Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

O! gregch! To się nazywa przyjemne z pożytecznym!

Dzieci zadowolone i Ty zadowolony! :)

A przy okazji widzę, że się przygotowałeś do Igrzysk Zimowych.

Zestaw panczenistów, hokeista i jazda figurowa  :D

Za tą Sławką muszę się rozejrzeć bo tylko jej nie mam z tego zestawu a raz mi się na A. jakoś przegapiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało wyraźne, ale ten zawias to taka blaszka umocowana na zszywki :)

post-64334-0-26579000-1388700310_thumb.jpg

 

@gregch

Teraz to nie wiem czy się śmiać, czy płakać z zazdrości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolekcjonerzy kupujecie zegarki za drogie tysiące a upychacie je w skrzynkach po smalcu, marmoladzie czy ferrero,kolekcja prezentuje się jeżeli ma profesjonale opakowanie, których na rynku nie brakuje.Kolekcja w pudełku po FERRERO wygląda fatalnie.

        Pozdrawiam

        Jonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Święte słowa Janusz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełeczko zwykle oznacza rezygnację z zakupu nowego zegarka(ów). Nie każdego stać na takie wyrzeczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja w Ferrero Rocher i Prestige wygląda o d  l o t o w o !!!!!

tak trzymaj gregch! :)

 

ja moje sowiety (w tym złote łucze i rakety) trzymam w blaszanym ruskim wiadrze i chromolę zniesmaczenie i opinię Jonasza 


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zawsze prezentuje się o niebo lepiej z ładnym i dobrze dobranym paskiem i w ładnym pudełku - oczywiscie każdy trzyma zegarki w czym mu się podoba i nic komuś do tego - jesli ktoś poswięca sporo czasu na wynajdywanie i kupowanie ciekawych dla niego egzemplarzy to warto pomyśleć o ładnym domku dla nich nawet takim własnej roboty nie trzeba od razu inwestować setek złotówek - są fajne pudełka do samodzielnego wykonczenia (decupage) w cenach 15-30zł troszke lakierobejcy i pięknie to wygląda dużo lepiej niz wiaderko czy luzem w szufladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z moich pudełek na kieszonki - własna robota koszt jednego coś około 35zł wyszło z lakierami i materiałem

post-68206-0-22651200-1388756406_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolekcjonerzy kupujecie zegarki za drogie tysiące a upychacie je w skrzynkach po smalcu, marmoladzie czy ferrero,kolekcja prezentuje się jeżeli ma profesjonale opakowanie, których na rynku nie brakuje.Kolekcja w pudełku po FERRERO wygląda fatalnie.

        Pozdrawiam

        Jonasz

Nie wiem jakie masz możliwości finansowe ani jaką masz kolekcję zegarków więc ciężko mi sie odnieść do tego co piszesz. Jak popatrzysz kilka stron wstecz możesz zobaczyć że mam też inne (ładniejsze i droższe) sposoby na trzymanie kolekcji swoich zegarków. To co umieściłem w tych pudełkach to zegarki na wymianę/części które walały mi sie luzem w szufladzie, reklamówkach i wiaderkach. Mam takich złomków kilkaset i pewnie gdybym zarabiał dobrze to każdemu znich zrobiłbym oddzielne pudełeczko z poduszeczką :)

Może cię rozczaruję ale nie mam ani nie kupuje zegarków za drogie tysiące :( a wartość ładnej gablotki moze przewyższyć wartość moich zegarków. Ale w końcu każdy może dla auta za 500 zł wybudować willę ze szklanym dachem jak go stać.

Pozdrawiam. 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Dokładnie Paweł Bury, masz 100% racji. Dla mnie każdy mój zegarek jest niezwykle cenny i ma swoją historię, bo nigdy nie kupuje niczego przypadkowo. Nigdy też nie nastawiałem się na ilość, tylko na jakość, oczywiście w moim rozumieniu. Każdy z moich zegarków traktuję indywidualnie, o każdym mogę opowiadać godzinami, bo włożyłem w to serce, masę pracy i wiele dodatkowych kosztów. Kupuję zegarki wyłącznie okrągłe i wyłącznie w klasycznych kopertach, ale staram się, aby wyszukać możliwie jak najładniejszy egzemplarz. Często się zdarza, że kupię nawet trzy jednakowe zegarki, aby złożyć z nich jeden prawie idealny. Czasami zakładam je sobie na rękę, aby się nimi nacieszyć i trochę ponosić po mieszkaniu, dlatego nie wyobrażam sobie, że mógłbym je przechowywać byle jak i narażać na kurz lub jakąś dodatkową mikro ryskę. Każdy oczywiście ma własne podejście i robi jak chce, ale moim zdaniem jeśli naprawdę kocha się zegarki, to należy je niezwykle szanować. Każdy stary zegarek jest niepowtarzalny i nie da się kupić w sklepie następnego. W każdym razie ja jestem z tych, którzy nie kupują zegarków na kilogramy, a potrafię się cieszyć nawet najtańszym zegarkiem, co czasem pokazuję i chwalę się na tym forum. Niedawno np. kupiłem na Allegro (od kolegi z forum) popularnego Wostoka, którego w tak idealnym stanie szukałem od ponad roku i muszę szczerze powiedzieć, że sprawił mi on o wiele więcej radości, niż idealny Atlantic, którego kupiłem za 750zł. Mam wielki szacunek dla tych wszystkich z nas, którzy mają podobne podejście i własnoręcznie wykonują bardzo ładne i praktyczne gablotki lub skrzyneczki. Ja niestety nie mam takich zdolności, aby własnoręcznie wykonać coś naprawdę ładnego, więc niestety muszę kupić gotową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto będzie wyciągał ręce po czekoladki gregcha to mu władza radziecka te ręce chwyci i utnie :P

