Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mikołaj N

Tempo D'Oro od Tchibo - krótka recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
to moja pierwsza recenzja, będzie krótka i treściwa smile.gif
Zacznę od tego, że pomimo, że moja choroba zegarkowa jest stosunkowo krótka, a wiedza dość mała w tym temacie wciąż, to troszkę zegarków drogich, średnich i tanich przewinęło mi sie przez nadgarstek. Te drogie, raczej jako eksponaty z drogich sklepów, tylko na chwilkę gościły na moim nadgarstku. Te średnie (dość szeroko rozumiane, ale dla mnie to takie od 2 do 8k) to nawet miewałem (i mam). A tanie... no właśnie, dotychczas uważałem za takie Seiko, tanie i dobrze wykonane (też kilka miałem, mam). Świetna relacja ceny do jakości. Inne zegarki jakoś omijałem, nie ufając im. Ale postanowiłem raz sobie, że wypróbować muszę wszystkie i na własne oczy sprawdzić jak to wygląda w praktyce. I jakiś czas temu z ciekawości nabyłem Parnisa. Duży zegar (47mm) od razu odsprzedałem bo był tandetny, niespasowany a pasek śmierdział gumą. Ale ostatnio trafiłem na sklep Tchibo, bo mnie link z googla odesłał jak szukałem stacji pogodowej do domu. Patrzę, a tam zegarek automatyczny, Tempo D'Oro (???), w promocji!!! Krótki dylemat, bo była wersja srebrna na czarnym pasku, oraz złota na brązowym pasku. KUPIŁEM SREBRNEGO wink.gif

1. Wysyłka
W mailu potwierdzającym napisano, że czas oczekiwania to 2-5dni. Zamawiałem we wtorek, w środę dostałem maila, że wysłany został z Niemiec, czwartek godzina 11 - przychodzi zegarek smile.gif  No i...

2. Pierwsze wrażenie
Po rozpakowaniu dość dużego kartonu znalazłem w nim podłużny kartonik, obrnadowany logiem Tchibo, dość estetyczny. Po otwarciu, ukazał się zegarek, ku mojemu zaskoczeniu, dość ładny! Może nie było WOW, ale jak za 120 złotych to mi trochę szczęka opadła. Do zegarka oczywiście była załączona instrukcja, faktura.
post-35054-0-16435100-1318517775_thumb.jpg

3. Zegarek całokształt smile.gif
Po pierwszym kontakcie wzrokowym, zegarek od razu trafił na mój nadgarstek. Kolejne miłe zaskoczenie, pasek jest wykonany z dość fajnej skóry, z doświadczenia podciągnął bym go pod półkę tych, co np Epos daje jako firmowy. Czyli pewnie nie będzie zbyt trwały, ale daje radę. Jest dość sztywny, ale po chwili już dobrze się układał. Jego szerokość to 20mm. Zpięcie tradycyjne, klamerka, dość solidne i bez zarzutu.
Zegarek ma około 41mm średnicy, jest jednak dość wysoki, około 14mm, przez co dość mocno odstaje od nadgarstka, ale uszy są poprawnie wyprofilowane i na moim nadgrastku (17,3cm) zegrek układa się dobrze. Mogły by te uszy troszkę bardziej odstawać od koperty (lug to lug), ale jest dobrze. Ogólnie koperta jest naprawdę ładnie wykonana. Wykonana jest ze stali (szlachetnej?) i na moim egzeplarzu nie ma żadnej niedoróbki. Wszystko b.ładnie spasowane, podokręcane, wypolerowane. Polerowana jest cała koperta. Dość ładnie komponuje się z formą zegarka koronka w kształcie tzw cebulki. Dodatkowo, fajnym elementem jest wypukłe szkło (mineralne).
post-35054-0-00089500-1318518321_thumb.jpg
Ciekawie wykończona jest tarcza tego zegarka. Jest gliszowana, a dodatkowo, poprzez różne wysokości tarczy, uzyskano lekki efekt 3D. Zegarek nie posiada datownika, za to "ozdobą" tarczy jest widoczne koło balansu, które jako jedyny element mechanizmu, jest w kolorze złotym. Gusta są różne, ja nie przepadam za tarczami typu "open hart", ale trzeba przyznać, że jest wykonane to estetycznie i nie trąca kiczem. Całą tarcza jest stonowana i nie przytłacza. Indeksy są nakładane i zrobione jest to starannie, a godzina 12 oznaczona została, jako jedyna, cyframi rzymskimi. Wskazówki również poprawne, w eleganckim kształcie, godzinowa i minutowa dodatkowo wypełnione są luminą (niewiem jak świeci, wiem, że świeci smile.gif)
post-35054-0-94169300-1318518863_thumb.jpg
Z tyłu zegarka znajduje się przeszklony dekielek, do którego wykonania też nie można się przyczepić. Widać mechanizm, ale niewiem jaki (może ktoś rozpozna, zdjęcia poniżej). Nie powala wykończeniem, ale lepiej to wypada niż w Parnisie smile.gif Coprawda wachnik chodzi dość twardo i czuć jego ruch na ręce, ale może się wyrobi. Cały mechanizm jest srebrny, a śróbki barwione na niebiesko.
Ważnym atrybutem, oczym nie wspomniałem przy pasku, jest mocowanie paska na odkręcanych teleskopach - dla mnie to duży plus.

