Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie problem kupić skrzynkę, a tu mamy coś indywidualnego. Gratuluję bardzo ładnie wykonanej "szuflady". 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne wykonanie :D kolorystyka  mnie ujęła :D  aż się prosi o następne szuflady :D

Czym wyklejałeś dno i kratki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś tam szmatka ze starego obrusa w dotyku aksamitna. Kratka klejona na wikol (nie można zbyt grubo nakładać) boki szafki i dno przykleiłem na taśmę dwustronną. Z tego co zostało uszyłem (no mama uszyła) rękawek, który po pocięciu na kawałki poszedł na poduchy z otuliny. Kratka zrobiona ze sklejki 4 mm.

 

Tapnięte z fona

Edytowane przez Arti FJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei zakupiłem sobie takie pudełko a konkretnie humidor czyli pudło na cygara - co mnie urzekło to wysoka jakość wykonania , użyte drewno kolega twierdzi ze to orzech mi wydaje się że mahoń ale okleina wygląda jak czeczota orzechowa czyli rak pnia - mniejsza o to , wygląda pieknie na wysoki połysk no i zegarki będą miały klimatyzację  :lol:  :lol:

Kiedyś z Tajtkiem pisałem ze szukam pudełka a On czemu sobie sam nie zrobię - niestety nie mam możliwośći u siebie wykończenia na taki połysk jak to pudło no i skąd takie drewno wyrąbać 

Zostanie wyłożone formą z twardej pianki z wyfrezowanymi dołkami na zegarki kieszonkowe i wyłożone welurem , aksamitem to jeszcze zobaczę.Na razie patriotyki , jak się sprawdzi i wyjdzie ładnie kupię na kolejne zegarki  w innych odcieniach 

Sprzęt do cygar odsprzedam to zwróci mi się chociaż część zakupu 

Myślę że wyjdzie fajnie - jeszcze się pochwalę jak skończę 

post-68206-0-47397800-1425382683_thumb.jpg

post-68206-0-36648800-1425382694_thumb.jpg

post-68206-0-43996800-1425382709_thumb.jpg

post-68206-0-45909600-1425382722_thumb.jpg

post-68206-0-42224700-1425382735_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj Paweł, czekamy na efekty... :)

Zapowiada się ciekawie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że pudełko wyczaił kolega MWATCH  i mi je odstąpił na jednej z niedzielnych giełd  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełeczko zacne i pięknie wykończone.

 

Tapnięte z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem adaptację jednej z szuflad szafki nocnej i wyszło super mieszkanko dla sikorów, niestety po włożeniu wszystkich miejsca zabrakło i drugą szufladę chyba też przerobię ;-)

 

Szufladka super ,

 

A moja szkatułka już dostaje pierwszych gości, co do zegarków na pasku to się przeliczyłem wchodzi  6 ( a nie siedem jak wcześniej myślałem )

Wypełnieniem jest gąbka techniczna 10mm ułożona w dwu warstwach , choć uważam że na drugą warstwę z wycięciami lepiej byłoby zastosować gąbkę 15 mm.

Po wycięciu i dopasowaniu obie warstwy gąbki można skleić .

 

Choć widzę że jeszcze trzeba będzie coś innego wymyślić na pozostałe zegarki , bo w tej szkatułce braknie miejsca . :(

post-48480-0-51454700-1425397618.jpg

post-48480-0-79298200-1425397739.jpg

post-48480-0-78546000-1425397746.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy nie jest źle ;) , a tak naprawdę to bardzo fajnie to wygląda. Sam jestem na etapie szukania rozwiązań, ale ten etap jakoś dziwnie się przeciąga, a gdzie dopiero realizacja. Na razie zrobiłem sobie "nadstawkę" na biurko jako "stół zegarmistrzowski, taki warsztat, zwany "warstatem" :D   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy, szuflada ekstra... ale zbiorek... mmmmm malina poprostu :)

Piękne zegarki, zwłaszcza ten czarny kwiatuszek. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szkatułka jest extra, nie pomyślałem o poukładaniu zegarków na płasko - grunt to mieć pomysła ;-)

 

Tapnięte z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nawiązując do pudełka na cygara ja swoje kupiłem po cygarach w stanie bardzo średnim ale po odnowieniu prezentuje się bardzo oryginalnie . Pudełko chyba z drzewa machoniowego z zaokrąglonymi bokami. Czekam jeszcze na poduszeczki i bedzie ładne mieszkanko na Slavy. Zamieszczam zdjęcia przed renowacją i po renowacji. Kolejne 2 już w drodze i za jakiś czas pokażę.

post-41580-0-32951700-1425402516.jpg

post-41580-0-93343600-1425402521.jpg

post-41580-0-30265500-1425402536_thumb.jpg

post-41580-0-00055900-1425402541_thumb.jpg

post-41580-0-91602800-1425402545_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jerzyk gratuluje pomysłu, nie pomyślałem o takiej metodzie przechowywania (dlatego swoją odesłalem) jest bardzo orginalna, ale te wycięcia trochę nie zabardzo wyszły ogólnie jest OK.

  Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jerzyk gratuluje pomysłu, nie pomyślałem o takiej metodzie przechowywania (dlatego swoją odesłalem) jest bardzo orginalna, ale te wycięcia trochę nie zabardzo wyszły ogólnie jest OK.

  Pozdrawiam

A dziękuję , zegarek na płasko jest szybciej wyjąć z kasetki i założyć na rękę ;)

A co do wycięć to fakt kiepsko wyszły , ale popracuję na tym , ciężko się wycina w gąbce , ale zakupiłem cały metr kwadratowy gąbki to jest na czym ćwiczyć :D

Jeszcze została jedna szuflada i przegródki w górnej części :)

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie na szybkiego zaadoptowałem walizeczkę po sztućcach. Planuję dół wyłożyć jakąś ciekawą gąbką a może i korkiem (jeszcze pomyślę) a górna część walizeczki może służyć do zegarków z paskami, myślę że gumki je utrzymają. Walizeczka przed chwilką wyjęta z piwnicy tak że nie opr mnie za resztki kurzu, które gdzieniegdzie jeszcze są widoczne :)

 

 

post-72726-0-17877500-1425462083_thumb.jpg

post-72726-0-79891700-1425462083_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w gąbce dość trudno zrobić ładne, "maszynowe" wycięcie. Właściwie najlepiej wychodzi nożem do papieru ale z takim cienkim i koniecznie nowym (ostrym) ostrzem 9 mm

 

pol_pl_Noz-140-mm-z-ostrzem-lamanym-9-mm

 

Te szerokie ostrza sprawiają spore problemy na zakrętach. Jeśli gąbka jest cienka to można spróbować skalpelem.

 

Świetny pomysł z tą walizeczką. Nawet elegancko to wygląda... i na bazar można od razu lecieć z sikorami :D

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walizka super :)
Gąbkę wycinałem skalpelem lecz niezależnie jak bym się starał i tak wychodziło jak wychodziło :wacko:  , jedynie jakiś wykrojnik by dał radę i to bardzo ostry , ale to już są koszty :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbkę wycinałem skalpelem lecz niezależnie jak bym się starał i tak wychodziło jak wychodziło :wacko:  , jedynie jakiś wykrojnik by dał radę i to bardzo ostry , ale to już są koszty :blink:

Ano właśnie. Ja też walczyłem kiedyś z wycinaniem gąbki i znam to z autopsji. Nie jest to takie proste. Zastanawiam się czy jakbyś wyciął te przegrody nieco większe (tak gdzieś 1 mm) i położył na całość jakiś cieniutki materiał (a'la jedwab - nie bardzo znam się na materiałach) i dopiero powciskał tam zegarki, to mogłoby być ok. Po pierwsze mógłbyś dać tam dowolny kolor, np czerń, po drugie nie byłoby widać krawędzi cięcia. Na pewno materiał ten by się marszczył ale może to tylko dodać uroku całości. Ciekawe jak by to wyglądało?

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja poprosiłem znajomego stolarza o wykonanie na wymiar skrzyneczki na zegarki (nie mam elektornarzędzi ani możliwości zrobienia samemu) a żona nauczyła mnie szyć i z materiałów dostepnych w domu popełniłem poduszki ;). Miejsc 36 plus dodatkowy podwójny schowek na części, zegarki "do zrobienia" czy papiery gwarancyjne.

 

post-52875-0-89586100-1425566427_thumb.jpg

 

Więcej zdjęć w GALERII

Edytowane przez RLW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, wykonanie super i całość wygląda  bardzo fajnie :D daj jakieś fotki z zegarkami ;) 

Czy nie będzie tam zegarkom za ciasno bo mam wrażenie, że te przegródki nie są odrobinę za małe ?? to pewnie tylko takie wrażenie na fotkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc, fajnie wyszło, szkoda że moja szafka nie jest tak duża jak Twoja. Pokaż śpiące sikory ;-)

 

Tapnięte z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jutro odbieram 5 zegarków od zegarmistrza to zrobie im zdjęcia w weekend (mam nadzieję), przełoże też te które już mam i wtedy pokaże też całość :D

 

Co do miejsca na zegarki to fotka nie oddaje dobrze realiów, każdy zegarek ma dla siebie 6cm x 8.5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jutro odbieram 5 zegarków od zegarmistrza to zrobie im zdjęcia w weekend (mam nadzieję), przełoże też te które już mam i wtedy pokaże też całość :D

 

Co do miejsca na zegarki to fotka nie oddaje dobrze realiów, każdy zegarek ma dla siebie 6cm x 8.5 cm.

Do takich przegródek to możesz  upchnąć nawet kominkowce :D  sikorki w tej szufladzie  będą miały zatem godne warunki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedni pomysł! Bardzo podoba mi się wykonanie i świetna kolorystyka :D  Aż chce się samemu coś stworzyć ;) Czego użyłeś do wypełnienia poduszeczek?


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.