Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Te 27k to zapewne cena wyjściowa (nie orientuję się w najnowszych cenach), a jeżeli tak jest to idzie kupić ten zegarek kilka tysięcy taniej.

Ps. W każdej cenie są dla kogoś ciekawsze zegarki niż typy innej osoby.

Ja np. za 45k też bym znalazł dużo ciekawszych zegarków od AP RO, a dla Ciebie to najlepszy wybór z możliwych w tej kwocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Krystian..27k katalogowo

 

i poczekajmy na konkretne uzasadnienie, czemu ta OMEGA nie jest warta 27k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uzasadnienie jest "tak bo tak" to ja je jak najbardziej rozumiem. Też czasami wybieram zegarki bo po prostu mi się podobają, a niektóre odrzucam bo mi się nie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak,stary speedy,który jest kultowy,wygodny na pięknym manualnym werku kosztuje katalogowo 17000zł w wersji z szafirem z góry i z dołu.Szafir na deklu jest płaski dzieki czemu zegarek jest naprawdę niski i b.proporcjonalny.Średnica tej wersji to 40mm i nie odczuwałem w żaden sposób,że jest za mały.Nie rozumiem dlaczego mam dokładać 10000zł za wahlik i datę oraz tandetnie wybrzuszony szafir spodu zegarka.Takie jest moje zdanie i nikomu go nie narzucam..

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pytanie jest źle sformułowane. Co to znaczy, że zegarek Omegi nie jest wart 27000 zł ?. Kosztuje ile kosztuje, skoro są klienci skłonni tyle zapłacić, to ich sprawa. Uważam, że w ofercie znacznie bardziej renomowanych producentów można znaleźć lepsze, ciekawsze zegarki za taką kasę i tyle. Żeby daleko nie szukać, wystarczy sięgnąć do kolekcji Jaeger-LeCoultre, Girard-Perregaux, a nawet Vacheron Constantin. I tyle w tym temacie. Płacić za "masówkę" 30 tysi ?, no way !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Retrotimer zenitha był tańszy i według mnie to dużo fajniejszy zegarek i lepszy brend..Werk też zacny..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest źle sformułowane. Co to znaczy, że zegarek Omegi nie jest wart 27000 zł ?. Kosztuje ile kosztuje, skoro są klienci skłonni tyle zapłacić, to ich sprawa. Uważam, że w ofercie znacznie bardziej renomowanych producentów można znaleźć lepsze, ciekawsze zegarki za taką kasę i tyle. Żeby daleko nie szukać, wystarczy sięgnąć do kolekcji Jaeger-LeCoultre, Girard-Perregaux, a nawet Vacheron Constantin. I tyle w tym temacie. Płacić za "masówkę" 30 tysi ?, no way !.

 

Wskaż mi jeden własny chronograf od JLC, GP albo VC w cenie 27k albo koło tego...jeden wystarczy

 

A ostatniego zdania nie komentuje, bo już Twój poziom rozumowania każdy na forum zna...aż za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wskaż mi jeden własny chronograf od JLC, GP albo VC w cenie 27k albo koło tego...jeden wystarczy

 

JLC Master Chrono spokojnie kupisz za 5900 Euro czyli gdzieś za około 26000 zł. Reverso, Compressor są do "łyknięcia" za 6000 Euro.

 

A ostatniego zdania nie komentuje, bo już Twój poziom rozumowania każdy na forum zna...aż za dobrze.

 

A co tu komentować ?, wszyscy wiemy ile rocznie zegarków produkuje Omega. Chyba nie chcesz twierdzić, że Omega to producent niszowy więc nie wiem co z moim poziomem rozumowania jest nie tak. Uraziłem reklamodawcę Twojego portalu czy jak ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz to co podajesz to ceny detaliczne?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym złego, że Omega nie jest marką niszową ? Rolex też nie jest niszowy i co z tego, liche zegarki produkuje ? Nie wszyscy mają potrzebę posiadania zegarka z mało znaną nazwą na tarczy. Nie wszyscy kierują się przede wszystkim "renomą" marki. Nie każdy musi w ten sposób swoje ego podbudować. Lepiej w moim przekonaniu wybierać konkretny model zegarka, a nie markę, taką czy inną, mniej czy bardziej znaną - jakie to ma znaczenie ?

JLC Master Chrono ? Dla mnie na przykład brzydki i nieciekawy, a napis na tarczy JLC mnie nie podnieca. Bardziej podoba mi się Omega Speedmaster na werku 9300 i ten zegarek, a nie JLC, bym wybrał dla siebie.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz to co podajesz to ceny detaliczne?

 

To ceny nowych zegarków (aktualna kolekcja) z Chrono24. Linków nie podaję, bo regulamin forum zabrania.

 

A co w tym złego, że Omega nie jest marką niszową ?

 

Nic.

 

Rolex też nie jest niszowy i co z tego, liche zegarki produkuje ?

 

Nie, ale wielu z nas decydując się na wyłożenie większej sumy pieniędzy na zegarek, szuka czegoś bardziej wyjątkowego. Pisałem z własnego punktu widzenia, że nie kupiłbym zegarka Omegi za 30.000 zł... no chyba, że zegarek miałby tourbillon ;). Wtedy niewykluczone, że kupiłbym :). Kontynuując poprzednią myśl, wolałbym czasomierz np. od Donrblutha niż jakąkolwiek Omegę bez wielkich komplikacji przy założeniu, że za owe komplikacje Omegi nie musiałbym płacić fortuny.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ceny nowych zegarków (aktualna kolekcja) z Chrono24. Linków nie podaję, bo regulamin forum zabrania.

