Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dorian06

Alpina 650LSSS5AE6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś mi może coś powiedzieć (jaki mechanizm, ile może kosztować) na temat Alpina. Dokładnie o modelu Alpina 650LSSS5AE6.

Zdjęcia zapożyczone z netu. Dzięki.

post-33911-0-70929100-1319998935_thumb.jpg

post-33911-0-65086800-1319999400_thumb.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz duży nadgarstek? też zastanawiam się nad tym modelem :) A to jest srebrna tarcza 3 biała?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A jaki masz duży nadgarstek? też zastanawiam się nad tym modelem :) A to jest srebrna tarcza 3 biała?

 

Tarcza jest biała. Koperta ma rozmiar 48mm, ale ma krótkie uszy, więc nieźle się układa. Mechanizm to 17 kamieniowa ETA Unitas 6498. Mamy jeszcze 1, ostatnią sztukę tego modelu. Jaki masz obwód nadgarstka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem taką, ale odstraszyła mnie zakręcana koronka co w przypadku automatu byłoby jak najbardziej OK. Ale przy mechaniku dla mnie to niewygodne i nie wiem czy trwałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kiedyś oglądałem taką, ale odstraszyła mnie zakręcana koronka co w przypadku automatu byłoby jak najbardziej OK. Ale przy mechaniku dla mnie to niewygodne i nie wiem czy trwałe.

 

Coś źle patrzyłeś. Regulator Alpiny z ręcznym naciągiem nie ma zakręcanej koronki, ma taką regulator w automacie, ale ten model ma mniejszą kopertę i wygląda inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś źle patrzyłeś. Regulator Alpiny z ręcznym naciągiem nie ma zakręcanej koronki, ma taką regulator w automacie, ale ten model ma mniejszą kopertę i wygląda inaczej.

Na pewno miał - może potem zmienili w kolejnych modelach (oglądałem u Strojnego i było w opisie). Wtedy w kolekcji nie było jeszcze automatu.

Podsumowując: zegarek jest super zwłaszcza tej półce cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na pewno miał - może potem zmienili w kolejnych modelach (oglądałem u Strojnego i było w opisie). Wtedy w kolekcji nie było jeszcze automatu.

Podsumowując: zegarek jest super zwłaszcza tej półce cenowej.

 

To może oglądałeś regulatora manufakturę, albo jakiś baaardzo stary model?

Jest kilku producentów, którzy zakręcali koronkę przy ręcznym naciągu, m. in. Sinn

519950d1316738785-screw-down-crowns-hand-wound-mechanical-watches-really-sinnback02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a682a770c35ad81cmed.jpg

Dzięki bardzo za zdjęcie ;)

Pięknie się prezentuje


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.