Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mikołaj N

Tempo D'Oro od Tchibo - krótka recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny bauchausik :D

Pytanie mam, bo w zegarku nie widzę ani koronki, ani przycisku żadnego.. Czy tam wszystko działa automatycznie? Teoretycznie w każdym "radiowym" zegarku powinno być ustawianie strefy czasowej (GMT+/-ile). Czy tam się jakoś to ustawia? Czym?

 

Zapewne ma "tłoczek" na obrzeżu.

 

Teoretycznie to właśnie nie musi mieć ustawiania strefy czasowej, bo może być w wykonaniu dla jednej strefy czasowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sygnale jest już raczej zawarta informacja o strefie czasowej. U nas odbieramy sygnał z Niemiec, gorzej np jakby odebrać z Anglii, bo tam jest już różnica jednej godziny, ale to chyba niemożliwe używając zegarek w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sygnale jest już raczej zawarta informacja o strefie czasowej.

 

raczej nie :D

 

... gorzej np jakby odebrać z Anglii, bo tam jest już różnica jednej godziny, ale to chyba niemożliwe używając zegarek w Polsce.

 

możliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe :D

 

To w takim razie musi być gdzieś w tym zegarze odpowiedni przełącznik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie musi być gdzieś w tym zegarze odpowiedni przełącznik :D

 

Ale ja pisałem o możliwości odbioru sygnału MSF z Anthorn i o tym, że jest to w Polsce możliwe.

To że jest to możliwe za pomocą tego zegarka to sobie dośpiewałeś.

 

Zdecydowanie dementuję bym podejrzewał ten zegarek o możliwość odbioru sygnałów o innych częstotliwościach niż 77,5 kHz.

 

Być może jest taki sam w wykonaniu na rynek brytyjski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Encanto, nie ma żadnego znaczenia z którego nadajnika na świecie odbierze się sygnał. Zegarki zawsze odbierają z nadajnika czas GMT. Nawet gdyby jakimś powiedzmy cudem udało Ci się odebrać sygnał z Japonii lub USA, to będzie to dokładnie ten sam czas co z nadajnika niemieckiego czy angielskiego

To jaki rzeczywisty czas lokalny ma zegarek pokazywać, jest ustawione w samym zegarku. Dlatego napisałem, że każdy tego typu zegarek powinien mieć ustawiane Local Zone...

 

Whb, wydaje mi się mało prawdopodobne żeby ktoś wykonał zegarek, z jedną tylko programowo ustawioną strefą czasową... czyli że co? nie mógłbym dać tego zegarka Ukraińcowi, albo Finowi, bo u nich byłby bezużyteczny?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki zawsze odbierają z nadajnika czas GMT. Nawet gdyby jakimś powiedzmy cudem udało Ci się odebrać sygnał z Japonii lub USA, to będzie to dokładnie ten sam czas co z nadajnika niemieckiego czy angielskiego

To jaki rzeczywisty czas lokalny ma zegarek pokazywać, jest ustawione w samym zegarku. Dlatego napisałem, że każdy tego typu zegarek powinien mieć ustawiane Local Zone...

 

No to warto wiedzieć, bo wcześniej myślałem, że ten sygnał zawiera więcej informacji. A jak te zegarki radzą sobie ze zmianą czasu zimowego na letni i odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to warto wiedzieć, bo wcześniej myślałem, że ten sygnał zawiera więcej informacji. A jak te zegarki radzą sobie ze zmianą czasu zimowego na letni i odwrotnie?

Prosta sprawa.

Każdy serwer czasu na świecie, nieważne czy radiowy, satelitarny, czy internetowy/sieciowy, nadaje dwie proste informacje:

- Czas (a ściślej mówiąc datetime, czyli czas i datę w jednym zapisie cyfrowym)

- DST, czyli prostą informację dla zegarków, czy mamy aktualnie okres letni, czy zimowy.

