Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Do poszukiwanych przez gąssi_gąsqi ( i częściowo przeze mnie) można jeszcze dodać takie

 

https://www.zalando.pl/pier-one-sniegowce-cognac-pi912da4g-o11.html

 

chociaż dalej nie jestem przekonany.

Może wy macie jakieś pomysły? Mam już 4 lata Ecco terra Evo. I czas na zmiany. Szukam butów na zimę to ubiorów casualowych. Tj. jeansy, może jakieś chinosy, swetry, koszule, i kurtka zimowa (Wranglera, w ten deseń https://www.zalando.pl/alpha-industries-kurtka-zimowa-replica-blue-al522l002-k11.html?wmc=COM48_1881703 , granatowa parka, dokładnie mojego modelu nie znalazłem).

 

Myślałem o tych https://eu.suitsupply.com/pl/shoes/koniakowy-br%C4%85z-trzewiki/FW1900.html?cgid=Shoes

Buty za 300 zł z góry bardzo mi się podobają ale wstawki tych pasków przy podeszwie z przodu i tylu buta zupełnie nie pasuje :/ ale nie są złe, cena jest przyjemna dla oka.

 

Buty za 1399 zł co mogę powiedzieć, super ale to nie mój budżet. 600-700 zł max a najlepiej 500 zł a jaki masz numer buta ? Pytam bo martensy które docelowo chciałem kupić znalazłem w cenie naprawdę niskiej 300 zł ale rozmiar 41 czyli 26,6 cm.

 

2ba8fef4637d9c2d10ec06611254c3c2.jpg

 

Ja dalej szukam, znajdę coś to podeśle tutaj.

Edytowane przez gąssi_gąsqi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jakiej konkretnie skóry używają? Z tego co znalazłem to jest tylko nazwa oro-legacy, nie spotkałem się z taką nazwą dotychczas.

Red Wing przeważnie używa skór z garbarni SB Foot Tanning Co,którą kupił w 1986r.Oro-legacy to nowa nazwa dla skór wyprawionych według starych technologii z początków ubiegłego wieku,taki powrót do przeszłości.Ta skóra jest mniej przetworzona,bardziej naturalna od Oro-iginal. Na pewno buty z tej skóry nie będą wyglądały wiecznie jak nowe,przeciwnie szybko dostaną patyny i nabiorą wyglądu mocno używanych.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 12xu

Cześć sprzedam nowe buty Meermin, chukka, rozmiar 9.5, kopyto Hiro B. Dla mnie okazały się za duże. Post dodany w dziale oferty niezegarkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty za 300 zł z góry bardzo mi się podobają ale wstawki tych pasków przy podeszwie z przodu i tylu buta zupełnie nie pasuje :/ ale nie są złe, cena jest przyjemna dla oka.

 

Buty za 1399 zł co mogę powiedzieć, super ale to nie mój budżet. 600-700 zł max a najlepiej 500 zł a jaki masz numer buta ? Pytam bo martensy które docelowo chciałem kupić znalazłem w cenie naprawdę niskiej 300 zł ale rozmiar 41 czyli 26,6 cm.

 

 

 

Ja dalej szukam, znajdę coś to podeśle tutaj.

 

ja mam rozmiar adekwatny do wzrostu :) - 45 (lub zbliżony, bo niektóre marki zaniżają, Pilopla buty mam 43 :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znana mi marka. TOPR pomyka w Hanwagach, spore zniżki na nie mają.

Kiedyś je rozpatrywałem, chyba trzeba wrócić do rozważań.

Wersja ze zdjęcia to chyba Stuiben?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś jak BEESWAX? Czysty wosk pszczeli?

Wysłałem jeszcze zapytanie do multirenowacji. Dam znać.

Ja używam środków z firmy Tarrago. Często polecane w sieci, dlatego kupiłem. Edytowane przez Kiciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o środki do konserwacji butów to temat jest złożony.Na pewno nie ma środków do wszystkiego,bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.Trudno też powiedzieć ,że dana firma (Kiwi,Meltonian,Tarrago,Saphire) ma wszystkie wyroby najlepsze na rynku,gdyż czasami dobra reputacja danego producenta  jest wynikiem kampanii marketingowych. Często jest tak ,że dana firma produkuje tylko jeden środek,który najlepiej zabezpieczy buty na przykład przed solą i chemikaliami i nie ma nic innego w ofercie.    Nie zawsze także najdroższe i najładniej opakowane  znaczy najlepsze-jak ktoś kupi drogie buty za ponad $1000 to niekoniecznie krem Saphire będzie do nich najlepszy,ale na pewno będzie najdroższy i dostarczony w najładniejszym słoiczku. A często produkt tani zapakowany do zwyczajnej butelki lub czarnej puszki,bez kolorowej etykietki będzie o wiele lepszy i będzie go kilka(albo kilkanaście) razy więcej od tego który jest pakowany jak biżuteria .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna dobrego szewca w Rzeszowie, który ma praskę do zakładania haczyków do butów i odpowiednie zaciski?

Chyba że kaletnik albo rymarz?

Tylko szukam Mistrza a nie rzeźnika od butów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TK Maxx wysyp Chippewa. Udało mi się takie wyrwać. 11EE - 29cm, pancerne wykonanie. Dają na nie dwa lata gwarancji!

 

cp-1901m79-chm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TK Maxx wysyp Chippewa. Udało mi się takie wyrwać. 11EE - 29cm, pancerne wykonanie. Dają na nie dwa lata gwarancji!

 

 

 

Dla mnie zwycięzca w kategorii najbrzydsze buty.

