Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zorka-5

IWC Portuguese Automatic kontra OP PAM 233

IWC Portuguese Automatic kontra OP PAM 233  

52 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Witajcie.

Na przełomie grudnia i stycznia będę w Stanach (m.in. po AP ROOD) i zastanawiam się nad załatwieniem jeszcze jednej sprawy. Otóż myślę nad zamianą swojego 7-dniowego Portugalczyka na PAM-a 233. Taka zamiana może wydawać się trochę dziwna, tym bardziej, że PAM miałby spełniać rolę zegarka do garnituru. Jednak może to tylko pozorna dziwność, bo niedawno, dzięki uprzejmości jednego z Forumowiczów, przymierzałem 233. I wygląda to całkiem przyzwoicie. Koperta 233 jest delikatniejsza w porównaniu z kopertą np. 320, którego obecnie posiadam. Bardzo podoba mi się "tunnel strap", w który standardowo wyposażony jest 233 oraz funkcje jego manualnego mechanizmu (GMT ze wskaźnikiem 24h, liniowy wskaźnik rezerwy chodu oraz "second reset"). Z drugiej strony to jednak Portugalczyk - piękny, wielki mechanizm, czytelna, uporządkowana tarcza.

Proszę o Wasze opinie - czy pójść w stronę zamiany na 233, czy jednak to byłoby przekombinowane i lepiej pozostać przy Portugalczyku?

Mój IWC Portuguese Automatic

port7.jpg

Przykładowy OP PAM 233

pam233.jpg

całkowicie różne zegary i gdybym był na Twoim miejscu i mógł sobie na to pozwolić, to posiadałbym oba. Jeśli jednak musiałbym wybierać, bez dwóch zdań wybrałbym IWC - dla mnie to klasyka elegancji i prostoty połączonej z dobrym smakiem.

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Zostań przy IWC, a jesli nie, to kup tego OP, ale Portugalczyka sprzedaj wówczas mnie! :P

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

jakoś delikatność koperty Pama, zwłaszcza w porównaniu z tym IWC trudno mi sobie wyobrazić :P nie zamieniłbym, szczególnie mając widok na AP, który też przecież nie jest typowo garniturowy. Czy czasem AP nie zdubluje "funkcyjnie" PAMA?

just can't get enough

Ja sie tam raczej nie znam ale jak zamieniec Portugalczyka na Pama do garniaka to chyba raczej imho na Radomirka :P

512888d1315907227-if-you-could-only-have-10-watches-panerai-radiomir.jpg

" tylko Seiko " Damian

Wiem, że jestem tu jednym z nielicznych, ale Portugalczyk mnie w ogóle nie rusza. Z drugiej strony nie założyłbym tego PAMa do garnituru :P

Wszystkich nas nosi zeby cos zamienic kupic zmienic

Jednym słowem doskwiera nuda

Nie zamieniłbym!

jak zamienisz to ja Cie nie znam :P...to tak, jak byś zamienił piękną modelkę na Renate Beger :)

Generalnie wolę PAMy, ale z tej dwójki IWC bez zająknięcia bym wybrał.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Oczywiście IWC.

Ale ja do PAMów jeszcze nie dorosłem...

Pozdrawiam

Tomek

Nie wiem czy sie nie powtarzam ale jak Pam to 346 .Kosztuje tyle co 233 a do formalnego stroju nadaje sie zdecydowanie lepiej . Ogolnie nie lubie zegarkow z IWC , chociaz ten jest malym wyjatkiem :P

Beware the fury of a patient man.

Guest McIntosh

Bardzo podoba mi się "tunnel strap", w który standardowo wyposażony jest 233 oraz funkcje jego manualnego mechanizmu (GMT ze wskaźnikiem 24h, liniowy wskaźnik rezerwy chodu oraz "second reset"). Z drugiej strony to jednak Portugalczyk - piękny, wielki mechanizm, czytelna, uporządkowana tarcza.

Ręczny naciąg + 8 dni rezerwy chodu to niezbyt dobra kombinacja. Plusem jest mniejsza grubość koperty w odniesieniu do automatu, ale ile to się trzeba nakręcić jak tę czynność wykonujesz po kilku dniach. Poza tym, charakterystyczna blokada koronki i sama koronka, nie ułatwiają zadania. Ale kierując się wyłącznie wyglądem, zakup 233 ma sens, bo wizualnie jest prześwietny. Z drugiej strony, czy nie lepiej zamiast dwóch zegarków kupić jakiegoś uniwersalnego Patka albo VC ?. Albo rzecz jasna Audemars Piguet :P, np. chrono Jules Audemars na werku 3126. Piękny zegarek i do tego średnica koperty jak trzeba - 41 mm.

Generalnie ja bym nie zamieniał. Ale to ja, osoba, która nie lubi się pozbywać swoich zegarków. Natomiast, gdybym miał te dwa zegarki do wyboru, i miałbym wybrać jednego, to bez wahania wziąłbym 233. Nawet bym się nie zająknął :P

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Nie ma tematu, do gajeru 100 razy bardziej pasuje IWC i jak bym go miał to nigdy nie zamieniłbym na PAMA:)

A ja wręcz przeciwnie, wybrałbym PAMa, generalnie "garniturowce" mi nie "leżą"

Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

jak bym miał tego IWC tak długo jak Ty to bym go zmienił na Pama :P

JACEK

No coż, są to tak różne zegarki, ze łączy je chyba tylko porownywalna rezerwa chodu.

Trudno komuś doradzać, można tylko napisać co wybrałoby się samemu.

Dla mnie zdecydowanie IWC ale ja w ogóle nie lubię stylistyki PAMów więc nie jestem obiektywny.

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

No cóż, generalnie spacyfikowaliście mój plan. W takim razie Portugalczyk zostaje u mnie. A 233 - może w przyszłym roku. Serdeczne dzięki za opinie.

pożycz nam Portugalczyka do recenzji ;)

Nie ma problemu. Pisz na priva kiedy i na ile potrzebujesz.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.