Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Może kiedyś kupię Red Wing Iron Ranger ale na razie śmigam w Merrell Westward Chukka i bardzo sobię chwalę. Skóra yaka i konstrukcja pasowa (Goodyear Welted).

 

1283081533-35975700.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodziło o któregoś z japońskich makerów - Masaru Okuyama, Imai Hiroki czy Yohei Fukuda, którzy oczywiście robią buty w klasycznych fasonach taki jak powyższy, czyli oxford (typ cholewki, zamknięta przyszwa) half (niepełne zdobienie - nakładany nosek w przeciwieństwie do długiego - wingtip ) brogue (tradycyjne zdobienia).

 

o właśnie! fasony  dzieł Yohei Fukudy. Można by patrzeć cały czas. To po prostu magia.

Dzięki bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dorzucić daje zdanie, na trudne warunki, śnieg, błoto polecam produkty firm niemieckich: Hanwag, Meidl i Haix, nie będziecie rozczarowani.modele są bardzo różne, od typowo wyczynowych dla wojska policji, czy straży pożarnej. Przede wszystkim jednak doskonała jakość i trwałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem sobie Allegro i wyszukałem takie buty Rieker:

 

http://allegro.pl/klasyczne-rieker-36010-brown-trzewiki-meskie-r-43-i3602773871.html

 

Co o nich sądzicie? Wyglądają spoko. Ktoś widział w Krakowie w jakimś sklepie buty tej marki?

 

rainman, mam nadzieję, że nie wymieniasz często butów z powodu ich kiepskiej jakości? :D Tzn. rieker po 3 latach się nie rozpadną?

 

 

za Riekery ręczę głową. Mają profilowaną i kilkuwarstwową podeszwę i świetną skórę i mocne szwy (!) i jak idziesz czujesz że to inna bajka :-) jedną parę Riekerów oddałem ponieważ po prostu wyszły z mody...

dwie pary mam .

własnie doszło do mnie że sportowe buty szybko zużywam.buty klasyczne mam różnie. Co trzy lata wchodzą tak ciekawe fasony że musiałbym miec osobne pomieszczenie żeby wszystkie buty trzymać.

 

zastanów się nad tymi:

 

http://allegro.pl/lekkie-trzewiki-meskie-rieker-26000-skora-r-43-i3547310421.html

 

http://allegro.pl/botki-komfortowe-rieker-36010-02-skora-r-41-i3549924209.html

 

albo coś od Badury , który niezłe buty tworzy.

 

http://allegro.pl/badura-4273-trapery-meskie-r-42-butynaobcasach-i3614795900.html

 

kto powiedział że muszą byc w kolorach jesieni :)

 

zresztą coraz bardziej podobają mi się "mysie kolory" butów. :rolleyes:

Ja zachęcony Twoją wypowiedzią o tej marce poszukałem innych opinii i poczytałem o problemach z rozklejaniem i przemakaniem i o tym,że gwarancja to fikcja.Ciekawe jak to jest faktycznie ?

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dorzucić daje zdanie, na trudne warunki, śnieg, błoto polecam produkty firm niemieckich: Hanwag, Meidl i Haix, nie będziecie rozczarowani.modele są bardzo różne, od typowo wyczynowych dla wojska policji, czy straży pożarnej. Przede wszystkim jednak doskonała jakość i trwałość.