 

Czas jest nadawany w formacie UTC (Universal Time Coordinated). W zegarmistrzostwie ze względów tradycyjno-historycznych zwany jest GMT, a w wojsku zwany jest Zulu.

 

Obrazowo i w uproszczeniu mówiąc, każdy zegarek (synchronizowany) na świecie jest informowany o tym (niezależnie skąd odbierze sygnał), która godzina jest w danym momencie na południku zerowym (czyli w Londynie) oraz o tym, czy mamy aktualnie okres letni czy zimowy.

Czyli zegarek odbiera godzinę UTC. Następnie z własnych ustawień (LocalTime) dowiaduje się ile ma dodać lub odjąć godzin do/od UTC.

 

Jeśli chodzi o czas letni/zimowy, czyli DST (Daylight Saveing Time), to mamy dwa typy zegarków:

1. Zegarki z "manualnym DST"

2. Zegarki z "auto DST"

 

ad 1. W przypadku manualnego DST, tak naprawdę zegarek nie zwraca uwagi na sygnał DST nadawany z radia, satelity, sieci. Tutaj użytkownik powinien sobie sam ręcznie włączać/wyłączać DST. W okresie letnim DST powinien być włączony na ON, a w okresie zimowym (czyli tak jak teraz) powinien być wyłączony na OFF.

ad 2. W przypadku automatycznego DST, ustawiamy sobie w zegarku DST na ON na stałe. Zegarek odczytuje z serwera czasu czy jest czas letni czy zimowy i automatycznie przesuwa odpowiednio czas.

 

 

W przypadku krajów w których ustawowo nie używa się przesuwania czasu (np Rosja, Chiny), DST powinien być na stałe wyłączone na OFF, i nie ma problemu..

 

 

 

wcześniej myślałem, że ten sygnał zawiera więcej informacji.

Uwierz staremu informatykowi, wyjadaczowi, który na tym zęby zjadł :D że byłoby to straszliwie kłopotliwe dla zegarów, które mogą korzystać alternatywnie z wielu serwerów czasu.

Weźmy na przykład takiego mieszkańca Francji z G-shockiem synchronizowanym, który mieszka gdzieś w połowie drogi między nadajnikem niemieckim i angielskim. W zależności od warunków terenowych, atmosferycznych itp.. w zasadzie jest wszystko jedno z którym nadajnikiem mu się zegarek zsynchronizuje, ponieważ obydwa nadają w formacie UTC. Gdyby nadajniki nadawały w swoich formatach lokalnych, ty byłby kłopot..

 

A weźmy takie zegarki w komputerach, które mogą się zsynchronizować z różnymi serwerami, czy to w USA czy w Europie, czy w Azji.

Zegarek w komputerze działa tak samo jak naręczny. Odbiera czas uniwersalny UTC z serwera, a czas lokalny przesuwa w zależności od własnych ustawień.

Jeśli masz Windowsa, to dwukliknij sobie zegarek w prawym dolnym rogu. Potem przełącz na zakładkę "Strefa czasowa". Tutaj zapewne masz ustawione "GMT+1 Warszawa", a pod spodem zapewne masz zaznaczony checkbox "Automatycznie uwzględniaj zmiany czasu" (czyli masz ustawione Auto DST)

Czyli Twój zegarek w komputerze najpierw pobiera czas UTC z serwera czasu (nieważne skąd, kliknij zakładkę Czas z Internetu), potem przesuwa czas UTC o +1 godzinę, a jeśli jest okres letni to dodatkowo przesuwa czas o +1 godzinę

 

Gdybyś był Rosjaninem to ustawiłbyś "GMT+4 Moskwa" a checkbox byś odchaczył, ponieważ w Rosji nie zmienia się czasu na letni.

