Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu smutne, myślę, że Seiko tak jest postrzegane przez wielu, w tym przyznaję, przeze mnie też.

Pomyśl też Łukasz, ile te zegarki stracą na wartości w wypadku odsprzedaży, pomijając samo to, czy wogóle udałoby się znaleźć na nie kupca.

Jeśli ktoś jest fanem Seiko i chce mieć zegarek na całe życie to to jest dobry wybór, w innym wypadku raczej nie.

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu smutne, myślę, że Seiko tak jest postrzegane przez wielu, w tym przyznaję, przeze mnie też.

Pomyśl też Łukasz, ile te zegarki stracą na wartości w wypadku odsprzedaży, pomijając samo to, czy wogóle udałoby się znaleźć na nie kupca.

Jeśli ktoś jest fanem Seiko i chce mieć zegarek na całe życie to to jest dobry wybór, w innym wypadku raczej nie.

Smutne, ponieważ najpierw napisałeś, że zegarek jest ze wszech miar super (a jest, widziałem i też tak oceniam) a skonkludowałeś tym, że ponieważ nie ma pozycji marki, to w sumie jednak nie warto i byś nie kupił, bo mimo, że super, to jednak nie super.

Smutne dlatego, że od pasjonatów zegarków oczekiwałbym (może naiwnie) patrzenia na produkt, nie na logo i markę. JA w tym za bardzo sensu nie widzę - podkreślam JA.

 

Bardzo podobało mi się to, co ostatnio na swoim FB napisał Bernard Choeng (znany kolekcjoner luksusowych zegarków od "niezależnych", posiadacz także SEIKO MM):

"Nareszcie ludzie zaczynają kupować zegarki, nie marki"

 

koniec cytatu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobało mi się to, co ostatnio na swoim FB napisał Bernard Choeng (znany kolekcjoner luksusowych zegarków od "niezależnych", posiadacz także SEIKO MM):

"Nareszcie ludzie zaczynają kupować zegarki, nie marki"

 

koniec cytatu... :)

 

Wiemy już,że Seiko buduje pozycję,jakie "zegarki" jeszcze są godne uwagi?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Seiko miało droższe modele i "linie" zegarków od dawien dawna, więc z tym budowaniem pozycji bym nie przesadzał ;)

Natomiast co do Ananty- Kolega z Wrocka ją miał i gdy sprzedawał- to chyba nie był jego interes życia :huh:

Szkoda, że do nich pasują tak naprawdę fajnie tylko te dedykowane paski, bo pewnie pozbawiłbym go wtedy kłopotu ;)

Ja natomiast miałem sporo szczęścia, bo kupując w ciemno MM też nie wiedziałem jak to będzie i

trochę martwiłem się, że kasowo mocno będę w plecy gdy będę chciał odsprzedawać.

Na szczęście zegarek okazał się jak do tej pory chyba najbardziej udanym zakupem i "problem" sam się rozwiązał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne, ponieważ najpierw napisałeś, że zegarek jest ze wszech miar super (a jest, widziałem i też tak oceniam) a skonkludowałeś tym, że ponieważ nie ma pozycji marki, to w sumie jednak nie warto i byś nie kupił, bo mimo, że super, to jednak nie super.

Smutne dlatego, że od pasjonatów zegarków oczekiwałbym (może naiwnie) patrzenia na produkt, nie na logo i markę. JA w tym za bardzo sensu nie widzę - podkreślam JA.

 

Bardzo podobało mi się to, co ostatnio na swoim FB napisał Bernard Choeng (znany kolekcjoner luksusowych zegarków od "niezależnych", posiadacz także SEIKO MM):

"Nareszcie ludzie zaczynają kupować zegarki, nie marki"

 

koniec cytatu... :)

 

Ja patrzę na zegarek jako całość, a więc produkt, ale też i markę - z czym chce się utożsamiać, jaką ma historię, itd. Nie oddzielam zegarka od marki, bo z nią związane są emocje (oczywistość, o której trąbią w każdej książce o marketingu :) )

Jest bardzo wiele bardzo dobrze wykonanych zegarków, których bym nie kupił, aczkolwiek obiektywnie przyznam, że reprezentują wysoki poziom. Tak też jest w wypadku tych Seiko Ananta.

