Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SlaWasII

Narzędzia zegarmistrzowskie.

Rekomendowane odpowiedzi

No i na pewno zestaw lupek :)

Dokładnie tak, a potem w miarę rozwijania się umiejętności i wiedzy każdy sam sobie dopowie co jeszcze mu potrzeba.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw z Allegro. Jak dla mnie:

Czarny imak powiedzmy ok, ale trochę irytujący motylek

Przyrząd do bransolet, dla mnie jest całkiem do d... Przede wszystkim za wąski jak dla mnie 22,35 mm. Ja dokupiłem dodatkowo kostkę i o wiele lepiej się nią operuje.

Żółty otwierak do kopert zamiast noża jest całkiem ok

Pęseta powiedzmy, ale przydała by się węższa, a najlepiej chociaż ze 3 pęsety. Jakaś zagięta, włosowa i no może ta. W każdym razie się nie magnesuje.

Kluba ma słabo spiłowane wcięcie. Przydałby się większy kąt i materiał wydaje się lichy, bo w palcach się gnie. Z drugiej strony jest niby wybijak do sztyftów, ale ja wiem... Wolałbym nie próbować.

Śrubokręty trzy i dość szerokie. Najmniejszy ma chyba 1 mm więc nie ma jak odkręcić tarczy. Musiałem zrobić sobie z innego starego śrubokręta taki żeby miał 0,5 mm. Właśnie zastanawiam się nad zakupem lepszych rączek, bo z tych z najmniejszego wykręca mi się ciągle śrubka mocująca sztyft.

Wybijaki powiedzmy, że mogą być.

Klucz od dekli... Dla mnie dno totalne. Właśnie kupiłem inny klucz taki na 2 bolce, bo ten na 3 jest nie symetryczny. Na szerokość rozchodzi się na powiedzmy 32mm, a wzdłuż na 40 mm więc koperty 35 mm już nie otworzysz. Na dodatek mnie wypada jedna końcówka więc jak dla mnie bezużyteczne urządzenie. 2 bolcowy rozsuwa mi się na 49,30 mm. Jego minusem jest tylko brak wymiennych końcówek.

 

Dodatkowo do całego zestawu kupiłem sobie

Lupę okularową z lampkami 10x/20x, ale i tak używam jednej, bo na 2 oczy to ciężko.

Ściągacz o wskazówek.

Młoteczek

Podkładkę pomiędzy tarczę, a wskazówki, żeby nie porysować tarczy przy zdejmowaniu wskazówek

Dziś mi przyjechał zestaw do polerowania/frezowania

 

Planuję lepsze i więcej śrubokrętów, chciałbym kupić zestaw do ściągania włosa z balansu, osełkę do śrubokrętów,  zestaw pęset, oliwiarki i oliwy, skonstruować jakąś myjkę rotacyjną. No i może jakąś tokarkę/wiertarkę zegarmistrzowską/roller, bo chciałbym się czegoś konkretniejszego nauczyć.

 

A narzędzia z linku można wydaje mi się kupić ciut taniej na:

http://firma-aris.pl/akcesoria-zegarmistrzowskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje samego "imadełka" do skracania bransolety. Czegoś na własny użytek. Może ktoś polecić sprawdzony produkt który nie rozsypie się po jednym użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższej wizycie we Wrocławiu zamierzam wybrać się do tego sklepu kupić co nieco :) Rezygnuje z badziewnych zestawów gdzie polowa rzeczy nie będzie mi potrzebna ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 i jakiś zestaw pincet bo potrzeba różne a ta na zdjęciu to z pincetą zegarmistrzowską ma mało wspólnego.

 

Szukam pincet firmy Rubis, Bergeon lub podobnej jakości. Czy w Polsce jest sklep internetowy z tego typu sprzętem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr ma rację.

Ale najlepiej do nich zadzwoń, ponieważ nie wszystko mają wystawione w sklepie internetowym, a zasób narzędziowy mają spory.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponowie.

Pytanie do specjalistów. 

Czy pęset Vetus to jakaś dobra szwajcarska marka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Rubicona i te pęsety mogę polecić... Vetus nie jest raczej szwajcarski...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy szwajcarskie czy nie, ale posiadam i używam. d*py nie urywa, ale nie są złe. Tak bym to określił. ;)

Z całą pewnością lepsze od tych z tanich kompletów.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Witam ponowie.

Pytanie do specjalistów. 

Czy pęset Vetus to jakaś dobra szwajcarska marka?

Kupiłem trzy pęsety Vetus i to jest całkowita porażka. Nawet napis na jednej jest rozmazany. Kolega elektronik ma jedną pęsetę firmy Knipex i to jest przepaść jakościowa w porównaniu do tego co kupiłem.

 

Muszę się przyznać że zakupiłem trochę narzędzi zegarmistrzowskich z dolnej półki i nie są warte tych pieniędzy. Gdy będę miał dostęp do aparatu to jak nie zapomnę to wrzucę zdjęcia.

 

 

post-65162-0-44289400-1486478758_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy komus na zdrowiu psychicznym, które z dużym prawdopodobieństwem zostanie nadszarpnięte (ciągła irytacja) podczas używania tego zestawu, to na pewno do nauki wystarczy. :) A poważniej, jest to kiepski zestaw, ale nie zupełnie bezużyteczny.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki zestaw i jeszcze jestem zdrowy psychicznie ;)

 

Tragedii nie ma, do podstawowych rzeczy powinno wystarczyć. Może jakość nie jest oszałamiająca (np. w kluczu do odkręcania dekli lubi się zaciąć regulacja), ale biorąc pod uwagę cenę to myślę, że warto.

 

Przyrząd do ściągania pasków jest przyzwoity, a za taki "markowy" pewnie zawołali by 20-30 zł. Więc można powiedzieć, że reszta zestawu jest w gratisie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi! A czy istnieje jakiś inny zestaw lepszej jakości?

Pojedyncze sztuki z wyższej półki to już spory wydatek, same szczypce 20-40 zł. stąd wolałbym mniej profesjonalny ale tańszy zestaw do nauki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem wejść do zegarmistrza i poprosić aby pokazał i wytłumaczył. Dobra pinceta włosowa powinna umożliwić podniesienie włosa, takiego z głowy, położonego płasko na szkle. Jeśli śrubokręty są z wymiennymi końcówkami to można założyć końcówki z wiertel z HSS i będą wtedy odpowiedniej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się tego używa?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6108373161

 

Wiem jak użyć tego, ale powyższe wygląda inaczej

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6108375246

 

Z góry dziękuję za oświecenie :)

 

Nie robię reklamy, zastanawiam się nad zakupem jednej z powyższych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego górnego używasz jak wkrętaka zegarmistrzowego. Mało wygodne.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli słabo, myślałem, że jest bardziej rozbudowany. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego konkretnego narzędzia w ręku nie miałem, ale miałem bardzo podobną i działała właśnie na takiej zasadzie.

Napisz do sprzedającego. Może napisze coś więcej.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na jutubie filmiki z obydwoma, jest tak jak mówisz.

Stwierdziłem, że nie ma sensu kupować tego czarnego, wkręciłem, wiertło 1,5 w miejsce grota śrubokręta 1,5 i wyszło to samo, analogicznie można postąpić z innymi rozmiarami wierteł, wystarczy mieć komplet śrubokrętów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Furkadło... Wiertareczka. To z drugiego linku lepsze, bo trzymasz u góry i poruszasz pierścieniem z góry na dół. Dobre z zegarmistrzostwie jeżeli potrzebujesz robić otwory na naprawdę niskich obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.