Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To może być kwestia rynku z jakiego pochodzą buty.

Na allego przy butach jakiejś marki widziałem ostrzeżenie o różnicy w rozmiarówce. Przymierzałem te buty w sklepie i rozmiarówka była normalna.

Nie ma czegoś takiego jak pochodzenie z innego rynku. Rozmiarówka w obrębie jednego modelu bez względu na kraj i rok produkcji (bo tak też bywa) jest zawsze identyczna ( przynajmniej jeśli mówimy o obuwiu sportowych takich marek jak Adidas, Reebok, Nike, Puma , New Balance). Dotyczy to również odzieży w obrębie danego modelu (bez względu na ewentualne inne kolory)

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak pochodzenie z innego rynku. Rozmiarówka w obrębie jednego modelu bez względu na kraj i rok produkcji (bo tak też bywa) jest zawsze identyczna ( przynajmniej jeśli mówimy o obuwiu sportowych takich marek jak Adidas, Reebok, Nike, Puma , New Balance). Dotyczy to również odzieży w obrębie danego modelu (bez względu na ewentualne inne kolory)

Owszem jest, tak jak kolega Remy napisał, zależy od kraju (rynku) pochodzenia.

 

Podobnie jest z rozmiarami odzieży. Kup rozmiar "S" u nas, a kup w USA lub Azji.

Nawet jeśli to jest nieduża różnica, to jednak nawet te pół centymetra w obuwiu robi diametralną różnicę.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pierwsze wrażenia?

 

Przy pierwszym założeniu od razu bardzo wygodne co przy butach produkowanych ze sztywniejszych skór  metodą GYW nie zawsze mi się zdarzało ( mam dość szeroką stopę i wysokie podbicie ) . Jestem miło zaskoczony jakością wykonania , trwałość wyjdzie z czasem . Zamówiłem także brogsy Berwicka bo moje Gordon Brosy po 2 sezonach mocnego użytkowania wyglądały już nieciekawie i raczej tej drugiej firmy już nie polecę nikomu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest, tak jak kolega Remy napisał, zależy od kraju (rynku) pochodzenia.

 

Podobnie jest z rozmiarami odzieży. Kup rozmiar "S" u nas, a kup w USA lub Azji.

Nawet jeśli to jest nieduża różnica, to jednak nawet te pół centymetra w obuwiu robi diametralną różnicę.

Jeśli mówisz o podróbkach to się z Tobą zgodzę, jeśli o oficjalnej dystrybucji niestety nie masz racji. Prowadziłem sklepy sportowe ponad 10 lat. Nigdy, powtarzam nigdy nie zdarzyło się aby rozmiarówka w danym modelu wykazywała jakąkolwiek różnicę. Na przestrzeni lat te same modele były produkowane w różnych krajach i nigdy nie było różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 modele Adidas UltraBoost (wszystkie zamawiane ze strony Adidasa - wysyłka z Niemiec). Raz 43 1/3, 2x44 i raz 44 2/3. Sam Adidas często zaleca wybranie rozmiaru większego lub mniejszego niż "normalnie" nosimy. To samo model Superstar. 43 1/3 ciasnawy a 44 to już "kalosz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Albo wszechobecne podróby. Latami dostawałem obuwie do sklepów z Adidas Polska i nie zdarzyło sią żeby były problemy z rozmiarówką w danym modelu. Klienci mierzyli u mnie w sklepie sprawdzali rozmiar, potem kupowali przez internet i często były za duże lub za małe

 

Sklep w którym kupiłem jest jednym z największych, jeśli nie największym w PL. Druga sprawa, adidas jakiś czas temu zmienił rozmiarówkę, pisali o tym na forach sneakerheadowych, że jest teraz jakiś dziwny kosmos. W sumie to zawsze był bo nie wiem jak jest możliwe, że przy stopie 26,5cm wchodzę w buty, których wkładka ma 26cm ;) Te same buty co teraz kupiłem ostatnio w sklepie adidasa 3 lata temu, mierzyłem 3 pary tego samego rozmiaru i każda fitowała inaczej, dlatego teraz jak zamawiam to biorę 2-3 pary tego samego rozmiaru. Tym razem było to samo. 2 pary 41,5 i każda inna.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep w którym kupiłem jest jednym z największych, jeśli nie największym w PL. Druga sprawa, adidas jakiś czas temu zmienił rozmiarówkę, pisali o tym na forach sneakerheadowych, że jest teraz jakiś dziwny kosmos. W sumie to zawsze był bo nie wiem jak jest możliwe, że przy stopie 26,5cm wchodzę w buty, których wkładka ma 26cm ;) Te same buty co teraz kupiłem ostatnio w sklepie adidasa 3 lata temu, mierzyłem 3 pary tego samego rozmiaru i każda fitowała inaczej, dlatego teraz jak zamawiam to biorę 2-3 pary tego samego rozmiaru. Tym razem było to samo. 2 pary 41,5 i każda inna.

Wszechobecna chińszczyzna. Prowadziłem sklepy 10 lat temu, takich sytuacji nie było. Jeśli mówimy o firmie Adidas  nierzadko bywały buty wyprodukowane w Niemczech , na Słowacji czy nawet Rumunii. New Balance większość produkowanych w USA lub Kanadzie, teraz głównie Wschód (niekoniecznie Chiny bo tam już zrobiło się za drogo). A teraz wyobraź sobie ,że kupujesz dwa zegarki o jakieś tam referencji i dostajesz w dwóch różnych wymiarach kopert  :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pomimo, że sklepu nie prowadziłem, mogę powiedzieć, że na sneakersach trochę zębów zjadłem. Buty które kupiłem są na milion procent oryginalne. A o tym, że ten sam model może inaczej fitować wiedzą nawet dzieci.