Powtorzę, po ich obejrzeniu firma baaardzo u mnie zapunktowała, dotąd kojarzyłem ją przede wszystkim z modelami typu Sumo i Monster, których pełna jest klubowa galeria i które, nie oszukujmy się, niczym wybitnym stylistycznie, mechanicznie, ani jakościowo nie są i od kolekcji Ananta dzieli je przepaść.

Ostatnia sprawa to ekonomia, pasja pasją, ale kupno takiego Seikacza oznacza zapewne bezpowrotną utratę jakichś 50% wpłaconej kasy, a na to nie każdy może sobie pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze utrata wartosci uzywanego bedzie wieksza , moge kupic nowa Anante multi hands ( kalendarz ) z upustem prawie 40% .prosto od AD


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tutaj mozna sie klocic.....mialem juz pare zegarkow i akurat monster w cenie dwa razy przewyzszajaca jego wartosc jest bezkonkurencyjny....sumo nie mialem to sie nie wypowiem....ale bez powodu ludzie tez ich nie kupuja.


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SphinX'e, to co napisałeś jest bardzo rozsądne, ale idealistyczne i nie znajdujące potwierdzenia w praktyce. Gdyby wszyscy kierowali się tak prawidłowo skalkulowanym rozsądkiem to po ulicach jeździłyby same kia i hyundai, a nie faszystowskie fetysze. Nie oszukujmy się, jak ktoś kupuje gadżet za kilka tysi to robi to również ze względów wyrafinowanych by nie powiedzieć snobistycznych. Może to i smutne, choć czy ja wiem...


życie jest za krótkie żyby mieć tylko jeden zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dzisiaj Omegę PO Skyfall, powiem szczerze - rewelacja :)

Tarcza w prostokątne motywy nawiązująca do grilla samochodu Bonda jest fenomenalna!

 

omegaseamasterplanetoceu.jpg

 

jamesbond007skyfallscal.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Bardzo podobało mi się to, co ostatnio na swoim FB napisał Bernard Choeng (znany kolekcjoner luksusowych zegarków od "niezależnych", posiadacz także SEIKO MM):

"Nareszcie ludzie zaczynają kupować zegarki, nie marki"

 

Może pisał w kontekście "Niezależnych" właśnie. Ja uważam, że marka też ma znaczenie. Znaczenie w tym sensie, że nie wyobrażam sobie noszenia zegarka (nawet najlepiej wykonanego) od firmy, której nie lubię. Z firmami wiążą się jakieś emocje, historia. Jednych producentów lubimy oraz cenimy bardziej, drugich mniej, a trzecich wcale. No bo skądś bierze się to, że na temat wybranych firm mamy wiedzę niemalże ekspercką, a pozostali są bo są. Kupujemy zegarek jako całość tzn. design + mechanizm + historia + brand i całe to pierdzielenie marketingowych bzdetów. Tak jest skonstruowany człowiek. Każdy kto twierdzi, że w ogóle nie zwraca uwagi na markę zegarka, (moim zdaniem) ściemnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni temu przymierzyłem tego IWC. Nie żebym chciał kupić, po prostu sprzedawcy byli... trochę z innej półki. Rozmowni, mili, a na półkach większość znaczących marek, nawet Breguet. Ogólnie to zdziwiony jestem - podczas pobytu na Teneryfie zobaczyłem chyba największe skupisko zegarkowe na świecie :)

post-44765-0-18036800-1348847954_thumb.jpg

post-44765-0-31607500-1348847970_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Galerii Krakowskiej u Strojnego oglądałem PO SKYFALL i jest faktycznie rewelacyjna i moim zdaniem warta tych 20k. Oglądałem także jakże zjechaną na forum 300m 007 z tą sławetną tarczą i bardzo mi się podobała na prawdę świetne te Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ludzie ocenili ten zegarek na podstawie zdjęcia reklamowego, które tak na prawdę nie ma wiele wspólnego z wyglądem na żywo. 99% oceniających nie widziało takiej tarczy na żywo i przyjęło, że "007" jest tak mocno widoczne jak na ww. fotce.

