Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zjeździłem pół miasta w poszukiwaniu eleganckich butów, niestety nic nie znalazłem co by mnie w pełni zadowoliło, więc najprawdopodobniej będę zmuszony zamawiać buty w sieci. Strasznie mi się podobają te Prime Shoes :

 

post-27475-0-39780400-1389598099_thumb.jpg

 

Na pocieszenie, że nic nie znalazłem kupiłem sobie kolejne Timberlandy, klasyke w najlepszym wydaniu :

 

post-27475-0-64890800-1389597918.jpg

 

Uwielbiam te buty! :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za kinka, przeglądne sobie ich ofertę. Polecasz?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wyjątkowo mi się podobają, ciekawe czy na żywo też robią takie wrażenie...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3-4 lata temu Nord Dobermany i Elite. Obie pary były nieco droższe od standardowej ceny średniej butów klasy średniej polskiej  ;-)
(Venezia, Rosii, Wojas).  Wg mnie skóra Nordów jest zauważalnie lepsza - połysk, układanie się i za tą różnicę warto dopłacić.
Zakładam że do dziś firma trzyma klasę, ale dokładnie się nie przyglądałem ostatnio, może poradź się na forum butwbutonierce.

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe propozycje, zwlaszcza ten Nord i Markowski mi podchodza.


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za kinka, przeglądne sobie ich ofertę. Polecasz?

 

Polecam, śmiało brać, lecz osobiście uważam, że but to trzeba przymierzyć, musisz sprawdzić gdzie mają swoje sklepy firmowe. Ja trafiłem na tę markę na wakacjach, mieszkaliśmy w Rowach i w czasie wypadu do Doliny Szarloty (nie jestem przekonany czy dobrze piszę). Fabryka znajduje się między Słupskiem a  Ustką. Buty fajnie leżą, skóra dość elastyczna fajnie przylega do stopy, Jakość na bardzo dobrym poziomie. Buty nie przecierają się w miejscach zgięć. Niestety buty pogryzł mi pies :) Martensy mu nie smakują więc noszę ich produkty :) Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Miałem Nordy z linii Doberman. Kosztowały mnie 6 lat temu 650zł. Jakość wykonania bardzo dobra. Skóra też super. Z tym co mamy w innych polskich sklepach nawet nie ma co porównywać. Po dziś dzień eksploatowane, tyle, że teraz przez teścia (ze względu na czarny kolor, mi już do niczego nie pasuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Prime Shoes w dobrych cena czytałem na forum but w butonierce.

Ładne buty.

Nordy jak to Polskie w większości koszmarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Prime Shoes w dobrych cena czytałem na forum but w butonierce.

Ładne buty.

Nordy jak to Polskie w większości koszmarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To fakt, obecna kolekcja jest okropna. Moje były zupełnie nie podobne do tego co teraz produkują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Prime Shoes w dobrych cena czytałem na forum but w butonierce.

Ładne buty.

Nordy jak to Polskie w większości koszmarki.

Nie bardzo tak, Nordy mają inną skórę i to widać, szczególnie po kilku latach kiedy inne buty wyglądają jak szmaty Nordy wyglądają jak buty, poza tym jeśli but z dobrej skóry odzyskuje wygląd po przetarciu wilgotną szmatką a tańszą skórę musisz długo polerować po pastowaniu i efekt działa krótko.

A stylistyka Nordów zawsze wymagała od właściciela nazwijmy to "odwagi cywilnej", mniejszej lub większej.

Dowolne New Rocki w Londynie nie położą przechodniów na twarz tak jak biało-czarne lakierki Norda w Warszawie.

 

KJ

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo tak, Nordy mają inną skórę i to widać, szczególnie po kilku latach kiedy inne buty wyglądają jak szmaty Nordy wyglądają jak buty, poza tym jeśli but z dobrej skóry odzyskuje wygląd po przetarciu wilgotną szmatką a tańszą skórę musisz długo polerować po pastowaniu i efekt działa krótko.

A stylistyka Nordów zawsze wymagała od właściciela nazwijmy to "odwagi cywilnej", mniejszej lub większej.

Dowolne New Rocki w Londynie nie położą przechodniów na twarz tak jak biało-czarne lakierki Norda w Warszawie.

 

KJ

 

 

 

W kwestii jakości skóry porównujesz Nordy do Prime Shoes czy do innych polskich butów?

 

Stylistyka Nordów?

O gustach się nie dyskutuje.

 

Ciekawe określenia co do odbioru butów:

"odwagi cywilnej"

"położą przechodniów na twarz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii jakości skóry porównujesz Nordy do Prime Shoes czy do innych polskich butów?

 

Stylistyka Nordów?

O gustach się nie dyskutuje.

 

Ciekawe określenia co do odbioru butów:

"odwagi cywilnej"

"położą przechodniów na twarz"

Do polskich.

 

Co do cytowanych określeń, no co ja poradzę że tak jest jak piszę?

 

Mam takie Nordy na widok których potknęło się paru przechodniów.

 

KJ

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do polskich.

 

Co do cytowanych określeń, no co ja poradzę że tak jest jak piszę?

 

Mam takie Nordy na widok których potknęło się paru przechodniów.

 

KJ

 

 

 

 

 

 

Polskie buty to często jednorazówki.

Wygląd?:

http://mrvintage.pl/2012/12/dlaczego-polskie-buty-sa-brzydkie.html

 

Określenia które cytowałem mogłyby być reklamą butów marki Nord.

