Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KrysH napisał(-a):

Krótka wizyta wczoraj w Grand Seiko i szybkie podsumowanie:

sbgh279 na żywo jest nie do wiary, 44GS koperta i szara tarcza współgra idealnie.

sbgk007 jednak trochę za delikatny ale pozostaje wiernym fanem. 

slgh005 aka biala brzoza zaczyna mi naprawę podchodzić. Jak ja widziałem pierwszy raz to odrazu odłożyłem i powiedziałem "nie". Minął rok i nie omal się w niej nie zakochałem! Myślę ze trzecie spotkanie z nią będzie niebezpieczne dla portfela!

P.S. Na jednym ze zdjęć mój wierny sbga211 snowflake 🥰

IMG_1769.thumb.jpeg.eb2e7a9d5c16e46f2b509ba1c2c587b5.jpegIMG_1765.thumb.jpeg.41b954a7c5e1dbb63882e419eeff8b0e.jpeg69420367904__322970B3-EA92-4431-81D9-9343FD1D145A.thumb.jpeg.4d0d3f5c1f113ab8f3cda21072635273.jpegIMG_1761.thumb.jpeg.cc5eafc93c0df9815309799f0679295b.jpeg

Gdzie mierzyłeś szarego hi-beata i ile miał na metce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Bugs said:

Gdzie mierzyłeś szarego hi-beata i ile miał na metce?

Chicago. $6100 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2022 o 22:42, PistolPete napisał(-a):

C60AC02F-42F2-47FB-84D5-5F056C2117A7_1_201_a.jpeg

Super. Dawno nie widziałem tak fajnego chrono. 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jezyk10 napisał(-a):

 

 

Po prostu mnie skubany oczarował. Tarcza, której w ogóle bym nie brał pod uwagę na internecie, na żywo zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pięknie się mieniła w zależności od światła. Niestety jeszcze jestem trochę zegarkowym laikiem, więc nie znam smaczków produkcji takiej tarczy, ani z jakiego materiału została wykonana, ale niesamowicie mi się spodobała. Do tego dochodzi ciekawa  koperta, która pomimo rozmiarów tarczy jak w Ball Enterprise zdecydowanie lepiej wypełniała mi nadgarstek. W ogóle mam wrażenie, że ten Tissot jest tak uniwersalny, że będzie wyglądał dobrze prawie do wszystkiego. Zdecydowanie wyobrażam go sobie jako EDC. 

 

 

 

Tissot PRX Powermatic 80 jest genialny w tej cenie. Mój syn go nosi i jest bardzo zadowolony. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, jezyk10 said:

Dzisiaj po pracy znalazłem chwilę, aby odwiedzić dwa salony we Wrocławiu, cel był głównie jeden, przymierzyć Ball Fireman Enteprise/Victory w z jasną tarczą, ale nie omieszkałem też przymierzyć innych. Zacznę od Firemana Enteprise Victory:

 

 IMG_5430.thumb.jpg.28b6f4daef18e5abc16a0075b896f25d.jpg 

 

Teraz na zdjęciach jak na niego patrzę to prezentuje się nieźle, a na żywo to chyba nie moja bajka. Zegarek robi wrażenie, ale wydaję mi się zbyt mały, przyzwyczajony jestem na codzień do Smartwatcha 44mm, G-Shocka Casioak i mam jeszcze Tissota 42mm. Po prostu wydaje mi się, że na nadgarstku ginie i gdyby był 42mm, to wtedy bym mocno nad nim myślał, a narazie zostawiam to w sferze "może kiedyś się przekonam". Dodatkowo głównie myślałem o noszeniu go na pasku, co optycznie jeszcze bardziej zmniejszy ten zegarek. Z reguły czarna tarcza wydaje się większa, więc dałem szanse czarnemu Fireman Enteprise:

 

IMG_5428.thumb.jpg.77fac6152c68135b3d79e8b521c77d94.jpg

 

I tutaj mam bardzo podobne odczucia jak w Victory. Po założeniu paska zegarek będzie wyglądał na jeszcze mniejszy. Dodatkowo pomimo bardzo ładnego wykonania, czegoś mi w nim brak, zdecydowanie bardziej bym celował w Victory niż Enteprise, ale to nadal nie to. 

