Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nicon

Zdecydowanie polecam buty z tej serii 200xx. Cena jest baardzo dobra jak za obuwie tej klasy

 

0f02f411e54b5156c712d0f0e15f21de.jpg

 

Sent from my SGP312 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja kilka modeli z tej serii wiec przegladnij dokladnie oferte.Rozmiarowka jest taka jak red wings z tym ze możesz jeszcze wybrac szerokosc buta.

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Red Wing widzę do zobaczenia w Polsce, to najpierw przymierzę a potem zamówię.

 

EDIT: A co sądzisz o Red Wing vs Frye? Ceny podobne mają.

 

Piotrek przepraszam, że wtrącam się do dyskusji, ale ze swojego doświadczenia polecam RW.

Frye miałem jedną parę i mnie nie zachwyciły, natomiast Red Wing mam kilka par i jestem zakochany w tych butach. Absolutna rewelacja, są niezniszczalne i świetnie się starzeją. Poza tym za kilkadziesiąt Euro możesz przywrócić im świetność, jeśli ostro je "zajedziesz" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Wing widzę do zobaczenia w Polsce, to najpierw przymierzę a potem zamówię.

O których RW myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Daj se spokój z tym przepraszaniem :), im więcej opinii tym lepiej. Generalnie poczytałem trochę i wychodzi na to że jest gorzej niż z zegarkami, rodzajów skór, podeszw, gatunków wykonania, firm jest milion pińcet, ale ponieważ macie jakieś doświadczenia z RW to podpytam.

 

Myślałem o tych 3 modelach:

1. Iron Ranger http://www.redwingheritage.com/us/USD/product/mens-footwear/6-inch-boots/iron-ranger-oxblood-mesa-08119

2. Blacksmith http://www.redwingheritage.com/eu/EUR/product/mens-footwear/6-inch-boots/blacksmith-copper-r-t-03343

3. Beckman http://www.redwingheritage.com/eu/EUR/product/mens-footwear/6-inch-boots/6-beckman-cigar-9016-09016

 

Rozważam raczej modele z podeszwą Vibram, są też z gładką (Ranger, Blacksmith), ale chciałbym je nosić w zimie a z tego co czytałem to nawet mokra trawa powoduje że chodzimy jak po lodowisku więc ten okrojony Vibram 430 albo podeszwa w Beckman wydają się bardziej praktyczne. Poza ogólnym pytaniem co polecacie najbardziej to miałbym takie bardziej konkretne:

1. Mieliście do czynienia z modelami na Vibram 430, jak się trzymają na śliskim? Najbardziej podobają mi się Blacsmith/Ranger a one właśnie taką mają.

2. Jest jakaś istotna różnica w budowie/użyteczności między modelami Blacksmith i Ranger czy tylko wygląd je różni?

3. Ten sam model występuje z różnymi nazwami skór, przykładowo: "Oxblood Mesa Leather", "HAWTHORNE MULESKINNER LEATHER", "COPPER ROUGH & TOUGH LEATHER". One się różnią tylko kolorem, czy jest jakaś istotna różnica między nimi? Jeżeli tak to która waszym zdaniem jest najlepsza?

 

Oooo Piotrek, temat rzeka ;)

Jak na zimę, to Iron Ranger się nie nada, jako jedyny but, bo na śliskiej nawierzchni jest słabo. Tutaj lepszy będzie Beckman, masz tam protector i na śliskim jest dobrze. Poza tym Iron Ranger jest nieco węższy. Sprawdź również klasyczną kolekcję Moc Toe, tam podeszwa również daje radę w zimie, sam używam i jest ok.

Skóry różnią się fakturą, kolorem, twardością. Hawthorne Muleskinner to coś w rodzaju w zamszu, bardzo wygodna i miękka skóra. Copper Rough&Tough jest jakby postarzana, patynowana, świetnie wygląda od nowości. Pozostałe rodzaje skór są twardsze i wymagają znoszenia ale świetnie się starzeją.

Generalnie buty na lata, moje najstarsze mają 12 lat i dają radę, tylko ja lubię ich lekko vintage'owy look, dla mnie: im starsze tym lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Wing widzę do zobaczenia w Polsce, to najpierw przymierzę a potem zamówię.EDIT: A co sądzisz o Red Wing vs Frye? Ceny podobne mają.

Red wings uzywam tylko robocze obuwie I te sa "niezniszczalne " innych ich butow nie nosze bo niestety sa dla mnie za waskie, Blacksmith sa swietne I chciałem je kupic ale niestety mi nie pasuja.

Frye na dlugosc maja taka sama rozmiarowke jak RW ale sa troche szersze I zrobione z miekszej skory, przynajmniej Prisony tak maja.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam(od lat)  i Red Wing (Blacksmith i Beckmany) i Frye..napiszę Ci w wolnej chwili na PW..bo to nie są 0:1 refleksje.

 

Ale obie firmy OK..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do niedawna RW robił te same buty w rozmiarze D E EE. Teraz praktycznie wszystkie nie robocze obuwie są w rozmiarze D. I te w RW są dla mnie zbyt ciasne,


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Piotrek, ceny na RW są w EU raczej sztywne, ewentualnie możesz poszukać w USA, ale pojawia się problem cła.

