Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę, ja nie wiem co jest z tym PRX, że się wszystkim duży wydaje. Ja mam nadgarstek 17,5cm, sympatię raczej w kierunku mniejszych rozmiarów, a PRX po dobrym wyregulowaniu bransy leży mi idealnie i nawet przez chwilę nie myślałem, że mógłby być mniejszy.

 

Przymierzałem 35 i wydawał się za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

Kurczę, ja nie wiem co jest z tym PRX, że się wszystkim duży wydaje. Ja mam nadgarstek 17,5cm, sympatię raczej w kierunku mniejszych rozmiarów, a PRX po dobrym wyregulowaniu bransy leży mi idealnie i nawet przez chwilę nie myślałem, że mógłby być mniejszy.

 

Przymierzałem 35 i wydawał się za mały.

 

Zgadzam się z Tobą.  Mój syn nosi codziennie PRX i jest mu z nim bardzo wygodnie (myślę, że obwód jego nadgarstka nie przekracza 17 cm; jest jeszcze nastolatkiem). Kwestia dopasowania bransolety. Moim zdaniem, przy tym designie, 35mm to byłoby jednak za mało. Uważam PRX za bardzo udany zakup zegarkowy. Jak ta tarcza się ładnie mieni w różnych warunkach oświetleniowych !

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się z Wami zgadzam. To jest bardzo wygodny zegarek, pod warunkiem, że dobrze dopasuje się bransoletę. A to - mimo braku mikroregulacji - nie jest aż takie trudne, ze względu na fajną konstrukcję. Do znudzenia powtarzam, że jedyne co by mogli poprawić, żeby zwiększyć komfort noszenia i poprawić układanie się zegarka, to przygiąć nieco ucha od dołu.

35 mm wyglada fajnie, tylko wtedy bardziej jako biżuteryjny vintage, a nie typowy sportowy.
Dlatego 35 mógłbym sobie kupić, ale ze złotym karbowanym bezelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ma mikroregulacji, ale za to są półogniwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski 

Dzięki za foty. Uwielbiam oglądać GS-y i czasami kusi mnie, żeby wyciągnąć zaskórniaki i zaszaleć. Piękne są, pomimo mankamentów ze spasowaniem bransy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 17:06, machlo napisał(-a):

Norma we wszystkich bransoletach GSa z tego, co widziałem - zawsze jest spory luz. W tytanowych może nawet gorzej, przynajmniej takie odnosiłem wrażenie.

 

W dniu 23.05.2023 o 17:17, machlo napisał(-a):

To jest w granicach "normy" GSów. :)

Trzeba z tym żyć albo wybrać coś innego. (...)

Jak kontrola jakości odrzuca coraz więcej egzemplarzy można:

1. Poprawić proces produkcji, maszyny, itd. co generuje koszt.

2. Zwiększyć tolerancję, czyli popsuć normy, co nic nie kosztuje.

Niezależnie, którą drogę wybierze producent, ilość sztuk odrzuconych przez kontrolę jakości spadnie... Widać Grand Seiko idzie drogą Seiko i wybiera wariant bezkosztowy... Szkoda.

Mam nadzieję, że w diverach GS bezel centruje...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AK&AK napisał(-a):

 

Jak kontrola jakości odrzuca coraz więcej egzemplarzy można:

1. Poprawić proces produkcji, maszyny, itd. co generuje koszt.

2. Zwiększyć tolerancję, czyli popsuć normy, co nic nie kosztuje.

Niezależnie, którą drogę wybierze producent, ilość sztuk odrzuconych przez kontrolę jakości spadnie... Widać Grand Seiko idzie drogą Seiko i wybiera wariant bezkosztowy... Szkoda.

Mam nadzieję, że w diverach GS bezel centruje...

 

Myślę, że GS uznało, że to jest wystarczająco dobre spasowanie i w praktyce nie wpływa na komfort użytkowania. Jedyny mankament, że widać szparę pod pewnymi kątami.

