Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można nabyć takie cudeńka. Ostatni raz widziałem coś takiego na targu w Bedoniu. Chłop sprzedawał prosto z Nysy po naprawdę atrakcyjnej cenie, do dziś żałuję .Ale niech to będzie moja kara za brak wrażliwości na piękno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te yanko eye_lip sa mega. nie wiedzialbym co do nich ubrac, ani tym bardziej czy mam cos odpowiedniego w szafie ale wymiataja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep internetowy Grensona ma spore wyprzedaże. Nawet przez pół.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel tego zacnego wątku czuję się zobowiązany wpaść tu od czasu do czasu by poczytać co słychać tu i ów gdzie ;)

A korzystając z okazji wrzucę coś w czym mógłbym chodzić nawet na bosaka :wub:

Kto zgadnie ?

post-28952-0-92086300-1420325088_thumb.jpg

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel tego zacnego wątku czuję się zobowiązany wpaść tu od czasu do czasu by poczytać co słychać tu i ów gdzie ;)

A korzystając z okazji wrzucę coś w czym mógłbym chodzić nawet na bosaka :wub:

Kto zgadnie ?

Wyglądają jak Red Wingi,albo kanadyjskie Vibergi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu używam tych ; Trickers Woodstock .Od pięty po czubek angielska, ręczna robota Jeśli ktoś lubi w pełni skórzane buty na miarę to polecam Niestety z uwagi na grubość użytego materiału trzeba czasu by rozchodzić je  B)

post-28952-0-15078300-1420326131_thumb.jpg

post-28952-0-00778500-1420326170_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają jak Red Wingi,albo kanadyjskie Vibergi

Brawo mayor,  widzę że nie miałeś większego problemu z odgadnieciem zagadki ale tylko połowicznie  50% na 50% he he

 

tak , to Viberg service 1950

 

Używam też red wing moc toe ale to zupełnie  inna para kaloszy w porównaniu z tymi Vibegami :)

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo mayor,  widzę że nie miałeś większego problemu z odgadnieciem zagadki ale tylko połowicznie  50% na 50% he he

 

tak , to Viberg service 1950

 

Używam też red wing moc toe ale to zupełnie  inna para kaloszy w porównaniu z tymi Vibegami :)

Faktycznie Red Wingi mają zawsze 7 eyelets,a Vibergi  6..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można je pomylić z red wing model Beckman, są podobne nawet bardzo

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat o butach ale myślę że moje pytanie bardzo nie odbiega - jak dbacie o skórzane kurtki? Np w CCC można kupić impregnaty do skóry, teoretycznie uniwersalne, nadadzą się do zabezpieczenia kurtki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak z butami, osobiście twierdzę, że im mniej wody w jakimś środku do skór tym lepiej dla niej.

Mam skóry, które najzwyczajniej pastuję pastą do butów (kiwi) np a potem polerka  ale mam też skóry do których używam specjalnych mazideł jakim jest np Pecard

W pierwszym sposobie oczywiście zapach jest nie do uniknięcia (ale co tam, jak go lubię :)  pasta dość szybko się wchłania,po wypolerowaniu efekt widoczny z mety, no i otoczenie wie żeś w skórę odziany a nie jakiś tam prawdziwy, naturalny skaj :P .Bo kto by go tam pastował hehe. W drugim przypadku zero zapachu, ale jest to lepszy jakościowo środek (bezbarwny ) natomiast ciężko się wchłania z racji na swoją gęstość.

No i sama skóra po użyciu onego nie jest w dotyku ,,śliska"  tak jak w przypadku pastowania tylko, że tak to określę ręka się nie śliska po niej

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem kurtkę skórzaną, skóra jest lekko "przetarta" przez co jest szorstka i matowa, coś a'la nubuk. domyślam się że w tym wypadku najlepiej zastosować coś w sprayu. głównie chodzi o zabezpieczenie przed wodą, zimą wiadomo - śnieg, deszcz itd. kremy do skóry licowej chyba odpadają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał coś na wosku pszczelim, bez barwników, bez utrwalaczy, bez garbników.

