Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

enzo

Ktorego delikwenta na poczatek?

Pam  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pam 125 , ciezko znalezc ale naprawde fajny zegarek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie PAM w rozmiarze 40mm. To są zegarki dla kobiet. Osobiście znam gościa (z tego forum, jeśli zechce to się udzieli ;) ), który ma nadgarstek 16,5 i śmiało nosi Paneraje różnego kalibru, bo te zegarki na każdym nadgarstku będą wyglądały jak nienaturalna narośl. Nieporozumieniem jest porównywanie Pamów do innych zegarków w tym rozmiarze. W mojej opinii rozmiar nadgarstka nigdy nie jest przeszkodą do noszenia Paneraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zorka-5 ma racje ,jak masz środki to kup z in house.

 

Na takiej zasadzie kiedyś mi polecano auto.

 

Może kupię auto X za 50 tys.zł? drugi kolega mówi ,e tam nie lepiej dopłacić 15 tys.zł. i kupić Y.

Nowszy lepiej wyposażony itd.

Trzeci natomiast powiedział słuchaj dopłać trochę więcej i kup nówkę.

Tak zrobiłem.

Ale zwariować można było ;)

 

Akurat jedna 125 jest na sprzedaż bez szukania

Ale czy warto tyle płacić za używany zegarek ?

 

juliusz zolich -pisze prawdę .

Też znam osobiście kolegę z naszego klubu/może się wypowie i ujawni/ :D ,który ma jak dobrze pamiętam 18,5cm i ma Pama 44mm .

Jest zachwycony ,a zegarek u niego na ręku wygląda wyśmienicie.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie Panowie problem mam niemaly bo i wybor modelu trudny a i z nadgarstkiem klopot ;-) Powaznie to fajnie miec in-house, ale w przypadku Pamow moge zrobic wyjatek - nie jest to kwestia decydujaca. Postawilem sobie wybor miedzy 000 a 312 - "0" jest banalnie proste i przez to fajne, daje bowiem esencje Paneraia za dobre pieniadze. Jesli mam natomiast placic wiecej to jestem sklonny to zrobic dopiero w przypadku 312, poniewaz za wylozona kase dostaje duzo (in-house, koperta 1950, wygodniejsza zmiana paskow, data czy juz chociazby pasek z aligatora w standardzie). Pytanie tylko czy da sie z tym biegac na codzien i czy mnie ten zegarek nie przytloczy i sprawdzi sie jako jedyny, gdyz powtarzam, iz na razie na nic innego nie bede mogl sobie pozwolic. Pamy w rozmiarach 40mm itp. odpadaja - Pam ma swoje DNA i jest nim min. wielkosc koperty i sadze, iz jest to pewien wyjatek i odstepstwo jesli chodzi o idealne dopasowanie do nadgarstka, tzn. wielkosc Pama jest uzasadniona, nawet na szczuplejszym nadgarstku bardziej niz innych zegarkow bo to taki styl jest ;-) Najgorsze jest to, ze nie mam gdzie przymierzyc 312 :-( bo to by rozwialo moje watpliwosci.

 

Nad 320 od Kolegi Zorki tez myslalem, ale nie wiem czy przeprosze sie z ta wskazowka drugiej strefy - troche juz tego duzo na tarczy jak na Pama ;-)

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta fiddy 47mm jest jedna z najwygodniejszych kopert jaka mam (fakt, mam nadgarstek >20cm).Z tych pokazanych tylko 111.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka GMT ładnie się chowa pod wsk. godzinową i po kłopocie. A GMT na wjazdy zagraniczne jest jak znalazł. 320-ka w stosunku do 312 ma jeszcze jedną zaletę - "seconds reset". Ale nie chodzi o to, by wychwalać 320. Wybierz któregoś z 3-dniowców, bo... mają datownik. Datownik baaardzo się przydaje. Bez datownika może być Radiomir, Patek, czy Vacheron, ale nie tak użytkowy zegarek jakim jest Luminor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak PAM z gmt i data troche sie dla mnie gryzie.To sa toolwatche.

