Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Michał 73, da się gdzieś w wawie zobaczyć zielonego rolka?

Jasne, że się da skoro mi się udało:)

Masz PW, żeby nie robić reklamy na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się dzisiaj do zakupu Certiny DS First.Zegarek bardzo ładnie wykonany.Na przgubie niestety nie zachwycił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC Patrimony WorldTime

 

vcworldtime_zpse2488e54.jpg

 

Piękny zegarek. Nie jestem fanem Vacherona, ale ten model jest śliczny na żywo, z ładną, masywną kopertą (ale akurat na rękę), fajną tarczą (zaskakująco czytelną) i pięknym kalibrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy,aczkolwiek wydaję mi się,że jest mało czytelny,może to tylko takie wrażenie. Będzie może recenzja?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

193.000 PLN - raczej nie :)

 

To wszystko wyjaśnia....

Ciekawy jestem czy w ktoś chętny się znajdzie przy takiej kasie. No może za granicą tak,ale w Polsce...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz z sekundnikiem,AP bez sekundnika wygląda jak inwalida..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz z sekundnikiem,AP bez sekundnika wygląda jak inwalida..

Tu sie nie zgadzamy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonasz się jak będziesz patrzył na "martwą" tarczę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Środę odwiedziłem z innym klubowiczem salon Rolexa w Katowicach ( przy okazji się doprawiłem i leże teraz w łóżku z ostrą grypą )

1. Bardzo miła obsługa

2. Mogliśmy oglądać co tylko chcieliśmy, macać, robić fotki itd...

 

Fotki wrzucę tutaj niedługo.

 

Co do zegarków to Zielony Submariner ( trójkąt na 12tej) minimalnie nie trafiał w 12stkę. Podobnie rzecz się miała z Yachtmasterem...bardzo minimalnie ale jednak :-)

 

Klasyczny submariner był jak zwykle dla mnie nie strawialny, ale zielony był świetny !! Przekonałem się do niego :-)

 

Moim jednak bezdyskusyjnym liderem był Yachtmaster z niebieską tarczą ( kolor tego niebieskiego wprost mnie rozczulił :rolleyes: )

 

Rolex+Yacht-Master+Rolesium+116622+%25282%2529.jpg

 

dodatkowo idealny rozmiar 40mm, sporo smaczków powodujących, że zegarek nie jest nudny. Fajne zapięcie. Dla mnie zegarek bliski ideału.

 

Może kiedyś jak mnie będzie stać to sobie kupię :-)

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonasz się jak będziesz patrzył na "martwą" tarczę..

Ale ile w niej elegancji:) w sumie chyba dochodze do wniosku ze data duzo bardziej potrzebna niz sekunda. Fajny ten rolek wyzej

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis ogladalem Copernicusa, Atlas z jasna tarcza. Bardzo ladny I starannie wykonany zegarek. Na zywo wyglada o wiele ciekawiej niz na I tak ladnych fotografiach w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten Yachtmaster bardzo ładny. Ale zdaje się, że on jest w białym złocie? Czyli to trochę podraża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten prezentowany przez Marcina na zdjęciu powyżej jest ze stali.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzisiaj przymierzałem trochę zegarków z oferty Panerai. PAM 312, 320, ponownie 372, 112, 359, 351, 392. Świetnie wykonane. Niestety przymiarka 372 potwierdziła, że nie jest to czasomierz dla mnie. Jednak 47 mm średnicy koperty to dla mnie za dużo. Natomiast fajnie układają się modele o średnicy 44 mm choć z kolei tutaj wzrasta grubość koperty do czego będę musiał się przyzwyczaić. Szczególnie przypadł mi do gustu PAM 320 na kalibrze 9001. A to ze względu na praktyczność zastosowanych komplikacji - GMT, wskaźnik rezerwy chodu, no i takie smaczki wykonania werku jak reset sekundy. Resetu w 312 nie ma, a szkoda. Poza tym, na żywo bardzo przypadł mi do gustu Zenith Striking 10TH. Wyjątkowo udany model. Plusem jest też świetna atmosfera obsługi w salonie Jansen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci Mariusz, że Striking to świetny zegar :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i takie smaczki wykonania werku jak reset sekundy.

Aż głupio pytać, ale mógłbyś coś więcej o tym napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pisałem Ci Mariusz, że Striking to świetny zegar :)

 

I miałeś 100% racji. Na żywo Striking sprawia doskonałe wrażenie. Przez krótką chwilę nawet zacząłem w głowie kombinować, a może by tak kupić tego Zenitha ? :). Ale poszedłem tam z założeniem, że skoncentruję się na Panerai i jednak postanowiłem być konsekwentny.

 

Aż głupio pytać, ale mógłbyś coś więcej o tym napisać?

 

Chodzi o to, że wyciągnięcie koronki do pozycji drugiej, powoduje wyzerowanie sekundnika (czytaj: wskazówka ustawia się na indeksie będącym odpowiednikiem godziny 12) i to niezależnie od tego w jakiej pozycji jest sekundnik. Zrealizowano to poprzez dźwignię uaktywniającą się w chwili wyciągnięcia koronki. Ruch dźwigni powoduje zatrzymanie pracy koła balansowego, a dodatkowo uderza w krzywkę sercową powodującą wyzerowanie sekundnika. W sposobie wykonania rzeczonych komponentów widać nawiązania do chrono Valjoux 7750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na poniższym filmie widać jak to działa w praktyce...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, nie byłem świadom istnienia takiego rozwiązania. Choć pamiętam, że w któryś zegarkach był podobny "feature" - po wyciągnięciu koronki wskazówka dalej płynęła, aż do zatrzymania na g. 12. Małe rzeczy, a cieszą, bo bardzo zwiększają wygodę użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Pam 320 to najfajniejszy model z automatyznym naciągiem,jest relatywnie niewiele droższy od 312,a daje GMT i wskaźnik rezerwy chodu.Bardzo go polubiłem..

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki za wyjaśnienie, nie byłem świadom istnienia takiego rozwiązania. Choć pamiętam, że w któryś zegarkach był podobny "feature" - po wyciągnięciu koronki wskazówka dalej płynęła, aż do zatrzymania na g. 12. Małe rzeczy, a cieszą, bo bardzo zwiększają wygodę użytkowania.

 

No właśnie z tą różnicą, że tu wskazówka nie płynie tylko natychmiast następuje reset. Przypomina to zerowanie wskazań stopera. W ogóle w mechanizmach Panerai jest dużo ciekawych rozwiązań. Warto byłoby znaleźć trochę czasu i to wszystko opisać, bo nawet fani Panerai są czasami zaskoczeni, że mechanizm x czy y ma takie możliwości.

 

Dla mnie Pam 320 to najfajniejszy model z automatyznym naciągiem,jest relatywnie niewiele droższy od 312,a daje GMT i wskaźnik rezerwy chodu.Bardzo go polubiłem..

 

Byłby jednak wygodniejszy, gdyby koperta miała mniejszą grubość, ale faktycznie... zegar świetny z najbardziej praktycznymi komplikacjami jak na zegarek mechaniczny.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.