Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

teesiu

Zegarek kwarcowy vs. zegarek automatyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro mam używać telefonu żeby poznać dokładny czas, a w mechaniku ma mnie fascynować płynąca wskazówka i cykanie to ściągnę sobie animacje zegarka na komórke.

No i po problemie :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko, że te dbanie w przypadku kwarcowego jest tańsze niż w przypadku mechanicznego.

 

Trzeba było tak zacząć. Nie stać Cie na mechaniczny kup kwarcowy i przestań trollować.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3. Wziąć pod uwagę brak argumentów za oraz minusy zegarków mechanicznych i kupić zegarek kwarcowy.

To teza którą sam sobie próbujesz udowodnić więc niech tak będzie! Kup kwarca i pochwal się co kupiłeś:)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teza którą sam sobie próbujesz udowodnić więc niech tak będzie! Kup kwarca i pochwal się co kupiłeś:)

 

Brak argumentów za (chyba, że są jakieś, ale narazie nie znalazłem ich na TYM forum) oraz minusy to nie teza, to fakt.

 

Może dobry zegarmistrz w dobrym salonie wytłumaczy mi wyższość zegarków mechanicznych nad kwarcowymi bo tu się tego nie dowiem z tego co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie masz co się fatygować :)

po prostu nie masz zdolności, żeby to zrozumieć :D:) :) :):D


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dobry zegarmistrz w dobrym salonie wytłumaczy mi wyższość zegarków mechanicznych nad kwarcowymi bo tu się tego nie dowiem z tego co widzę.

Nie sądzę żeby Cię ktokolwiek przekonał.

Kup kwarcowy. Na dzień dzisiejszy, gdybyś kupił mechanika, to sam sobie byś krzywdę zrobił.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak argumentów za (chyba, że są jakieś, ale narazie nie znalazłem ich na TYM forum) oraz minusy to nie teza, to fakt.

 

Może dobry zegarmistrz w dobrym salonie wytłumaczy mi wyższość zegarków mechanicznych nad kwarcowymi bo tu się tego nie dowiem z tego co widzę.

Nikt Ci tego tutaj nie wytłumaczy, bo jak napisał Jędrek po paru Twoich postach widać, że tego nie zrozumiesz lub nie chcesz zrozumieć.

Ale może Ci da coś do myślenia, że ludzie płaca steki tysięcy za zegarki mechaniczne, a nie kwarcowe ...Jak myślisz dlaczego? Taka zagadka.... :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tego tutaj nie wytłumaczy, bo jak napisał Jędrek po paru Twoich postach widać, że tego nie zrozumiesz lub nie chcesz zrozumieć.

Ale może Ci da coś do myślenia, że ludzie płaca steki tysięcy za zegarki mechaniczne, a nie kwarcowe ...Jak myślisz dlaczego? Taka zagadka.... :D

 

To może Ty mi powiesz dlaczego ? czy Ty też nie wiesz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę karmił trolla :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie masz co się fatygować :)

po prostu nie masz zdolności, żeby to zrozumieć :D:) :) :):D

 

Tu nie chodzi o brak zdolności żeby to zrozumieć - tu chodzi o brak argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Ty mi powiesz dlaczego ? czy Ty też nie wiesz ? :)

ja wiem, ja wiem!!!!!!

bo są "gupi" - przecież są tańsze kwarce i jak czas pokazują dokładnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę karmił trolla :)

 

Gościu piszesz jakby mi zależało na popularności albo na ilości postów w moim wątku. Wszedłem na to forum i kulturalnie pytam o zalety zegarków mechanicznych w stosunku do kwarcowych, a ty mi wyskakujesz z Trolami - troche kultury i dobrych manier by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, ja wiem!!!!!!

bo są "gupi" - przecież są tańsze kwarce i jak czas pokazują dokładnie :)

 

Ile Ty masz lat ,jeśli można zapytać, 17 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę karmił trolla :)

 

A przecież nikt Ci nie każe odpisywać ani nie zmusza siłą do tego więc jak nie chcesz albo nie wiesz co napisać to nie pisz - ja Cię do tego nie zmuszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się myśleć racjonalnie i twardo stąpać po ziemi. I jeśli za płynny ruch wskazówki i cykający mechanizm mam ponosić większe koszta to dziękuję za mechanika, chyba, że zmienie zdanie przymierzając zegarek w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu chodzi o brak argumentów.

Nie brak argumentów, tylko argumenty zbyt słabe.. jak dla Ciebie, zbyt słabe... Zrozum że nas przekonałeś! Po prostu zegarek mechaniczny nie jest dla Ciebie. Pod tym względem przyznajemy Ci 100% racji.

Więc po prostu kup sobie kwarca i nie zadręczaj już siebie i innych.. Równie dobrze ktoś inny mógłby się zacząć z Tobą sprzeczać po co w ogóle chcesz kupić zegarek. Czyżbyś nie miał komórki?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Ty masz lat ,jeśli można zapytać, 17 ?

tyle ile trzeba- ale w głowie mam bardziej poukładane niż co niektórzy z nas ( nie zadaję głupich pytań i sam na nie nie odpowiadam ). szukasz 50 postów?

z mojej strony koniec dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teesiu, spróbuj zaproponować kwarca kolekcjonerom kieszonek!!!!!! Lincz nieunikniony :)

Dla mnie kwarc nie jest zegarkiem. To koperta z układem elektronicznym. I tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ile trzeba- ale w głowie mam bardziej poukładane niż co niektórzy z nas ( nie zadaję głupich pytań i sam na nie nie odpowiadam ). szukasz 50 postów?

z mojej strony koniec dyskusji

 

Zadałem konkretne pytanie oczekując konkretnej odpowiedzi. Mylisz się - nie odpowiedam sobie sam na pytania, które zadaje. I mylisz się nie szukam 50, 100, 200, 500 postów, mam w d*pie ilość postów. Zarejestrowałem się tylko po to na tym forum żeby uzyskać odpowiedź na to jedno konkretne zadane w sposób jasny i klarowny kluczowe dla mnie pytanie. Stoję przed wyborem zegarka, a Ty jeśli nie umiesz lub nie chcesz pomóc to w ogóle się nie wypowiadaj bo marnujesz mój czas i wzrok.