W radiomirze jeszcze mozna przezyc (bo jest delikatniejszy) zloto,pachy z aligatora, tourbillony i inne zabawki dla duzych chlopcow,ale w luminorze?

Co sie stalo z prawdziwym rodowodem luminora?Rodowodem niezniszczalnego tool-watcha robionego dla wojska,noszonego na przycietych paskach od spodni?Takiego 6152 katowanego na wszelkie sposoby.

114.jpg

Albo takiego 6154

panerai_image.695711.jpg

 

Firma ostatnio skupia sie wlasnie na takich "odpasionych" modelach.Co z jednej strony jest fajne (bo COS robia,produkuja swoje werki itp),ale z drugiej strony gryzie sie to kufa strasznie z poczatkowa koncepcja firmy.

Giovanni Panerai przewraca sie w grobie.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze nie mam gdzie przymierzyc 312 :-( bo to by rozwialo moje watpliwosci.

Napisz z jakiego miasta jesteś? .Na pewno ktoś w okolicy ma pama i możecie się spotkać na przymiarkę

Nad 320 od Kolegi Zorki tez myslalem, ale nie wiem czy przeprosze sie z ta wskazowka drugiej strefy - troche juz tego duzo na tarczy jak na Pama ;-)

Zobacz ,zdjęcie z przed chwili ,dlatego sorki za jakość.

Widzisz gdzieś GMT?

hp475_pam-dzis.jpg

 

 

Wskazówka GMT ładnie się chowa pod wsk. godzinową i po kłopocie. A GMT na wjazdy zagraniczne jest jak znalazł. 320-ka w stosunku do 312 ma jeszcze jedną zaletę - "seconds reset". Ale nie chodzi o to, by wychwalać 320. Wybierz któregoś z 3-dniowców, bo... mają datownik. Datownik baaardzo się przydaje.

j/w w 100%

 

Giovanni Panerai przewraca sie w grobie.

Myślę ,że tylko na korzyść.

Biorąc pod uwagę co poczyniła manufaktura OP w ostatnich 20 latach. ;)

Ja z chęcią wymienię 320 na takiego

 

wi352_rol1.jpg

 

qd638_rol2.jpg

:D


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem - to co robi Panerai aktualnie ma duzo plusow (i zyskuja w moich oczach tym jak sie posuwaja technicznie),ale tez duzo minusow (przekombinowanie kultowych modeli) ;)

 

 

A 3646 piekny jest,nie ma to tamto :D


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coraz bardzej mnie przekonujecie do tych 3-dniowcow ;-) Z kolekcji wspolczesnej najbardziej podoba mi sie wlasnie 312, ten trik ze schowaniem dodatkowej wskazowki w 320 znam i faktycznie jest to jakies rozwiazanie... A tak przy okazji - czy 312(320) ma funkcje szybkiej zmiany daty? Bo gdzies czytalem, ze nie ma, co byloby pewnym klopotem. I jeszcze pytanie odnosnie wysokosci koperty, 312 ma chyba ponad 18mm wysokosci - czy jest to problematyczne w codziennym uzytkowaniu, tzn. zawadzanie o wszystko itp. i podatnoscia na uszkodzenia?

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szybkiej zmiany daty, ale wskazówkę godzinową przestawiasz skacząc co godzinę więc nie jest to uciążliwe. 320 ma jeszcze wskazanie rezerwy chodu. Wysokość koperty wg. mnie nie jest problemem. Nie będzie bardziej podatny na uszkodzenia niż każdy inny zegarek.

 

handelpam359001.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ja mam nadgarstek 17,5. Pamy bede nosił jak Bóg da do końca moich dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak PAM z gmt i data troche sie dla mnie gryzie.To sa toolwatche.

W radiomirze jeszcze mozna przezyc (bo jest delikatniejszy) zloto,pachy z aligatora, tourbillony i inne zabawki dla duzych chlopcow,ale w luminorze?