 

I gitara. Obaj (i Ty i Rosjanin) możecie sobie synchronizować zegarki w swoich komputerach z tego samego serwera czasu, i obaj macie swój/dobry lokalny czas w swoich komputerkach :D

A zegarki naręczne elektroniczne/synchronizowane działają na tych samych, uniwersalnych zasadach :)

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Taktic Bardzo precyzyjny opis działania synchronizacji radiowej. Problem polega na przeczytaniu instrukcji zegarka i manualnym ustawieniu GMT+1. W kazdym radiowym jest takie ustawienie, czesto za pomoca 1 przycisku (np klony Junghansa), ktorego przyciskanie w odpowiednich sekwencjach i dlugościach da pozadany efekt wyboru strefy czasowej


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem przez Berlin z Kilonii. Sklepy Tchibo są tam w każdym centrum handlowym czy lepszym hipermarkecie (np. Familia) lub dworcu DB. Rotomatów nie widziałem, zegarki i kuferek owszem.

Kasetka na 4 zegarki i drobną biżuterię jak na cenę <15 euro jest wykonana całkiem porządnie, być może dla niektórych może być za wysoka. Wadą może być to, że nie posiada zamknięcia. Natomiast zegarki mechaniczne, które oglądałem (szkieletor i dwa automaty z subtarczklami) nie spodobały mi się w ogóle, czegoś im wyraźnie brakuje. Natomiast kwarc sterowany radiowo wygląda całkiem fajnie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ja wróce do tematu zegarka w temacie :P Zegarek dlugo nei wytrzymał bez wizyty zegarmistrza :) lecz nie w formie naprawy a w formie regulacji. Gdyz zaliczyl niefortunny upadek (na szczescie podobno nie groźny) i zaczol zwalniać juz nie pamiętam ile na dobe (samemu nie daliśmy rady wyregulować a tylko namotaliśmy jeszcze bardziej). Zegarmistrz wzioł go do reki (ten ktory przy poprzednim powiedzial ze nie bedzie naprawial bo chińczyk) popatrzył powiedzial ze ladny, rozłozył i ... ku mojemu zdziwieniu powiedzial ze szkoda ze nie wiadomo kto go robil bo o czesci bedzie problem ale jest naprawde solidny i dobrze wykonany. Wyregulował (oczewiście opieprzył ze namieszaliśmy :) przez co mial wiecej roboty) kazał o niego dbać i nie grzebać samemu bo szkoda bylo by zniszczyć :) Myślalem, że o tym napisze w razie gdyby ktos sie mial zamiar zastanawiać nad kupnem takiego zegarka a wtedy kazda opinja jest wazna :) Wszystkim jego posiadacza zycze jak najdluzszej bezawaryjnej pracy :) i jak naj mniej wypadków typu upadki itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma "tłoczek na obrzeżu" ,cytując whb :-) Po wciśnięciu ,wskazówka sekundnika ustawia się na godzinę dwunastą i czeka do poprawnego zsynchronizowania się.Trwa to bardzo szybko.Zegarek przeznaczony jest raczej wyłącznie na czas sygnał z Mainflingen,bo nie widzę możliwości samodzielnego przestawiania godziny.

Dla porównania Nomos Tagente,wystawiany z resztą na forumowym bazarze :-)

 

http://chronos24.pl/wp/wp-content/uploads/2009/09/NOMOS-Tangente.jpg

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/69369-nomos-tangente/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam model kupiony nie tak dawno na allegro tylko wersja złota...bardzo fajny zegarek a kupiłem go coś za ok. 60 zł w licytacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka prośbe do osób ktore go kupiły. Kupilem wersje niestety bez papierów i tu moja prośba. Czy ktoś z posiadaczy tych rze papierów mógl by zrobic dla mnie ich skan? Chodzi o instrukcje i inne takie chcialem rzucic w nie okiem czy nei ma tam gdzies namiarow producenta lub jakiś wskazówek zeby go znaleźć. Takie informacje beda pomocne w przyszlosci. Jak by coś się z nim stalo to bym wiedział gdzie czesci szukać. z góry dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nei ma tam gdzies namiarow producenta lub jakiś wskazówek zeby go znaleźć. Takie informacje beda pomocne w przyszlosci. Jak by coś się z nim stalo to bym wiedział gdzie czesci szukać

