Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

dziś przyszło drugie pudełeczko ;)

 

Teraz mój "ołtarzyk" wygląda tak. Jak widać przydałaby się trzecia skrzyneczka ;)

 

4baccaa0d5076810.jpg

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się nazywa religia, którą wyznajesz...?

Fajnie to wygląda, ale może w dolnej szufladce zostaw po max. 2 zegarki na przegródkę - bo teraz to trochę nieestetycznie wygląda ( IMHO ), tak narzucane na kupę. Na ścianie by się jeszcze jakiś czasomierz przydał.

 

Napisz, czy nie ma różnicy w odcieniach pomiędzy skrzyneczkami - no bo niewielka różnica czasowa między nimi jest ( no chyba, że są z tej samej partii).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica w kolorze praktycznie niezauważalna, tym samym kolorkiem bejcy i chyba tym samym lakierem drewno potraktowane. Oczywiście inny układ słojów ale to już urok tych skrzyneczek. Dolne szufladki muszą poczekać na opróżnienie do czasu zakupu 3 sztuki ;) Na razie trzymam tam moje "najgorsze" zegareczki.

A na ścianie też coś wisi

 

Co do religii... muszę pomyśleć ;)

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciało Boga już masz!! Teraz tylko dorobić odpowiednią ideologię i zobowiązać swych wyznawców do znoszenia guru swoich zegarków ;) ;) :P

Swietnie się to prezentuje :)

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciało Boga już masz!! Teraz tylko dorobić odpowiednią ideologię i zobowiązać swych wyznawców do znoszenia guru swoich zegarków :P:) :)

Swietnie się to prezentuje :)

 

Moi "wyznawcy" to mi jak coś przyniosą to zazwyczaj nie bezinteresownie - bo mówią - " no daj, żeby chociaż na wino starczyło" ;) Więc ja religii raczej nie byłbym w stanie stworzyć ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-4379-0-71279900-1331338559.jpg Edytowane przez rproch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Na próżno - część kolekcji leży w kartonie...

Książki w karton i zabawa zaczyna się od początku :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajeczna wystawka!! Moze pokusisz się o założenie tematu na wzór Karola?? Daj się nacieszyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki w karton i zabawa zaczyna się od początku :D

No niby tak, ale nie chce mi się już bawić w spawanie prowadnic, wklajanie ich tam, gipsowanie i malowanie. I jeszcze robienie półeczek z desek i obkładanie ich tkaniną... Poza tym gablota była by już zbyt nisko (na wysokości ud).

 

Moze pokusisz się o założenie tematu na wzór Karola??

 

O jakim temacie mowa?

Edytowane przez rproch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gablotka super, o zawartości nie wspominając :D . Przechowywanie zegaków w gablotkach jest jednak najlepszym rozwiązaniem, ale jak za dużo sie tych gablotek w mieszkaniu zainstaluje to zaczyna to wyglądać lekko dziwnie, w końcu nie samymi zegarkami człowiek żyje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej gablocie panuje coraz większy ścisk. Dodałem po czwartej półce w każdej gablocie. Zagęściłem stojaki. Na próżno - część kolekcji leży w kartonie...

Tak sobie myślę, że gdyby nie ta gablota to nie miałbym motywacji dokupowania nowych zegarków. A tak - przechodzę codziennie koło gabloty, zerknę sobie na zegarki, przypomnę sobie, że właśnie trwa aukcja na Pobiedę, której jeszcze nie mam, no i... kupuję.

 

Robi wrażenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna gablotka.

Teraz widzę ile mi jeszcze brakuję do prawdziwego kolekcjonera.

Thx za motywację - dostałem od teściowej jakąś starą drewnianą skrzyneczkę i będę tworzył pojemnik na moich kilka egzemplarzy.

Jak zrobię to się pochwalę.


Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się teraz pochwalę.