To jak chcesz rzetelnie dyskutować i porównywać, to sprawdź na tym samym chrono24 cenę rzeczonego Speedmastera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To jak chcesz rzetelnie dyskutować i porównywać, to sprawdź na tym samym chrono24 cenę rzeczonego Speedmastera...

 

Sprawdziłem. Ceny są na poziomie ponad 5000 Euro. Czyli jest to nieznacznie tańszy zegarek od JLC. Tym bardziej nie zmienia to mojego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem dodac moje dwa grosze do forum. Nie czytalem calego ale chyba zaczelo sie jakie zegarki ostatnio przymierzalem.

Otoz ostatnio bylem na zakupie zegarka i jako kolekcjoner rozgladalem sie za tymi (nazwijmy to w cudzyslowiu) z "wyzszej polki" (lub przynajmniej za takimi, ktore uchodza na tym forum za takowe, z tego co czytam- bo w moim rozumowaniu 30000zl za dobry zegrek jest rzecza normalna wiec taka cena mnie nie podnieca), ale wracajac do tematu co przymierzalem?

Otoz moze naraze sie tu paru ludziom pod wzgledem gustu, ale stwierdzilem na przyklad ze zupelnie nie nadaja mi sie zegarki Rolex. Przymierzalem pare modeli nie bede wyminial jakich bo bylo ich chyba 6 lub 7 roznych i zaden z nich mi nie odpowiadal. Zupelnie nie w moim guscie. To jest moja opinia na temat tego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo rolek brzydkie sikory składa :mellow: Myślę,że jak będziesz bardziej zaawansowanym kolekcjonerem zmienisz zdanie..To tak jak ze sztuką,żeby zaczać rozumieć abstrakcję trzeba b.dobrze poznać klasykę:)

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo rolek brzydkie sikory składa :mellow: Myślę,że jak będziesz bardziej zaawansowanym kolekcjonerem zmienisz zdanie..To tak jak ze sztuką,żeby zaczać rozumieć abstrakcję trzeba b.dobrze poznać klasykę:)

Tyle tylko ze nawet najbardziej "zaawansowani" kolekcjonerzy maja swoje gusta co do "klasyki", a poniewaz gust podobno nie podlega dyskusji zostawie to na tym etapie. Wiele lat juz minelo od kiedy ogladam i przymierzam Rolexy i jakos do tej pory moj gust sie nie zmienil a zrozumienie sztuki owszem. PO prostu uwazam ze jest wiele ale to wiele rownie dobrych lub lepszych "klasycznych" zegarkow ktore w mojej opinie sa o wiele bardziej znakomite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się chyba zakochałem :rolleyes: Dzięki jednemu z użytkowników forum WUS, miałem przyjemność zjeść obiad z tym o to zegarkiem na ręku :

 

d42645f1-ce06-4383-a1ee-0d5c5d5cb6a9.jpg

 

Pamiętam, że kiedyś oglądając go w salonie, nie zrobił on na mnie takiego wrażenia, jak dzisiaj w świetle dziennym przy promieniach słonecznych. Ten zegarek ma w sobie to coś, coś co nie pozwala się skupić na nizczym innym - jest piękny ! Nie mogłem oderwać od niego wzroku. Zastanawiam się czy nie będzie to mój kolejny zakup. Choć wiem też, że narazie jestem w tzw. gorącej wodzie wykąpany, do tego szklaneczki napoju z lodem zrobiły napewno swoje ;) W kazdym razie zegarek ten naprawde wywołał u mnie szybsze bicie serca. Te piękne kolory idealnie współgrające ze światłem słonecznym... Jest to jeden z nielicznych bicolorów, który tak bardzo mi się spodobał.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mi sie podobaly zegarki z granatowymi tarczami....maja jakas magie :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dziś czarną edycję Espada by Zenith, muszę przyznać że bardzo przyjemny zegarek. Uniwersalny rozmiar 40mm, 50 godzinna autonomia chodu, przyspieszone bicie serca (36000 VpH) oraz atrakcyjny design daje poczucie zegarka skrojonego na miarę.

 

 

zenithespada.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał - wiem, że miłość nie wybiera, ale... okropny :/

Eee tam, świetny jest :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, świetny jest :)

Dla mnie "cepelia". Złoty z niebieskim się mocno "gryzie". Choć muszę przyznać, że widziałem gorsze wynalazki wizjonerów z firmy Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dziś czarną edycję Espada by Zenith, muszę przyznać że bardzo przyjemny zegarek. Uniwersalny rozmiar 40mm, 50 godzinna autonomia chodu, przyspieszone bicie serca (36000 VpH) oraz atrakcyjny design daje poczucie zegarka skrojonego na miarę.

 

 

zenithespada.jpg

 

Piękny zegarek..Gdyby był większy o 2mm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty z niebieskim się mocno "gryzie".

Bzdura. Na żywo wygląda świetnie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przymierzałem dziś Omegi. Jestem w trakcie poszukiwania nurka, może takiego trochę lepszego i po sugestiach szanownych Kolegów wziąłem pod uwagę Omegę Bonda. Przymierzyłem i tyle, no nie wiem, magii ani chemii nie było. Wersja czarna ładniejsza, tyle że ta z falami, nowa wersja z gładką tarczą bez szału, taka szara (niebieska) myszka. Z drugiej strony gdy popatrzę na zdjęcia np. krispa umieszczone na forum to trudno się w tym zegarku nie zakochać... Nowa PO na moim nadgarstku wygladała jak odważnik :) ale fak zegarek bardzo udany i spodobał mi sie ogromnie. Szukam dalej... aczkolwiek Omegi nie przekreślam, może muszę dorosnąć, nie wiem...

 

Wspomniana fota krisp1:

 

smp10.jpg

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.