 

i mówimy o zegarku Tempo D'Oro od Tchibo? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli tego zegarka - nikt nie chciałby go sprzedać? ;) Bardzo przypadł mi do gustu, do codziennego użytkowania, niczego podobnego w tym zakresie cenowym nie widziałem a dopaść go chyba już nigdzie się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge dodac do dyskusji ze złota wersja z dodatkowymi tarczkami (data, godziny24, dzień tygodnia) działa bez zarzutu, nieco nieporęczne przyciski (lubią sie same nacisnąc) pozatym nie mam złych uwag odnośnie zegarka, dokładny wielkość spełniająca moje oczekiwania, może moja jedna bolączka gdyby on był srebrny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ja wróce do tematu zegarka w temacie :rolleyes: Zegarek dlugo nei wytrzymał bez wizyty zegarmistrza smile.gif lecz nie w formie naprawy a w formie regulacji. Gdyz zaliczyl niefortunny upadek (na szczescie podobno nie groźny) i zaczol zwalniać juz nie pamiętam ile na dobe (samemu nie daliśmy rady wyregulować a tylko namotaliśmy jeszcze bardziej). Zegarmistrz wzioł go do reki (ten ktory przy poprzednim powiedzial ze nie bedzie naprawial bo chińczyk) popatrzył powiedzial ze ladny, rozłozył i ... ku mojemu zdziwieniu powiedzial ze szkoda ze nie wiadomo kto go robil bo o czesci bedzie problem ale jest naprawde solidny i dobrze wykonany. Wyregulował (oczewiście opieprzył ze namieszaliśmy sad.gif przez co mial wiecej roboty) kazał o niego dbać i nie grzebać samemu bo szkoda bylo by zniszczyć smile.gif Myślalem, że o tym napisze w razie gdyby ktos sie mial zamiar zastanawiać nad kupnem takiego zegarka a wtedy kazda opinja jest wazna smile.gif Wszystkim jego posiadacza zycze jak najdluzszej bezawaryjnej pracy smile.gif i jak naj mniej wypadków typu upadki itd smile.gif

 

Witam,

 

Ja również zakupiłem omawiany zegarek, było to w listopadzie 2011 roku.

Muszę napisać, że na mój egzemplarz nie mam co narzekać. Sprawuje się bardzo dobrze.

Co prawda zaliczył jedną wizytę u zegarmistrza, lecz nie była to wina samego zegarka.

Otóż zostałem napadnięty na ulicy i lekko pobity, w następstwie tego zdarzenia

zegarek dość silnie uderzył o chodnik, w wyniku czego odczepiła się wskazówka sekundowa.

Za 5zł zegarmistrz umieścił wskazówkę na swoim miejscu i zegarek działa do dzisiaj.

Sądzę, że 129zł, które zapłaciłem za ten zegarek to pieniądze bardzo dobrze wydane.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was prosić o pomoc,

Posiadam od kilku tygodni automatyczny zegarek TEMPO D’ORO (teraz są one o wiele droższe niż kiedyś niestety) zauważyłem dziwne zachowanie przy codziennym noszeniu jak poniżej. To mój pierwszy automat wiec chcę się poradzić.

 

1. Zegarek stoi. Zostaje założony na nadgarstek. Po kilku energicznych ruchach ręki mechanizm zaczyna chodzić.

2. Zegarek chodzi bezproblemowo kiedy jest noszony.

3. Po 12-13 godzinach noszenia zegarek jest zdjęty z nadgarstka

4 . Po ok 9-10,5 godziny zegarek się zatrzymuj i rano muszę znów ustawiać godzinę.

 

Powiedzcie proszę czy uważacie że jest to wada mechanizmu zegarka, a moze przypadłość wszystkich automatów Tchibo I je poporostu trzeba codzinnie dokręcać koronką (trochę to głupie by było).

Próbowałem go reklamować ale serwis odesłał niestwierdzający wady produktu bez naprawy :(.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.