 

Pozostając przy marce przymierzyłem jeszcze dwa modele: Engineer III Marvelight Chronometer oraz  E III Legend 

 

IMG_5432.thumb.jpg.33b6cd27f65bc399466a0a8e3ca0fd8d.jpg 
 

IMG_5425.thumb.jpg.ed2bed2ca1851a8ac76efe59fa64ca11.jpg

 

I to mnie tylko utwierdziło w przekonaniu, że Enterpise odpadają. Marvelight zrobił na mnie świetne wrażenie, dobrze leżał na ręce, bardziej masywny i czułem się w nim lepiej. Absolutnie nie przekreślam dla siebie zegarków w przedziale 39-40 mm, o czym napiszę zaraz na innych przykładach, ale w tym wypadku w większych modelach Ball czułem się lepiej. Co do Legenda, to sam nie wiem, na pewno nie w tym kolorze, ale odczucia mam zdecydowanie bardziej pozytywne po przymierzeniu go niż jak przyglądałem mu się w gablocie. 

 

Trochę zmieniłem azymut i korzystając z miłej obsługi poprosiłem o... Tissota PRX 80. Nie do końca mnie interesowało czy będzie to kwarc czy też automat, po prostu chciałem go przymierzyć. Przeczytałem wiele pozytywnych opinii, o jego premierze było głośno, ale to nie był mój styl. Do dzisiaj. 

IMG_5439.thumb.jpg.55780414f6efe19bc7230e2eb1e9353d.jpg

 

IMG_5441.thumb.jpg.8f36489b51c407878fa08b55229df063.jpg

 

Po prostu mnie skubany oczarował. Tarcza, której w ogóle bym nie brał pod uwagę na internecie, na żywo zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pięknie się mieniła w zależności od światła. Niestety jeszcze jestem trochę zegarkowym laikiem, więc nie znam smaczków produkcji takiej tarczy, ani z jakiego materiału została wykonana, ale niesamowicie mi się spodobała. Do tego dochodzi ciekawa  koperta, która pomimo rozmiarów tarczy jak w Ball Enterprise zdecydowanie lepiej wypełniała mi nadgarstek. W ogóle mam wrażenie, że ten Tissot jest tak uniwersalny, że będzie wyglądał dobrze prawie do wszystkiego. Zdecydowanie wyobrażam go sobie jako EDC. 

 

Wrzucam jeszcze porównanie z Ballem 

 

IMG_5444.thumb.jpg.b6ba4a33b8e0b6e158218a85f2c4daed.jpg

 

Last, but not least - Formmeister 39mm. Zawsze chciałem zobaczyć na żywo te zegarki i je przymierzyć. Chociaż najbardziej nastawiałem się, żeby zobaczyć na żywo wersję burgundową (czerwoną?rubinową?), to jednak w sklepie była tylko wersja granatowa. Nie zawiodłem się ani trochę. Wygląda niesamowicie, zdecydowanie wyobrażam go sobie w kolekcji, ale w tej kolorystyce wydaje mi się być mocno eleganckim zegarkiem i nawet nie wiem czy pasek byłby to w stanie zmienić. W moim przypadku raczej bez szans na noszenie go codziennie, ale Vratislavia to zdecydowanie marka, którą zapisuję i być może kiedyś wpadnie do kolekcji, chociaż na chwilę. Jednak na pewno przed zakupem spojrzę jeszcze na inne wersje kolorystyczne. Tutaj ciekawostka, niby 1mm mniej niż Ball, a na dłoni zdecydowanie bardziej mi pasował.
 

IMG_5456.thumb.jpg.4de25f9f5af2dc153f5de88691bed99a.jpg


IMG_5457.thumb.jpg.2ba17e4806960e78709c16e00bdd99ac.jpg

 

Podczas dzisiejszej eskapady do sklepów z zegarkami miałem okazję jeszcze obejrzeć Junghans Max Bill w różnych wersjach i tutaj ponownie, dopiero największy z nich wszystkich był w moim przypadku akceptowalny. Muszę przyznać, że to pięknie wykonane zegarki, na które już kiedyś zwróciłem uwagę, a dzisiaj miałem okazję je obejrzeć z bliska. Nie wiem czy się kiedyś skuszę, ale na prawdę wyglądają nieźle. Zdjęć nie będzie, bo uchwycić ten zegarek na zdjęciu, tak aby oddał choć trochę swojego stylu było dla mnie nie do wykonania. Często pojawia się opinia, że ciężko się fotografuje zegarki i po dzisiaj już wiem, że to prawda :)  . Starałem się wycisnąć co się dało z tego małego, telefonowego obiektywu, ale może kiedyś dojdę do lepszej wprawy.

 

Tak z ciekawości, a Wy co myślicie o tych rozmiarach? Wśród znajomych zdania są podzielone, jedni dla przykładu mówią, że Enteprise dobrze leży, a inni że zbyt mały. Ogółem sprawa jest też taka, że mam prawie 2 metry wzrostu i pomimo dosyć szczupłych nadgarstków, chcę aby zegarek nie "ginął" na moim nadgarstku.

