Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Michał pytanie jaki poziom tych modyfikacji, i czy "topowe" ETY.

Nie bardzo orientuję się w cenach (to coś chyba 35kPLN),jeśli poziom mechanizmu zbliżony do tego co montuję Tudor, to ja mając kasę, kupiłbym Hublota.

 

R.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o cenach Hublota ? Konkretnie rozchodzi mi się o ref. 301.SM.1770.RX.

 

Niestety tego konkretnego nie widziałem ale ostatnio mierzyłem ceramicznego 301.CI.1770.RX i wrażenia wizualne są bardziej niż pozytywne. Zegarek jest świetnie wykonany.

A czy warte swojej ceny ? Ten którego mierzyłem miał cenę z metki 12700 funtów :blink: wiadomo coś się utarguje ale w tym budżecie jeśli mówisz że to tylko modyfikowana ETA to troche drogawo.

Edytowane przez krisp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał pytanie jaki poziom tych modyfikacji, i czy "topowe" ETY.

Nie bardzo orientuję się w cenach (to coś chyba 35kPLN),jeśli poziom mechanizmu zbliżony do tego co montuję Tudor, to ja mając kasę, kupiłbym Hublota.

 

R.

 

Tudory są zdecydowanie tańsze, a i tak wywołują sporo kontrowersji, że tyle pieniędzy za ETE. Ja rozumiem, że mechanizmy w Hublotach mogą być mocno modyfikowane, ale cena na poziomie 12 tysięcy euro, gdzie w tej kwocie można mieć np. divera od AP, to już moim zdaniem spore nadużycie.

 

Niestety tego konkretnego nie widziałem ale ostatnio mierzyłem ceramicznego 301.CI.1770.RX i wrażenia wizualne są bardziej niż pozytywne. Zegarek jest świetnie wykonany.

A czy warte swojej ceny ? Ten którego mierzyłem miał cenę z metki 12700 funtów :blink: wiadomo coś się utarguje ale w tym budżecie jeśli mówisz że to tylko modyfikowana ETA to troche drogawo.

 

Wykonanie robi rzeczywiście wrażenie, ogólny design super, no fajne zegarki, tylko ta cena, gdyby to był własny mechanizm, to zrozumiałbym...

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mechanizm nie jest najważniejszy ( ETA , modyfikowana ETA , nie ETA co za różnica) , ważna jest cena .

Przecież im zegarek droższy tym bardziej prestiżowy . Jakieś znaczenie ma design , musi być modny i się kojarzyć .

Ale mechanizm to trzeciorzędna sprawa przecież .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując poszukiwania zegarka do bardziej oficjalnego stroju natknąłem się na:

 

Frederique_Constant_Slimline_Gents_Automatic_FC-306S4S6.jpg

 

8310-41-13-1185side2.jpg14914.jpg

 

Pierwszy raz miałem eterne i eposa w ręku i muszę przyznać, że wszystkie ochy i achy z forum mają jak najbardziej swoje podstawy w jakości wykonania tych zegarków.

 

Epos dla mnie za delikatny, bardzo smukły - jeśli chodzi o mnie to aż za. W eternie się zauroczyłem, okazuje się, że Eterna model Soleure wycofała ze sprzedaży, więc jak miałbym się decydować to pewnie szybko :) Zegarek przy dość znacznej cenie chodzi "tylko" na SW200, ale cenę zapewne podkręca pozostałe wykończenie, tj. tarcza, pasek, zapięcie, koronka, koperta.

 

Fryderyk, przepiękny, wypukłe szafirowe szkiełko robi świetna robotę. Zegarek prezentuje się dostojnie. Póki co mój faworyt, jedyny problem to brak sekundy.


Kupię garniturowca z jasną tarczą, 38mm-41mm, do 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mierzyłem tego FC. Wspaniały zegarek. Dla mnie minusem, który może zaważyć na decyzji o zakupie jest data. Gdyby jej nie było to mój ideał, a tak jest zaburzony pewien porządek na tarczy. Mimo to jednak zegar jak najbardziej godny uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tudory są zdecydowanie tańsze, a i tak wywołują sporo kontrowersji, że tyle pieniędzy za ETE. Ja rozumiem, że mechanizmy w Hublotach mogą być mocno modyfikowane, ale cena na poziomie 12 tysięcy euro, gdzie w tej kwocie można mieć np. divera od AP, to już moim zdaniem spore nadużycie.