Mimo wszystko przyznam, że wolę klasyczną tarczę z falami niż tą z "007"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram aksima, nawalone komplikacji ile się dało na tej tarczy, a w sumie prosta czynność, czyli odczytanie godziny powoduje trudności...

 

przeczytałem: "powoduje nudności..." :)


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ludzie ocenili ten zegarek na podstawie zdjęcia reklamowego, które tak na prawdę nie ma wiele wspólnego z wyglądem na żywo. 99% oceniających nie widziało takiej tarczy na żywo i przyjęło, że "007" jest tak mocno widoczne jak na ww. fotce.

Mimo wszystko przyznam, że wolę klasyczną tarczę z falami niż tą z "007"

Przyznaję bez bicia, że też jak zobaczyłem foto tego zegarka, to... Nie maiłem o nim najlepszego zdania ;) Ale faktycznie na żywo wygląda zdecydowanie lepiej, to "007" przypomina jakiś wzorek. Ogólnie nie ma wstydu przed Ryśkiem, mógłbym nosić.

 

Nową Planetę też już zdążyłem obejrzeć - bardzo fajna, szczególnie ciekawa faktura tarczy. Ale cena trochę mnie martwi - obawiam się, że może to być jaskółka zwiastująca kolejną podwyżkę :( w efekcie czego nigdy się Omegi nie dorobię...

BTW: widział ktoś już nową (błękitną) AT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: widział ktoś już nową (błękitną) AT?

Widział... w Bazylei

 

IMG_1012.jpg

 

Bardzo przyjemny zegarek. Jak się uda, postaramy się go pokazać bliżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ludzie ocenili ten zegarek na podstawie zdjęcia reklamowego, które tak na prawdę nie ma wiele wspólnego z wyglądem na żywo. 99% oceniających nie widziało takiej tarczy na żywo i przyjęło, że "007" jest tak mocno widoczne jak na ww. fotce.

Mimo wszystko przyznam, że wolę klasyczną tarczę z falami niż tą z "007"

 

Widziałem na żywo i nie zmieniłem zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział... w Bazylei

Bardzo przyjemny zegarek. Jak się uda, postaramy się go pokazać bliżej.

Aha, czyli jeszcze w sklepach nie ma :)

Wybacz Łukasz, że pytam ,ale przeglądam na małym wyświetlaczu telefonu - czy to przypadkiem nie jest wersja GMT?

A Waszą recenzję chętnie przeczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT - nie widziałem anie nie słyszałem o niebieskiej wersji bez GMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjeci, swietnie sie ta omega prezentuje . Czy jest juz dostepna ?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT - nie widziałem anie nie słyszałem o niebieskiej wersji bez GMT.

nie ma w sklepach nigdzie. Ma byc w drugiej czesci listopada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT - nie widziałem anie nie słyszałem o niebieskiej wersji bez GMT.

Jest na stronie Omegi.

 

Nash, dzięki za info.

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy miała datę..... świetny zegarek

 

post-10615-0-61794000-1349102146_thumb.jpg

 

+

 

post-10615-0-12522100-1349102209_thumb.jpg

 

i

 

post-10615-0-36716200-1349102239_thumb.jpeg

 

piękny werk, choć chyba za mały do tego zegarka , natomiast ...oba AP nie wzbudziły we mnie emocji


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a o nowej Omedze Bonda nie słyszałeś?

http://www.omegawatches.com/gents/seamaster/aqua-terra-mid-size-chronometer/23110392103001

 

 

gdy miała datę..... świetny zegarek

Rafał piszesz o Omedze?

Przecież ona ma datę.

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.