Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RUSKI

Kino domowe czy oddzielnie wzmacniacz i głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że jestem w trakcie zakupu nowego tv chcę też kupić coś do miłego słuchania. Audiofilem nie jestem ale chciałbym, oglądając film, poczuć się jakbym brał w nim udział. Jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie dlatego pytam się Was o to co możecie polecić w zakresie cenowym do 5tys. zł.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli audio to tylko stereo, jeśli kino domowe to już inna sprawa ;)

Napisz najpierw w jakim pomieszczeniu chcesz to mieć, duże, małe??


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno wzmacniacz i głośniki do tego masz jakiś odtwarzacz, onkyo lub yamaha, modele są różne, szukaj w drewnie, choć w tej cenie już właściwie tylko drewno,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój mniej więcej 5,5X5,5m. Głównie ma służyć do oglądania filmów i tv. Jeżeli można to prosiłbym o bardziej sprecyzowane odpowiedzi tzn. jaki model wzmacniacza, odtwarzacza i głośników. Tak jak pisałem nie mam zielonego pojęcia na ten temat.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakiej muzyki poza filmami będziesz słuchał. Jeśli np rock to polecić mogę wzmacniacz Cambridge Audio np 640Azure V2 lub 650(nowsza wersja). Symfoniczna muzyka np Yamaha( w muzyce klasycznej super się sprawuje Opera ale to inny przedział cenowy) , jak ekektroniczna, i lubisz bas to np. Harman Kardon. Jak możesz przesłuchaj pare zestawów ,różnych głośników -najlepiej wybrać pod swoje ucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie filmy a muzyka od a do z. Lubię praktycznie każdy rodzaj muzyki.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam amplituner HK chyba AVR255 i zestaw 5.1 JAMO. Działa super i właśnie wystarczy na to 5000zł. Jak chcesz kontakt do gościa, który to sprzedaje daj znać. A tak to mniej więcej wygląda z przodu, z tyłu mam głośniki na stojakach a z prawej stoi SUB.

 

imag0038q.jpg

 

Przy muzyce nie jest źle, zawsze włączam stereo i jest fajnie chociaż typowo do muzy mam inny zestaw w innym pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kontakt do gościa, który to sprzedaje daj znać.

 

OK. Poproszę o namiary.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalny wybór pomiędzy ceną a jakością to dla mnie ONKYO. Polecam.

Ale i tak jakość dzwięku jest głównie uzależniona od zestawu głośnikowego oraz pomieszczenia w jakim sprzęt jest ulokowany i w jaki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz, to sugeruję zainwestować w 7.1, możesz podłączyć na początek mniej głośników, a docelowo oprócz bocznych - także tylne dołożyć. Jakiś czas temu miałem Yamahę 7.1 (numeru nie pamiętam).

Z drugiej strony jeśli nie chcesz bawić się w te boczne głośniki (bo robi się lekki problem z kabelkami), to są systemy gotowego kina domowego w miarę emulujące te boczne głośniki, np. JVC Sophisti DD-8

img_surround.jpg

 

Cały system:

1(154).jpg

 

Na mniejsze pomieszczenie (25m2) moc jest wystarczająca.

No i tak jak wspomniał Onkyo, podstawą jest odpowiednie rozmieszczenie głośników, najlepiej centralnie na jednej ze ścian tak, żeby droga dźwięku nie była niczym zasłonięta (z przodu i na boki). Kolumny powinny mieć też wolne miejsce z tyłu - zwykle do tyłu jest wylot głośnika niskotonowego kolumny.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafale,

 

Do kina dobry sprzęt zawsze robił Arcam, Primare - głośniki Paradigm, Tannoy, Dali.