Powoli Polacy zmieniają gust w stosunku do butów, zatem bliżej do krypto reklamy.

Co zmienia gusta Polaków?

Np. bestseller wydawniczy o modzie męskiej:

http://www.empik.com/rzeczowo-o-modzie-meskiej-kedziora-michal,p1085168948,ksiazka-p?gclid=COSJyObN_bsCFQhZ3godsU8AGw

 

"Potykacze przechodniów"? mogę sobie wyobrazić...

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy, nie wiem co Ty do mnie piszesz.

Przytaczasz link sprzed roku na poparcie tezy dotyczącej Nordów, tylko że w międzyczasie MrVintage Nord zmienił kolekcję a MrVintage opinie o nich.

MrVintage ma dobry gust, ale to jego styl, nie mój. Ja nigdzie i nigdy nie napisałem że zmierzam do klasycznej męskiej elegancji.

Ponadto mamy z MrV zupełnie inne doświadczenia organoleptyczne. On w grudniu ub r. oglądał Wittcheny i wg niego były OK. Tyle że w połowie grudnia ja byłem w sklepie W i też oglądałem ich buty. Broggsy miały na wystawowym egzemplarzu w okolicach kostki bardzo mocne pomarszczenia, sąsiednie pary też w tym miejscu były niedorobione. Jak na markę sławną ze skóry duży wstyd.
Wygląda jakby MrV trafił do salonu gdzie obsługa wybrała starannie egzemplarze na półkę a ja do tego na Pradze ;-)

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie sprawdzone sposoby na usunięcie soli z butów ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie sprawdzone sposoby na usunięcie soli z butów ?

woda z octem 50/50 i natrzeć dobrze buty i czekać aż wyschną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie multirenowacja.pl mają dedykowane produkty. Nie jest to sprawa łatwa.

Wcześniej warto zabezpieczyć buty przed solą. Jak to zrobić zbajdziesz np. na blogu mr vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda z octem 50/50 i natrzeć dobrze buty i czekać aż wyschną

 

Tak jest, ja co prawda staram się nie namaczać skóry, ale woda z octem to chyba najlepszy sposób. Potem koniecznie trzeba nałożyć pastę (z porządnego zdarzenia - nie jakieś nabłyszczacze).

 

P.S. Zeszłej zimy zapomniałem zmyć sól (przez parę dni) i niestety skóra na czubkach moich ulubionych sztybletów zrobiła się porowata (napuchła), co mnie niezmiernie zirytowało...

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wątek, sporo tu roznych informacji, ze mam metlik.

Moze poradzicie. Jakiej marki buty polecilibyscie na zimowa pore ? Ale nie na gorskie wyprawy tylko na uzytek miejski i zabawy sniezno parkowe z corkami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt ogólne pytanie żeby na nie prosto odpowiedzieć , musiałbyś określić w jakim stylu butów szukasz i do jakiego pułapu cenowego.

Do zadań które opisałeś najlepiej pasują mi jakieś lekkie buty trekingowe o ''cywilizowanym '' wyglądzie , wygodne , uniwersalne pasują do nie formalnego stylu czyli do dżinsów , mam coś takiego z salomona, ale możesz poszukać jeszcze z oferty keen czy N.F.Poszukaj w dobrych sieciówkach a następnie kup wybrany model w sieci , zazwyczaj jest dużo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt ogólne pytanie żeby na nie prosto odpowiedzieć , musiałbyś określić w jakim stylu butów szukasz i do jakiego pułapu cenowego.

Do zadań które opisałeś najlepiej pasują mi jakieś lekkie buty trekingowe o ''cywilizowanym '' wyglądzie , wygodne , uniwersalne pasują do nie formalnego stylu czyli do dżinsów , mam coś takiego z salomona, ale możesz poszukać jeszcze z oferty keen czy N.F.Poszukaj w dobrych sieciówkach a następnie kup wybrany model w sieci , zazwyczaj jest dużo taniej.

No faktycznie, moze zbyt ogolnie. Głownie chodzi mi o nieprzemakalość i antypoślizg. Nie muszą być zanadto ciepłe.

Nie za wysokie, takie za kostke max Calkiem ladne takie ecco biom terrain się mi wydaja, ale nie wiem jak z jakoscia, zeby to nie byly buty na sezon.Tylko to juz gorny pulap budzetu.

Moze jakies timberlandy czy caterpillar wystarcza ?

A moze sa jakies buty firm mniej powszechnych, ktore oferuja dobre rozwiazania na zime w miescie ?

Dodam, ze np takie buty bugaboots nie podobaja mi sie...

Moj problem jest taki, ze zaczynam przeglad od powiedzmy timberland, a za chwile ogladam buty taktyczne, desantowe, jakies Lowa, Meindl, ale to chyba buty do zupelnie innych zastosowan  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/meskie-trekkingowe-55207?string=trekkingowe&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&department=wszystkie+dzia%C5%82y

 

Za ecco płacisz relatywnie dużo, a w razie reklamacji traktują człowieka jak by chciał wyłudzić pieniądze.

 

Też szukam jakiegoś fajnego modelu.

Do kostki. Wyższe przydają się rzadko.

Moim ideałem są buty Adidasa, model którego już nie produkują (prezentowane kilka stron wcześniej).

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.