Mieści się 5 zegarków, w przyszłym tygodniu będzie druga półka czyli razem 10, a teraz szukam kolejnego pudełka bo mi się "kolekcja" rozrasta.

 

00000001.jpg

 

00000002.jpg

 

00000003.jpg


Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

 Bardzo ładnie to wygląda, ale co zrobisz, jak liczba zegarków wzrośnie np. do 30? A to nastąpi szybciej, niż myślisz :) Najlepiej zacznij już teraz się rozglądać za jakims regalikiem\gablotą, itp. bo będziesz miał tak, jak ja, że nie wiem gdzie się pomieścić i muszę kombinować z pseudo półkami z kartonu. To, co masz jest estetyczne i praktyczne, jako niezbędnik podróżnika - w sam raz na kilka zegarków na wakacje, czy inny wyjazd  :) Ale pomyśl o przyszłości, bo chyba nie będziesz co dziesięć zegarków kupował kolejnych skrzyneczek. Poza tym czemu chować takie śliczności? Trzeba cieszyć nimi swoje i gości oczy eksponując je dwadzieścia cztery godziny na dobę :)

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dwa dni temu udało zakupić się w całkiem dobrej cenie szkatułe na 48 zegarków!

Przepiękne wykonanie. Spory rozmiar. Gdy zapełnie pokaże:) a będzie to już niebawem :)


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Dobre do przechowywania zegarków są drewniane zasuwane skrzynki po jednej butelce wina. Ale to specjalny zbiór "prohibitów", których

nawet sam nie oglądam :).

Zrobione mechanizmy luzem trzymam w akrylowych kapslach numizmatycznych. A "zwykłe" zegarki? Póki co nie mam ich pół tysiąca i nie sądzę

bym w przyszłości tyle miał. Mojej "zwykłej" kolekcji używam na co dzień by mi się nie "rozeschła" wisi sobie na haczykach za uszka klamerek przy pasku na jednej haczykowej półeczce. Tak bym widział jaki mam wybór na dany dzień.

Jest parę pustych haczyków na to co może się tam pojawić. Do tego dochodzą zwolnione haczyki gdy ktoś z bliskich potrzebuje zegareczka

ewentualnie znajomy chce coś przehandlować za dany zegarek. Jednak! Są zegarki na tej haczykowej półeczce, których nie przehandluję

bowiem to moi osobiści asystenci. Czy to początek większej kolekcji nie wiem?

Sposób z haczykową kolekcją podpatrzyłem u zegarmistrza.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam 13 zegarków na chodzie oraz kilka złomków. Na razie wystarczą mi 2 skrzyneczki, ale za rok czy dwa będę musiał pomyśleć o czymś większym :)

Thx za pomysł ze skrzynką po butelce wina. Może przykręcę ją do ściany i wstawię szkło jako zamknięcie? Wtedy zegarki wiszące w środku na haczykach będę z zewnątrz dobrze widoczne??

Idealna gablotka do mojej małej kawalerki..


Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię zmiany jeżeli chodzi o przechowywanie zegarków. Oprócz mojej głównej witrynki wygospodarowałem jeszcze dwie półki:Półki mają jeszcze potencjał, ale przy dzisiejszych cenach szybko się nie zapełnią.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce dodac moj sposob na przechowywanie zegarkow.

Jest to kasetka na monety,wykonana z mahoniu, na kazdej palecie jest 20 miejsc.

Mam juz dwie takie kasetki co mi daje 120 zegarkow

Poza tym oczywiscie stojaczki na zegarki z orginalnym paskiem lub bransoleta

 

aedc3301c488d361.jpg

 

026f0e9cf112f8bf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MamCzas bardzo przyjemnie to wygląda i nie zajmuję dużo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompaktowy zestaw nie zajmuje dużo miejsca, można dokładnie obejrzeć zegarki i jeszcze ile się oszczędza na paskach ;)

Ale w ten sposób można trzymać tylko nieużytkowe egzemplarze.


Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.