Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asmagus

ETA

Rekomendowane odpowiedzi

 

A co ma piernik do wiatraka? Kaido jako genialny samouk potrafi wiele, ale swoje sądy opiera najczęściej na tym co sam doświadczył, a to nie jest niestety zbyt obiektywne. Na dodatek wypowiadasz się o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia, każdy zegarek idzie ustawić co do sekundy (szczególnie mając do tego potrzebne przyrządy) i to nie jest sztuka, ale dla takiego zegarka jak Ruhla sukces liczy się w ilościach dni, w których ustawiona dokładność jest zachowana.

Marcin zrobil dla mnie juz ladnych pare zegarkow przez ostatnie lata i ufam jego osadzeniom.

Z reszta problemow z ETA jest pelno na przeroznych forach.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kaido jako genialny samouk potrafi wiele, ale swoje sądy opiera najczęściej na tym co sam doświadczył, a to nie jest niestety zbyt obiektywne.

 

to na czym mamy opierać swoje sądy? Chyba na wymianie doświadczenia, tak? Taka dyskusja jest ku temu najlepszym sposobem. Jeśli ktoś ma doświadczenie...


poETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze jasna sprawa - mnie nadal interesuje coś innego, o ile ety bądż Sellity są klepane w Chinach z takich a nie innych materiałów to firmy marketingowo należace do Ety(VJ i Unitas) są klepane w innych miejscach ? Jeśli jednak sa klepane również w Chinach jak identyczne chińskie unitasy to są wykonywane z identycznych materiałów - chyba ?

Ja już dawno doszedłem do wniosku, że jestem za durny, żeby pojąć cel tych wszystkich obecnych zmian własnościowych i marketingowych, jedno jest dla mnie pewne nie ma to nic wspólnego z jakąś szlachetna konkurencją, typu wygrywam bo jestem lepszy...

 

to na czym mamy opierać swoje sądy? Chyba na wymianie doświadczenia, tak? Taka dyskusja jest ku temu najlepszym sposobem. Jeśli ktoś ma doświadczenie...

No to wymieniamy, ale czy to znaczy że mamy na pdzykład moje sądy, sądy kaido, Janka Sarnowskiego czy kogokolwiek przyjmować bezkrytycznie? Dyskusja jest między innymi po to, żeby w niej ocenić sądy innych, a każdy ma prawo na podstawie dyskusji albo z czyimiś sądami się zgodzić, albo nie. Nie powiedziałem że się nie zgadzam z sądami kaido, ale Janek Sarnowski podaje to co oznajmia kaido jako bezsprzeczne, bo on mu naprawił zegarki, no z moim poczuciem zdrowego rozsądku nie jest to kompatybilne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RUSKI - ETA 7750 jest nie tylko chrono.

 

"It is available in three executions or grades: Elaborated, Top and Chronometer. The key components which differ at the line of demarcation between Elaborated and Top are the pallet stones, balance wheel & hairspring and the regulator mechanism. To illustrate the differences in accuracy garnered by the successive grades, consider the following specifications:

 

the Elaborated grade is adjusted in three positions with an average rate of +/-5 seconds/day with a maximum daily variation of +/-15 seconds/day;

the Top grade is adjusted in five positions with an average rate of +/-4 seconds/day with a maximum daily variation of +/-10 seconds/day.

 

The Chronometer grade must meet strict standards prescribed by the [COSC]: an average rate of -4/+6 with a maximum daily variation of +/-5 seconds/day"

 

Manufacturing Information, ETA 7750 through 7760, ETA, Grenchen September 2006

 

7750 podobno są "Swiss made".

A pro pos 7750 - instrukcja jak składać, rozkładać i smarować:

http://www.eta.ch/swisslab/7750/7750.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ety też są "swiss made" - darujmy sobie chwilowo marketing ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pro pos "swiss made":

 

?It is not generally known that quite a few Swiss companies have watches assembled in China for export to North America, Asia and even Europe, where the brand name is more important that the ?Swiss made? label. Such watches may consist of a Chinese case and a Chinese crystal, a Taiwan-made dial and metal bracelet and Japanese hands. If the movement is to be considered Swiss, 51% of its value must be Swiss and at least the last wheel must be added in Switzerland. Swiss watch brands without the ?Swiss made? label are usually equipped with a Japanese movement. The ?Swiss parts? label means that the movement is assembled in Asia using kits consisting at least partially of Swiss made components.?

