam Daytona), o którym dzisiaj jeszcze za głośno nie myślę.  

Tak myślałem - Cellini to wg mnie nieudany projekt: za gruby, mało czytelny, takie w sumie nie wiadomo co. Leży sobie w gablotach i czeka na nabywcę. Gdyby Rolex wprowadził na stałe do sprzedaży DD na paskach, to właściwie Cellini mógłby zniknąć z oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, beniowski napisał(-a):

Tak myślałem - Cellini to wg mnie nieudany projekt: za gruby, mało czytelny, takie w sumie nie wiadomo co. Leży sobie w gablotach i czeka na nabywcę. Gdyby Rolex wprowadził na stałe do sprzedaży DD na paskach, to właściwie Cellini mógłby zniknąć z oferty.

Z tego co się dowiedziałem, już niedługo zniknie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Z tego co się dowiedziałem, już niedługo zniknie.

 

No to w sumie, paradoksalnie, jest kandydatem na hit wkrótce, widząc co się dzieje ostatnio z Roleksami wycofywanymi z oferty😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2021 o 11:18, proki1971 napisał(-a):

A pamiętasz cenę 50-tki? 


2.190 EUR na metce, tyle samo co na stronie producenta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2021 o 10:40, cordi7 napisał(-a):

@TimeWaitsForNoOne zdjecia zdjeciami a jak wrazenia? Bo tego chyba wiekszosc jest bardzo ciekawa. :)

 

Wrażenia ogólnie bardzo pozytywne, przynajmniej na podstawie krótkiej przymiarki w niezbyt optymalnych do tego warunkach. Tzn. oba zegarki dobrze leżały na ręku, wyglądały na starannie wykonane i nie zauważyłem w nich żadnych niedoróbek.

A bardziej szczegółowo:

- w przypadku TRI-05 303 Squadron oczywiście trudno pomijać polski kontekst. Spośród kilku zegarków, jakie powstały w hołdzie Dywizjonowi 303, ten jest jak sądzę najlepszym projektem, nie tylko ze względu na mały fragment polskiego Spitfire'a pod deklem. Fajne jest także, że znak Dywizjonu 303 jest widoczny na tarczy, ale dyskretny. Osobiście wolałbym go nosić na dołączonym w zestawie materiałowym pasku w kolorze khaki, bo brązowy skórzany do czarnej tarczy nie bardzo mi pasuje. Tym, co mi nieco przeszkadza, są obcięte indeksy 5 i 7, co na żywo wygląda trochę gorzej niż na zdjęciach na stronie internetowej.

- TRI-04 Power Reserve GMT Sport COSC jest fajny, choć po dokładniejszym przyjrzeniu się ofercie Tribusa wolałbym któryś model z serii TRI-02, którego tarcza w mojej subiektywnej ocenie jest ładniejsza. Dla obu serii plusy za rozsądny rozmiar (41 mm) oraz brak poczucia, że ich design jest jakąś wyraźną inspiracją.

Czy rozważam zakup któregoś zegarka Tribusa? Nie - bo trzymając się tego, że trzy zegarki to dla mnie optymalna/maksymalna liczba, nie ma już dla niego miejsca. Czy gdybym miał do zapełnienia pudełko na 10-20 zegarków rozważałbym któregoś Tribusa? Mając sporą skłonność do bardziej niszowych i mniej oczywistych wyborów, zapewne tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nadgarstku leży świetnie jednak nadal uważam, że wariant niebieski wyglada lepiej ;)
Ech gdyby dali podziałkę na bezelu w takim samym kolorze jak BB41mm.

915d5c2bdcb70d6b372fbb95e67db56e.jpg

Natomiast bardzo miło zaskoczył mnie JLC Polaris. Zawsze podobał mi się na zdjęciach i renderach ale nigdy nie miałem okazji przymierzyć tej wersji. 42mm w specyfikacji wydawało się za duże ale na moim nadgarstku (17cm) leży świetnie.

0f175112e608627c2dbb6ff4ea02c0b0.jpg
41713669e59ed483e2cff06a68277060.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać ze dobrze leżał

 

155668FA-4EA1-4470-B633-F95ED68E7E82.jpeg

2C676AF9-4631-4D8A-AAFB-3E4FC8E24CE5.jpeg

F283C5D1-AB3C-41B4-8A46-1DDACFD97FB1.jpeg


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są zegarki o małych gabarytach. Niebieska tarcza jest zdecydowanie czytelniejsza. 

20201201_134110-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.