Meindl

No i jakie wygodne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo eleganckich butów nie noszę. Nawet do formalnego stroju wingi. Ogólnie rzadko. Ale na co dzień jeśli miąłbym polecić coś trwałego, wygodnego, sprawdzonego i nie za bajońska kasę - to polecam Salamander, Gabor (Camel Active, Bugatti) - można przy odrobinie szczęścia kupić za 300-500 zł  i tańsze Hush Puppies, Panama Jack. W związku z tym nie rozumiem na dziś cen obuwia Wojas, Kazar, czy Gino Rossi - które doganiają europejską czołówkę cenowo, ale jakościowo jeszcze musza się sporo nauczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bardzo eleganckich butów nie noszę. Nawet do formalnego stroju wingi. Ogólnie rzadko. Ale na co dzień jeśli miąłbym polecić coś trwałego, wygodnego, sprawdzonego i nie za bajońska kasę - to polecam Salamander, Gabor (Camel Active, Bugatti) - można przy odrobinie szczęścia kupić za 300-500 zł  i tańsze Hush Puppies, Panama Jack. W związku z tym nie rozumiem na dziś cen obuwia Wojas, Kazar, czy Gino Rossi - które doganiają europejską czołówkę cenowo, ale jakościowo jeszcze musza się sporo nauczyć.

Nie rozumiem czepiania się firmy Gino Rossi. Mam 5 par butów tej marki. Część kupiona w normalnym sklepie, część w outlecie. Wszystkie są z dobrej jakościowo skóry, nic się nie przeciera, nie odkleja i nie pęka. Nigdy nie miałem najmniejszego problemu z jakością tej marki. GR kupuję od zawsze i będę nadal kupował.

To nabytek z początku tego roku:

 

dscn0218q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że jakość jet "zła". Bardziej o to, że cenowo polscy producenci zaczęli dobijać do dobrych marek europejskich, a jakość jeszcze nie. GR to nie to co np Salamander - a ceny niejednokrotnie tak. Tak jeśli chodzi o obuwie męskie jak i damskie. Składowa ceny poza marżami to surowiec, praca i marka. Pracę mamy tańszą, marka - lokalna - nawet jeśli surowiec zbliżony (odczucie organoleptyczne tego niestety nie potwierdza)  i nawet jak odszczekam jakość (choć szycie tych na fotce dalekie od ideału) to ceny są wg mnie na tyle wygórowane, że wolę obuwie wspomnianych przeze mnie wyżej marek. I tylko tyle. Chyba nie czepiam się - tu dzielimy się subiektywnymi opiniami..... a ja mam taką jak napisałem bo nosiłem, lub noszę buty wszystkich marek jakie wymieniłem. 

A te GR fajny kolor mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Adrian, to jest tylko przykładowa fotka, nie mój konkretny egzemplarz. Dodam, że buciwo kosztowało 239zł, więc to 1/3 takich najtańszych Salamandrów ;)

Nie jest to nie wiadomo co, ale skóra z zewnątrz i w środku, podeszwa przyszywana. W tej cenie nie znalazłem konkurencji na rynku gdy szukałem butów na co dzień do pracy.

Co do lokalności marki to podeszwy w GR nie są "nasze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeszwy wielu producentów zamawia w makaronii ;). Ten producent dodatkowo "kojarząco" się nazwał. Ja z buciorami tak mam, że te do codziennej tyry staram się mieć dobre na tyle na ile mogę sobie pozwolić. Te 239 to pewnie Factory, bo jak oglądałem w "normalnym" sklepie to 4 stówki jak nic. A Salamandry czy Camele niemal na przeciw sklepu GR w Factory można kupić od 3 stówek. Spróbuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Te akurat z allegro.pl :D Ten sam model, ale w innych kolorach stał na półce w normalnym sklepie GR za 339zł albo 399zł, nie pamiętam.

W Factory często kupuję GR, bo mam tam z "buta" ;) Byłem też w tamtejszym Salamandrze, ale nic ciekawego nie mieli. Camel dla mnie kompletnie odpada. To co oferują we Wrocławiu mija się mocno z moim gustem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te akurat z allegro.pl :D Ten sam model, ale w innych kolorach stał na półce w normalnym sklepie GR za 339zł albo 399zł, nie pamiętam.

W Factory często kupuję GR, bo mam tam z "buta" ;) Byłem też w tamtejszym Salamandrze, ale nic ciekawego nie mieli. Camel dla mnie kompletnie odpada. To co oferują we Wrocławiu mija się mocno z moim gustem :D

 

Kiedyś też byłem klientem GR, Kazara.

