Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś dziwna ta tabela. Wszystkie buty jakie miałem - 42 to było 27 cm. 44 to już 28,5 cm a tu 45 nawet nie ma 28. Niektórzy produceci sportowi ustawiają 42 na 26,5 cm.  Może ktoś taką rozmiarówke jak w tej tabeli stosuje - ale zapewne to bardzo nietypowa rozmiarówka ;) . 39 europejskie to 5,5 UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od kopyta buta. Jak but jest wysmukły to jeżeli nie ma się dedykowanych prawideł to trzeba kupować mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrutnie mi się podobają te buty Ryłko. Nadadzą się do chinosów czy jednolitych jeansów?

 

product-photo-54c12327c2911_crop_600_600

 

product-photo-5539666075482_crop_600_600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadadzą. 

To przecież klasyczne derby z nakładanym noskiem. Kolory na podeszwie obniżają ich formalność. Do dżinsów i chinosów powinny być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duża zawartość buta w bucie ; trójca ; do tańca i różańca  B)

 

Red wing toe, Trickers , Frye 

post-28952-0-62935900-1452087711_thumb.jpg

post-28952-0-42173200-1452087726_thumb.jpg

post-28952-0-34374200-1452087735_thumb.jpg

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peregrinus

Jeżeli to jest nabłyszczana skóra czyli pomalowana jakimś lakierem to ja bym sobie darował.

Nie będę namawiał na jakieś bardziej klasyczne buty, bo poza lekko zadartymi nosami nie są to jakieś koszmary.

Mogę odesłać na forum butwbutonierce.pl do działu buty tak dla edukacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Na fora obuwnicze/modowe zaglądałem. Tam niestety przy budżecie 600 zł kazano dodawać drugie tyle (jestem w stanie to zaakceptować przy ponadczasowych butach formalnych na lata). Z casualowych będę chciał mieć kilka par budżetowych (od trampkowatych po złamane formalne). Będę więc szukał inspiracji, także w tym wątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Ryłko sobie odpuśc. Nie musisz kupowac butów od razu w budzżecie 2x600 zł jak doradzają np. na forum BwB  ( wiem bo sam to przechodziłem). Możesz poszukać tańszych ale zwróc uwagę na jakość butów, zarówno samej skóry jak i sposobu produkcji, czyli najlepiej szytych a nie klejonych.

W budzecie ok. 6 stówek dostaniesz Gordon&Bros  ( to taka najniższa półka z GYW) i Berwick - szukaj tu

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/index.html

 

Z tańszych jednak z pewnością lepszych od robionych dla sieciówek będą też np. Pertenope

 

http://partenope.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej butów oglądam, tym mniej podobają mi się te Ryłko ;) Ustalę dokładny rozmiar w sklepie stacjonarnym, a potem zapoluję na jakieś wyprzedaże i promocje w Herring itp. czy u nas. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40-ka, ale teraz doszła mi wkładka ortopedyczna i może być problem przy zamawianiu na odległość (nie wiem czy odpowiednie będzie 6.5 czy 6 numeracji angielskiej, tęgość zapewne G)

A co sądzicie o szyciu na miarę u (prawdopodobnie) niezbyt drogiego rzemieślnika?

http://www.szarmant.pl/buty-na-zamowienie-ryszard-duranc

 

Edit. Dzwoniłem do szewca z tego artykułu. Buty gotowe, zimowe, ocieplane trzewiki 650 zł. Buty na miarę typu oxford od 550 zł (czyli te wszelkie casualowe pewnie też podobny koszt).

Edytowane przez peregrinus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40-ka, ale teraz doszła mi wkładka ortopedyczna i może być problem przy zamawianiu na odległość (nie wiem czy odpowiednie będzie 6.5 czy 6 numeracji angielskiej, tęgość zapewne G)

A co sądzicie o szyciu na miarę u (prawdopodobnie) niezbyt drogiego rzemieślnika?

http://www.szarmant.pl/buty-na-zamowienie-ryszard-duranc

 

Edit. Dzwoniłem do szewca z tego artykułu. Buty gotowe, zimowe, ocieplane trzewiki 650 zł. Buty na miarę typu oxford od 550 zł (czyli te wszelkie casualowe pewnie też podobny koszt).

Pierwsze buty u Duranca zrobiłem sobie w roku chyba 94, za kostkę ocieplane, miara wzięta ze stopy. Mam je do dziś, raz albo dwa zelowałem, pierwsze 3 lata chodziłem w nich bardzo dużo, potem mniej, miały u mnie ciężko więc po 4 latach lico skóry wytarłem co nieco na noskach, a potem używałem ich na budowie, buty dalej są w całości, nawet niewiele fasonu straciły. Nigdy nie miałem solidniejszych i wygodniejszych butów. Kosztowały wtedy, w 94 chyba koło 350. Metoda kołkowania stosowana przez Duranca mimo że inni szewcy kręcą na nią nosem potwierdziły swoją trwałość w 100%.

