Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

enzo

Ktorego delikwenta na poczatek?

Pam  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie z zaprezentowanych 111, a z radiomirów 183, mierzyłem i jest obłędny, koperty 1950 są dla mnie za duże, ale jakbym miał odpowiednią ręke i fundusze to pewnie 312 :P


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podobają Radiomiry, zwłaszcza w złocie.

 

Z tym się w pełni zgodzę. Wołałbym od tych propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już dodałeś 312 to może pomyśl nad 320-stką.

Masz GMT i wskaźnik rezerwy.

Co prawda nie taki jak np.w 190 ale jest :P

Mój głos na 312-stkę


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

312 jest w tym zestawieniu pewnym dodatkiem... wchodzi w gre, ale raczej nie jako faworyt. Skupiam sie raczej na wymienionych modelach z kolekcji historycznej. Mowiac szczerze chyba najbardziej mowi do mnie... 000 :-) Jest cos przyciagajacego w tej prostocie, no ewentualnie 112, ale czy jest sens doplacac do kanapki (to jeszcze jakis argument - wizualny) i do przeszklonego dekla (w przypadku historycznych Pamow rzecz dla mnie zupelnie zbedna)?

Jest jeszcze jeden problem - dostepnosc. Pytalem w kilku zrodlach i 000 brak :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 111 za kanapkę i sekundnik:)

U mnie zegarek musi "żyć" na ręce więc sekunda jest niezbędna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jest jeszcze jeden problem - dostepnosc. Pytalem w kilku zrodlach i 000 brak :-(

Nie jest tak źle

Kanapka ,to kanapka :)

Swoja droga ceny mocno poszybowały :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygody z Pamem nie warto zaczynać inaczej niż z ręcznym naciągiem. 111, 112, 000 czy 005 to będą doskonałe modele. Sekunda fajna, ale "the power of base is hard to resist".

 

Z mojej perspektywy - miałej już kilka Pamów - nie warto też wychodzić po za te referencje :)

No, chyba, że to będzie 360 4xx czy 390.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chrono24 zagladalem, ale ceny bez rewelacji i wiekszosc uzywki a za te pieniadze to wole nowke sztuke :-) Darku Tak na marginesie, pamietam, ze masz Brajtka Superocean Heritage. Moglbys skrobnac kilka slow o nim w konteksie Pamow bo jest to jeden z zegarkow, ktore powaznie biore pod uwage jako kompana dla 000 lub 112. Szczegolnie jak sie nosi, bo lapa u mnie imponujaca nie jest a rozmiar zegarka sluszny :-)

 

>>Klod

 

A co polecasz w kwestii 000 czy 112? Warto doplacic, poza kwestia estetyki (co sie komu podoba)? Ponoc jest tez pewna roznica w mechanizmach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

312 jest w tym zestawieniu pewnym dodatkiem... wchodzi w gre, ale raczej nie jako faworyt. Skupiam sie raczej na wymienionych modelach z kolekcji historycznej.

 

Jak linia historyczna, to czy nie lepszym wyborem byłby 372 ?. A najlepszym chyba 021 :), bo to jest PAM ze 100% DNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na 312 z prostego powodu ma datę..., poza tym dla mnie wszystkie modele są bardzo podobne... przepraszam...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 312 jest dodatkiem to ja na bank bym wybrał 112.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>McIntosh

 

372 bardzo mi sie podoba, ale to budzet nie ten i rozmiar za duzy.

 

>>Brabus

 

A czmu nie 000? Prawie to samo a taniej ;-) Czy, pomijajac design, warto doplacac do 112 wzgledem 000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chrono24 zagladalem, ale ceny bez rewelacji i wiekszosc uzywki a za te pieniadze to wole nowke sztuke :-) Darku Tak na marginesie, pamietam, ze masz Brajtka Superocean Heritage. Moglbys skrobnac kilka slow o nim w konteksie Pamow bo jest to jeden z zegarkow, ktore powaznie biore pod uwage jako kompana dla 000 lub 112. Szczegolnie jak sie nosi, bo lapa u mnie imponujaca nie jest a rozmiar zegarka sluszny :-)

 

Przy obecnym kursie ? i CHF to za 112 trza będzie zapłacić około 15 tys. zł.Nie piszę o Jansenie ,bo tam......../ ehhh wiadomo/

Nie ma lekko.

Dlatego może lepiej dopłacić do in house?