 

czyli wolżu może być świss mejd


poETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eta też może być swiss made szczególnie 289x , na pewno to Sellita jest chińska a że Sellita wykonywała kiedyś elementy dla Ety a Eta jest właścicielem VJ i Unitasa to niczego nie można być pewnym . W naszym kraju powstają niemieckie częsci samochodowe - takie z napisem "made in germany " i to w zastraszających ilosciach przy pomocy pracowników z "pośredniaka" - widziałem osobiście, gdybym nie widział to też bym nie uwierzył pewnie.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asmagus -przecztaj moją wcześniejszą wypowiedź.

Panowie mam prośbę. Jeżeli wklejacie tekst w języku obcym to proszę o przetłumaczenie na ojczysty język.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RUSKI - ETA 7750 jest nie tylko chrono.

 

 

Asmagus - uwierz mi na słowo - Koledzy doskonale wiedzą jakie są wersje et ich dokładności i Ruski ma rację - 7750 jest tylko chrono w podstawowej formie - istnieją przeróbki - np. werki OP bez chrono i rózne wersje 7750 - z kalendarzem z gmt z ręcznym naciągiem, ze wskażnikiem rezerwy etc. itd.- Koledzy tutaj o tym nie piszą gdyż dla kazdego jest to podstawową wiedzą.

 

Chrono - chronograf a nie chronometr


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wymieniamy, ale czy to znaczy że mamy na pdzykład moje sądy, sądy kaido, Janka Sarnowskiego czy kogokolwiek przyjmować bezkrytycznie? Dyskusja jest między innymi po to, żeby w niej ocenić sądy innych, a każdy ma prawo na podstawie dyskusji albo z czyimiś sądami się zgodzić, albo nie. Nie powiedziałem że się nie zgadzam z sądami kaido, ale Janek Sarnowski podaje to co oznajmia kaido jako bezsprzeczne, bo on mu naprawił zegarki, no z moim poczuciem zdrowego rozsądku nie jest to kompatybilne.

Ja mam tez swoje zdanie.To,ze kaido ufam w tych sprawach to juz inna sprawa.

 

 

Kaido jako genialny samouk potrafi wiele, ale swoje sądy opiera najczęściej na tym co sam doświadczył, a to nie jest niestety zbyt obiektywne.

Rzeczywiscie - furda jesli ktos cos zbadal,wazniejsze co napisal producent w katalogu.

 

Chciałbym przypomnieć, że Unitasy i Valjoux (7750 szczególnie) są wyrobami ETY tylko przez zabiegi marketingowe i w czasach gdy Eta ich nie firmowała były jednymi z najlepszych mechanizmów na rynku.

Zarowno Unitas, jak i 7750 - powstaly w firmach z ktorymi ETA nie miala nic wspolnego, i zostaly zwyczajnie KUPIONE.

 

 

 

Ety też są "swiss made" - darujmy sobie chwilowo marketing ...

Sa swiss made w chinach

Tak jakbyś sam nie wciskał ludziom ciemnoty.

Moge tylko sie zrewanzowac.Nie masz nawet pol chinskiego zegarka,wiec na jakiej podstawie starasz sie dowodzic ich poziomu ?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sa swiss made w chinach

 

 

Nie wiem czy czytałeś wcześniejszy post mogą być tak samo swissmade w chinach jak VJ i Unitas - skoro mają jednego właściciela który na pewno reorganizuje produkcję i tnie koszty... więc ten argument niczego nie dowodzi - skoro części mogą pochodzić z tego samego miejsca - twierdzisz, że w jednym werku są bardzo dobre a w drugim są do niczego.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STARUSZEK & RUSKI

 

Nieprecyzyjnie się wyraziłem zatem- jest Chronograf w wersjach Elaborated, Top grade i Chronometer - tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie jak i praktycznie wszystkie inne ety - w niektorych dochodzi wersja standard .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- skoro części mogą pochodzić z tego samego miejsca - twierdzisz, że w jednym werku są bardzo dobre a w drugim są do niczego.