 

Drugie buty u Duranca wziąłem z półki, jakieś 4 lata po pierwszych, wyglądały mniej zgrabnie, choć ten sam model i nie były już takie wygodne. Dużo mniej w nich chodziłem, stoją i ładnie wyglądają, jak chcę połomotać gdzieś o podłogę (gwoździe w obcasie) to zakładam. To już było raczej 450 albo 500 złotych.

 

Ostatnio u Duranca byłem jakiś rok temu i tylko oglądałem. Chyba mi przez te lata wymagania wzrosły, albo miałem zły dzień bo żadne z wystawionych nie chciały ze mną wrócić do domu, ale podobno u Duranca to co na półce a to co na miarę to nie to samo.

 

Jak zrobisz sobie na miarę to będziesz miał solidne i wygodne buty, z urody będą dość oldschoolowe czyli "ciężkie" ale to już jak się komu podoba.

 

KJ

 

 

 

 

 

Edytowane przez Klik Klak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerną recenzję. Podobne doświadczenia mają inni użytkownicy tych butów (czyli szyć na miarę a nie kupować zrobionych przez p. Duranca gotowców) .
Skoro entuzjaści Kielmanów czy butów angielskich piszą, że Durance są przyzwoite, to dla moich potrzeb będą aż nadto.  
Pośledzę rynek, zajrzę do sklepów i do p. Ryszarda. Mam trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Na fora obuwnicze/modowe zaglądałem. Tam niestety przy budżecie 600 zł kazano dodawać drugie tyle (jestem w stanie to zaakceptować przy ponadczasowych butach formalnych na lata). Z casualowych będę chciał mieć kilka par budżetowych (od trampkowatych po złamane formalne). Będę więc szukał inspiracji, także w tym wątku ;)

 

Do 600 zł polecam Gordon Bros http://www.sklep.klasycznebuty.pl/gordon-bros,123.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wczoraj takie dotarły:

 

a65c5c2818f1a42ffced90b5816854a5.jpg

 

Zdjęcie bardzo słabe. Robione przed chwilą, telefonem i przy marnym oświetleniu.

 

Sent from my mobile phone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie spodziewałem, widzę że to chyba jakieś nowe kopyto, bo aż niewiarygodnie smukłe jak na Shoepassion  ^_^  Szkoda, że studencki budżet nie przetrwa takiego zakupu. Zaakceptowałbym gorszą jakość, ale w polskich sklepach ciężko mi znaleźć buty chociaż zbliżone urodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskich faktycznie, ale wysyłkowo jest jeszcze Berwick. Taniej, ale znośnie. Lub Meermin. Trochę taniej i jeśli komuś odpowiadają ich kopyta, moim zdaniem nawet lepiej (pod warunkiem, że kontrola jakości przed wysyłką nie da ciała) :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie spodziewałem, widzę że to chyba jakieś nowe kopyto, bo aż niewiarygodnie smukłe jak na Shoepassion  ^_^  Szkoda, że studencki budżet nie przetrwa takiego zakupu. Zaakceptowałbym gorszą jakość, ale w polskich sklepach ciężko mi znaleźć buty chociaż zbliżone urodą.

 

Będąc przejazdem w Berlinie wstąpiłem do sklepu i poprzymierzałem różne modele. Jeżeli szukasz dynamicznego kopyta, to mogę polecić French (na przykład moje ze zdjęcia). Nieźle też wygląda i leży na nodze Elegant. Mam jedną parę, ale zdjęcia brak.

 

A tak w ogóle, to nie narzekaj z tym budżetem. Gdy ja studiowałem, to zakup GYW brzmiał pewnie jak dla Ciebie zakup 911 turbo teraz  ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrutnie mi się podobają te buty Ryłko. Nadadzą się do chinosów czy jednolitych jeansów?

 

 

Kolego odpuść sobie te koszmarki. Do chinosów lub jeasnów najlepiej pasują brązowe buty a nie czarne. Czarne to do garnituru i to bardzo ciemnego a nie do casualu się nosi... Jak się uparłeś na Ryłko to prędzej takie choć za tą cenę to można lepsze znaleźć

 

https://www.rylko.com/pl/produkt/IPKE02_JP4,84809,28.html

Edytowane przez fankaDaktarina
Cytujemy bez zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good for you. Lepiej już przeznaczyć złotówki na coś ponadczasowego i klasycznego, a nie wynalazki :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

rd_8-1-14NBDA997Blck6.jpg

 

225 Prezydentów, spać nie mogę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

225 Prezydentów, spać nie mogę :D

Hehe, ja na szczęście nie mam tego problemu bo NB nie na moją stopę. Ale wygląd bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.