4. Podsumowanie
Postanowiłem ogólnie napisać parę słów, bo byłem nastawiony sceptycznie, ale pozytywnie się sam zaskoczyłem, i uznałem, że warto o tym napisać smile.gif Nie ma moim zdaniem na rynku ciekawszej taniej oferty na nowy zegarek! Myślałem, że kupię, zobaczę, zniesmaczę się i sprzedam dalej za pół ceny. Ale jednak zostawię... Niech sobie jest smile.gif Zawsze to coś innego, no i za te pieniądze to grzech go nie mieć!

5. Dodatkowe fakty z instrukcji
- Zegarek posiada 3 letnią gwarancję!!!
- zegarek posiada 36h rezerwę chodu.
- zegarek może być nakręcany ręcznie (byle nie do końca) bez szkody na mechniźmie i posiada sprzęgło poślizgowe (w razie czego)
- WR 30m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe fotki, nienajlepsze bo nie umiem zegarkó focić, ale wszystko widać ;)

 

post-35054-0-40470800-1318519352_thumb.jpg

post-35054-0-74571200-1318519418_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze na szybko na nadgarstku.

 

post-35054-0-25178000-1318519533_thumb.jpg

post-35054-0-30002700-1318519561_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że póki co na 5 godzin użytkowania na ręce nie zrobił żadnej odchyłki na +/-... Może se kupie też złoty??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wart grzechu, a i ponoć dość dokładnie chodzi i nie straszy. Wiadomo coś więcej o werku?

Co do złotego - to na niedziele do rosołu jeden a drugi na resztę tygodnia ;)

Mnie twoja recka przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje to chyba najlpiej wydane pieniadze......bo ciesza wlasciciela ;)

 

Dziaij go pierwszy raz zobaczylem na forum z jakiegos linka......i juz recenzja :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj bardzo fajna i rzeczowa recenzja, dziękuję ;)

 

Zegarek widziałem na żywo, w jednym z saloników Tchibo i faktycznie robi bardzo pozytywne wrażenie. Stosunek cena jakość bardzo, bardzo dobra.

 

Ach, żal mi tylko tego Auguste co był kiedyś w ich ofercie :) ale może na Alle... się trafi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za reckę. Myślę, że zwłaszcza za taie pieniądze ciężko znalezć coś ciekawszego. Niech się nosi!


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, raczej będzie leżał. Ostatnio pokupiłem kilka zegarków i wszystkimi muszę się nacieszyć ;) Póki co i tak nr1 to Candino Diver i Seiko od Filipa, a na rękę pcha się cały czas tez mój ulubiony Epos, a z szufladki pod rotomatem pukają też ręcznie nakręcane klasyki... Ehhh się porobiło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Candino od Jash'a ? Ożeż w mordę, gratuluję, to jeden z fajniejszych nurasów. I ten wypukły bezel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Candino od Jash'a ? Ożeż w mordę, gratuluję, to jeden z fajniejszych nurasów. I ten wypukły bezel ;)

Zamówiłem u niego w sklepie, w miejsce B-Uhra... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wygląda ciekawie chociaż moim zdaniem wyglądałby lepiej bez tego "dziurilona", pomimo tego chyba i tak go kupie bo za te pieniądze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna recenzja. mam podobne odczucia w stosunku do Parnisa jak Ty.