Bo dla Janka to jest emocjonalnie sprzeczne. Znaczy chętnie pokaże zdjęcie zjechanego wałka i powie "jest zjechany bo jest ze szwajcarskiej ety", a niechętnie powie "jest zjechany bo jest trzaskany w Chinach". Chociaż oba stwierdzenia mogą być prawdziwe :P


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytałeś wcześniejszy post mogą być tak samo swissmade w chinach jak VJ i Unitas - skoro mają jednego właściciela który na pewno reorganizuje produkcję i tnie koszty... więc ten argument niczego nie dowodzi - skoro części mogą pochodzić z tego samego miejsca - twierdzisz, że w jednym werku są bardzo dobre a w drugim są do niczego.

Ale to musialbys wiedziec,kto i gdzie je produkuje.Jesli nie wiesz,mozesz tylko zalozyc ze produkuje sie je tam gdzie jest taniej. A tam gdzie taniej - nie oznacza markowych chinskich producentow, zreszta w tej chwili najwiekszych na swiecie. Przytocz jakies opinie o wysypujacym sie szwajcarskim Valanvronie - to jest zywcem brany Sea Gull.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie pokaż mi ety - NIE SELLITY - tylko ETY robione w chinach :P - no bo wiedzieć ale skąd wiedzieć - skoro w celach marketingowych dzisiaj nikt nie ujawnia takich informacji - ba nawet kłamią w żywe oczy o czym juz wczesniej pisałem.

Nie no na Sea Gulla nic nie można złego powiedzieć - bo jest chiński ! natomiast sellity chińskie są do niczego - bo są chińskie czy dlatego, że to Sellity - odpowiedniki ety ?

 

Tutaj pokazano ile ma wspólnych elementów i rozwiązań z etą - mi nie chodzi o to że to zły czy dobry werk - mi nadal chodzi o elementy które są identycznie wykonywane i o identycznym zastosowaniu - albo twierdzimy że ety(VJ i Unitasy też) są do niczego bo wykonane badziewiarsko przez producentów w Chinach czy gdzieś indziej albo to ogólne celowe pogorszenie jakości wyrobów aby nabywca szybciej kupił drugi zegarek.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.timezone.com/library/horologium/horologium631672313433425752&ei=jeGlTvOLI_GQ4gTetJiwBA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCgQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3DValjouix%2B7750%2Bcrash%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DHMo%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Dimvns

 

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.timezone.com/library/horologium/horologium631672313433425752&ei=jeGlTvOLI_GQ4gTetJiwBA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCgQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3DValjouix%2B7750%2Bcrash%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DHMo%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Dimvns


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mowilem cos o Sellitach?Chyba czas isc spac ; )


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam i coraz bardziej upewniam się w przekonaniu, że Janek to wtyczka chińskiego rządu w naszym Klubie.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Co do samych Unitasów robionych później przez Etę(6497/6498) to trzeba wziąść poprawke iż jest to wiekszy mechanizm jak automaty rodziny 2XXX i jest to bardzo prosta konstrukcja gdzie elementy są wieksze,a co za tym idzie średnice czopów są większe i przy wiekszych luzach powstałych na wskutek zużycia podzespołow mechanizmu nie wpływają one tak drastycznie na poprawność działania mechanizmu jak przy małych kalibrach szczególnie automatycznych.Pomimo iż prosty 6498 i 6497 jest obecnie produkowany z tych samych materiałów co reszta podstawowych Et to przy jego gabarytach i takim samym zużyciu materiału co w małych bardziej skomplikowanych mechanizmach jest on w stanie podziałać w miare prawidłowo drugie tyle bez wymiany podzespołów.Jeżeli chodzi o starego Unitasa 649X a Etowską 649X to różnica zastosowanych materiałów jest podobna jak w Mołni 3601 i 3603,gdzie nowsze werki nie są już tak żywotne jak te stare.Piotrze,ja również za młodego ruskich zegarków trochę zdemolowałem mając w świadomości to że to ruskie tanie badziewie jest i wszedzie jest tego pełno, ale z perspektywy obecnych czasów porównując wytrzymałość takiego Poliota 2616 i surowej Ety 2824-2 to niestety ale taki Poljot jest żywotniejszy,a to chociażby dlatego iż jego osie wykonane są z lepszej jakości stali, a dokręcajac go z koronki nie trzeba się bać że za niedługi czas trzeba będzie wymieniać sprzegła naciągu automatycznego.Jeżeli chodzi o standartowego woła w automacie st-25 to z reguły i tu mamy do czynienia z lepszymi materiałami,lecz z jakością wykonania jest tu różnie, a to dlatego iż w Chinach klepie go wiele fabryk i to w tym przypadku jest na minus tegoż chińskiego mechanizmu( w jednych się przykładaja a w innych olewają).Jego awaryjnośc zależy tu głownie od jakości wykonania/złożenia samego mechanizmu, ale przy dobrym wykonaniu awaryjność jego jest dużo mniejsza jak w przypadku standardowej 2824-2.Na plus dla tego werku jest chociażby sam fakt serwisowania go,mechanizm ma budowę modułowa co bardzo ułatwia pracę( nie trzeba rozbierać kalendarza,wystarczy zdjąć moduł).Dokładnośc chodu takiego dobrego egzeplarza niestety jest dużo lepsza jak w przypadku standardowej Ety w automacie.