 

Na koniec, życzę udanego weekendu wszystkim forumowiczom!

 

 

 

IMG_5457.HEIC 837.4 kB · 4 downloads

Super sprawozdanie i podsumowanie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, KrysH napisał(-a):

Super sprawozdanie i podsumowanie! 

 

Bardzo miło słyszeć, cieszę się, że się podobało :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż potrzebuje i poszukiwałem garniturowca to dzisiaj w ręce wpadł mi Chronoswiss CH-8123-DS. Promocja spora bo do wzięcia za 14k (cena pierwotna na metce 23k).
 

Wykonanie fantastyczne, świetna tarcza której magię ciężko oddać na zdjęciach. Nie miałem wcześniej styczności z marka. Wiem jedno, zegar zrobił naprawdę super wrażenie na żywo. 

23A66961-535C-463A-B466-3F62ADB4ACB4.jpeg

4423A61A-956C-4619-B0B9-B365DEA82187.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, leży świetnie:) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eye_lip napisał(-a):

E tam, leży świetnie:) 

...bałem się takiego komentarza 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2023 o 17:36, TomASH napisał(-a):

Mierzony na lotnisku. Dzięki bogu delikatnie za duży na mój mikroskopijny nadgarstek 🤣

20230126_103251.jpg

Super jest i w dodatku leży naprawdę dobrze.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...stało się to, czego się obawiałem 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TomASH napisał(-a):

...stało się to, czego się obawiałem 🤣🤣🤣

Też tak sobie mówiłem i wszystko zmierza niedługo w podobnym kierunku 😁.

No i potwierdzam opinie kolegów ...leży rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przejeżdżałem koło Frankfurtu nad Menem  i pomyślałem że podjade do Sinn :)

IMG-20220112-WA0012.jpg

IMG-20220112-WA0013.jpg

IMG-20220112-WA0011.jpg

IMG-20230205-WA0003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, rafi napisał(-a):

Jak wrażenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Interesujące czasomierze, niemniej średnio mi się spodobały; tj. jakoś mnie nie urzekły, takie trochę nudne mi się wydały, sczczególnie te modele w platynie. Ten model z łososiową tarczą o wiele bardziej mnie zaciekawił. Muszę nadmienić, że egzemplarze które przymierzałem to tzw. wersje pokazowe, tj. bez mechnizmu, co nie pozwala np. w pełni odczuć prawdziwej wagi zegarka na nadgarstku. Ponadto, były one z pełnym deklem, a akurat w czasomierzach tej firmy mechanizmy są piękne i wykonane ze złota. Myślałem, że są droższe, choć oczywiście mówmy o przedziale cenowym 33-45 tysięcy euro. Co ciekawe, po raz pierwszy we Włoszech spotkałem się z sytuacją podawania ceny zegarka we frankach szwajcarskich i to bez podatku. 

Niemniej, odkryłem ciekawy, niezależny sklep, w kórym mają tez Urwerki, Bell&Rossy, Nomosy, Chanele, Voutilaineny, Ressence czy Czapki. Dzisiaj miałem tylko 30 minut, więc praktycznie obejrzałem tylko F.P Journy (no i Nomosy dwa też wpadły). Na pewno jeszcze wpadnę do nich na dłuższą wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

VC historiques w platynie ze starych dobrych czasów. 

IMG_20230209_152104.jpg

 

No, i to wygląda jak zegarek!

 

 

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2023 o 15:57, LUKASZOWSKI napisał(-a):

 

IMG-20230205-WA0003.jpg

UX był do kupienia na miejscu?

 

Mnie ostatnio zachciało się powrotu do Hanharta. Miałem na to parę pomysłów, Monocontrol lub znów 417es.

 

Odpowiedni rozmiar, monopusher i katedralne wskazówki, tak jak lubię. Niestety nie mieli akurat kombinacji czarnego ze żłobkowanym bezelem.

 

Także skończyło się na nowej wersji 417es.

71C1BD98-EC5E-482D-8227-95CA22075B2C.jpeg

E587B897-E6D6-43E9-81E8-363845B2FB88.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem wczoraj Omegę DeVille z nowego wypustu (na mechanizmie 8800 METAS). Przyznam, że zrobiła na mnie spoko wrażenie, data wcale nie gryzie, a wskazówki i indeksy wypadają lepiej niż w o połowę droższym Tresorze. Tylko pasek beznadziejny, z miejsca do wymiany.

 

 

 

IMG_6351.thumb.jpg.2a5633262dbc050fb1de79145cc295cf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.