Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

bo to box numizmatyczny B) Ale zegarki, nawet wysokie typu Poljot chrono bez trudu wchodzą. A co do akcentu to musze coś wymyślić - dobry pomysł :)

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Sory za "artystyczny nieład", ale mieszkam sam - brak bata nad głową B)

 

galeria.jpg

 

To oczywiście na razie prowizorka, ale w tym kierunku będę szedł. Dorobi się półki z prawdziwego zdarzenia, oświetlenie, drzwiczki szklane... A może w ogóle cała wystawa pójdzie na ścianę i projekt będę robił od podstaw? W każdym razie chodzi o to, żeby cały czas widać było zegarki, żebym mógł w nich przebierać kilka razy dziennie, zmieniać paski, kontrolować chód i zwyczajnie się nimi cieszyć :)

post-27222-0-48592100-1331585613.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiooo, Tomirek, rozpykaliście mnie dokładnie dzisiaj, pojechaliście po całości. U Tomirka świetnie to wygląda ale Ty Yasioo jeżeli zadbasz o ten artystyczny nieład wokół to będzie git majonez. Wg mnie przydałaby się szyba z przodu i u góry mini lampeczki, to nie trudne. Jestem pod wrażeniem i myślę sobie jaka to szkoda, że nie mam takich kumpli jak Wy, u których mógłbym podziwiać takie zbiory.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Dzięki za słowa uznania. Szybki i światełka są konieczne, bo się kurzy i w nocy nie widać - to prawda. Tylko najpierw muszę zrobić te nieszczęsne "piętra" na zegarki, które (piętra :) ) na razie są ze styropianu, przypadkowych desek i czego tam jeszcze :) A za przerzuceniem całego tego majdanu na ścianę, przemawia fakt, że właśnie wyczerpałem trzy widoczne na focie półki i z rozpaczą myślę nad opróżnieniem z książek czwartej. Robi się rozpacz z miejscem i moje wrodzone potężne lenistwo za chwilę będzie musiało skapitulować - wezmę się za piłowanie, malowanie, bejcowanie, klejenie, bo inaczej wnet zacznę wyprzedawać książki na alledrogo B)

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasioo super ta Twoja kolekcja. Też tak kiedyś miałem zegarki w gablocie jak Ty, ale zaczęło mi się to zbyt rozprzestrzenić, nawet książki na allegro sprzedałem B) teraz podążam drogą Tomirka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co idę drogą Yasia ale kwestią czasu jest chyba to że trzeba będzie pomyśleć o jakichś sprytnych Tomirkowych szufladkach.Na razie mam jeszcze zapas na jakies 100 sztuk B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Czyli jesteś parę kroków przede mną i masz doświadczenie :) Dobrze wiedzieć, co mnie czeka w przyszłości, choć nie pocieszyłeś mnie za bardzo... Faktycznie bardzo możliwe, że w końcu okaże się, że mieszkam w kurniku i brakuje mi miejsca B) Wtedy siłą rzeczy będę musiał zacząć upychać te nieszczęsne zegarki po kątach i szufladach i zdejmować im paski. Ale póki co, będę robił wszystko, żeby jednak została opcja witryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Ja póki co idę drogą Yasia ale kwestią czasu jest chyba to że trzeba będzie pomyśleć o jakichś sprytnych Tomirkowych szufladkach.Na razie mam jeszcze zapas na jakies 100 sztuk B)

 

Zawsze można pomyśleć o przebudowie\rozbudowie :)

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomirek świetna ta szafka w ramach przechowywania swoich skarbów, szczególnie gdy nie mamy miejsca na gablotę, słoniki też są super szczególnie ten wyczesany olbrzym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiooo przesadziłeś!! B) Gratki!

 

Tomirku po ile taka wypaśna szkatuła?


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

249 + wysyłka + 10 palet numizmatycznych. Razem wyszło ~400 zeta ale ciii... bo żona się dowie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena!

 

Powiedz co Ty z tymi wolnymi paskami teraz zrobisz? B)


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Cześć! Chciałem Wam pokazać kasetkę w której trzymam zegarki zakupioną za jedyne 6 zł w sklepie dla kolekcjonerów figurek z Kinder niespodzianek:

http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5497753147289036722

http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5497753148704521714

zamknięta:

http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5497753157811894626

Na dodatek idealnie pasuje do mojej skrzynki z resztą zegarków:

http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5497753161319946610

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomirek,

Twoja skrzyneczka z dużą ilością szufladek to super pomysł, tylko spełnia się w 100% dla zegarków nie noszonych. W przypadku zegarków z paskami jednak skrzynie na 48 szt. IMO są lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek spróbuj czymś wyłożyć to plastikowe pudełko. lepiej wygląda drewno, jest cieplejsze i wygląda bardziej poważnie. Też mógłbyś dać im jakieś poduszeczki albo chociaż dywanik.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś poszukać hurtowni ze szkłem organicznym. Wg mnie to prosta sprawa, kupujesz 4-5mm grubości przeźroczystą "plexę". Na całą szerokość wnęki walisz 4cm długości pas, wsparty na krawędziach (czego nie będzie widać) i jedno podparcie na środku. Podparcia przykleisz na kleju np. Acryfix itp - szczegóły klejenia.