Nie ma co tak jechać po GS, bo na przykład Omega wcale lepsza nie jest. :)

Dodam jeszcze dla porównania - w moim SBGX093 zostaje tyle samo luzu co w Tudorze BB58.

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, machlo napisał(-a):

Myślę, że GS uznało, że to jest wystarczająco dobre spasowanie i w praktyce na nie wpływa na komfort użytkowania. Jedyny mankament, że widać szparę pod pewnymi kątami.

Nie ma co tak jechać po GS, bo na przykład Omega wcale lepsza nie jest. :)

Zgoda, acz wolałbym "japońską precyzję" w każdym calu. I tu mała dygresja, iż Orient Star, który na deklu ma podpis Epson a nie Seiko w obecnych modelach ma bransoletę z kopertą dopasowaną bardzo dobrze. A co do komfortu, to mam starego OSa worldtimera z początku wieku, spasowanie bransolety z kopertą marne, zapięcie z blaszki, endlinki puste, a komfort noszenia super (i tylko ze względu na komfort bransoleta nadal na nim jest)...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 13:41, gambit17 napisał(-a):

 cordi7 kupiłeś w końcu tego Noramisa? jeśli tak to jak wrażenia ?wiesz może za ile obecnie da się wyrwać nówkę takiego petrola?


Chodziłem dookoła i nadal mnie gdzieś drąży (choć teraz bardziej żółty na gumie) ale kupić nie kupiłem. Pechowo dla mnie może bo ceny poszły w górę. Popatrz na Chrono24, popytaj AD - coś się da urwać. Wg mnie to nadal ciekawsza propozycja od Longines HC i dużo ciekawsza od Omegi SMPc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak :)

każdy z nich gada do mnie inaczej 

955 jestem optymalnym wyborem ale nie strzelam amoledem po oczach ;)

965 jestem wszechmajacy i wszystko pod ciebie...I piękny jestem ;)

265 mnie wybierz, mnie, nie mam tego wszystkiego ale najlepiej ci leżałem na nadgarstku 🤪 

No. To myślę. 

IMG_20230531_130008.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak NIE lubię chrono, tak ten siedzi w głowie od przymiarki. Bardzo dobrze leżał (nic nie robiłem z bransoletą)

1ae74a87cc90c42b3e92259ff63317ba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Jakiś czas temu miałem okazję odwiedzić kilka butików w Wiedniu i poniżej krótka relacja zdjęciowo/filmowa z "podbojów". Największe wrażenie na mnie zrobiły zegarki Roger Dubuis, JLC oraz Breguet. Co ciekawe, widać posuchę w branży bo wszędzie wręcz ciągnęli mnie za rękaw żebym coś kupił (w Wempe proponowali nawet 25% rabatu na start). Ogółem Wiedeń jest dobrym punktem wypadowym dla każdego kto chciałby mieć możliwość przymierzenia w jednym miejscu zegarków różnych, "wyższych" marek.
 

 

 

348386857_220616190818960_5334741570283813823_n.jpg

352887689_1332118854061115_7995726373878979802_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dzisiejsze przymiarki a potem do tematu Longinesa. 

 

Zacznę od tego, że na kilka Longinesów były fajne ceny jak ktoś potrzebuję namiar to podam. 

gv0jTGG.jpeg

8HWdR1L.jpeg

giuxSLr.jpeg

OT5GFSZ.jpeg 

 

Zulu jest świetny i przymierzony na koniec z ciekawości. 

Przymierzyłem jeszcze Flagship i jest super ale u mnie chyba byłby rzadko na nadgarstku był też ten z fazami księżyca ale nie mierzyłem. 

Co do Hydroconquest to bardzo mi się podoba akurat były same 41mm i wiem, że brałbym 43mm te były minimalnie za małe a może po prostu wolę większe. Nie było całego szarego ale szara tarcza jest piękna i super gra tarcza ze szlifem. Bezel klikał też dość przyjemnie. No i minus to ta bransoleta słabe zapięcie i błyszczące ogniwo powinna być cała szczotkowana. Drugi był na gumie i tutaj jest lepiej chociaż wolę bransolety stąd jakbym kupował to pewnie i jedno i drugie. 