Podstawą dobrego kina zawsze będzie dobry procesor z końcówką mocy (lub alternatywny system AV), SUB i przednie głośniki. Warto zainwestować w sprzęt z rynku wtórnego. Kwota 5kzł na dobre kino jest raczej wymagająca pod względem konfiguracji, zwłaszcza gdy się chcesz poczuć jak byś brał w nim udział ;)

 

W tym budżecie - na nowych komponentach - to raczej dobre stereo.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za pomoc.

Gdyby ktoś miał jeszcze coś do wtrącenia w tym temacie to z miłą chęcią poczytam i dowiem się czegoś nowego.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Ruski

 

Za 5kzl to, jak juz koledzy wspomnieli mozna zlozyc przyzwoicie grajace stereo. Niestety kino w tej kwocie nie bedzie grac muzyki, tzn. zagra slabo i sporo ponizej zestawu stereo za ta sama kwote. Jesli Twoim glownym celem jest dobry dzwiek przy filmach a muzyka ma grac "przy okazji" to polecam jakis amplituner AV + zestaw glosnikow, z czego najistotniejsze bede przednie glosniki (lewy i prawy oraz centralny), tyly sa mniej istotne i mozne na nich przyoszczedzic. Przy takich wymiarach pomieszczenia (jesli nie jest bardzo zagracone i kolumny przednie beda mialy troche miejsca wokol siebie) polecal bym juz glosniki podlogowe. W tym przypadku mozna sprobowac, na poczatek bez subwoofera (posluchac jak gra - suba zawsze mozna pozniej dokupic). Jesli chodzi o konkretne marki to sproboj - Arcam, HK, Marantz czy Yamaha, jesli chodzi o glosniki to Tannoy, Paradigm lub B&W. Najlepiej wybierz sie do jakiegos dobrego salonu ze sprzetem audio, posluchac kilku zestawow i bedziesz mial juz rozeznanie co sie tobie podoba. Na koniec warto pamietac o jakis przyzwoitych kabelkach (zamiast "sznurowek", ktore daja w zestawie), ale to juz jak wybierzesz sprzet.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wcześniej zauważył enzo, to do odsłuchiwania muzyki kono domowe raczej sie nie nadaje, ale słuchać się da, więc jeśli nie jesteś audiofilem, a preferujesz multimedia i dźwiek przestrzenny to proponuję zestaw głośnikowy JAMO S 506 HCS3 + Sub 210, amplituner Denon AVR-1912 albo Yamaha RX-V671 fajne urządzenia i oby dwa sieciowe. W Twoim przedziale cenowym pochyliłbym sie również nad ONKYO TX-NR609. Pozostaje dokupić dobry napęd (o ole jeszcze nie posiadasz napędu lub konsoli do gier) np tej klasy co Denon BDP-1611UD, przyzwoite kable i cieszyć ucho.

Generalnie to przeszedłbym sie tez do salonu audio HI-FI, a masz tam u siebie ich sporo (polecam http://nautilus.net.pl/) i poproś o dobór sprzętu do mieszkania, a z pewnością będziesz zadowolony.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem powiązany zawodowo z firmą ONKYO i nigdy nie byłem. Nawet nie znam osoby reprezentującej tą firmę ale miałem okazję testować szereg innych zacnych firm i co do odtwarzania muzyki najmniej wysokich tonów tnie właśnie Onkyo oraz Yamaha i te firmy przy dzwięku 2.1 czy przestrzennym 5.1 najfajniej odtwarzają zwykłą muzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto odsłuchać zestaw jeśli to możliwe, ponieważ "dobrze" brzmiące stereo/kino domowe dla każdego znaczy co innego. Kazda zmiana elementu (cd/wzm itd) powoduje olbrzymie zmiany w dźwięku. Nie zapomnij o dobrych kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kino ,które zagra nieźle także jako stereo trzeba wydać ponad 20tys(bez TV)..Niestety w miarę niezła elektronika też się ceni.Polecam yamachę,lubię jej energetyczny dźwięk.Uważam,że lepiej kupić coś z 2 ręki niż nowy w sklepie.Ampli prawie się nie zuzywa,a są ludzie,którzy co 2 lata zmieniają sprzęt na lepszy i swoj zbuwają za grosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kino ,które zagra nieźle także jako stereo trzeba wydać ponad 20tys(bez TV)..Niestety w miarę niezła elektronika też się ceni.Polecam yamachę,lubię jej energetyczny dźwięk.Uważam,że lepiej kupić coś z 2 ręki niż nowy w sklepie.Ampli prawie się nie zuzywa,a są ludzie,którzy co 2 lata zmieniają sprzęt na lepszy i swoj zbuwają za grosze...