A jakby to napisał nasz kolega ,nie kupuj unitasa kup JLC. :)

To też świetna propozycja

 

W sprawie Breitlinga wysyłam PW


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za rady. Ostatecznie szukam 000 lub, ewentualnie 112 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje watek... powstal mi pewien dylemat. Mianowicie juz mialem czaic sie na 000 (czyt. poczekac na nowa serie w przyszlym roku bo poki co krucho z dostepnoscia) a tymczasem pojawila sie na horyzoncie 312. I sam juz nie wiem... z jednej strony 000 jest fajne przez swoja prostote i, rzeklbym pamowa klasyke a i cena jest sporo nizsza z drugiej 312 jest kuszaca. Obawiam sie jednak jak koperta 1950 bedzie lezec na mojej lapie (nadgarstek mam 17cm) bo to kawal zegara jest;-) Jest jeszcze kwestia ceny - przy opcji 000 moge jeszcze swobodnie dokoptowac cos "spokojniejszego" rozmiarowo (myslalem o Longinesie LD lub Speedmasterze) przy zakupie 312 na drugi zegar poki co nie bedzie wiec 312 zostala by w roli zegarka (niemal) do wszystkiego. Co Wy na to? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz poznać moje zdanie, to wydaje mi się, że będzie wyglądało to trochę groteskowo - nadgarstek 17cm + Pam. No ale jeżeli lubisz wielkie zegarki, to z drugiej zaś strony, czemu nie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie jednak jak koperta 1950 bedzie lezec na mojej lapie (nadgarstek mam 17cm) bo to kawal zegara jest;-)

 

Wszystkie mają 44m

000

112

312

Ja bym kupił 312.

A potem jakoś będzie :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają 44m

[

 

Ja bym kupił 312.

A potem jakoś będzie ;)

 

 

A pozniej tylko dieta golonkowa , zeby reka urosla :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

312

 

Kumpel kiedys mial dziewczyne - Rosjanke o imieniu na M.

 

Wiec kupil Pama bo mu sie podobal, a przy okazji powiedzial jej ,ze wybral ten zegarek z powodu "Niej", aby sprawdzajac godzine myslal o niej. Podobno byla oczarowana nie na zarty. Nie zapytala o cene zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem stronniczy, bo przymierzam się do wymiany 320 na 233 i ten pierwszy będzie do oddania, ale dla mnie PAM-y bez własnego mechanizmu są nieciekawe. Wiem, wiem, historycznie rzecz biorąc PAM-y nie miały własnych mechanizmów, PAM-owski DNA i takie tam ble ble... Dla mnie to gadanina ludzi, którzy z pewnością woleliby własny mechanizm w zegarku za kilkanaście tysięcy. Zapłacisz więcej ale przynajmniej masz świadomość posiadania zegarka z pracującym sercem PAM-a, a nie jakąś ETĄ, czy czymś tam jeszcze. Przecież to nie da Ci spokoju i wcześniej, czy później będziesz chciał kupić coś z własnym mechanizmem PAM-a. Więc po co kupować zegarek z góry skazany na oddanie? Poza tym, nie podobają mi się polerowane koperty 000, 005, czy 111, które świecą się jak nie powiem co ;) Poza tym 3-dniowce mają porządniejszą wajchę i koronkę. Spośród podanych przez Ciebie modeli wybrałbym 312. A z niewielką dopłatą masz 320-kę - zerowanie, wsk. rezerwy chodu, GMT. I masz wszystko, czego potrzebujesz od zegarka. No chyba, że od razu 233 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem stronniczy, bo przymierzam się do wymiany 320 na 233 i ten pierwszy będzie do oddania, ale dla mnie PAM-y bez własnego mechanizmu są nieciekawe. Wiem, wiem, historycznie rzecz biorąc PAM-y nie miały własnych mechanizmów, PAM-owski DNA i takie tam ble ble... Dla mnie to gadanina ludzi, którzy z pewnością woleliby własny mechanizm w zegarku za kilkanaście tysięcy.

 

Zupelnie sie z Toba Zorka nie zgodze akurat jak dla mnie rodzaj movementu w Pamie nie robi najmniejszego znaczenia , a moim cichym marzeniem jest Pam 21 z cudzym mechanizmem .Moze kiedys sie zdazy , chociaz pewnie nie ;)

 

 

PS

 

Wracajac do pytania zalozyciela watku , to poszukalbym jakiegos 40mm Pama


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40mm ma PAM50 i jak dla mnie jest świetny. Bransoleta wgniata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.