 

 

 

Wykonanie robi rzeczywiście wrażenie, ogólny design super, no fajne zegarki, tylko ta cena, gdyby to był własny mechanizm, to zrozumiałbym...

 

Fajnie, ze sie powoli przekonujecie do Hublota, Aero Bang Chrono na zywo wyglada rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię Hubloty i chętnie bym nosił, ale akurat model pokazany przez Carlito moim zdaniem jest jednym z najsmutniejszych

w ofercie. Widziałem na żywo i akurat jego bym nie kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze sie powoli przekonujecie do Hublota, Aero Bang Chrono na zywo wyglada rewelacyjnie

 

Gdybym miał wybrać tylko jeden zegarek i przed nosem leżał wspomniany Hublot i AP Diver, to nie miałbym wątpliwości i bez chwili zawahania łyknąłbym AP. Co nie zmienia jednak faktu, że na żywo Hubloty wyglądają naprawde dobrze. Zastanowie się jeszcze w przyszłości nad jakimś Hublotem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch tez bym wybral AP. w Hublocie troche drazni agresywny marketing no i to ze ciagle widze ich fabryke przez okno:) zastanawiam sie ile diamentow tam trzymaja hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie minusem, który może zaważyć na decyzji o zakupie jest data.

 

Okno daty zostało subtelnie wmontowane, stosunkowo niewielkie i z jasnym tłem. Zdarza mi się sprawdzać datę na zegarku więc cieszę się, że chociaż data jest.


Kupię garniturowca z jasną tarczą, 38mm-41mm, do 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w nim datę umieścili na 6, albo big date na 12 był by faktycznie ideał.

Ale tak czy tak świetnie wygląda.

 

Hublota widziałem jakieś modele około 3 lata temu. Nie podobał mi się w ogóle. Ale to rzecz gustu. Na pewno wolał bym AP Divera. Ale przecież Michał masz już go. To może czas na Hublota? Tym bardziej, że Cię "połechtał".

 

 

 

A wracając do tematu ;):lol: :lol:

To ten PP, który pokazał Irek, jest dużo brzydszy od tego GS.

Wypowiadam się tylko i wyłącznie na podstawie widzianych zdjęć w necie.

O mechanizmie nic nie powiem, bo pewnie zaraz bana dostanę.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może czas na Hublota? Tym bardziej, że Cię "połechtał".

Nie jestem przekonany, czy te zegarki są warte swoich pieniędzy. Nie sądzę.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze zegarek jest srednio wygodny ale robi kolosalne wrazenie, limitacja 25 sztuk, zostaly dwa ponoc, w genewie i hong kongu. Ta turbina jest hypnotycznaasehudug.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest turbina... (w sensie nie tourbillon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asehudug.jpg

Ło Jezuuu!!! Koszmarek :wacko:. Nawet nie bardzo widać która godzina.

Ciekawy jestem czy kiedyś wymyślą samochody z przezroczystą maską i silnikiem :lol:


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również miałbym problem z odczytaniem godziny. Ciekawe czy ma lumę bo wieczorem w innym przypadku nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest turbina... (w sensie nie tourbillon)

The spherical bulge in the face houses a 167-part gyroscopic tourbillon that minimises the effects of gravity on the movement, freely rotating around two axes.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Również miałbym problem z odczytaniem godziny. Ciekawe czy ma lumę bo wieczorem w innym przypadku nie ma szans.

Pod swiatlo zdjecie wiec nie widac:)

 

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu cos dla zwyklych zjadaczy chleba, bardzo ciekawy zegar8y2azu6a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest. Ale rozmiar. Można go na nodze nosić.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wielki niestety. 45mm i dlugie uszy

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Doublematica właśnie testuje...wiec lada moment recenzja...

 

374383_10200805011434269_1163379852_n.jpg

 

a to co w Columbie to technicznie nie jest tourbillon... zresztą było to mocno dyskutowane przy 1 modelu zegarka.

 

http://chronos24.pl/zenith-christophe-columb/

A to ciekawe, bo nawet Zenith w swoim katalogu nazywa to cos Tourbillon Zero-G. Lukasz wklej prosze sam link do tej dyskusji na forum bo sam artykul wkleiles. Dzieki

 

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.