Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

teesiu

Zegarek kwarcowy vs. zegarek automatyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi ktoś proszę wytłumaczy tak na chłopski rozum dlaczego zegarek w kwocie ok. 2000 zł to powinien być raczej automatyczny (mechaniczny). Przeczytałem kilkanaście (jak nie więcej) postów na tym forum i na innych odnośnie porównań kwarcowy vs. mechaniczny i dalej nie wiem dlaczego pomimo minusów (większe koszta serwisu, mniejsza dokładność chodu itd. itp) 99% ludzi na tym forum pisze, że tylko zegarki mechaniczne. Rozumiem porównanie samochodu z automatyczną skrzynią biegów i z manualną znam wszystkie plusy i minusy, ale za pana nie moge pojąć dlaczego zegarek, który wymaga codziennego korygowania czasu oraz prawie ciągłego noszenia i większe są koszta jego serwisu jest bardziej ceniony niż kwarcowy.

 

Zegarki, które mnie interesują:

 

1. CERTINA DS PODIUM BIG SIZE C001.617.22.207.00

2. CERTINA DS PODIUM BIG SIZE GMT C001.639.16.037.00

3. CERTINA DS SPEL C012.417.44.067.00

 

Proszę o opinie na temat w/w zegarków - czy w tej cenie można mieć coś lepszego o podobnym wyglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym zdaniem :D. Wyższość mechaniki precyzyjnej nad elektroniką :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że w automatach nie musisz co dziennie regulować czasu, chyba, że kierujesz ruchem w londyńskim metro :). Po drugie, nie musisz go nosić. Możesz zapodać sobie rotomat, który zrobi to za Ciebie. No i po trzecie mechanizm kwarcowy ma dużo krótszą żywotność, jest układzikiem sterowanym baterią wartym parę dolarów. Werk mechaniczny to sztuka mechaniki precyzyjnej. To się ni jak ma do rodzajów skrzyń biegów.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś proszę wytłumaczy tak na chłopski rozum dlaczego zegarek w kwocie ok. 2000 zł to powinien być raczej automatyczny (mechaniczny).

Na chłopski rozum to mechaniczny ma duszę. Tej duszy brakowało mi przez 10 lat więc znowu wróciłem do zegarka ze sprężynką :D

Prestiż też nie musi być umotywowany racjonalnie. Poza tym fajnie jest czasem wpaść do zegarmistrza :)

Co do 2k pln to może chodzi o to, że w tej cenie może można liczyć na naprawdę dobry mechanizm, a więc niezawodność? Nie wiem, nie znam się, chłopski rozum mam :)

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym zdaniem :D. Wyższość mechaniki precyzyjnej nad elektroniką :)

 

Ta wyższość mechaniki polega na 30-krotnie mniejszej dokładności wskazania czasu ? (kwarcowy 10s na miesiąc, mechaniczny 10s na dobę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales dopiero kilka postow, ale juz widze ze tego nie zrozumiesz. Bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales dopiero kilka postow, ale juz widze ze tego nie zrozumiesz. Bez urazy.

Naprawdę tak ciężko to wytłumaczyć ? lub podać chociaż 1 argument za zegarkiem mechanicznym (oprócz tego, że "ma duszę") ? Czytam, piszę i pytam po to by to zrozumieć, ale jak dotychczas nie przekonują mnie argumenty typu zegarek ma duszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak ciężko to wytłumaczyć ? lub podać chociaż 1 argument za zegarkiem mechanicznym (oprócz tego, że "ma duszę") ? Czytam, piszę i pytam po to by to zrozumieć, ale jak dotychczas nie przekonują mnie argumenty typu zegarek ma duszę.

Bo to taki argument-nieargument. Dla mnie to cos na ksztalt bardziej rozbudowanego zagadnienia dotykajacego wiekszej ilosci aspektow zycia. Gdybym sprowadzil role zegarka jedynie do dokladnosci odmierzania czasu to zostalbym przy swoim skadinad ladniutkim zegarku z mechanizmem kwarcowym. Byc moze to stek bzdur ale jesli cieszy to czemu w to nie wejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wyższość mechaniki polega na 30-krotnie mniejszej dokładności wskazania czasu ? (kwarcowy 10s na miesiąc, mechaniczny 10s na dobę).

Wytłumacz mi więc po co ludzie kupują obrazy skoro plakat jest dokładniejszy? Może teraz zrozumiesz, no chyba, że uważasz kupno obrazu za głupotę.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pozostaje mi kupić zegarek kwarcowy, bo niestety nie stać mnie na 2 zegarki (mechaniczny i kwarcowy), a w ciemno mechanika nie biorę (szczególnie, że jedynym argumentem za jest dusza zegarka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko Twój wybór.

Może gdybyś czytał ze zrozumieniem i odstawił tą "duszę" to byś zrozumiał...


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi więc po co ludzie kupują obrazy skoro plakat jest dokładniejszy? Może teraz zrozumiesz, no chyba, że uważasz kupno obrazu za głupotę.

 

Czyli dalej jedynym argumentem pozostaje dusza zegarka.

 

p.s.

a przykład kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynym argumentem za jest dusza zegarka).

Wycofuje sie z tym, ze "dusza" jest "argumentem". To zle okreslenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycofuje sie z tym, ze "dusza" jest "argumentem". To zle okreslenie.