Co sie stalo z prawdziwym rodowodem luminora?Rodowodem niezniszczalnego tool-watcha robionego dla wojska,noszonego na przycietych paskach od spodni?Takiego 6152 katowanego na wszelkie sposoby.

 

 

Firma ostatnio skupia sie wlasnie na takich "odpasionych" modelach.Co z jednej strony jest fajne (bo COS robia,produkuja swoje werki itp),ale z drugiej strony gryzie sie to kufa strasznie z poczatkowa koncepcja firmy.

Giovanni Panerai przewraca sie w grobie.

 

 

AMEN!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość koperty wg. mnie nie jest problemem. Nie będzie bardziej podatny na uszkodzenia niż każdy inny zegarek.

 

Wysokość koperty wpływa tylko na wygodę, a raczej niewygodę noszenia przy odzieniu z długim rękawem.

Dla mnie np. PO była już niewygodna pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak PAM z gmt i data troche sie dla mnie gryzie.To sa toolwatche.

W radiomirze jeszcze mozna przezyc (bo jest delikatniejszy) zloto,pachy z aligatora, tourbillony i inne zabawki dla duzych chlopcow,ale w luminorze?

Co sie stalo z prawdziwym rodowodem luminora?Rodowodem niezniszczalnego tool-watcha robionego dla wojska,noszonego na przycietych paskach od spodni?Takiego 6152 katowanego na wszelkie sposoby.

 

Firma ostatnio skupia sie wlasnie na takich "odpasionych" modelach.Co z jednej strony jest fajne (bo COS robia,produkuja swoje werki itp),ale z drugiej strony gryzie sie to kufa strasznie z poczatkowa koncepcja firmy.

Giovanni Panerai przewraca sie w grobie.

Tzn., że tzw. tool-watch ma nie mieć daty, GMT, czy innych narzędzi? Czy tool-watch to synonim możliwie najprostszego zegarka i w przypadku Luminorów oznacza, że trzeba go zawsze łączyć z purytanizmem, drogą wyznaczoną kilkadziesiąt lat temu? Ja to pojmuję zdecydowanie inaczej. Właśnie co jak co, ale Luminor może być wyposażony w różne użyteczne tools'y. Wojsko, zwłaszcza jednostki działające poza granicami kraju macierzystego, czy często zmieniające miejsce stacjonowania, chętnie zaadoptowałoby funkcjonalność jaką jest GMT. To Radiomir powinien być prosty, ascetyczny.

 

I jeszcze pytanie odnosnie wysokosci koperty, 312 ma chyba ponad 18mm wysokosci - czy jest to problematyczne w codziennym uzytkowaniu, tzn. zawadzanie o wszystko itp. i podatnoscia na uszkodzenia?

Też kiedyś obawiałem się, że będzie mi to przeszkadzać. Ale do tej pory ani razu nie uderzyłem tym zegarkiem w ścianę, czy jakiś mebel. A np. nosząc IWC Inge miałem kilka takich przypadków. Może to zbieg okoliczności, może masa zegarka powoduje, że cały czas czujesz go na ręce i podświadomie chronisz go przed uderzeniami, a może szybko akceptujesz PAM-a na ręce i się z nim zżywasz:)

 

Poniżej grubości kilku modeli:

111: 16,65 mm

233: 17,75 mm

312: 18,15 mm

270: 18,75 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rolę zegarków użytkowych przejęły g-shocki i inne podobne. Divery, piloty, Explorery to już tylko legenda za którą płacimy. Ja przynajmniej z przyjemnością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się tylko podpisać pod powyższym postem kolegi zorka-5, koperta 1950 wcale nie przeszkadza w noszeniu zegarka, częściej zdarzyło mi się zaczepić o coś bardziej płaską Omegą PO niż 312-tką.