Wzorowane na butach sprzedawczyń z okresu PRL:

 

64.jpg

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TK Maxx wysyp Chippewa. Udało mi się takie wyrwać. 11EE - 29cm, pancerne wykonanie. Dają na nie dwa lata gwarancji!

 

 

Rewelacyjne Małpki!

 

Remy, odwrotnie, bo Małpki były pierwsze :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gąssi_gąsqi  - nie kupuj tych  butów !  Moje  Martensy  Bolty  siadły  po  2 tyg. - podeszwa w  obu w  tych samych miejscach się  rozwulkanizowała (fabrycznie łączone na gorąco)  - później żaden klej tego nie złapał porządnie. Generalnie  do d...y - tylko sznurówki fajne  czerwone mi zostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gąssi_gąsqi - nie kupuj tych butów ! Moje Martensy Bolty siadły po 2 tyg. - podeszwa w obu w tych samych miejscach się rozwulkanizowała (fabrycznie łączone na gorąco) - później żaden klej tego nie złapał porządnie. Generalnie do d...y - tylko sznurówki fajne czerwone mi zostały.

Zaskoczyłeś mnie, sądziłem, że martensy trzymają jakość. Naprawili ci to w ramach gwarancji czy dałeś sobie spokój ? Swoją drogą dziękuje za przestrogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martesny  teraz produkcja jest na dalekim wschodzie i jakość również dalekowschodnia, choć ostatnio model 1460   robią ponownie w Anglii. Niestety  to śmieszne - ale kilka dni po w niedziele wyrzuciłem paragon (pomyślałem co tu można reklamować w  takich dobrych "firmowych" butach ?),  we wtorek patrzę -  a tu  pęknięcie...od tej pory nie wyrzucam żadnych paragonów. OK -  pomyślałem, jakiś  błąd  w sztuce  w końcu to Martensy, upolowałem więc klasyczne czarne z 1988r.(Made in England) - prawdziwe, stary  sprawdzony model itp. - te z kolei były wytrzymalsze, ale  zapiętek ? wewnątrz na szwie ze starości odpadł- do szewca- naprawił i było ok. W tym roku w TK-MAXie  upolowałem za 200 parę zł. waśnie 1460 i gdyby nie napis  Made in England to bym nigdy nie kupił.Na razie się trzymają, choć przyznam, że są niezbyt wygodne ( trochę jak jakieś  gumowce- szerokie i niekształtne),a  i podeszwa również  mało komfortowa, myślę, że  te buty dziś  to tylko sentyment i legenda lat 90.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że w obecnych czasach masowego schodzenia z kosztów także przez marki tradycyjnie kojarzone z wysoką jakością , najskuteczniejszym sposobem na długowieczność butów jest... jeżdżenie samochodem. ( oczywiście z miękkimi dywanikami i wystarczająco szerokimi odstępami między pedałami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niestety chińskie Martensy nie mają nic wspólnego jakościowo z tymi z UK, ale i te można jeszcze kupić.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pisaliśmy o tych butach kilkadziesiąt stron wcześniej. Dobra robota.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie brytyjskich Martensow, to ostatnio szukajac info nt wymiany zelowek w ww. trafilem na informacje o NPS Shoes.

Robia bardzo podobne obuwie, chocby https://www.solovair-shoes.com/product/oxblood-6-eye-derby-boot/

no i calosc made in uk, moze kogos zainteresuje.

Pisaliśmy o tych butach kilkadziesiąt stron wcześniej. Dobra robota.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Nie słyszałem o tej marce, muszę chyba bardziej zagłębić się w tym temacie. I buty bardzo mi się podobają, bardzo podobne do Martensów. Póki co buty poniżej nr.1, jak nie znajdę nic innego to kupię, max do grudnia będę szukał. Są jakieś kody zniżkowe na ten sklep ?:)

 

https://www.solovair-shoes.com/product/burgundy-rub-off-monkey-boot/

46711c61b80db7c2f438b3285412cd80.jpg

Edytowane przez gąssi_gąsqi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Poszukuję wygodnych i w miarę eleganckich butów.

Właściwie do użytku na co dzień. Jestem nauczycielem, pracuję w szkole - chodzę, stoję praktycznie kilka godzin dziennie. Cokolwiek bym nie kupił po pół roku nadaje się do wyrzucenia do kosza.

Zależy mi na maksymalnej wytrzymałości, wygodzie.

Stylistyka która mnie interesuje to Oxford, Brogs.

Jestem w stanie przeznaczyć na nie do 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Poszukuję wygodnych i w miarę eleganckich butów.

Właściwie do użytku na co dzień. Jestem nauczycielem, pracuję w szkole - chodzę, stoję praktycznie kilka godzin dziennie. Cokolwiek bym nie kupił po pół roku nadaje się do wyrzucenia do kosza.

Zależy mi na maksymalnej wytrzymałości, wygodzie.

Stylistyka która mnie interesuje to Oxford, Brogs.

Jestem w stanie przeznaczyć na nie do 500 zł.

 

Jeżeli już kupisz buty lepsze jakościowo to niestety one są do używania na zmianę z inną parą.

Za 500zł ciężko coś może coś na przecenach: klasycznebuty.pl, scarosso, bexley (najsłabsze),

Meermin gdzieś na allegro, na ebay-u są licytacje w niskich cenach ale czasem można trafić na jakieś felerne - np. czuć je stęchlizną itd. (to był chyba jednostkowy przypadek).

Generalnie bym szukał ne ebay.co.uk bo funt tani, zachęca do kupna po markach np. Barker itd. (zobacz na forum but w butonierce).

Oczywiście buty ze skórzaną podeszwą od razu do zelowania - jakieś 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.