Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Recommended Posts

Ciekawe zegarki, mialem jeszcze okazje divera przymierzyc i type 8 (ich entry lvl) ale juz nie robiłem zdjec

IMG_20220716_121009.jpg

IMG_20220716_120751.jpg

23 godziny temu, Jan napisał(-a):

Ciekawe zegarki, mialem jeszcze okazje divera przymierzyc i type 8 (ich entry lvl) ale juz nie robiłem zdjec

I pomyśleć, że to wszystko na poczcieej ecie chodzi 🤔

@sanik zgadza sie, a ceny zaczynają się od 13k CHF ale nie można im odmówić pomysłu i technologii. MB&F też używa ety :)

Wyprawa do centrum na moment. 

Ciekawostka: dowiedziałem się, że we Włoszech sankcje obejmują także przedmioty luksusowe: sklepy mają zakaz sprzedaży Rosjanom (czy faktycznie jest to egzekwowane - nie wiem - osoba z którą rozmawiałem mówiła, że ostatnio takich klientów nie ma, a akurat mówi po rosyjsku, więc głównie wcześniej do niej tacy klienci byli kierowani). 

Kolejna ciekawostka: chińskich klientów jest obecnie o wiele mniej; z zagranicznych dominują Amerykanie i Arabowie z Zatoki Perskiej. Ci drudzy obecnie kupują masowo wszystko co drogie i luksusowe.

Lange idzie w stronę osobnych butików; w Mediolanie będzie wydzielony butik, z tym że sprzedaż pozostanie w ramach grupy Pisa Orolegia. Odnośnie dostępności Lange: bida z nędzą, na sprzedaż trzy Saksonie i to wszystko. Zapisy na Lange coraz trudniejsze, na droższe modele można być wpisanym na listę jeśli wcześniej było się klientem sklepu i sporo u nich kupiło. 

W Rolexie preferują wizyty po uprzednim umówieniu się telefonicznie, więc ich zignorowałem, pomimo tego że mają ładnie odnowiony i dopiero co otwarty salon. Witryna pełna najpopularniejszych modeli z plakietkami „ekspozycja”.

28C0AE7D-3BBE-4CF6-A32C-6997DF8B4412.jpeg

68EBEE25-EAAF-4A68-A873-90F940CAF184.jpeg

43A51614-9E6F-459F-B4C2-CFB3CECB463A.jpeg

141B6D17-374E-4761-AA17-31EE1C52061C.jpeg

09BCE5E5-832E-4F0E-BA68-60D96DE06246.jpeg

3EDF27ED-B916-4985-8B99-1CC954A0B196.jpeg

07C87EC1-E647-4D6E-AFC2-473B5DC1F418.jpeg

Niezły kontrast między pięknym i eleganckim Lange, a tymi obrzydliwymi robakami.

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Byłem dzisiaj w Jubitomie w Galerii Mokotów przymierzyć zarezerwowanego Longines HydroConquest Chronograph. Zegarek ładny, acz dla mnie zwyczajnie za gruby i źle układający się na ręku. Ale nie w tym rzecz.

Muszę przyznać, że jestem absolutnie zszokowany poziomem obsługi. Pani ekspedientka traktowała mnie od początku jakbym przyszedł zamówiony zegarek ukraść. Była nieuprzejma i opryskliwa. Przyszedłem kupić zegarek za wiele tysięcy złotych, a już po 2 minutach przymierzania zegarka usłyszałem "decyzja tak czy nie?". Kupując majtki za 19,90, nie spodziewałbym się takiego traktowania. Nadmienię, że w sklepie nie było dzikich tłumów, czekających na obsługę. Nie, byłem tam ja sam i dwójka pracowników salonu. Rozumiem, że można mieć gorszy dzień, być nie w sosie, ale człowiek z minimalnym poziomem intelektu wtedy po prostu stara się nie mówić nic albo jak najmniej. Pani jednak z satysfakcją pozwalała sobie na kąśliwe i zbyteczne uwagi. Przy minimalnym poziomie zaangażowania i dobrej energii wyszedłbym z salonu z zegarkiem. Wyszedłem z niesmakiem.

Dodam tylko, że miesiąc temu kupowałem w tym samym salonie u innej sprzedawczyni Tissota PRX i obsługa była 10/10. Niewiarygodne, że w 2022 takie rzeczy się dzieją. 

Dzisiejsze przymiarki. PO chodzi za mna już od kilku lat, jednak tylko wirtualnie, na żywo czar pryska. Natomiast AT zrobiła ogromne wrażenie, ciekaw jestem jak z dopasowaniem bransolety, jed nak brak mikroregulacji mógłby być problematyczny. IMG_5912.thumb.JPG.fcd088b61b2dbcebfcc11ef2796bf0f7.JPG

IMG_5911.JPG