 

Wiem Akis i właśnie myślę o sprzęcie z drugiej ręki. Tylko gdzie kupić dobry i za grosze ;)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np

http://www.hi-fi.com.pl/ogloszenia_hifi_s.php4, tylko zwróć uwagę na to, że sam piszesz "audiofilem nie jestem". Może przynudzam, ale podejdź do salonu audio i sprawdź czy jest sens wydawania kasy na sprzęt z wysokiej póły, bo z doświadczenia wiem, że 99% populacji słuchając sprzętu HI-END nie rozumie za co tyle kasy :D Bardzo dobre efekty kinowe otrzymasz w swoim przedziale cenowym przy nowym sprzęcie (np. takim jak zaproponowałem wcześniej) a i słuchając CD będziesz prawdopodobnie zadowolony - no chyba, żeś audiofil ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kino ,które zagra nieźle także jako stereo trzeba wydać ponad 20tys(bez TV)..Niestety w miarę niezła elektronika też się ceni.Polecam yamachę,lubię jej energetyczny dźwięk.Uważam,że lepiej kupić coś z 2 ręki niż nowy w sklepie.Ampli prawie się nie zuzywa,a są ludzie,którzy co 2 lata zmieniają sprzęt na lepszy i swoj zbuwają za grosze...

 

Tak robiłem ja....co kasy natraciłem to szkoda gadać...co chwila zmieniałem a to wzmacniacz a to kolumny a to odtwarzacz :). Fajna pasja....porównywalna z zegarkową....i równie kosztowna niestety ;)

 

Powiem tak. Jeśli chcesz po prostu dobrego sprzętu za dobre pieniądze....takiego bardzo uniwersalnego to spokojnie wybierz Yamahę....ta firma w zasadzie nie ma złych klocków....ale naprawdę oferują dużo za niewielką kasę podobnie jak z wysokimi modelami Seiko...myślę że można to porównać...będzie Ci łatwiej zrozumieć o co mi chodzi :D.

Miałem Amplituner stereo nowy ze sklepu Yamahy... i naprawdę byłem pod wrażeniem jak to nap.....lało ....wiem że w muzyce nie tylko na....lanie się liczy :D ale ten klocek łykał wszystko po prostu każda muzyka na tym brzmiała dobrze. Nie było tak natomiast w przypadku sprzętu Harmana, Onkyo, Denona...., CA, czy Nada......wszystkie miałem w domu ....nie odsłuchiwałem w sklepach...bo to gówno nie odsłuch. Yamaha radziła sobie ze wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz zdecydować, kino czy stereo. Napisałeś, że chodzi ci głównie o filmy, więc raczej kino domowe.

Aczkolwiek namawiałbym cię na stereo - umów się w dobrym salonie na odsłuch czegoś, czego słuchasz. Jeżeli nie przekonasz się do stereo, to zawęzisz wybór do kina domowego.

Ja postawiłem na stereo - niezależnie od tego, jak słucham, nic nie popierduje, nie ma przesterowań, gra czysto, a bas jest szybki i punktualny.


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym wyjściem jest zakup sprzętu stereo dobrej klasy i dokupienie fajnego suba. Polecam firmy velodyne.....chyba najlepsze suby na świecie...punktowy mięsisty bass....duże możliwości sterowania ( dodają nawet pilota).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.