 

Dla ogółu:

Chciałbym przypomnieć, że Unitasy i Valjoux (7750 szczególnie) są wyrobami ETY tylko przez zabiegi marketingowe i w czasach gdy Eta ich nie firmowała były jednymi z najlepszych mechanizmów na rynku.

 

I tu sie zgodzę w 100%. Fakt że w tamtych czasach kiedy to wielu produkowało te werki na licencjach były to nowoczesne i niezawodne konstrukcje, a wykonanie przez owych producentów było naprawdę na poziomie i po dziś dzień mechanizmy te żwawo i prawidłowo działają trzymając dopuszczalne parametry. Co do samej Ety to nie jest tak do końca że mechanizmy tego producenta są złe,pod wzgledem konstrukcyjnym są wystarczające aby spełnić oczekiwania dzisiejszego uzytkownika zegarka, jedyne do czego można się przyczepić poza słabymi materiałami surowych mechanizmów to dłuzszy czas serwisowania spowodowany brakiem budowy modułowej(blokowej),ale na szczęście mechanizm ten jest pod wzgledem konstrukcyjnym na tyle przyjazny iż rozebranie go na części pierwsze oraz złożenie nie zajmuję wiele czasu i nie sprawia kłopotów.

 

To w takim razie pokaż mi ety - NIE SELLITY - tylko ETY robione w chinach

 

Od dłuższego już czasu klepią np takie coś:

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&China_2824

 

i z takimi osobiście się spotkałem.

tak czytam i czytam i coraz bardziej upewniam się w przekonaniu, że Janek to wtyczka chińskiego rządu w naszym Klubie.

 

A tam od razu wtyka.Janek to po prostu Janek który to ma jakieś tam swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mowilem cos o Sellitach?Chyba czas isc spac ; )

Dla większości eta i sellita to to samo - tyle że sellita jest na pewno robiona w Chinach (moim zdaniem) a etę mozna jedynie o to podejrzewać a nawet jeśli juz to bardziej wersje 282x 283x etc. - ja przynajmniej na razie się oszukuję :P , ze być może 289x nie jest chińska - ale... jak napisałem ... się oszukuję :) .

Kaido - dzięki za wyjaśnienie w kwestii zastosowanych materiałów .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Od dłuższego już czasu klepią np takie coś:

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&China_2824

 

i z takimi osobiście się spotkałem.

 

No tak - jak mowiłem - zobacz lożysko wahnika - to sellita jak by na to nie spojrzał tyle że inaczej określona i zapewne różniąca się drobiazgami doslownie. Spotkasz je w wielu nowych zegarkach - często uznanych producentów.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

No tak - jak mowiłem - zobacz lożysko wahnika - to sellita jak by na to nie spojrzał tyle że inaczej określona i zapewne różniąca się drobiazgami doslownie. Spotkasz je w wielu nowych zegarkach - często uznanych producentów.

