Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zorka-5

IWC Portuguese Automatic kontra OP PAM 233

IWC Portuguese Automatic kontra OP PAM 233  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Na przełomie grudnia i stycznia będę w Stanach (m.in. po AP ROOD) i zastanawiam się nad załatwieniem jeszcze jednej sprawy. Otóż myślę nad zamianą swojego 7-dniowego Portugalczyka na PAM-a 233. Taka zamiana może wydawać się trochę dziwna, tym bardziej, że PAM miałby spełniać rolę zegarka do garnituru. Jednak może to tylko pozorna dziwność, bo niedawno, dzięki uprzejmości jednego z Forumowiczów, przymierzałem 233. I wygląda to całkiem przyzwoicie. Koperta 233 jest delikatniejsza w porównaniu z kopertą np. 320, którego obecnie posiadam. Bardzo podoba mi się "tunnel strap", w który standardowo wyposażony jest 233 oraz funkcje jego manualnego mechanizmu (GMT ze wskaźnikiem 24h, liniowy wskaźnik rezerwy chodu oraz "second reset"). Z drugiej strony to jednak Portugalczyk - piękny, wielki mechanizm, czytelna, uporządkowana tarcza.

 

Proszę o Wasze opinie - czy pójść w stronę zamiany na 233, czy jednak to byłoby przekombinowane i lepiej pozostać przy Portugalczyku?

 

Mój IWC Portuguese Automatic

port7.jpg

 

Przykładowy OP PAM 233

pam233.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkowicie różne zegary i gdybym był na Twoim miejscu i mógł sobie na to pozwolić, to posiadałbym oba. Jeśli jednak musiałbym wybierać, bez dwóch zdań wybrałbym IWC - dla mnie to klasyka elegancji i prostoty połączonej z dobrym smakiem.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy IWC, a jesli nie, to kup tego OP, ale Portugalczyka sprzedaj wówczas mnie! :P


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś delikatność koperty Pama, zwłaszcza w porównaniu z tym IWC trudno mi sobie wyobrazić :P nie zamieniłbym, szczególnie mając widok na AP, który też przecież nie jest typowo garniturowy. Czy czasem AP nie zdubluje "funkcyjnie" PAMA?


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tam raczej nie znam ale jak zamieniec Portugalczyka na Pama do garniaka to chyba raczej imho na Radomirka :P

 

512888d1315907227-if-you-could-only-have-10-watches-panerai-radiomir.jpg


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jestem tu jednym z nielicznych, ale Portugalczyk mnie w ogóle nie rusza. Z drugiej strony nie założyłbym tego PAMa do garnituru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich nas nosi zeby cos zamienic kupic zmienic

Jednym słowem doskwiera nuda

Nie zamieniłbym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zamienisz to ja Cie nie znam :P...to tak, jak byś zamienił piękną modelkę na Renate Beger :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Generalnie wolę PAMy, ale z tej dwójki IWC bez zająknięcia bym wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalczyk


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście IWC.

Ale ja do PAMów jeszcze nie dorosłem...

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie nie powtarzam ale jak Pam to 346 .Kosztuje tyle co 233 a do formalnego stroju nadaje sie zdecydowanie lepiej . Ogolnie nie lubie zegarkow z IWC , chociaz ten jest malym wyjatkiem :P


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Bardzo podoba mi się "tunnel strap", w który standardowo wyposażony jest 233 oraz funkcje jego manualnego mechanizmu (GMT ze wskaźnikiem 24h, liniowy wskaźnik rezerwy chodu oraz "second reset"). Z drugiej strony to jednak Portugalczyk - piękny, wielki mechanizm, czytelna, uporządkowana tarcza.

 

Ręczny naciąg + 8 dni rezerwy chodu to niezbyt dobra kombinacja. Plusem jest mniejsza grubość koperty w odniesieniu do automatu, ale ile to się trzeba nakręcić jak tę czynność wykonujesz po kilku dniach. Poza tym, charakterystyczna blokada koronki i sama koronka, nie ułatwiają zadania. Ale kierując się wyłącznie wyglądem, zakup 233 ma sens, bo wizualnie jest prześwietny. Z drugiej strony, czy nie lepiej zamiast dwóch zegarków kupić jakiegoś uniwersalnego Patka albo VC ?. Albo rzecz jasna Audemars Piguet :P, np. chrono Jules Audemars na werku 3126. Piękny zegarek i do tego średnica koperty jak trzeba - 41 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja bym nie zamieniał. Ale to ja, osoba, która nie lubi się pozbywać swoich zegarków. Natomiast, gdybym miał te dwa zegarki do wyboru, i miałbym wybrać jednego, to bez wahania wziąłbym 233. Nawet bym się nie zająknął :P


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tematu, do gajeru 100 razy bardziej pasuje IWC i jak bym go miał to nigdy nie zamieniłbym na PAMA:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz przeciwnie, wybrałbym PAMa, generalnie "garniturowce" mi nie "leżą"


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał tego IWC tak długo jak Ty to bym go zmienił na Pama :P


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż, są to tak różne zegarki, ze łączy je chyba tylko porownywalna rezerwa chodu.

Trudno komuś doradzać, można tylko napisać co wybrałoby się samemu.

Dla mnie zdecydowanie IWC ale ja w ogóle nie lubię stylistyki PAMów więc nie jestem obiektywny.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, generalnie spacyfikowaliście mój plan. W takim razie Portugalczyk zostaje u mnie. A 233 - może w przyszłym roku. Serdeczne dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożycz nam Portugalczyka do recenzji ;)

 

Nie ma problemu. Pisz na priva kiedy i na ile potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.