 

p.s. wiek Ci chyba zawyżyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się tylko po to na tym forum żeby uzyskać odpowiedź na to jedno konkretne zadane w sposób jasny i klarowny kluczowe dla mnie pytanie.

Dostałeś już odpowiedź na pytanie. Jasną, pełną i klarowną.

Ciebie nie interesuje co jest w środku. Nas interesuje. Dla Ciebie zegarek ma być przedmiotem użytkowym, jak najmniej kłopotliwym, bezobsługowym, i jak najbardziej precyzyjnie odmierzającym czas. Kup kwarca.

 

Dla nas, ludzi interesujących się mechaniką precyzyjną, argument co jest w środku jest tak wielki jak Mont Everest. Dla Ciebie ten sam argument jest tak mały, że nazywasz go "brakiem argumentu". Różnica pomiędzy nami jest jak ocean. To nie znaczy, że musimy się nienawidzić. Z pełną życzliwością mówię Ci: pod żadnym pozorem nie kupuj sobie zegarka mechanicznego. Zrobiłbyś krzywdę samemu sobie.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dostrzegasz wyższości mechanika nad kwarcem, to...

Kup i noś kwarca!

Nie widze w tym niczego złego.

Zegarki kwarcowe sa dokładne i mniej kłopotliwe w obsłudze.

Noszenie kwarca w żaden sposób nie jest postrzegane gorzej, niż noszenie zegarka mechanicznego.

A kiedyś po prostu weźmiesz do ręki zegarek mechaniczny i zakochasz się w płynącym sekundniku, specyficznym tykaniu, urodzie i magii mechanizmu ukrytego po drugiej stronie dekla.

Poczujesz na ręku jego ciężar i... Nie będziesz chciał go oddać.

I wtedy zrozumiesz, czym jest to coś, co nazywamy duszą zegarka.

 

...Albo i nie.

Nie ma reguły.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś już odpowiedź na pytanie. Jasną, pełną i klarowną.

Ciebie nie interesuje co jest w środku. Nas interesuje. Dla Ciebie zegarek ma być przedmiotem użytkowym, jak najmniej kłopotliwym, bezobsługowym, i jak najbardziej precyzyjnie odmierzającym czas. Kup kwarca.

 

Dla nas, ludzi interesujących się mechaniką precyzyjną, argument co jest w środku jest tak wielki jak Mont Everest. Dla Ciebie ten sam argument jest tak mały, że nazywasz go "brakiem argumentu". Różnica pomiędzy nami jest jak ocean. To nie znaczy, że musimy się nienawidzić. Z pełną życzliwością mówię Ci: pod żadnym pozorem nie kupuj sobie zegarka mechanicznego. Zrobiłbyś krzywdę samemu sobie.

 

Jakie są minusy mechanizmów w zegarkach kwarcowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antoni Patek w grobie się przewraca jeśli czyta dyskusję o porównaniu kwarca do automatyka. Teesiu niepotrzebnie tak się napinasz. Zadałeś pytanie i ludzie ( w większości fachowcy) Ci na nie odpowiedzieli. Tak na prawdę to nie zadałaś pytania tylko czekałeś na potwierdzenie swojej (zresztą błędnej) tezy. Większość z forumowiczów bardzo pomogła mi w życiu i poznałem ich jako wyjątkowych ludzi i jest mi przykro jak agresywnie się do nich odnosisz. Odpuść sobie i kup kwarca. Bo w przypadku wskazanych przez Ciebie zegarków (Certina) to i tak dość mała różnica. Automat to swoistego rodzaju biżuteria, to ruch uzyskany przez mechanikę i siłę mięśni a nie bezduszny impuls elektryczny. Takie odpowiedzi Cię nie satysfakcjonują dlatego śmiało kupuj kwarca. Którego nigdy nie kupię ja..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyższość zegarków mechanicznych nad kwarcowymi

Jednak "dusza" (zegarka lub: do zegarka, jak ktoś chyba słusznie zauważył). Gdy uznasz to za argument lub przynajmiej zastanowisz się czemu miałby to być argument to na pewno mogłaby rozwinąć się dyskusja.

Ponieważ z góry to przekreślasz jako argument to zapewne szukasz tabelek i wykresików czyli suchych danych technicznych (dokładność, trwałość, koszt wykonania mechanizmu czy co) które by uzasadniły tezę "wyższości". Nie znam się, nie wnikam. Do biegania biorę Timexa Ironmana bo służy doskonale do tego co ma robić. I to za psie pieniądze. W tym przypadku uznaję "wyższość" zegarka kwarcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś po prostu weźmiesz do ręki zegarek mechaniczny i zakochasz się w płynącym sekundniku, specyficznym tykaniu, urodzie i magii mechanizmu ukrytego po drugiej stronie dekla.

:)

...przecież na komórkę można ściągnąć.

dyskusja bez sensu- nie ma argumentów przemawiających "za" mechanikami- przynajmniej w odczuciu kolegi teesio.

tak samo można rozpocząć dyskusję nt butów- jeden kupi za tysiąc zł. skórzane trzewiki na jesień , które się przemoczą przy pierwszym deszczu ( ale skórzane- i to jest argument usprawiedliwiający cenę) a drugi gumaki za 10 zł- bo mają wartość użytkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.