Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę edytował jeszcze te yanko mi się podobają tylko podeszwa skórzana a niektórzy piszą że to wada. 

 

https://patine.pl/yanko-style-545-goodyear-welted.html


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wada 😂 dobre. 

Ja mam z 20 par butów gyw na skórzanych podeszwach. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz Filip aż tyle. Ok co z tych 3 Ty byś wziął?? 

 

Najbliżej chyba do Berwicka ale sam nie wiem. Mam trochę butów ale po 300-400 zł stąd myślę 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dużo ale prawda jest taka że 80 proc czasu noszę 20 proc tych samych par, a mam np. Edward Green które noszę raz czy dwa w roku i to niestety tak jest jak z zegarami, że masz ulubione EDC i resztę zbieraniny. Nie doradzę Ci które wziąć, na pewno jeśli chodzi o obsługę klienta to marki z patine.pl, przede wszystkim skupiłbym się na dobrym dopasowaniu do Twojej stopy a tego nie da się ocenić po zdjęciach. Berwick z mojego doświadczenia wypada slabiutko jeśli chodzi o jakość skóry. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Yanko zobaczymy tylko czy rozmiar ok bo wziąłem 43,5

 

keERxz6.jpg

 

Myślę że dobry wybór dzięki Filip. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Cześć,

 

wyrażona w tym wątku opinia, że Berwick wypada słabiutko jeśli chodzi o jakość skóry jest bardzo tendencyjna i przesadzona.

 

Ciekawe co kolega eye_lip powiedziałby na zamsz w moi, nowym nabytku?

IMG_20201219_195556.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Kolega eye_lip doskonale wie, a koledze Kewinkorpyta wyjaśniam, że te trzewiki Berwicka są zrobione z Janus Snuff suede.

 

P.S. Oryginalny pogląd co do koloru 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic bym nie powiedział, ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z zamszem w butach tej firmy. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

No to ja powiem, ten zamsz jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoją skalę porównawczą. Mam zamszowe Berwicki chukka i jestem z nich zadowolony. Tyle, że zapłaciłem za nie coś koło pięciu stówek i w tej półce cenowej je oceniam. Yanko są z zamszu dużo lepszej jakości ale kosztowały dwa razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ciężko ocenić bo w niedzielę zamówiłem dwie pary jeszcze żeby dobrać rozmiar dobrać . Mam dosyć wysokie podbicie i wziąłem 9. Na nogę wchodziło 8,5 ale niestety bardzo cisnęły wiem, że bym nie rozchodził bo mam jedne zamszowe buty to szewc rozbijał a tych bym się bał do szewca dać. Yanko 545 

 

 

H5rPVbY.jpg 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca zgadzam się z tym podejściem do Berwick'ow. Mam 3 part tej marki i w przedziale cenowym do 600/700 PLN chyba nie ma lepszego wyboru. Myślę że pokutuje tu może gorsza przeszłość tej firmy?

Natomiast mam Yanko z Patine.pl i co mogę powiedzieć na pewno: w lewym bucie skóra w części (nie wiem jak się to fachowo nazywa) tuż za noskiem - cholewka jest wyraźnie innej struktury niż w prawym bucie. Jakby miała mniej zwarta strukturę. Skórzana wyściółka/podszewka już ma przedarcia na części za piętami mimo iż buty noszę raz na kilka dni, a że są to buty zimowe które posiadam od 2 lat to uważam że trwałość jest średnia jak za buty za dwukrotnie wyższa cenę w porównaniu do Berwick'ow które mam np 5 lat i noszę je co 3-4 dni i wszystko jest cacy...

Ale z drugiej strony traktuje to wszytko jako buty. Tylko buty. To nie jest. Nobilitacja do innej sfery/kasty itd. I w sumie chce mieć jak najlepsze jakościowo buty za jak najlepszą cenę.

Z pewnością spróbuję jeszcze Crownhill bo czytałem dużo dobrych opinii o nich.

Natomiast na pewno nie postrzegam Berwick'ow jako gorszych czy nie wartych polecenia. W każdej firmie może zdarzyć się gorsza partia. A wiadomo skóra też nie jest jednorodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam olejowane berwicki derby splitoe. Po okupie krwi na pięcie zaraz po zakupie, od kilku lat służą fantastycznie, choć nie każdemu będą pasować, bo są dosyć ciężkie i twarde. Twardsze i cięższe od loakeów i yanko, które mam/miałem.

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwszy raz tak drogie buty więc sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądało.  

Wybrałem yanko bo na Patine jest super kontakt i szybko się dogadałem ale zobaczymy może za jakieś czas znowu coś kupię. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

W każdej firmie może zdarzyć się gorsza partia. A wiadomo skóra też nie jest jednorodna.