 

Zapytaj kolegę Filipa(eye_lip) naprawdę zna się na skórach ;)

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu używam tych ; Trickers Woodstock .Od pięty po czubek angielska, ręczna robota Jeśli ktoś lubi w pełni skórzane buty na miarę to polecam Niestety z uwagi na grubość użytego materiału trzeba czasu by rozchodzić je  B)

Kawał prawdziwego buta, chętnie bym przygarnął taką parę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią jest gust i jest gust , ale widząc te buty w sklepie przysiągłbym że to damskie.

 

Cóż - każdy ma inne skojarzenia z damska stopą.

Ja bardziej:

 

post-6254-0-06187100-1421055476_thumb.jpg

 

Tu bym przysiągł, że damskie. Te trepy, które Tobie kojarzą się z kobietą..... cóż - gusta i guściki   ;)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał coś na wosku pszczelim, bez barwników, bez utrwalaczy, bez garbników.

 

Zapytaj kolegę Filipa(eye_lip) naprawdę zna się na skórach ;)

Dokładnie , Filip zna sie na rzeczy .Ale domyślam się że jeśli chcesz zaimpregnować skórę poprawić jej wygląd to sam użyłbym olejku saphira do skór ( na butach nubukowych daje to dobry rezultat ) lub po prostu krem do skór obówniczych w kolorze zblizonym do kurtki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zabezpieczenia kurtki to wyślij zapytanie do profesjonalistów z www.multirenowacja.pl

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę przestrzec przed używaniem do kurtek i wszelkich delikatnych wyrobów skórzanych wosku Saphir De Luxe (zawierającym wosk Carnauba, wosk pszczeli i Terpentynę). Zniszczyłem w ten sposób swoje ulubione skórzane rękawiczki. Ta pasta ma tak silny i trwały zapach, że rękawiczki lekko "odświezone" tą pastą śmierdzą do dzisiaj, do tego stopnia, że nie da się ich nosić. Nie polecam również pommadierów - tutaj też popełniłem błąd i zastosowałem go na skórzaną torbę, która teraz po prostu brudzi wszystko dookoła. 


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem takie klasyczne mokasyny, teraz próbuję je trochę rozchodzić :)

 

img-9458.jpg

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam wygodnych i solidnych butów, które posłużą kilka sezonów.

 

Na oku mam dwie pary,

 

Puma Trinomic XT 2 PLUS

 

puma-trinomic-xt2-plus-bluebird-1.jpg

 

oraz

 

New Balance 1500 SBW

 

new-balance-1500-sbw-slate-3.jpg

 

I mam pytanie, czy warto dopłacać do NB, czy jakość będzie ewidentnie lepsza, czy tylko dopłacę do marki ?

 

edit:

Ewentualnie NB 574, są w tej samej cenie co Puma.

Edytowane przez selphy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do NB,.Nie jest to dopłata do marki tylko różnica w kosztach robocizny "labour costs".,Buty New Balance są w większości produkowane w USA i UK ,tylko niektóre najtańsze modele pochodzą z Li Kai Factories w Chinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę przestrzec przed używaniem do kurtek i wszelkich delikatnych wyrobów skórzanych wosku Saphir De Luxe (zawierającym wosk Carnauba, wosk pszczeli i Terpentynę). Zniszczyłem w ten sposób swoje ulubione skórzane rękawiczki. Ta pasta ma tak silny i trwały zapach, że rękawiczki lekko "odświezone" tą pastą śmierdzą do dzisiaj, do tego stopnia, że nie da się ich nosić. Nie polecam również pommadierów - tutaj też popełniłem błąd i zastosowałem go na skórzaną torbę, która teraz po prostu brudzi wszystko dookoła. 

czyli jednak warto uważać co się stosuje :ph34r:  mam jakieś impregnaty z daichmana i ccc ale nie wiem czy może nie lepiej wybrać coś ze sklepu multirenowacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

1500 są z UK, fabryka we wsi Flimby. Mam stamtąd model 670. Warto dopłacić i jeszcze raz warto ;) Materiały, jakość, bryła. Ekstraklasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jeszcze zapytam, jest duża różnica w komforcie między NB, a Martensami ? Czytając opinie o jednych i drugich, wygoda jest zachwalana w obu przypadkach, a Martensy wydają mi się bardziej uniwersalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.