Co do NB też się mylisz. Są modele robione w USA nadal takie jak M997, czy M998 i są nadal modele z UK z fabryki we Flimby takie jak M670, M1500, M577, czy M576. Reszta różnie, ale nawet modele teoretycznie robione w fabrykach na wschodzie tez mają wersje UK czy USA tak jak na przykład model 574, który w wersji ze wschodu ma bryłę koszmarną a wersja z USA to jeden z najładniejszych klasycznych sneakersów...

 

https://image-cdn.hypb.st/https%3A%2F%2Fhypebeast.com%2Fimage%2F2014%2F07%2Fnew-balance-made-in-usa-m1400-red-black-1.jpg?q=90&w=1400&cbr=1&fit=max

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Raz 43 1/3, 2x44 i raz 44 2/3. 

Ale chyba nie powiesz ,że to normalne. Wszystkie pary teoretycznie pasują a między pierwszą a ostatnią 1cm różnicy :D

Odnośnie NB to jako dawne zboczenie zawodowe (prowadzę teraz inną działalność) odwiedzam sklepy i mierzę,patrzę, porównuję i powiem Ci ,że co najmniej 50% modeli jest produkowanych na Wschodzie. Aż sprawdzę w najbliższym czasie i porobię fotki metek  ;)

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja myślę że nawet więcej modeli z gamy NB niż te 50% nie jest UK i USA. Ostatnio kupowałem w sklepie NB buty dla córki to mieli dwa modele UK i dwa USA. Niestety ceny tych butów jak są nowościami są oderwane od rzeczywistości.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z firm sportowych, które miałem w sklepach największe rozmiary (pomimo teoretycznie takich samych w cm) miał Converse, Caterpillar, potem w kolejności Reebok, Timberland, And1, reszta (Adidas, Nike, Puma) pomimo różnic w sposobie numerowanie w miarę podobne rozmiary (w cm). I tak gdzie w Adiadas nosiłem 44 2/3 (teoretycznie 28,5cm) to w Conversie 42,5 (teoretycznie 26,5cm). Klasyczne obuwie (np. Loake) prawie zawsze, z niewielkimi wyjątkami noszę 43 (28cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie powiesz ,że to normalne. Wszystkie pary teoretycznie pasują a między pierwszą a ostatnią 1cm różnicy :D

Odnośnie NB to jako dawne zboczenie zawodowe (prowadzę teraz inną działalność) odwiedzam sklepy i mierzę,patrzę, porównuję i powiem Ci ,że co najmniej 50% modeli jest produkowanych na Wschodzie. Aż sprawdzę w najbliższym czasie i porobię fotki metek ;)

Zapytaj Asidasa. Albo zobacz na stronie ich sklepu, często rekomendują jeden rozmiar wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłyby mi się podobać bardziej ale wygodniejszych butów nie miałem na nogach. I-5923

A w kontekście ostatnich rozmów - rozmiar taki jak zawsze.

133ea033d2afb7cea221b768ef139422.jpg

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja zmęczony zamawianiem w sieci poszedłem przedwczoraj po prostu do sklepu adidas. No ni wuja nic nie dobiorę. Rozmiar który w adidasie nosiłem zawsze czyli 42 za duży i to sporo, a ten mniejszy czyli (chyba) 41 1/3 dużo za mały. Oczywiście wiele zależy i samego buta bo w boosty 41 1/3 jakoś wszedłem, ale ich wygoda to jedyna zaleta, bo wizualnie nie moja bajka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... ale ich wygoda to jedyna zaleta, bo wizualnie nie moja bajka. 

Nie ma to jak klasyka: superstar, gezelle, samba jeśli mówimy o firmie Adidas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Gazele OG to moje ulubione klasyki adidasa zaraz po modelu Leader, którego już dawno nie produkują

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak klasyka: superstar, gezelle, samba jeśli mówimy o firmie Adidas

Klasyka to jedno. Tez co do zasady jestem fanem. Znosiłem Superstary, Gazelle, Samba, Samoa czy Dragony.

Ale założenie Boostów po np. Stan Smith daje wrażenie chodzenia jak po chmurce ;)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Moim zdaniem boosty są mega wygodne, jednak nie tak wygodne jak Asicsy Żelki Piątki. Problem jednak w tym, że boosty są szerokie i fajnie się trzymają gleby, Asicsy są wąskie, za miękkie i chodzi mi sie w nich niestabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajne, klasyczne ciżmy  :) Ja w weekend po raz pierwszy założyłem swoje Superstary i muszę przyznać, że to mega wygodne buty  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, jako, że dobrze mi się nosiło poprzednio to kupiłem ponownie, tym razem całe czarne Puma Roma.

 

post-72589-0-86803300-1554896747_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie mogę doczekać jak będzie na tyle ciepło, że wrócę do swoich Skechersów :) Polecam bardzo markę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 20 lat temu ostatni raz miałem trampki. Postanowiłem wrócić do tematu na lato. 4403894e1d20df007d6c31e28660b223.jpg

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.