Ew. do podwieszenia to tak samo wąski pas, z przyklejoną pod kątem prostym 1cm rantem do blokowania żeby zegarki nie zjeżdżały. Półkę z rantem mocujesz pod kątem 320 stopni (w stosunku do ściany) za pomocą 3-4 blaszek przykręconych do ściany i pasa plexi. Zegarki są na tyle lekkie że spokojnie to utrzyma

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taka półeczka ze względu na długość musiała by być podparta w kilku miejscach, co jak widzę w Twoim przypadku jest problematyczne. Może zamiast półeczki mógłbyś wieszać zegarki na tylnej ściance np zamocować deskę obitą materiałem, lub pomalowaną i jakieś metalowe płaskie zawiesia.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rproch lubię patrzeć na tę Twoją wystawę - jest możliwość zwiedzania?? Myślę, że powinieneś zmienić wystrój mieszkania - masz tam wolne chyba jakieś ściany jeszcze?? A tak na poważnie - to też, bym się skłaniał ku zawieszeniu zegarków na tylnej ściance, ew. jakaś listwa z wgłębieniami.

Można by to po_flokować - choć to zwiększyłoby już nieco koszty.

Co do plexi, to przecież zwykły plastik, który nie dość, że łatwo się obrabia to w dodatku łatwo poleruje ( patrz szkła do naszych sikorów), więc jako, że koszt plexi nie jest wysoki - warto samemu spróbować.

Edytowane przez Marek_g

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Rproch, może jako etatowy wzornik dwa słowa zamienię ;) - półka z pleksiglasu owszem ale zważ na dwie kwestie - długość i jej podparcie, dwa jeśli tak samo na niej znajdą się podstawki plus zegarki to światła jednak sporo zabiorą. Co do długości to trzeba by to zmierzyć, na oko masz ok 30 zegarków w rzędzie czyli całość w okolicach 120cm, tak strzelam:) półeczka z plexy się ugnie, jakąś metoda było by obsadzenie jej na ścianie tylniej i ściankach bocznych w niedużych aluminiowych ceownikach - wsuwając po prostu w nie. Są takie do dostania w sklepach z met. kolorowymi. Kupujesz taki ceownik,który z boku ma np. 8x6mm czy coś takiego, nawiercasz od wewnątrz wiertarką otwory pod delikatne wkręty, większym wiertłem robisz podebrania pod łby śrub (najlepiej żeby śruby miały łeb wpuszczany) - wtedy wkręty schowają się prawie w grubości ścianki profilu i plexa będzie pewniej wsunięta. Żeby to było mocne i w miarę estetyczne to ceownik powinien iść po całej długości tylniej ściany. Jeśli to jest jakaś płyta pilśniowa to trzeba sprawdzić jak jest przymocowana i czy się nie wybrzuszy jak ją obciążysz. Do tego nie wiem czy masz dostęp z drugiej strony, no ale są kołki do GK, nawet delikatne fi 5-6mm tylko po kilka dać tak co 25cm, np. 3 po bokach i z 5 na tył. Raz jeszcze sugeruję że przy ok 30 zegarkach x 3-4 rzędy ciężar jest znaczny. Do tego plexę zamów z polerowaną krawędzią od frontu - wtedy nie będzie jej widać.

 

Reasumując:

Plexa ...mm x ...mm koszt cięcia i polerki ( biorą po kilka zł za mb polerowania, z ceną to powinieneś się do kilkudziesięciu zł wyrobić.

Profile aluminiowe - nie pamiętam cen ale nie za drogie

Wkręty, kołki

Trochę robocizny.

 

To tak na szybko, pzdr.

 

Pozwolę sobie wkleić kilka linków, jeśli jest to sprzeczne z jakimiś moderatorsko-forumowymi zasadami to można je usunąć, ale są to dobre powszechnie znane punkty w Warszawie:

Plexa - http://www.artplex.waw.pl/

http://folplex.pl/pl/

http://www.tuplex.pl/

 

Profile -

http://www.profmetkoldetal.com.pl/info.html

 

Wszystkie punkty sprawdzone, polecam Artplex na ul. dobrej, koło Tamki niedaleko BUW-u, i Profmetkol, ul. miedziana - centrum wawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mebelek kolegi Tomirka robi wrażenie.

Zamierzam pójść w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Sory za "artystyczny nieład", ale mieszkam sam - brak bata nad głową :D

 

galeria.jpg

 

To oczywiście na razie prowizorka, ale w tym kierunku będę szedł. Dorobi się półki z prawdziwego zdarzenia, oświetlenie, drzwiczki szklane... A może w ogóle cała wystawa pójdzie na ścianę i projekt będę robił od podstaw? W każdym razie chodzi o to, żeby cały czas widać było zegarki, żebym mógł w nich przebierać kilka razy dziennie, zmieniać paski, kontrolować chód i zwyczajnie się nimi cieszyć :D

Cześć! Chciałem się Ciebie zapytać, gdzie i za ile kupiłeś (można kupić) stojaki na zegarki?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

post-31581-0-51821300-1331591290.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.