 

Tutaj akurat nie zwracam na to uwagi i szczerze to nie wiedziałem iż to Selita.Poprostu części zazwyczaj(nieraz trzeba pokombinować) pasują z jednego do drugiego, a w przypadku rotoru jak łożysko się już do niczego nie nadaje to wstawiam inne niekoniecznie Etowskie.Fakt jest taki iż te pierwsze Selity to totalna porażka ibez małego poprawiania producenta można zapomnieć o przełożeniu jakiegokolwiek koła z jednego do drugiego.Obecnie ponoć są lepszej jakości, z nowszymi jak z przed kilku lat nie miałem do czynienia. Osie w Etach 6497 i 6498 robione są najprawdopodobniej ze stali st45 gdyż mój nóż zrobiony z HSS-a brał ośke bez odpuszczenia jej jak masełko.Natomiast w starym Unitasie 6498 przy naprawie ośi minutowej musiałem tą oś wcześniej odpuścić i stąd też wiem że jakość materiałów użytych do produkcji do przynajmniej samych osi uległa zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez swoje zdanie.To,ze kaido ufam w tych sprawach to juz inna sprawa.

Rzeczywiscie - furda jesli ktos cos zbadal,wazniejsze co napisal producent w katalogu.

No nikt nie odbiera Tobie prawa do swojego zdania, tyle tylko, że tutaj jakoś niewielu się z nim zgadza, a co do kaido to obgadujemy go za Twoją przyczyną aż jest to już żenujące, więc dajmy z tym spokój. To co pisze obecnie producent to najczęściej lata mi tam gdzie mucha i zawsze staram się wyrobić w danym temacie swoje zdanie, ale chociaz potrafię je bronić zaciekle czasami, to nie znaczy, że uważam iż jest to jedynie słuszna prawda objawiona, i jak ktoś przekona mnie, zgodnie z prawami logiki i zdrowego rozsądku to je poprostu zmieniam. Między innymi dlatego podpieranie się argumentacją, że to co ktoś pisze musi być prawdą, bo tak powiedział któryś z forumowiczów, kłóci się z moim zdrowym rozsądkiem, bo uważam, że to jedynie może być prawda ale nie musi.

 

Zarowno Unitas, jak i 7750 - powstaly w firmach z ktorymi ETA nie miala nic wspolnego, i zostaly zwyczajnie KUPIONE.

A to są moim zdaniem dwie nieprawdy. ETA, Unitas i Valjoux przedtem działały razem w holdingu Ebauches SA, a teraz działają razem w Swatch Group. A czy przekształcenia własnościowe typu przejęcie, połączenie itp. to jest kupno? Chyba nie, chociaz pieniądze też tam graja główną rolę.

 

Moge tylko sie zrewanzowac.Nie masz nawet pol chinskiego zegarka,wiec na jakiej podstawie starasz sie dowodzic ich poziomu ?

Jak ty nic nie rozumiesz. Większość tych zegarków szwajcarskich, które są dla mnie rewelacją też nie posiadam. Nie muszę mieć zegarka, żeby wiedzieć iż nie ma w tej chwili możliwości stwierdzić, że te chińskie mechanizmy wytrzymają np. ponad 50 lat, a jedynie to by mnie do nich przekonało. Wcale nie jestem entuzjastą wszystkiego co szwajcarskie, a tylko wszystkiego co jest w zegarkach rewelacyjne. Obecnie produkowane zegarki szwajcarskie nie mogą jakoś zdobyć mojego serca, nawet te najdroższe, chociaż z góry jestem im przychylny na zasadzie renomy którą zdobyły przez lata. W chińskich zegarkach jak na razie nie ma nic rewelacyjnego, no może dziurbillon i fazy słońca... :P


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu pomijamy chinskie repetiery,tourbillony i podwojne tourbillony?To jednak troche wiecej niz data.

a co do kaido to obgadujemy go za Twoją przyczyną aż jest to już żenujące, więc dajmy z tym spokój.

O przepraszam Cie bardzo.Za jaka moja przyczyna?Zlego slowa na Marcina nie powiedzialem i nie powiem,wiec prosze nie wyskakuj mi z takimi stwierdzeniami.Nie wiem czemu go obgadujecie,ale nie ma to ze mna nic wspolnego.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, nastał nowy dzień i znów można porozmawiać o Ecie :P

 

Tak może żeby dyskusja nie była zbytnio jałowa, to ktoś by chciał się podjąć jakiś wniosków zbiorczych, bo moim zdaniem temat ety zaczyna się krystalizować i można by parę kwestii podsumować. Można wrócić myślami też do pierwszego postu, od którego "wszystko się zaczęło".

 

pozdrawiam

 

i miłego dnia Panie Piotrze również. (ten podpis jakoś nastraja optymizmem...)


poETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.