Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Drewno dobrze naolejowanie wytrzyma z pewnoscią.

 By tarcze nie "blakły"-- to wystarczy  folia przeciw UV, lub powlec normalne szko od spodu preparatem UV protect ( takim , jak na okulary..)

 Zegarki będzie widac :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wieniek1410 napisał:

Po co oklejać, jak pudełka i tak są schowane w szafkach ???

 O tym nie wiedziałem :), moje kieszonki są na "widoku",  ...

 

w takim razie...

.... to po co jakieś wymyślne poduszeczki ??

zwykła zwinięta w rulon gąbka wystarcza  :)

 

dobra koniec uszczypliwości...

Zegarki naręczne mam dwa ( które używam) pozostałe 5 ( takie różne czajki, czy  doxyy czy delbany) leży w tekturowym pudełku  i tyle... 

 

 

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje chowam, głównie dlatego że mieszkam z teściową (serio) :D

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teściowa mojego znajomego... Sprzedała jego Wueskę. Miał ją w częściach i składał... Pilnuj tych zegarków. Pilnuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie miał jej w pudełkach :)

 

Też mam, 125 ccm z 1984 roku, stoi w domu rodzinnym. Mam jeszcze dwa inne moto, bardziej współczesne ale od czasu do czasu lubię zapach dwusuwu :)

 

A co do pudełek na zegarki, to też szukam coś fajnego z takich herbacianych. Niby mam takie typowo zegarkowe, prezent ale jakoś mi nie spasowalo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarły poduszeczki od innego sprzedawcy na ali https://pl.aliexpress.com/item/4000080172971.html i jakość o wiele lepsza. Porządnie uszyte, ładnie obrębiona zakładka. Tak, te poduszeczki mogę polecić, zwłaszcza, że sprzedawca ma też szare i czarne, więc jak ktoś chce mieć eleganckie, a nie z worka na kartofle, to będzie OK. Idealnie pasują do herbaciarek, więc tanim kosztem można zrobić coś ciekawego, biorąc pod uwagę, że herbaciarki są w bardzo wielu wzorach i proporcjach, za naprawdę przyzwoitą cenę.

 

IMG_3790.thumb.jpeg.f36f6babeaafea02d56587659cb9c600.jpegIMG_3789.thumb.jpeg.3ab3075c0b15ea9e059115ebb4e55a4b.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany drewnianymi skrzynkami (herbaciarkami) kolegów, również zakupiłem kilka i zaadoptowałem je do przechowywania zegarków.

Ja dodatkowo zdecydowałem się  pomalować skrzyneczkę lakierem bezbarwnym. Przez to skrzyneczka jest miła w dotyku i z pewnością nie będzie łapać brudu.

Zamiast poduszeczek idealnie sprawdza się otulina do rur:)

Tak to wygląda:

726888056_pudeko.thumb.jpg.6202eacd01120e48dfb8782de2dad2f3.jpg

 

Edytowane przez pabloo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem takiej pianki do osłony krawędzi mebli. Ma fajny kształt i dobrze się układa w pudełku. Są różne grubości tego i różne kolory. Tu gustowny niebieściutki:

 

IMG_3821.thumb.jpeg.61a2b7d64ce141c0ac2cdb7429a5bd72.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj drugą już kasetkę z kamieniami/minerałami, w kiosku z gazetami.

Kamory dałem żonie i córce, kasetki na zegarki dla mnie :D

Tylko do każdego kwadraciku dociąłem z gąbki wkładki.

PS

Oczywiście kamień takiej kasetce jest tylko jeden.

20201020_082717.jpg

20201020_191800.jpg

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasetka ma 5 cm wysokości, dół z czarnego plastiku, góra (wieczko) bezbarwne, na zawiasach. Góra i dół są po połowie wysokości (mniej więcej)

Wewnątrz jest wytłoczka z cienkiego tworzywa pokrytego czymś takim jakby było flokowane (taki delikatny meszek jest)

Wymiary z zewnątrz 34x28x5cm, kwadraciki w środku (20 sztuk) 6x6 cm.

Mam dwie i chyba jutro polecę po trzecią jeszcze.

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Balansujący Na Osi napisał:

A co z minerałami się stało? ;)

Pisałem wyżej, dałem w prezencie, jeden żonie, drugi córce, niech teraz myślą co z tym zrobić dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zrobiłem domek dla moich skarbów 😁. Podstawa to gotowa herbaciarka (przy zamówieniu poprosiłem o pozostawienie nie wklejonej szybki), pomalowana na kantach bejcą (ciemny orzech) i całość lakierobejcą (cedr). Kilka warstw i przecierki - miało wyjść trochę postarzone. Przegrody zmniejszone. Środek oklejony sztucznym welurem (ciemna zieleń). Trochę było zabawy ale jak na pierwszy raz wyszło nienajgorzej 😜

IMG_20201019_210401.jpg

IMG_20201020_212524.jpg

IMG_20201030_202535.jpg

IMG_20201030_212017.jpg

IMG_20201102_001947.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.