Na koniec bez zdjęć drugi raz przymierzyłem Certine ds 43mm i tutaj jeden minus to bezel klika słabo ale ten zegarek jest naprawdę świetny. Bransoleta dla mnie to mistrzostwo. Fajna masywna. Brakuje tylko szybkiego wpinania. 

No i na koniec CW imo wygrywa. Powyższe jak najbardziej na uzupełnienie ale tutaj widać, że Ward robi świetne zegarki. 

Cały czas chcę kolejnego nurka bo to lubię najbardziej ale sam nie wiem co wybrać. Gdyby była certina z szarą tarczą to chyba bym się nie zastanawiał i bezel by mi nie przeszkadzał 😀

 

XIhCNn5.jpeg 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario lecisz z którymś Moserem, ile można w rolexy :) nie mów że Cie nie korci bo piekne są.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Taka mała sesja.

5d41b1eec71992b52779a95b54f9635b.jpg0f7655124ca8e9b0f6ef04bf54203424.jpg9533a231e05e34259a983cf9458776b1.jpg072eca3c8480845ded7c4e227ce5a637.jpg6c9fcb226f64bd6bf11ad408912eaff0.jpg4398ecb97b1ec800cb13913c86fdee1a.jpgbfe32669dbb85dc2b936d0bb98615977.jpgae43e3d94ae553a5ab96f4c27c3b021a.jpgf88094999ceb4b7b2480364642c6b994.jpge3745b87366185c9f8995bc01ad395aa.jpgce0df81403d9762396e0332d8b7ec3ce.jpgc3162c3c19003bd87133c6882f97a329.jpg2e999ad9c0fe6e920d22685b937dec57.jpg

Gdzie tak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Gdzie tak?

 

Na evencie Mosera. 

3 godziny temu, Jan napisał(-a):

Mario lecisz z którymś Moserem, ile można w rolexy :) nie mów że Cie nie korci bo piekne są.

Tu masz film.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Na evencie Mosera. 

Nawet się Michael Kors trafił (tj. Code 11.59 chciałem napisać) 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rowniez ciekawe przymiarki 😁 Dla mnie miazga z wiecznym kalendarzem!!! 😎

106894DE-2DF9-4B02-81CE-2C16515BDC7F.jpeg

66B5D192-A4B4-407B-A9B0-6D6A871392E0.jpeg

C15DD428-0378-4437-AAD4-84FD8F1E3BC5.jpeg

607F9947-013C-4F1E-B4E0-6E35FC6FC55D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Mozer z wiecznym kalendarzem uważam ze jest wyjątkowy ale nigdy nie widziałem na żywo - możecie chłopaki opisać jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszy jest ten Brajtek.

3ae9bd431dac23cef684840e8e00b576.jpg3775075d4dc53a0b8cb2ddedd01d09e8.jpg3e332d66c6bb07da1ce4290eebd113d8.jpg43ab0b93c11674642e983880fe272820.jpg34d321be84646cfc85be60c59b396a3c.jpg470e229f3c3246f97975bd999164295c.jpg6d3de71abf35c5ac3692066c862661c2.jpgc92741f43050db832f54f0cfc60413eb.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dziś ode mnie krótka relacja z wizyty w showroomie Chrostopera Warda. 

Klu wizyty było zobaczenie Bel Canto przed zakupem ale udało się też przymierzyć kilka innych ciekawych opcji.

Ogółem wizyta bardzo interesująca gdyż showroom mieści się w kamienicy w małej miejscowości pod Londynem, także miejsce bardzo niepozorne i nieoczywiste.

Niemniej jest dość przytulny i daje możliwość obejrzenia zegarków w ciszy i spokoju.

Bardzo polecam umówić się i odwiedzić CW jeśli będziecie kiedyś w Maidenhead

 

Jedyny minus to fakt, ze nie mieli ściereczki stąd pełno śladów paluchów na zegarkach

 

 

 

Edytowane przez kaponier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.