Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj oglądałem Aqua Terrę Skyfall. Piękny zegar, zaskoczył mnie do tego stopnia, że ostrzę zęby na niego :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj oglądałem Aqua Terrę Skyfall. Piękny zegar, zaskoczył mnie do tego stopnia, że ostrzę zęby na niego :rolleyes: .

Niespecjalnie wiem, dlaczego ten zegar jest nazyway Skyfall skoro nie ma żadnego powiązania z filmem, ale jest ładny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Napisano (edytowane)

James-Bond-Skyfall-Daniel-Craig-Omega-11-630x438.jpg

 

Spóźniłem się :)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W oczekiwaniu na nowy nabytek wybrałem się dzisiaj na przymiarkę zegarka, którego będe chciał sobie sprawić jako kolejny. Moim celem przedewszystkim był Aquanaut, Portuguese 7 days, MC Diving Chronograph i Panerai 275, czyli zegarki, które w zasadzie znam już na pamięć, ale przymierzyć na spokojnie po raz enty nigdy nie zaszkodzi :) Z tej właśnie grupki najprawdopodobniej będę w niedalekiej przyszłości coś wybierał. Na pierwszy ogień poszedł Patek Philippe Aquanaut na bransolecie, zegarek, który nie wiedzieć czemu za każdym razem jak go widzę woła do mnie "weź mnie, chcesz mnie!" :D Wrażenia? Pozytywne. Super wygodny, znakomicie wykończony no i przedewszystkim wyjątkowo uniwersalny, co bardzo mi odpowiada - lubię takie czasomierze. Aquanaut jest na tyle wszechstronnym zegarkiem, że można go śmiało założyć do krótkich spodenek jak i do stroju wieczorowego i za każdym razem będzie wyglądał bardzo dobrze. Na minus jednak jakość bransolety w tym zegarku - szmelc! Tak to można określić przy bliższym spotkaniu i dłuższej zabawie. Miałem wrażenie, że bransoleta jest od Armaniego a nie od renowowanej marki jaką jest niewątpliwie Patek Philippe :) Wszystko tam lata na wszystkie strony, a przerwy między ogniwami wyglądają okropnie. W porównaniu do jakości bransolet takich zegarków jak Rolex czy Audemars Piguet, to Aquanaut ma się czego wstydzić. Zdecydowanie powinni nad tą częścią popracować. Natomiast zapięcie to już klasa i tutaj już czuć, że ma się doczynienia z porządnym brandem. Cała reszta również na plus, ogólna jakość mimo wszystko na wysokim poziomie, ale chyba jednak wolałbym wersje z gumą. W każdym razie Aquanaut wciąż zostaje w sferze moich zainteresowań. Kolejnym zegarkiem był Panerai 275 i tutaj nie będę się zbytnio rozpisywał, napisze tylko tyle : MIAZGA ! Faworyt. Aczkolwiek 233 mu wcale nie ustępuje. Następny poleciał JLC Master Compressor Diving Chronograh i ten wypadł najgorzej ze wszystkich. Już pomijając fakt, że nie lubię tytanu i lekkich zegarków, których nie czuć na nadgarstku, to miałem wrażenie, że proporcje w tym zegarku są lekko zachwiane. Raczej odpada. Kolejnym zegarkiem był znany i lubiany przeze mnie siedmidniowy portugalczyk. Nie muszę o nim nic pisać, bo chyba doskonale już wiecie, że za każdym razem kiedy chce sobie kupić zegarek, to biorę go pod uwagę i za każdym razem wybieram jednak coś innego :D Co nie zmienia faktu, że jest fantastyczny i bardzo mi odpowiada pod każdym względem. Jest to wciąż bardzo mocny zawodnik. Zaraz powklejam jeszcze zdjęcia, niestety robione kalkulatorem.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-27475-1368477448,9895_thumb.jpg

 

post-27475-1368477481,7631_thumb.jpg

 

Tutaj widać trochę bransolete, sami oceńcie :)

 

post-27475-1368477506,3882_thumb.jpg

 

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie chodzi o jakość..Ta pransoleta nie pasuje do tej koperty,ale mimo wszystko wolałbym ją od gumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta to jakis zart tutaj, jak sie zdecydujesz zakladaj gumke:) pasuje do niego bez porownania bardziej niz to cos wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też wspomnieć o innych zegarkach, których wcześniej nie miałem okazji mierzyć, i tutaj najlepiej wypadł Montblanc i Breguet, zwłaszcza ten drugi mi namieszał w głowie :)