Poza tym koperta swietnie leży na nadgarstku, nie przesuwa się na jego zewn. stronę, co też ma znaczenie jeśli chodzi o ryzyko uderzenia/zaczepienia o coś zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn., że tzw. tool-watch ma nie mieć daty, GMT, czy innych narzędzi? Czy tool-watch to synonim możliwie najprostszego zegarka i w przypadku Luminorów oznacza, że trzeba go zawsze łączyć z purytanizmem, drogą wyznaczoną kilkadziesiąt lat temu? Ja to pojmuję zdecydowanie inaczej. Właśnie co jak co, ale Luminor może być wyposażony w różne użyteczne tools'y. Wojsko, zwłaszcza jednostki działające poza granicami kraju macierzystego, czy często zmieniające miejsce stacjonowania, chętnie zaadoptowałoby funkcjonalność jaką jest GMT. To Radiomir powinien być prosty, ascetyczny.

 

Tylko,ze z designem paneraiowskich tarcz to mi nie gra.To powinny byc jak najprostsze zegarki (ja ledwo trawie sekundnik w pamie) - tak sa zaprojektowane.Projekt tarczy i wskazowek to wielki sukces, kazdy graficzny designer Ci to powie.I szkoda go rozwalac multum bajerkow.

Mi sie takie komplikacje kojarza z eleganckimi zegarkami,a nie z luminorem, ktory wyglada jakby go ktos wyciosal siekiera - jest taki wielki,bezkompromisowy i najprosciej na swiecie uzytkowy.

Wg. mnie powinni zrobic reedycje 6154 (maly egipcjanin) i sprzedawac jako podstawowy model - inne zegarki praktycznie przestalyby sie sprzedawac.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, odwieczny podział na konserwatystów i postępowych... Ja bardziej cenię walory użytkowe zegarka niż to jak wierną jest on kopią. Tym bardziej, że to czasem przekracza granice zdrowego rozsądku - np. PAM 422 - szkiełko z pleksiglasu i dekiel przeszklony szkłem szafirowym. No litości, o co tu chodzi? ;) Nie przeszkadza mi sekundnik, wskazówka GMT, czy wskaźnik rezerwy chodu na tarczy - bo dla mnie są to funkcjonalności użyteczne i jednocześnie wcale nie zaburzają czytelności tarczy - kwestia przyzwyczajenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej gustu niz przyzwyczajenia ; )

Cenie sobie w innych zegarkach date, wskaznik rezerwy chodu czy sekundnik.PAM ma byc dla mnie czysty ;)

Ale tak jak mowie - ilu ludzi,tyle opinii.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym koperta swietnie leży na nadgarstku, nie przesuwa się na jego zewn. stronę, co też ma znaczenie jeśli chodzi o ryzyko uderzenia/zaczepienia o coś zegarkiem.

To prawda. To przesuwanie wkurza mnie np. w Portugalczyku. A tutaj, nawet przy tych rozmiarach koperty, nie ma problemu.

 

Ale tak jak mowie - ilu ludzi,tyle opinii.

Zgoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybór jest tylko między 111 a 312. Jeśli Pam to tylko "kanapka" ;) . Datownik w zegarku jest potrzebny. Jeśli ubiorę zegarek bez datownika zawsze wtedy potrzebuje wiedzieć który dzisiaj jest. A skoro piszesz, że będziesz go używał często to ważny element. Oczywiście dla mnie :) Jak przymierzałem Pamy to jest prawda że lepiej większy. Sam osobiście nie mam dużego nadgarstka, tak że 43 rozmiar jest dużym zegarkiem to jednak Pamy muszą być duże. 40 nie widać ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie PAM w rozmiarze 40mm. To są zegarki dla kobiet. Osobiście znam gościa (z tego forum, jeśli zechce to się udzieli :P ), który ma nadgarstek 16,5 i śmiało nosi Paneraje różnego kalibru, bo te zegarki na każdym nadgarstku będą wyglądały jak nienaturalna narośl. Nieporozumieniem jest porównywanie Pamów do innych zegarków w tym rozmiarze. W mojej opinii rozmiar nadgarstka nigdy nie jest przeszkodą do noszenia Paneraja.

 

 

A jednak......rozmiar ma znaczenie ;)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.