Je polecam: https://www.redwingberlin.com, kupuję tam internetowo i stacjonarnie.

Iron Ranger 8111, które wkleiłeś posiadam od pięciu lat i są świetne, tylko ten rodzaj podeszwy jest kiepski na zimę :( Skóra jest brązowa, sztywna i niezniszczalna, po ok miesiącu noszenia nabiera miękkości i później jest bardzo wygodna. Polecam z czystym sumieniem…to jeden z najbardziej klasycznych modeli RW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, podobają mi się. Ale kosztują ponad 300 ojro. Cena zabija. Jest jakaś sensowna alternatywa w rozsądniejszej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie nosze garniturow prawie wcale. Automatycznie rowniez buty "eleganckie" nosze dosyc rzadko. Mimo wszystko, moje jedyne takie, prawie wyzionely juz ducha. Chcialbym was podpytac jakie wybrac nowe, do sporadycznego noszenia, ale zeby wygladem i fasonem posluzyly mi na kolejne wiele lat, zeby byly uniwersalne. Oczywiscie jakosc jest rowniez wazna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabyłem Berwicki oxfordy w brogs.pl . Kilka godzin rozdeptywania w domu i potem 12 godzin wesela bez problemu. Mieli też Loake ale Berwick po przymierzeniu leżał jak przyklejony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie nosze garniturow prawie wcale. Automatycznie rowniez buty "eleganckie" nosze dosyc rzadko. Mimo wszystko, moje jedyne takie, prawie wyzionely juz ducha. Chcialbym was podpytac jakie wybrac nowe, do sporadycznego noszenia, ale zeby wygladem i fasonem posluzyly mi na kolejne wiele lat, zeby byly uniwersalne. Oczywiscie jakosc jest rowniez wazna.

 

Zacznij od przeczytania tematu "Hierarchia..."

https://forum.butwbutonierce.pl/forum/11-buty/

później temat "buty trochę taniej".

No i nie zostań na tym forum zbyt długo bo skończysz z większą ilością butów niż kobieta... nie mówiąc już o pustym portfelu.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi sie podobaly broksy, ale nie wiem czy one do garniaka beda pasowac na jakies okazje. Dodatkowo brogsy fajnie pasuja do dzinsow, ale jak sa brazowe, czarne mi sie juz nie podobaja.

 

Idac jednak tym tropem, to wyjdzie, ze juz mi na starcie potrzebne brogsy i jakies eleganckie, czyli oxfordy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idac jednak tym tropem, to wyjdzie, ze juz mi na starcie potrzebne brogsy i jakies eleganckie, czyli oxfordy :)

I to jest słuszny kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko policz dziurki na sznurówki bo "fopasa" możesz popełnić - i potem tylko samospalenie..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem czytania rozmowy wyciągnąłem z szafy iron rangery.

rw_zpsg3ezezx8.jpg

Tak jak pisali poprzednicy buty niezniszczalne. Chodzę w zimie i poślizgów nie łapię.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A do mnie dzisiaj przyszły M1500RO Made in UK.

 

6306658_20161007_174124.jpg

 

6306659_20161007_174135.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko policz dziurki na sznurówki bo "fopasa" możesz popełnić - i potem tylko samospalenie..... ;)

Szczególnie patrząc na polskie ulice pełne klasyczej męskiej elegancji.

Jakiś czas temu szedłem pod krawatem w granatowym garniturze w średnią kratę i double monkach. Dwóch licealistów oglądało mnie jak kosmitę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Pod wpływem czytania rozmowy wyciągnąłem z szafy iron rangery.

Tak jak pisali poprzednicy buty niezniszczalne. Chodzę w zimie i poślizgów nie łapię.

 

Mam takie same, tylko bardziej znoszone…super są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem czytania rozmowy wyciągnąłem z szafy iron rangery.

 

Tak jak pisali poprzednicy buty niezniszczalne. Chodzę w zimie i poślizgów nie łapię.

 

ta sama podeszwa jest w Blacksmithach RW i faktycznie nie ślizga się ..

 

W kilkuletnich Frye-ach( Arkansas) - z wytartym już  na gładko bieżnikiem wyciąłbym parę dni koncertowego orła na wilgotnych schodach.. :)

 

Natomiast Frye praktycznie od pierwszego dnia miękkie i wygodne, Red Wingi zdecydowania wymagają rozchodzenia.

 

Iron Rangery udało się mojemu znajomemu "zajeździć" ale trwało to jakieś 5-6 lat .. wciąż są na chodzie ,ale skóra zaczyna wyraźnie pękać na zgięciach

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybor, jeżeli tylko ktoś ma odpowiednia stope do RW to sa to buty ktore powinny byc na short list do ewentualnego zakupu.

Doskonale zrobione obuwie


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

ta sama podeszwa jest w Blacksmithach RW i faktycznie nie ślizga się ..

 

 

 

Mam dwie pary RW na tej podeszwie i na śniegu ślizgają się jak jasna cholera…więc może powinienem reklamować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.