To znaczy, że argumentów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonały pomysł!! Kup zegarek kwarcowy. I po temacie.

 

Tak na marginesie, pomijając kwestię, że automat wcale nie musi być mniej dokładny od kwarca, jeśli będziesz o niego dbał posłuży ci do końca życia. I tu jest wyższość mechaniki precyzyjnej nad elektroniką!


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód ze skrzynią manualną vs. automatyczną:

manualna wg mnie lepsza bo:

1. auto dynamiczniejsze

2. mniejsze spalanie

3. mniejsze koszta w przypadku naprawy

 

Plakat vs obraz:

obraz wg mnie lepszy bo:

1. Od razu widać co jest obrazem a co plakatem

2. Na obrazie namacalne pociągnięcia pędzlem

3. Obraz ładniej się prazentuje

 

Zegarek mechaniczny vs kwarcowy ?

Wg 99% tego forum lepszy mechaniczny bo........

1. Ma duszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonały pomysł!! Kup zegarek kwarcowy. I po temacie.

 

Tak na marginesie, pomijając kwestię, że automat wcale nie musi być mniej dokładny od kwarca, jeśli będziesz o niego dbał posłuży ci do końca życia. I tu jest wyższość mechaniki precyzyjnej nad elektroniką!

 

A jak o kwarcowy będę dbał to mie nie posłuży przez wiele lat ?

Tylko, że te dbanie w przypadku kwarcowego jest tańsze niż w przypadku mechanicznego.

Reasumując, argumentów dalej brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktując zegarek jako przedmiot użytkowy czy biorąc pod uwagę sam wygląd kupuj kwarca. Mechaniczne są dla osób które albo traktują zegarek jako pewnego rodzaju biżuterię gdzie różnica diament/ cyrkonia ma znaczenie, albo fascynuje ich mechanika, rzemiosło, tradycja i takie ram pierdoły które się albo czuje albo kupuje kwarcowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plakat vs obraz:

obraz wg mnie lepszy bo:

[...]

3. Obraz ładniej się prazentuje

Co takiego jest w obrazie, ze ladniej sie prezentuje? Dobry plakat tez moze ladnie sie prezentowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden argument przemawiający za zegarkiem mechanicznym- jeśli potrafisz go rozłożyć na części, a później poskładać , naoliwić, uruchomić i wyregulować, to masz taką frajdę że długo nie możesz zasnąć z radości i słuchasz jego cykania jakbyś dopiero to odkrył:D

Z kwarcykiem już tak się nie da :) . Nawet jak wymienisz baterię i zacznie chodzić, to w środku i tak siedzi prosty kalkulatorek, który zlicza i sumuje impulsy generowane przez kryształek (którego i tak nie widać).:)

To TY musisz mieć tę ,,duszę" do zegarka- nie zegarek :)


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plakat vs obraz:

obraz wg mnie lepszy bo:

1. Od razu widać co jest obrazem a co plakatem

2. Na obrazie namacalne pociągnięcia pędzlem

3. Obraz ładniej się prazentuje

 

Dopasuj to to zegarków i będziesz miał odpowiedź

1. Od razu widać czy zegarek jest kwarcowy czy mechaniczny

2. W zegarku mechanicznym namacalne sprężynki, trybiki, etc

3. Mechaniczny zegarek ładniej się prezentuje (zwłaszcza od tyłu :)

dodam

4. Mechaniczny jest o wiele trwalszy.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przekonacie kolegi "teesiu" do zegarków mechanicznych

.....mi np. podoba się płynąca wskazówka sekundnika i cykanie w mechanikach a dokładność czasu......telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden argument przemawiający za zegarkiem mechanicznym- jeśli potrafisz go rozłożyć na części, a później poskładać , naoliwić, uruchomić i wyregulować, to masz taką frajdę że długo nie możesz zasnąć z radości i słuchasz jego cykania jakbyś dopiero to odkrył:D

Z kwarcykiem już tak się nie da :) . Nawet jak wymienisz baterię i zacznie chodzić, to w środku i tak siedzi prosty kalkulatorek, który zlicza i sumuje impulsy generowane przez kryształek (którego i tak nie widać).:)

To TY musisz mieć tę ,,duszę" do zegarka- nie zegarek :)

 

Chyba żartujesz, że będę rozkładał na części zegarek heh. Trzeba być fascynatem albo zegarmistrzem to ok.

Skoro brak rzeczowych argumentów za zegarkiem mechanicznym to pozostaje mi:

 

1. Posłuchać rad użytkowników tychże zegarków lub sprzedawcy w salonie i kupić mechanika.

2. Przekonać się do mechanika w salonie przymierzając i oglądając go.

3. Wziąć pod uwagę brak argumentów za oraz minusy zegarków mechanicznych i kupić zegarek kwarcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przekonacie kolegi "teesiu" do zegarków mechanicznych

.....mi np. podoba się płynąca wskazówka sekundnika i cykanie w mechanikach a dokładność czasu......telefon.

 

Skoro mam używać telefonu żeby poznać dokładny czas, a w mechaniku ma mnie fascynować płynąca wskazówka i cykanie to ściągnę sobie animacje zegarka na komórke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D:) - oj nie reformowalny jesteś więc po co szukasz odpowiedzi! kup kwarca i spokój- tylko pochwal się później co zakupiłeś ( galeria).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.