 

cofer - mam nadzieję, że wiadro jest z epoki, ponieważ w przeciwnym wypadku byłoby to kolekcjonerskie faux pas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram cofera i gregha. Trochę artystycznego nieładu nigdy nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz możliwości finansowe ani jaką masz kolekcję zegarków więc ciężko mi sie odnieść do tego co piszesz. Jak popatrzysz kilka stron wstecz możesz zobaczyć że mam też inne (ładniejsze i droższe) sposoby na trzymanie kolekcji swoich zegarków. To co umieściłem w tych pudełkach to zegarki na wymianę/części które walały mi sie luzem w szufladzie, reklamówkach i wiaderkach. Mam takich złomków kilkaset i pewnie gdybym zarabiał dobrze to każdemu znich zrobiłbym oddzielne pudełeczko z poduszeczką :)

Może cię rozczaruję ale nie mam ani nie kupuje zegarków za drogie tysiące :( a wartość ładnej gablotki moze przewyższyć wartość moich zegarków. Ale w końcu każdy może dla auta za 500 zł wybudować willę ze szklanym dachem jak go stać.

Pozdrawiam. 

Witam!!

Swoją wypowiedzią wywołałem burzę,- jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam każdy ma prawo do eksponowania swoich zbiorów w czym chce nic mi do tego. Tą wypowiedzią wyraziłem swoją opinie i nic więcej.

Moja skromna kolekcja.

             Pozdrawiam

             Jonasz

post-59723-0-65208800-1388768271_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Zegarki masz całkowicie w moim guście, nie podoba mi się tylko ten złoty i niebieski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Swoją wypowiedzią wywołałem burzę,- jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam każdy ma prawo do eksponowania swoich zbiorów w czym chce nic mi do tego. Tą wypowiedzią wyraziłem swoją opinie i nic więcej.

Moja skromna kolekcja.

             Pozdrawiam

             Jonasz

Jonasz nikogo nie uraziłeś - a przynajmniej nie mnie. Masz rację że każdy eksponuje swoje zbiory jak chce lub jak może. Gratuluję kolekcji i chciałbym wbić sobie do głowy posiadanie takiej ilości zegarków jak Ty  :) . Lecz niestety podoba mi sie ich tyle, że jedyny ogranicznik jaki wprowadziłem to taki że mają być radzieckie - i pozbyłem się atlantików, dox i innych swissów i zacząłem szukać podobających mi się radzieckich zegarków. Na początku wyglądało to tak jak u Ciebie - tylko mam 2 pudełka po 6 przegródek. Ale po roku zrobiło się tak:

 

f68r.jpg

I z każdym rokiem przybywa mimo że staram się wymieniać zegarki które zalegają w szufladach. Rzadko zdarzy mi się coś sprzedać - chyba że potrzebuję kasy na zegarmistrza lub upatrzony nowy zegarek.

Mam nadzieje że nie zarazi Cię ta sama bakteria co mnie bo może to spowodować brak miejsca na ścianach na gabloty lub brak miejsca na pudełka... :rolleyes:


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje kolekcji jest imponująca. Mnie pewnie to nie grozi bo mam bardzo surowego cenzora żona. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie zdradzić jak robicie te listewki, żeby stworzyć taką kratkę w samodzielnie przygotowywanym pudełeczku? To jakoś trzeba ponacinać normalne kupione w Leroy listewki? Chciałam zlecić zrobienie czegoś takiego mojej drugiej połowie, bo te specjalne pudełeczka na zegarki, kupowane specjalnie w tym celu rozczarowują. Albo są bardzo drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Takie skrzyneczki wraz z takimi "kratkami" w stanie surowym można kupić na Allegro za kilkanaście złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarki kieszonkowe polecam takie  http://allegro.pl/pudelko-drewniane-9-przegrodek-z-szybka-decoupage-i3830482283.html  

Na zegarki naręczne są podobne pudełka tylko trzeba gęściej zrobić przegródki - metoda wykonczenia pudełka zależy od upodoban - kolor lub lakier bezbarwny

listewki do takich kratownic kupisz np w castoramie lub podobnym markecie

A same listewki nacinać należy do połowy i składamy jedno w drugie - najlepiej kupić cienką sklejke i dać pociąć stolarzowi on ponacina je na specjalnej pile wszystkie na te samą głębokość i dopasuje piłe aby nacięcia były tej samej grubości co sklejka cały widz w tym żeby to dobrze spasować wtedy ładnie wygląda i nie lata na boki

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też tam kupowałem 4 sztuki - jeden telefon i paczka u mnie za 3 dni - skrzynki są dobrej jakości a zawiasy stabilne - mam je od 2 lat i nic się nie dzieje tylko je prysnąłem lakierobejcą z pistoleta i jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Będzie challenge!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Ja do swojej kolekcji zamówiłem taką gablotę.

post-43428-0-51425000-1388858349_thumb.jpg

post-43428-0-81892000-1388858639_thumb.jpg

post-43428-0-36225600-1388858672_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.