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. Jeżeli wydane pieniądze cieszą, to było warto.

 

Kolego mógłbyś podać obwód Twojego nadgarstka? Ta koronka nie wbija się w rękę przy odchyleniu dłoni w tył?

 

EDIT:

Schowa się ten zegarek pod mankiet koszuli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tyłu zegarka znajduje się przeszklony dekielek, do którego wykonania też nie można się przyczepić. Widać mechanizm, ale niewiem jaki (może ktoś rozpozna, zdjęcia poniżej). Nie powala wykończeniem, ale lepiej to wypada niż w Parnisie ;)

:D

tn_IMG_4232.jpg

Porownywanie tego mechanizmu do ST-25 w Parnisie to nieporozumienie jakies.Mechanizm w tym zegarku to jeden z tanich wolow roboczych,zapewne z Pekinu lub Guangzhou.Zalatuje mi troche kopia miyoty.

Nizsza klase mechanizmu widac np. po polmostku balansu zamiast pelnego mostu, ktory powinien byc przy zegarku "open heart" dla zapewnienia dodatkowej stabilizacji kola balansowego.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poweim szczerze, że Parnis był fatalny, a ten póki co się kręci w rotomacie i wykazuje jakieś +5s na dobę... Koronka się nie wbija, pod mankiet się schowa spokojnie - ktoś pytał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poweim szczerze, że Parnis był fatalny

Rozwiniesz?Bo ja chyba malo w zyciu widzialem jak parnis byl gorszy od tego Tchibo ;)

Ten zegarek na zdjeciach to taka ladnie zapakowana wersja zegarkow znanych z ebaya - marki takie jak Goer, Ouyawei, Byino czy Jaerger.Koszt takiego zegarka przy szczesciu na licytacji to ok. 10 dolcow plus 5 przesylki.

Chociaz ide o zaklad,ze przezyje nie jednego swissa pod wzgledem trwalosci - to sa mechanizmy nie do zabicia.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chociaz ide o zaklad,ze przezyje nie jednego swissa pod wzgledem trwalosci - to sa mechanizmy nie do zabicia.

 

 

;) Fajnie sie czyta Twoje posty , czesto poprawiaja mi humor


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ;)

Jakby nie patrzec - to klon miyoty jest.A to o wiele lepsze mechanizmy jesli chodzi o trwalosc od na przyklad takich ETA w automacie.Glownie chodzi tutaj o mechanizm naciagu automatycznego a dokladniej zebatki ktore przekladaja moment obrotowy z wachnika na sprezyne.

Przyklad wyjechania czesci w Ecie i pylenia (powod jest prosty - marna jakosc materialow)

home_image.674711.jpg

home_image.674651.jpg

home_image.674626.jpg

Warto porownac sobie to np. z 50 letnim seiko albo innymi szwajcarskimi automatami (np. AS) czy nawet z ruskami.

16 lat to dlugi okres bez serwisu,ale mam zegarki powiedzmy z lat 60-70 ktore nigdy serwisu nie widzialy.I mechanizm jest w nieporownywalnie lepszym stanie.

 

 

Dalej Cie to smieszy? ;)


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek mysle ze musisz poudzielac sie troche na chinskim forum zegarkowym bo nawet oni nie wiedza jak doskonale robia czasomierze


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek mysle ze musisz poudzielac sie troche na chinskim forum zegarkowym bo nawet oni nie wiedza jak doskonale robia czasomierze

Dobrze wiedza ; )

Jak juz szwajcarom licencje na swoje mechanizmy sprzedaja (Claro 888 to Sea-Gull ST-16),to Szwajcarzy tez juz wiedza ; )

 

A co powiesz fajnego o zdjeciach ktore zamiescilem?Bo to niezawodny sposob na uciecie argumentow ;)


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję stwierdzenie, że w tym Tchibo jest ten sam mechanizm, co w niektórych Parnisach. Spójrzcie proszę na tą aukcję i dołączone w niej zdjęcia:

Parnis

Zamocowanie balansu wygląda na identyczne. Może ten przykład nie jest najlepszy, bo Parnis z aukcji ma dodatkowe komplikacje, ale mimo to obstawiam, że w obu przypadkach są to mechanizmy Sea Gull.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.