Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tschaya

Synchronizacja zegarka radiowego

Rekomendowane odpowiedzi

@Piras

Mam podobne przemyslenia... cialo ludzkie moze chyba dzialac jako antena/wzmacniacz sygnalu DCF.

 

Z drugiej strony nadal nikt nie powiedzial czy metalowa koperta czy plastikowa jest lepsza w przypadku synchronizacji z DCF???

 

No i wlasnie sam czlowiek czy pomaga czy szkodzi synchronizacji?

 

Jakis znawca fizyki lub inzynier moze cos powiedziec?


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

ja mam oceanusa T100TD, mieszkam w Krakowie, IV piętro (koło Plivy),

 

chodzę spać z zegarkiem na ręce. Nie kładę go specjalnie na oknie a synchronizuje się właściwie zawsze.

 

Podczas wakacji w różnych miejscach w Polsce (Suwalszczyzna czy Bieszczady)synchronizował się bez kłopotu.

 

Jedynie jak jadę samochodem nocą i na długiej trasie to się nie synchronizuje.

 

pozdrawiam

 

Mam identycznie z tym samym oceanusem tylko w wersji czarnej. Nie zdejmowany na noc zawsze się synchronizuje.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ocka T1000 i jak był w szufladzie to się nie synchronizował,dopiero w rotomacie na półce dla zegarków "spoczywających" łapie czas.Seiko brightz też synchronizuje się bez problemu..Wogole to uważam,że każdy powinien mieć na stanie tego typu zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię stary temat - a co ;). Od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem Oceanusa T100. Zegarek jest świetny, kupiony tu na forum i zostanie ze mną na zawsze (super wykonanie i jest bardzo wygodny). Ale jeśli chodzi o synchronizację (przynajmniej w Warszawie) to jest ciężko (od zawsze tak z nim było) - w moim przypadku operacja "synchronizacja" łączy się z uciążliwą zmianą czasu na letni czy zimowy. U mnie w domu (Bemowo) czy na Bielanach praktycznie nigdy się nie synchronizuje. Czasami udaje się na Mokotowie (gdzie pracuję) lub w centrum Warszawy. Co ciekawe na działce pod Sochaczewem synchronizacja zawsze działa. Czy ktoś z posiadających ten model spotkał się z podobnymi problemami z synchronizacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na Targówku problem z synchronizacją gshocka, czasami załapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiaj go w oknie skierowanym na zachód (tj Mainflingen). W większych miastach szum zakłóceń radiowych uniemożliwia synchronizację w ciągu dnia większości zegarków.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiaj go w oknie skierowanym na zachód (tj Mainflingen). W większych miastach szum zakłóceń radiowych uniemożliwia synchronizację w ciągu dnia większości zegarków.

 

Spróbuję tak zrobić. Może tej nocy się wreszcie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Im więcej bloków, tym gorzej. Wyjdź po prostu na dwór i poszukaj sygnału. Najlepiej na jakiś większy plac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej bloków, tym gorzej. Wyjdź po prostu na dwór i poszukaj sygnału. Najlepiej na jakiś większy plac.

 

Też wyszedłem z tego założenia i latałem z nim po parkach, lasach i polanach i niestety nie miał ochoty pokazać mi literki "Y" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

u mnie pomaga wyjście na ławeczkę pod blok : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.