Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zorka-5

IWC Portuguese Automatic kontra OP PAM 233

IWC Portuguese Automatic kontra OP PAM 233  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

pożycz nam Portugalczyka do recenzji ;)

 

Łukasz, pisałeś że chcesz kupić Portugiesera. Masz już wyrobiony pogląd ?. Kiedyś miałem ten zegarek i trochę drażniła mnie grubość koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Pisz na priva kiedy i na ile potrzebujesz.

 

No to mi narobiłeś smaka ;)...odezwe się na priv.

 

 

Łukasz, pisałeś że chcesz kupić Portugiesera. Masz już wyrobiony pogląd ?. Kiedyś miałem ten zegarek i trochę drażniła mnie grubość koperty.

Chciałem, ale mnie nie stać na razie...kupię na pewno, kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosowałem na IWC bardzo mi się podoba jak zegarek ma cyfry cyferblacie. Ogólnie fajny zegarek, jakbym miał możliwość pewno starałbym się mieć oba. Na razie to tylko marzenia...

 

PS. Sorry, że "po czasie".


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko IWC ;) Jest bajeczny ! Nie zamieniaj się :D

 

Zdecydowane - nie zamieniam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamienil.Akurat ten portugalczyk,jako jeden z niewielu modeli IWC mi sie nie podoba - pewnie dlatego,ze indeksy swieca sie jak psu sami wiecie co.

Pam ma swietny mechanizm no i klasyczny wyglad.Fakt, trzeba sie nakrecic koronka zeby dobic do konca,a koronka w Pamach nawet przy nakrecaniu unitasa jest niewygodna (popieram Mcintosha).Ale coz to w porownaniu ze swietnym kalibrem z fajnymi komplikacjami i kultowym wygladem pama? ;)

Pam ma za ta jedna powazna wade - albo sie go kocha,albo nienawidzi.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Pam (233 to jeden z najciekawszych modeli), IWC jest według mnie nijaki


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja bym zamienil.Akurat ten portugalczyk,jako jeden z niewielu modeli IWC mi sie nie podoba - pewnie dlatego,ze indeksy swieca sie jak psu sami wiecie co.

 

Świecą ?. Wszystko zależy od jasności padającego na tarczę światła. Mnie w Portuguese Automatic przeszkadzała grubość koperty, która w połączeniu z długimi uszami sprawiała, że noszenie zegarka było średnio wygodne. Do PA trzeba mieć spory przegub żeby na ręku zegarek prezentował się dobrze, bo ten czasomierz optycznie wygląda na kawał zegara. Poczucie wielkości wzmaga tarcza, której średnica jest tylko minimalnie mniejsza od średnicy samej koperty. PAM 233 ma kopertę o 2 mm większą od PA, a na moim ręku wyglądał znacznie lepiej. Dziś nie kupiłbym już Portuguese Automatic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj IWC.

 

To tak jak wymienic Scarlet Johannson na Paris Hilton.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC Portuguese zostaw, a 320 wymień na 233 (fantastyczny, fenomenalny ;) ). Proste jak drut ;) . Ręczny naciąg to na pewno nie jest wada tylko ogromna zaleta i radość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC Portuguese zostaw, a 320 wymień na 233 (fantastyczny, fenomenalny ;) ). Proste jak drut ;) . Ręczny naciąg to na pewno nie jest wada tylko ogromna zaleta i radość ;)

Chyba tak docelowo będę chciał rozwiązać kwestię PAM-ów w mojej kolekcji. Aczkolwiek 3-dniowca też chcialbym mieć. IWC zostaje i koniec. jeszcze raz serdecznie dziękuję Forumowiczom za pomoc w podjęciu decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecą ?.

To polerowanie na "bling" mi sie nie podoba akurat w tym modelu ;)


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja za IWC. PAM nigdy do mnie nie przemawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zamienisz to ja Cie nie znam :D...to tak, jak byś zamienił piękną modelkę na Renate Beger :)

 

Normalnie padłem :) :) :D:(:P

No ale to prawda.

Oddałem głos na Portugalczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC jest zegarkiem bliskim ideału. Piękna tarcza, cudowna mała sekunda+8 dni rezerwy chodu w automacie. Ale Ty tego może już nie widzisz, bo żyjesz z tym jakiś czas. Kwestia garnituru wydaje mi się drugorzędna. Ale - PAM wydaje mi się przy IWC "prymitywnym stworzeniem". Jeśli taki jest Twój zamiar - to OK. (Nie mówię, ten PAM ma swój urok, ale nie o to chodzi.) Wydaje mi się, że miałeś jakieś powody wchodząc w posiadanie IWC. Zatem - albo o nich zapomniałeś, albo zmienił Ci się charakter. Jeśli ani jedno ani drugie, tylko masz tzw. świąd na nowość, to zdecydowanie odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar nabyć AP ROOD to 233 ma jednak podobny charakter - sportowy, masywny etc.

233 jest fenomenalnym zegarkiem - miałem i chciałbym jeszcze go mieć - moim zdaniem obok 190 najbardziej udany model i warty posiadania model w kolekcji Panerai.

Z kolei IWC to klasyka.

 

Osobiście wybrałbym zamianę. 233 jest fenomenalna i bardzo wygodna w noszeniu, ponieważ nie jest tak wysoka jak modele automatyczne. No i jej cena, nawet na rynku wtórnym ciągle idzie w górę.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem obydwa. To zupełnie różne zegarki, najlepiej mieć i ten i ten ;)

Ale jeżeli miałbym wybrać jeden z nich, to bez zastanowienia pam 233. Dla ułatwienia dodam, że IWC to moja ulubiona marka.


Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

233 to z pewnością najfajniejszy w PAM'ów i dlatego budzi takie emocje. Od biedy można go nosić do koszuli i marynarki stąd próba zestawienia go z Portugalczykiem. 233 ma pewną zaletę w porównaniu z tym drugim - nie przekręca się na ręce (mojej ręce), a Portugalczyk tak trochę "tańcuje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie emocje? ;)

Brzydkie toto jak...wszystkie PAMy i tyle, porównywanie tego czegoś z "portugalcem" jest co najmniej żenujące.

 

 

PS

Nie chcę się tu kłócić, wiem, że de gustibus[/s] i w ogóle ale wyrażam swoją opinię do czego zresztą mam tu pełne prawo i o co prosi autor wątku.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się tu kłócić, wiem, że de gustibus[/s] i w ogóle ale wyrażam swoją opinię do czego zresztą mam tu pełne prawo i o co prosi autor wątku.

 

I o to własnie chodzi - dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamienił napewno. Uwielbiam PAM'a, pomijając fakt, że IWC lepiej komponowałby się z garniturem. PAMy są wyjątkowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: gdybym miał wybierać jeden zegarek do wszystkiego byłby to na 200% PAM 233. Ale ponieważ nie chcę mieć tylko jednego zegarka więc na razie aż takiego parcia na 233 nie mam. Aczkolwiek po sprzedaży 320-ki trochę mi tęskno za Panerai. Myślę, że plan na 2012 to m.in. właśnie nowy 233. Nota bene Portugalczyk będzie do oddania, ale nie z powodu 233 tylko... Portugalosa albo Big Pilota w białym złocie - cudo! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.