 

post-27475-1368480960,518_thumb.jpg

 

post-27475-1368480981,691_thumb.jpg

 

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z tych zegarków, które Michał przymierzałeś miałem Bregueta i IWC. Żadnego z nich nie zatrzymałem z myślą budowy wokół wybranego czasomierza kolekcji. Zastanawiasz się nad wyborem Patka, ale masz już kilka zegarków z tej samej bajki. Właściwie nie tej samej, bo znacznie lepszej bajki. Może warto byłoby pójść pod prąd i sięgnąć po zegar inny niż te, które masz ?. Konkretnie chodzi mi po głowie coś w stylu Hublot MP-02, MP-05. Czyli jakiś fajny, odjechany projekt. Myślałeś o takim wyborze ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie wiem, dlaczego ten zegar jest nazyway Skyfall skoro nie ma żadnego powiązania z filmem, ale jest ładny :)

Jak nie ma powiązania? Była w filmie przecież w niektórych scenach, w reszcie było PO:

 

http://forums.watchu...ond-671076.html

tutaj inna wersja Quartz ale też AT:

 

 

 

 

 

Ale mi nie o to chodziło, tylko o to, że to nie jest oficjalny zegarek tego filmu. Jest nim specjalna wersja PO 42,5mm.... Jakby iść Waszym tokiem rozumowania to niemal każdy zegarek nosił by nazwę np. " Tag Heuer dzień dobry TVN" albo "Ulysse Nardin Sejm" :D Lekko bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też wspomnieć o innych zegarkach, których wcześniej nie miałem okazji mierzyć, i tutaj najlepiej wypadł Montblanc i Breguet, zwłaszcza ten drugi mi namieszał w głowie :)

 

post-27475-1368480960,518_thumb.jpg

 

post-27475-1368480981,691_thumb.jpg

 

Kup Michal tego Mont Blanca , to spezdam Ci czarny pasek z deployant do tego zegarka bo mi zostal :) ,a serio to fajny zegarek ale ma tendencje do szybkiego znudzenia sie


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Montblanc rewelacyjny mierzylem go tez jakis czas temu, jedyne co to firma mało zegarkowa i za ta cene wolałbym coś innego

 

 

TIKTAK - freak jest spoko ale na moim nadgarstku lepiej leżała sonata :)

 

zdjcie22e.jpg

Edytowane przez b4rt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych zegarków, które Michał przymierzałeś miałem Bregueta i IWC. Żadnego z nich nie zatrzymałem z myślą budowy wokół wybranego czasomierza kolekcji. Zastanawiasz się nad wyborem Patka, ale masz już kilka zegarków z tej samej bajki. Właściwie nie tej samej, bo znacznie lepszej bajki. Może warto byłoby pójść pod prąd i sięgnąć po zegar inny niż te, które masz ?. Konkretnie chodzi mi po głowie coś w stylu Hublot MP-02, MP-05. Czyli jakiś fajny, odjechany projekt. Myślałeś o takim wyborze ?.

 

Nie lubię Mariusz dziwacznych projektów, zegarek ma wyglądać jak zegarek, a nie jak "niewiadomocoto". Do Hublota oczywiście też się już przymierzyłem, ale mechaniczne wypadają te zegarki dość blado w porównaniu do konkurencji (mówimy o zegarkach na poziomie do 12-13 tysięcy euro). Na dzień dzisiejszy pozostaje mi jeszcze przymiarka pięciu innych zegarków dwóch producentów, które również biorę pod uwagę i są to Speake Marin Serpent Calendar oraz HMS, jak i Glashutte Original PanoMaticCounter XL, Seventies Panorama Date i Perpetual Calendar 100-02-2512-05.

 

Mógłbyś pare słów o Bregucie Marine, dlaczego Ci ostatecznie nie podpasował ? Przyznam, że na żywo wypadł dużo lepiej niż na ogólnodostępnych zdjęciach w sieci. Spodobał mi się :) Bardzo też miłe byłem zaskoczony jego rozmiarem, bo pomimo 39mm. leżał bardzo fajnie i nie sprawiał wrażenia takiego małego. Pewnie spowodowane było to dość długimi uszami... Ogólnie pozytywne zaskoczenie, dzięki czemu zacząłem się nad nim poważniej zastanawiać.

