Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

enzo

Ktorego delikwenta na poczatek?

Pam  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, ze rozstalem sie z moja Omega PO rozgladam sie za nastepca. Tym razem postanowilem sprobowac czegos z oferty Panerai'a. Na tapete ida chyba najpopularniejsze modele: Luminor Base Logo, Base, Marina Logo, zwykla Marina no i na deser 312... uff... duzo tego, wszystkie, na pierwszy rzut oka do siebie podobne i juz mam metlik ;-) Krotko: jest cos urzekajacego w Base, chyba przemawia do mnie prostota bijaca od tego modelu, z drugiej strony brak sekundnika..., wydawaloby sie, ze w takim razie lepsza bedzie Marina..., ale sam juz nie wiem... Do tego tarcza malowana czy kanapka? Ponoc modele z logo maja nieco inna wersje Unitasa (min. krotsza rezerwa chodu i ubozsza dekoracja). No i na koniec 312... generalnie podoba mi sie, datownikiem tez nie pogardze, jednakowoz to juz kawal zelastwa i nie wiem czy dla mnie nie za duzy.

 

000

post-1676-0-19110700-1318170526_thumb.jpg

005

post-1676-0-34751400-1318170602_thumb.jpg

111

post-1676-0-78260300-1318170796_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c.d.

112

post-1676-0-07736300-1318171232_thumb.jpg

312

post-1676-0-30807000-1318171258_thumb.jpg

 

 

zdjecia oczywiscie pozyczone z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja miał wybierać, to na początek na pewno poszłaby 111.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320 :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawu mnie również najbardziej podoba się 111.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie będę oryginalny :P 111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę inaczej - 000 lub 112


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

111 tylko szkoda że nie ma datownika...

ale jest kosiorski :P

no i czarny pasek do niego


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

111 lub 312, ale to juz inny rozmiar i cena...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

111 tylko szkoda że nie ma datownika...

ale jest kosiorski :P

no i czarny pasek do niego

 

Gdyby 111 miała datę byłaby dla mnie jednym z ideałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zdecydowanie 312, a najlepiej 320 (jak zaproponował Michał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 000, 111, były świetne ale teraz to wybrałbym 312 ze względów mechanicznych i na kształt koperty


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz... widze, ze moi faworyci, czyli 000 i 112 zostali daleko w tyle ;-) Nie dziwi mnie pozycja 111 bo to chyba dosyc popularny model. Czy orientujecie sie moze w kwesti werku w modelach z logo? Czytalem,ze jest to nieco inny model Unitasa niz chociazby ten montowany w 111 i 112, rozniacy sie ponoc krotsza rezerwa chodu (co dziwne na swojej stronie producent podaje identyczna rezerwe chodu dla wszystkich Unitasow a ta ponoc jest mniejsza w modelach z logo). Tak wiec czy w kwestiach "mechanicznych" warto doplacac do 111 lub 112 czy to raczej kwestia designu (kanapka + przeszklony dekiel)?

Co do 312 (320 rowniez mi sie podoba, ale GMT jest mi zbedne) to mam niestety obawy co do gabarytow. Mierzylem kiedys 312 (a mialem wtedy PO 42mm) i wydal mi sie ogromny... Generalnie przesiadka ze wspomnianego PO na Pama to i tak dla mnie spory skok, wiec nie wiem czy wytrzymalbym 312 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o Radiomirach?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Carlito

 

Z Radkow podoba mi sie 210 - piekny zegar i obok Base'a kwintesencja stylu Panerai. Tyle, ze to juz jako kolejny ewentualnie, bo nieco zbyt "garniturowy" ;-) Z drugiej strony ostatnio staram sie ograniczac z iloscia zegarkow w kolekcji, w sumie, oprocz egzemplarzy, nazwijmy to "sentymentalnych" (czyt. po ojcu i dziadku) zostawilem sobie tylko jednego "wyrobnika" i stoje przed zakupem max 2 sztuk (Pam + jeszcze cos). Stwierdzilem, ze po co mi wiecej do szczescia ;-) No ale to juz temat na inny watek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podobają Radiomiry, zwłaszcza w złocie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

112 za kanapkę i prostote :P

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enzo, przyznam Ci się, że jakiś czas temu miałem ten sam dylemat z kupnem Pama. :P

Też najpierw zastanawiałem się nad 112, potem 111, a do 312 początkowo nie byłem przekonany. Ale z biegiem czasu 312 coraz bardziej zaczynała mi się podobać i zaczęły mnie do niej przekonywać jej niezaprzeczalne zalety, począwszy od bardzo przydatnej daty, poprzez to, że jest w kopercie 1950, która jest ze szczotkowanej, a nie polerowanej stali i wreszcie dlatego, że jest na inhousowym werku P.9000, a nie, (co trzeba otwarcie sobie przyznać) na dość pospolitym Unitasie.

Dlatego ja rekomenduję Ci 312, nie będziesz żałował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś, którego "na początek". Na początek bierz 112 lub nieuwzględnionego 210, pozwolą Ci zrozumieć fenomen tych zegarków. Miałem 210,112,111,000 i posiadam 359 na P.9000. Uważam, że Panerai najlepiej hula na unitasie i nie mieć Pama na unitasie to zbrodnia :P .

Kup na początek 000, zaprzyjaźnij się z nim i dalej to już z górki :)

Wcale koperta 1950 nie jest odczuwalnie większa od modeli historycznych. To takie wrażenie, ale układ uszu sprawia, że nawet Pamy w rozmiarze 47mm nosi się wyśmienicie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zero albo 111. Głos poszedł na zero


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.