Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

narysuj sobie linie ołówkiem, potem tam strzelaj a na koniec je wytrzyj i powinno być równo. A swoją drogą fajne sikory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dno jest wybite bordowym welurem - rysunki nie wchodzą w rachubę. Kombinuję z białymi nitkam obciążonymi na wiszących końcach - gablota już wisi na ścianie.

Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że pistolet wali na maksa do końca dechy (nawet na ustawieniu MIN). Aby wbić zszywkę do połowy podkładam wąską listewkę 7x7 mm - listewka wchodzi między nóżki zszywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - a haczyki ?, takie malutkie można dostać np. w casto, nie byłyby lepsze ? Łatwiej je wbić czy nawet wiercić dremelkiem otwory i wkręcić, no i łatwiej byłoby zdjąć z nich zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy i jestem spragniony widoku ukończonego dzieła. :D

Równe wstrzeliwanie to żaden problem. Nie potrzeba żadnych nitek. Trzeba tylko mieć kawałek szerokiej równej listwy z zaznaczonymi odstępami bocznymi. Ustawiasz listwę  pionowo, równo w poziomie przystawiasz zszywacz do zaznaczonych miejsc i walisz całą linię :D  Jestem tylko ciekaw jak trwałe to będą mocowania. Zszywki mają tendencje do obluzowywania się  i mogą wypadać pod obciążeniem. Prostym sposobem jest zakup ładnych cienkich mosiężnych gwoździków i nabijanie ich po dwa na zegarek. Nabijanie gwoździ też w/g wzornika z listwy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej gablocie będzie wisieć ponad 500 zegarków. Jeśli chodzi o gwoździki czy haczyki, to tak jak pisze Tajtek potrzeba 2 na zegarek. Wydaję mi się, że i ja i ta płyta nie wytrzymalibyśmy wbijania 1000 gwoździków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt.... trochę mozolne to by było. Proponuję jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji przetestować  patent ze zszywkami tzn ich wytrzymałość na obciążenia. :D

Można też zastosować kilka innych patentów na równe zawieszenie zegarków za teleskopy, ale to co przychodzi mi do głowy wymaga jednak trochę pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

To i ja pokażę mój etap pośredni.... pudełko powstaje....4ajydara.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdolna bestyjka jesteś :D szkoda, że ja tak zaangażowanych fanek nie mam :blink:  Koniecznie pochwal się efektem końcowym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Zdolna bestyjka jesteś :D szkoda, że ja tak zaangażowanych fanek nie mam :blink: Koniecznie pochwal się efektem końcowym :D

Tym razem na własne nabytki tworzę :)

 

Jeszcze tylko wieczko... ale efekt mnie już zadowala.

6ydu2y3u.jpg

ta3epa4e.jpg

se7u4u5y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwsza próba w gablocie. Zszywki siedzą mocno. Ale jest nierówno i trzeba poprawić.

 

3epaveru.jpg

 

Edytowane przez rproch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AAAaaa to taka gablota bez lipy !!!! z podświetleniem - ładnie się to zapowiada fajny pomysł - ja zawsze chciałem mieć coś takiego na kieszonkowe tylko chciałem dać pod spód pianke taką na 5mm i na każdą kieszonke zrobić dodatkowo zagłębienie po czym przykryć a raczej obkleić welurem - ale moja wiecznie z koparą a gdzie to niby powiesisz????????  Czekam aż moja córka podrośnie i wtedy zaadaptuje jej pokój na moje potrzeby, będzie tam tak jak ja chce a malował sciany będę raz na 30 lat a nie co 3 jak teraz :angry:  :angry:

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja maluję co dwa lata, ale to i tak 100 razy lepsze zajęcie niż klejenie tapet. Moja na szczęście z tapet wyrosła (choć długo to trwało...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAaaa to taka gablota bez lipy !!!! z podświetleniem - ładnie się to zapowiada fajny pomysł - ja zawsze chciałem mieć coś takiego na kieszonkowe tylko chciałem dać pod spód pianke taką na 5mm i na każdą kieszonke zrobić dodatkowo zagłębienie po czym przykryć a raczej obkleić welurem - ale moja wiecznie z koparą a gdzie to niby powiesisz???????? Czekam aż moja córka podrośnie i wtedy zaadaptuje jej pokój na moje potrzeby, będzie tam tak jak ja chce a malował sciany będę raz na 30 lat a nie co 3 jak teraz :angry::angry:

Powiesić można na wolnym kawałku ściany - grube to to nie jest.

Co do wgłebień na kieszonki to ciekawy pomysł ale welur aż tak się chyba nie rozciągnie i zrobią się fałdy. Bez wgłębień też można wieszać je na jakichś gwoździkach.

 

 

RP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten materiał jest podobny do weluru ja go nawet kupiłem - jest lekko rozciągliwy i cienki - na płyte najlepiej przykleja się na klej wikol do drewna - jak lekko namoknie to jeszcze łatwiej ponaciągać - wszystko kupiłem miałem juz robić gablote (jestem stolarzem) niestety nie dostałem zgody na ekspozycje tegow domu na ścianie bo nie będzie pasowało do mebli :unsure:  no i projekt zawieszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrób taką gablotę, która będzie pasować do mebli :)

 

 

RP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obrotową :D jak żonka na pokładzie to frontem do niej strona nr.1, jak jej nie ma w pobliżu to sikory na widok publiczny :D  po prostu konspiracja :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie skazany jestem na zamykane pudełka i nic na ściane :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...   myślę Paweł że nie ma takich dużych gablot, które pomieściłyby  Twoją obecną  "kolekcję" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewną inspiracją było dla mnie to co zrobił (nieodżałowany) Dieter aka Raketa:

http://forums.watchuseek.com/f10/what-mess-75351-2.html#post439778

 

Ja jednak zdecydowałem, że mam dość zabawy z paskami i wykombinowałem ten swój system. Wiem, że paski dają zegarkom dużo uroku, ale względy praktyczne przeważyły.

 

A teraz pokażcie te zdjęcia poniżej (kolekcję Dietera) swoim żonom :) Na pewno docenią, wasze umiarkowanie w kolekcjonowaniu :)

post-4379-0-49375700-1393796382_thumb.jpg

post-4379-0-88669700-1393796389_thumb.jpg

Edytowane przez rproch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O  JA   PIER........!!!!!!!!!!!!!!   wszelki duch Pana Boga chwali !!!!!! toż to wygląda jak defilada na placu czerwonym !!!!!!!!!!

A ja myślałem że ze mną jest coś nie tak :blink:  :blink:  :blink:  gały normalnie mam na wierchu !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gablota po prawej trzeci rząd od dołu poprosze o lepsze fotki bo cos tam widze chyba ciekawego :o  :o  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety autor fotek i właściciel kolekcji zmarł kilka lat temu. Jego kolekcja trafiła w dobre ręce Marka Gordona (http://www.ussrtime.com/dieterbrunow.html).

AAAAaaaa faktycznie - teraz doczytałem - myślałem ze to twoje - aż się cały spociłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Roberta gablota będzie podobną jeśli chodzi o rozmiar i jakość kolekcji :)

Wypada tylko czekać na efekt pracy stolarskiej:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.