Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrym zawodnikiem jest szewc24.pl ale terminy ma pewnie kosmiczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol a czemu chcesz je zelowac? Krupon w Yanko jest dobry. Mam ok 15 par butów tej klasy na skórze i żadne nie są podzelowane.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol a czemu chcesz je zelowac? Krupon w Yanko jest dobry. Mam ok 15 par butów tej klasy na skórze i żadne nie są podzelowane.

Właśnie dlatego, że masz 15 par, zelowanie jest zbędne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol a czemu chcesz je zelowac? Krupon w Yanko jest dobry. Mam ok 15 par butów tej klasy na skórze i żadne nie są podzelowane.

 

Szczerze? To mi ich szkoda i jakos lepiej psychicznie bede sie czul na podzelowanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego, że masz 15 par, zelowanie jest zbędne :)

Raczej nie, bo te w których chodzę często to może ze 3, 4 pary, zresztą kiedyś nie miałem tyle i chodziłem w 2 parach regularnie.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zelowanie to kilkadziesiąt pln, można np u Kaminskiego na Nowym Świecie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, toż to profanacja. Po to kupuje się buty ze skórzaną podeszwą żeby takie pozostały  :)  Ja tak jak Filip mam kilkanaście par i żadnych nie zelowałem i nic złego się nie dzieje oprócz lekkiego starcia podeszwy, głównie na czubach.  To nie Gino Rossi czy inne tego typu wyroby gdzie podeszwa szybko się zatrze albo rozmięknie od deszczu.

Karol , pokaż w końcu jakie zamówiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę ,którego ojciec pod koniec lat 70 kupili Lade w Peweksie i przez 3 lata jeździł z foliami na siedzeniach,gdyż było mu  szkoda weluru i psychicznie się lepiej czuł.,To taki sam nonsens jak podklejanie gumą butów na skórzanej podeszwie.,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, toż to profanacja. Po to kupuje się buty ze skórzaną podeszwą żeby takie pozostały  :)  Ja tak jak Filip mam kilkanaście par i żadnych nie zelowałem i nic złego się nie dzieje oprócz lekkiego starcia podeszwy, głównie na czubach.  To nie Gino Rossi czy inne tego typu wyroby gdzie podeszwa szybko się zatrze albo rozmięknie od deszczu.

Karol , pokaż w końcu jakie zamówiłeś.

 

Miałem do tej pory jedne buty na takiej podeszwie i wkurzalo mnie, ze strasznie kamyczki itp halasuja, jak sie po nich chodzi :) No i sa sliskie. Profanacja, czy nie, ja wole podzelowac :D

 

Yanko 433 Negro

 

 

Zelowanie to kilkadziesiąt pln, można np u Kaminskiego na Nowym Świecie.

 
Dzięki. A blizej nas nie ma nic? :D

Zelowanie to kilkadziesiąt pln, można np u Kaminskiego na Nowym Świecie.

 
Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeśli masz chwilę to ja bym odeslal do szewca24 - najlepszy fachowiec.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kilka wycieczek po bruku i czubki of spodu wyglądają fatalnie. Zelowanie przed tym zabezpiecza.

Po jakiś czasie konieczne może okazać się wymienienie podeszwy.

Pytanie- kto i za ile i co za to można kupić.

 

Ja wywinąłem orła na drewnianych schodach.

Na śniegu i niektórych kaflach to dramat.

 

Zelowanie zapewnia bezpieczeństwo.

 

No ale są dwie szkoły "zelników' i "naturszczyków".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeluję wszystkie u p. Marka Katany na Hożej 21/23. Cena 45 zł i jeszcze się nigdy nie rozczarowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zelowałem w u szewca w przejściu metro Arsenał, za 50zł słoniowa guma czy jakoś tak, 

bo na skórzanej podeszwie można się zabić i strasznie się stuka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórym właśnie zależy na stukaniu  :P  ale ślisko jest, sam się o tym przekonałem jak o mały włos nie poleciałem na metalowej ramce wokół wycieraczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w butach niepodzelowanych czuję się strasznie ograniczony.

Ani przebiec, ani w razie czego zaprzeć się (pchnąć samochód lub kogoś w nietypowej sytuacji).

 

Osobiście wolę kupić na skórzanej podeszwie i oddać do podzelowania niż zamawiać na gumowych. W nich szew jest na wierzchu i nie wiem po jakim czasie taka guma się zetrze.

Mam w kilku parach i poza jednym przypadkiem zastosowania niewłaściwego kleju to trzymają i super chronią czubki przed ścieraniem. Chodzi się pewnie i w razie czego ma się odpowiednią przyczepność.

Tak to przykręcane/przybijane blaszki, wymiana podeszew.

Czas, koszty itd.

 

Mam podzelowane nawet tassel loafers.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Są zwolennicy jednego i drugiego rozwiązania. To trochę jak pomiędzy użytkowanikami telefonów z iOS i Androidem :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty ze skórzaną podeszwą są dla mnie całkowicie naturalne, nawet się nad tym nie zastanawiam jakie mam akurat na nogach (mam też i Dainite i Commando sole i seryjnie zelowane A.Testoni)- przyczepność jest dla mnie taka sama jak w innych, po krótkim czasie krupon robi się szorstki i jest przyczepny. Nigdy nie zdarzyło mi się nic wywinąć orła ani nic innego w związku ze skórzanymi podeszwami. Aktualnie mam ok 20 par butów z czego ok 15-16 jest na skórze. Od 2011 roku wymieniałem podeszwę tylko w Alfred Sargent, poza tym fleki i przody w kilku parach. Np w tych Markowskich: http://www.wdrugiejskorze.pl/trzewiki-typu-balmoral-boot/ które mam jakieś chyba 5 lat nigdy nic nie robiłem z podeszwami.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butach na skórzanej podeszwie oddycha cała stopa, a kiedy podeszwa jest z gumy spody stopy są odizolowane.,Wyjątkiem są buty na podeszwach z krepy naturalnej (plantation crepe).,Co do zachowania równowagi to w mieście nie zauważyłem różnicy,tak samo na gumie jak i na skórze można się wy..,lić szanse są proporcjonalne do ilości wypitego alkoholu., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie..

Pomocy!
Szczeniak w nocy pogryzł mi torebkę... cieszyła mnie zaledwie półtorej tygodnia..

Czy coś się da z tym zrobić? 

Oczywiście nową już zamówiłam, ale iskierka nadziei we mnie tkwi  :P

post-92693-0-62547900-1476861956_thumb.jpg

post-92693-0-47516600-1476862097_thumb.jpg

post-92693-0-88710300-1476862118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Daj mu ją zeżreć do końca. Chociaż psiak będzie miał radochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.