To akurat nie jest prawda, jeśli spojrzymy pod kątem ceny retail;) W przeciwieństwie do marek zegarkowych w dobrej klasy butach jakość rośnie wykładniczo wraz z ceną (do pewnego budżetu).

 

Skóry na cholewki w markach wymienionych poniżej (i wielu innych tej klasy) są bardzo starannie selekcjonowane i nie ma możliwości aby na nosek czy inne sztywne elementy użyć skóry z pachwiny i tym podobne błędy (czy też świadome działanie odzwierciedlone ceną), nie używa się też skór korygowanych (z nielicznymi wyjątkami jak bookbinder w Churchs czy kilka modeli z polerowanej skóry w C&J czy Trickers), a podeszwy skórzane są z lepszych kruponów podeszwowych których nie uswiadczy się w tańszych butach. Kolejna sprawa, że to co fabryka CJ czy AS sprzedaje jako SUBS (seconds) w tanich markach jest traktowane jako normalny gatunek i trafia do sklepów (stąd też loteria z przywołanymi wcześniej modelami Berwicka). 

 

Generalnie nie ma sensu kupować droższych butów niż Crockett &Jones czy Alfred Sargent Exclusive pod kątem użytkowym i użycia materiałów, choć jak ktoś chce dopłacić za obuwie "handwelted" czy np ręcznie szyty nosek w split toe i inne bajery to jest to całkowicie zrozumiałe. Ma to sens jeśli mamy jakieś fanaberie lub nietypową budowę stopy. 

 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega korekta lica? 

Zależy od skóry, może to być dwoina czyli skóra z której usunięto lico (bo poszło na dobre produkty) i nałożono nowe sztuczne (wg polskich norm nadal jest to 100proc skóra), a może to też być skóra licowa ale w X gatunku z bruzdami, wżerami i innymi uszkodzeniami którą również koryguje się warstwami sztucznymi. 

Np słynna scotch grain do butów typu country powstała z założenia jako skóra na której na gorąco stemplowano ten wzór aby ukryć niedoskonałości materiału wyjściowego. 

Skóry korygowane w markach wymienionych powyżej są korygowane nie dlatego że materiał wyjściowy jest słaby tylko dla efektu np świecącego lub innych w stylu fashion. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Obawiałem się gorszych rzeczy. Z pewnością masz ogromną wiedzę w porównaniu do mojej czysto hobbystycznej piaskowej.

Niemniej jednak no akurat ja chyba miałem dużo więcej szczęścia do Berwick'ow niż do Yanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, możesz kupić w CCC lub Deichmanie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 22:34, eye_lip napisał:

Na czym polega korekta lica? 

Zależy od skóry, może to być dwoina czyli skóra z której usunięto lico (bo poszło na dobre produkty) i nałożono nowe sztuczne (wg polskich norm nadal jest to 100proc skóra), a może to też być skóra licowa ale w X gatunku z bruzdami, wżerami i innymi uszkodzeniami którą również koryguje się warstwami sztucznymi. 

Np słynna scotch grain do butów typu country powstała z założenia jako skóra na której na gorąco stemplowano ten wzór aby ukryć niedoskonałości materiału wyjściowego. 

Skóry korygowane w markach wymienionych powyżej są korygowane nie dlatego że materiał wyjściowy jest słaby tylko dla efektu np świecącego lub innych w stylu fashion. 

 

Toż to jawne nabijanie ludzi w butelkę, żeby nie powiedzieć oszustwo...ale jaja. Tego nie wiedziałem.

Jeżeli wg polskich norm plastik naklejony na skórę to 100 % skóra - to już wiem, dlaczego teczka z "naturalnej" skóry, którą kiesyś nieopatrznie zakupiłem, podobnie jak torebka córki wyglądały na dermę, chociaż pachniały skórą....☹️

Nie tylko wyglądały, bo wkrótce rozsypały się!

 

Edytowane przez Kuklik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie takie dotarły. Barkerów jeszcze nie miałem. 
 

Filip, warte to coś? 🙂

041EB04E-FCDA-4F4A-A0FA-4AC521B027DD.jpeg

1097FFC5-EA43-4B6E-ABC7-8AC36AE6969E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne. A gdzie brałeś? 

Moje Yanko 545 dzisiaj pierwszy raz w pracy cały dzień i bardzo wygodne tylko przez skórzaną podeszwę bardzo śliskie na płytkach. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kornel91 napisał:

Ładne. A gdzie brałeś? 

Moje Yanko 545 dzisiaj pierwszy raz w pracy cały dzień i bardzo wygodne tylko przez skórzaną podeszwę bardzo śliskie na płytkach. 

Marcin to tanecznym krokiem w pracy się poruszę i będzie ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.