 

Co do Montblanca NR, to jest to rzeczywiście bardzo fajny zegarek, który nie czyści aż tak bardzo portfela, co jest niewątpliwym plusem. Niestety obawiam się, że tego typu zegarki się szybko nudzą, tak jak zresztą wspomniał Irek, a weź i to później sprzedaj :) Inna rzecz, to że Montblanc już chyba zawsze będzie mi się kojarzył z czymś zupełnie innym, podobnie jak Cartier czy Bvlgari, co mnie w pewnym stopniu zniechęca. W każdym bądź razie świetny zegarek za przyzwoite pieniądze i jak komuś nie przeszkadza powyższe, to zdecydowanie warto rozważyć.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okropny mętlik w głowie od przymiarek. W przeciągu najbliższych kilku dni wrzucę fotki. Oglądałem między innymi Omegę Ladymatic dla mojej kobietki, zegarek jednym słowem BOMBA, ale wersja w złotej kopercie na pasku kosztuje 50 tyś...

@Michał, ja gdybym kupił zegarek od Montblanca miałbym wrażenie, że nosze pióro na nadgarstku :).


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hublot jest bardzo "lansiarskim zegarkiem" dla mnie tylko dwa modele sa akceptowalne Senna i Suzuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mógłbyś pare słów o Bregucie Marine, dlaczego Ci ostatecznie nie podpasował ? Przyznam, że na żywo wypadł dużo lepiej niż na ogólnodostępnych zdjęciach w sieci. Spodobał mi się :) Bardzo też miłe byłem zaskoczony jego rozmiarem, bo pomimo 39mm. leżał bardzo fajnie i nie sprawiał wrażenia takiego małego. Pewnie spowodowane było to dość długimi uszami... Ogólnie pozytywne zaskoczenie, dzięki czemu zacząłem się nad nim poważniej zastanawiać.

 

Miałem problem z ustawieniem zapięcia na pasku tzn. albo zegarek był za luźny albo za bardzo ściskał nadgarstek. Później na zdjęciach zauważyłem, że indeks 3 nie jest równo położony...

 

LINK

 

Ale z tym da się żyć. Tak naprawdę sytuacja życiowa zmusiła mnie do tego, by sprzedać zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Jeszcze pare ujęć Bregueta :

 

post-27475-1368522158,6962_thumb.jpg

 

post-27475-1368522171,0909_thumb.jpg

 

post-27475-1368522209,0676_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi się wydaje, ale indeksy na VII są krzywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, kup sobie coś z fazą księżyca.

 

... ja gdybym kupił zegarek od Montblanca miałbym wrażenie, że nosze pióro na nadgarstku :).

A ja bagażnik dachowy ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyzszych dla mnie bez cienia watpliwosci faworytem jest nadal PP( nie biorac pod uwage ceny). Te powyzsze zegary bardziej zobowiazujace wg mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bagażnik dachowy ;)

A nosząc Cartiera "nakrętki" do wody Perrier? :D

@Michał, ta bransoleta jest tragiczna. Bierz wersję na gumie. Zastanów się nad tym portugalcem. Nadal myślisz nad wersją z antracytową tarczą?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle o IW500114, wersja z antracytową tarczą raczej odpada ze względu na to, że kupiłem już sobie zegarek z takim kolorem tarczy. Co do Aquanauta, to jeżeli bym się decydował, to na wersje z gumą. Narazie faworytem są mimo wszystko ośmiodniowe Paneraie, no i ten Breguet mi dość mocno chodzi po głowie :) No nic, mam jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

post-10615-0-35375700-1368695753_thumb.jpg

 

 

 

 

pierwsze wrażenie; ciężki , gruby i ten koszmarny karbowany bezel. Zakładam na nadgarstek; nie jest tak źle; owszem jest ciężki; ale da się wytrzymać , grubość – Pamy są grubsze i da się je nosić , :D karbowany bezel na nadgarstku nie rzuca się tak w oczy....nawet wygląda ładnie :) . Czy warto dać za ten zegarek ok. 150 tys?. Tu miałbym dylemat; jeśli to miałby być mój najdroższy zegarek – kupiłbym coś innego, jeśli natomiast byłby to kolejny zegarek w tym budżecie – sky-dweller jest ciekawą propozycją.

Edytowane przez rafalzkrakowa

Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też muszę przymierzyć tego Sky Dwellera :).


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.