Teraz tam nawet nie wchodzę.

 

Butów GR, Kazar, do butów np. Barker, Markowski, Meermin itd. po prostu nie można porównać.

Skóra, fason, wygoda, wygląd, wytrzymałość - zupełnie inna bajka.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja klientem Kazara nigdy nie byłem, bo ich produkty to dla mnie szajs. Żona miała trzy pary. Dno.

Co do GR - nie porównuję do Barkera, ale to porównanie jest dla mnie bez sensu. Barker to buty, których ceny oscylują w okolicach 1000zł, a model który mi się podoba kosztuje ponad 1300zł. To już nie ta liga. Jeszcze mnie na takie nie stać, a już na pewno nie do pracy :) Poza tym za te pieniądze (okolice 1500zł) to już chyba można w Warszawie na miarę zrobić obuwie. Chyba, że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zachęcony Twoją wypowiedzią o tej marce poszukałem innych opinii i poczytałem o problemach z rozklejaniem i przemakaniem i o tym,że gwarancja to fikcja.Ciekawe jak to jest faktycznie ?

mogę opowiedziec tylko o sobie. nigdy nie reklamowałem. oczywiscie zdarzają się wypadki nawet butom za 600zł (poczytaj jakie ludzie mieli problemy z butami innych marek).

buty to często loteria  trochę tak jak z zegarkami,telefonami. niby ten sam model a tu cos odpadnie albo się rozklei.

 

powtarzam że osobiście nie miałem z nimi kłopotu nie oznacza to że nikt nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja klientem Kazara nigdy nie byłem, bo ich produkty to dla mnie szajs. Żona miała trzy pary. Dno.

Co do GR - nie porównuję do Barkera, ale to porównanie jest dla mnie bez sensu. Barker to buty, których ceny oscylują w okolicach 1000zł, a model który mi się podoba kosztuje ponad 1300zł. To już nie ta liga. Jeszcze mnie na takie nie stać, a już na pewno nie do pracy :) Poza tym za te pieniądze (okolice 1500zł) to już chyba można w Warszawie na miarę zrobić obuwie. Chyba, że się mylę.

 

Niestety , mylisz się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

 

Niestety , mylisz się

 

 

No, i wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash się nie mylił zbytnio bo do niedawna można było u Wielądka zamówić buty w tej cenie, ale ostatnio zamknął zakład:

 

http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,14380051,Slynny_szewc_z_Marszalkowskiej_zamyka_warsztat__WIDEO_.html

 

Nie tak dawno buty u TJ kosztowały ok. 1800zł, ale ostatnio poszły w górę (a zamówień i tak masa).

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty Markowskiego znajdziesz na przecenach w okolicach 100euro. Barkera można znaleźć na ebayu za 80 funtów itd. Chodzi o nowe buty bez defektów.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Buty Markowskiego znajdziesz na przecenach w okolicach 100euro. Barkera można znaleźć na ebayu za 80 funtów itd. Chodzi o nowe buty bez defektów.

Najdroższe buty na jakie sobie pozwoliłem kosztowały 599zł. Mają 6 lat i są w stanie bardzo dobrym. Nie mniej to był zakup w sklepie stacjonarnym, którego dziś już nie ma.

Tak więc Markowski i Barker z przeceny do przełknięcia, ale nie przez neta z zagranicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, gdybym chciał słuchać opinii ludzi w internecie to bym żadnych butów nie kupił, bo na temat każdej pary butów jakieś negatywne opinie się znajdzie. Poza tym jeden buty katuje, drugi szanuje.

 

Ja swoje riekery już zamówiłem i czekam na paczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio nawiedzają takie ...

 

a35caa941703ed8f03372eb70ee6618a.jpg

44baa910903a3a988b8c9ddf4118ed10.jpg

Edytowane przez MUrsus

Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.