Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To jest blog prowadzony przez kobietę i nie ma nic wspólnego z modą męską. Chodzi ona sobie po Krakowie, robi zdjęcia JEJ ZDANIEM ciekawie ubranych osób i wrzuca na tego bloga.

http://streetfashionincracow.pl/o-mnie/

 

Najpopularniejszy blog o tematyce mody męskiej, to w tym momencie blog Michała Kędziory - http://mrvintage.pl, a jak koniecznie chcesz czytać kogoś kto ma słuszny obwód bicepsa, to jest np. blog Tomasza Millera - http://milerszyje.pl

Tam fotografii które przytoczyłeś nie znajdziesz - chyba, że w charakterze ilustracji jak się nie powinno ubierać.

 

Co do tematu, przykład zestawienia zamszowych butów wsuwanych:

http://statics.suitsupply.com/images/products/Jackets/zoom/Jackets_Blue_Plain_Hudson_C957_Suitsupply_Online_Store_1.jpg, a także tych pierwszych podlinkowanych driving mocs: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/d1/81/fa/d181fa8340a67696b54478807a554b0d.jpg

 

W klasycznej męskiej elegancji są modele butów, których mimo tradycji bym nie założył, jak np. tessel loafers (chociaż... ), eskarpinów (formalne buty noszone do fraka - na szczęście jest alternatywa w postaci lakierowanych oksfordów) czy modnych i lansowanych ostatnio espadryli, ale też nie mam zamiaru kpić z ich właścicieli, zarzucając im zniewieścienie czy brak męskości, tylko dlatego, że dżentelmen w PRL-u tolerował jedynie gumofilce i żonobijkę - i taki też obraz mężczyzny utrwalił się osobom starszego pokolenia.

Nie spinaj się. Też przez chwilę zastanawiałem się nad odpowiedzią, ale to trochę jak rozmowa jak z facetem u którego wymieniam koła - motoryzacja zatrzymała się dla niego na Mercedesie W124 :) Nie warto nawet dyskutować :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż dyskusja z gościem w wieku mojego syna jest jałowa bo ty oczywista wiesz kolego lepiej....

i traktowanie starszych inaczej patrzących na świat  to dla Ciebie to dyskusja jak z gościem który wymienia Ci opony ?  czemu nim gardzisz ? praca jak każda

ale nie przejmuj się za dwadzieścia lat napiszą o tobie to samo :P  :lol:

Wstyd mi za takich jak ty...

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek nie oznacza od razu braku wiedzy w jakimś temacie. Ale agresywna krytyka czegoś czego się nie rozumie nie musi być miłe widziana. Polecam poczytać Flussera, Roetzela, którzy dorównują wiekiem, ale wiedzę posiadają. Po co od razu wprowadzać niemiłą atmosferę tylko dlatego, że nie rozumie się kanonów klasycznej elegancji? Ja nie znam się na renesansowym malarstwie i nie wypowiadam się na temat renesansowego malarstwa. Przytoczony przykład wulkanizatora mógł faktycznie zabrzmieć lekceważąco, nie miałem tego na celu. Chodziło mi bardziej o przykład betonu myślowego. Podobne przypadki mam u siebie na uczelni, od profesorów po magistrów. Przytoczone przykłady zniewieściałych tworów mody to faktycznie dramat. Ale bez przesady. Może być klasycznie i bez łajzostwa :) Trochę luzu :)

Edytowane przez Jan M. Krawczyk

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówione , dostawa w środę : 

post-24622-0-27256800-1460372539_thumb.jpg

Edytowane przez kazo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

i traktowanie starszych inaczej patrzących na świat 

 

Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Wśród osób starszych jest statystycznie więcej osób interesujących się klasyczną męską elegancją, niż wśród osób młodszych. No - tyle, że przeważnie za granicą, bo w Polsce PRL wyprał ludzi z poczucia estetyki i wpoił antypatię do osób wyróżniających się w jakikolwiek sposób.

A skoro mimo wszystko wiek jest dla ciebie jedynym wyznacznikiem, to polecam np. blog Jana Adamskiego: http://janadamski.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modę lubię,tę klasyczną.

 

Śmieszą mnie natomiast młodziency w obcisłych spodniach do poł lydki, opuszczonych 15 cm poniżej konca kręgosłupa,'stópkach' i mokasynkach.

Tylko tyle, śmieszą.

 

Co do 'wyprania przez PRL", gdyby nie Ci co mieli 'poczucie estetyki" to spora część dzisiejszych 'demokratow' nawiązujac do tradycji rodzinnych biegala by w walonkach....

:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja na takie ortopedyczne się skusilem ;):D

post-86437-0-07892900-1460371606_thumb.jpg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na takie ortopedyczne się skusilem ;):D

Buty fajne, ale musisz popracować nad długością i szerokością nogawek w spodniach bo zabijają cały efekt  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy lubi look a la gimbaza z gołymi kostkami i obcisłe nogawki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9fee1b42df4550fa53f66c86df36e907.jpg

 

Ostatnio zaczalem w takich smigać. Jeszcze musze je rozchodzic bo są dość sztywne, ale niestety już się trochę wyrobiły od uginania stopy podczas chodzenia. Mam nadzieje, że prawidła pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy lubi look a la gimbaza z gołymi kostkami i obcisłe nogawki.

To jakaś plaga jest i stylistyczna masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakież szczęcie, że do nas w góry to nie dociera ;)

 

0pCEb4b.jpg

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty fajne, ale musisz popracować nad długością i szerokością nogawek w spodniach bo zabijają cały efekt  :unsure:

Dla mnie przedewszystkim liczy się wygoda...

Nie każdy lubi look a la gimbaza z gołymi kostkami i obcisłe nogawki.

Dokładnie :)

Ja się wychowałem w czasach gdy faceci nosili jeszcze męskie spodnie ;)

U dzisiejszej młodzieży bywa różnie ;)

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś plaga jest i stylistyczna masakra.

To prawdopodobnie nie o modę chodzi, a o geny, mam na myśli ze natura bywa przewrotna i część dziewczynek rodzi się jako chłopcy, stąd to upodabnianie się do płci przeciwnej...

Czarnobyl ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazo, będziesz zadowolony. Red Wingi są super.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacksmith są extra, też je chciałem kupić ale niestety były za wąskie


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie dwa różne rozmiary, zostawię sobie pasującą parę . 

Frye prison i Chippewa service boot , bardziej mi wizualnie pasowały , jednak możliwość zwrotu przesądziła sprawę . 

 

 

Irek , a może do kompletu wyślesz mi czarne :

http://www.chippewaboots.com/footwear/footwear/original/general-utility/1901M82

 

Jak już dopasuje RW to rozmiar Chippewy uda się dobrać na odległość . 

Edytowane przez kazo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie nie o modę chodzi, a o geny, mam na myśli ze natura bywa przewrotna i część dziewczynek rodzi się jako chłopcy

 

Uważasz, że wyznacznikiem męskości jest harmonijka z nogawek spodni nad butami?

I co to ma wspólnego z wygodą? Potykanie się o własne nogawki? 

 

Idąc tym tokiem stworzyłem mały słownik hetero:

1. Właściwej długości nogawka gwarantująca uznanie hetero i legitymująca prawdziwego mężczyznę, którego gatunek wymarł wraz z upadkiem PRL-u:

http://dappered.com/wp-content/uploads/2010/05/soccershoesclose-300x233.jpg

2. Niewłaściwej długości nogawka, symbol zniewieścienia, pedalstwa, gimbazy i wynaturzenia. Świadectwo upadku gatunku męskiego:

http://4gentleman.pl/wp-content/uploads/2014/03/8365224094_d416a5c6d2_o.jpg

Edytowane przez dejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie dwa różne rozmiary, zostawię sobie pasującą parę .

Frye prison i Chippewa service boot , bardziej mi wizualnie pasowały , jednak możliwość zwrotu przesądziła sprawę .

 

 

Irek , a może do kompletu wyślesz mi czarne :

http://www.chippewaboots.com/footwear/footwear/original/general-utility/1901M82

 

Jak już dopasuje RW to rozmiar Chippewy uda się dobrać na odległość .

 

 

Jak będziesz znał rozmiar to.. why not :)

Dodam tylko że frye prison wychodzą trochę szersze niż ten sam rozmiar RW, I całe szczęście :)

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.