Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Chippewa - mam dwie pary, ale noszę w  biurze to się nie ścierają zbytnio. W razie kłopotów podeszwę można wymienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pisząc "tego typu"?

 

Vibram sprawdzał się dotychczas doskonale. Przyznaję jednak, że nigdy nie miałem tych podeszew w wersji aż tak nisko profilowej.

 

10 minut temu, łowca napisał(-a):

Chippewa - mam dwie pary, ale noszę w  biurze to się nie ścierają zbytnio. W razie kłopotów podeszwę można wymienić. 

Też o tym czytałem. Czy robiłeś to kiedyś? Może znasz kogoś kto wymieniał podeszwy?

 

Można je bez trudu kupić, jednak zastanawiam się, czy szewc sobie z tym poradzi? 

O ile kwestia montażu (klejenia) podeszwy na kopycie nie powinna być trudna, o tyle aplikacja otoku i ew. szycie to raczej spore wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, łowca napisał(-a):

To łatwe, bo tradycyjne łączenie  - dla prawdziwego szewca to podstawa, choć może kosztować, ale Chippewy to nie tanie buty :D    Chippewa Lace Up Boot Resole #40 - YouTube

 

 

To mnie trochę pocieszyleś 😁

 

Cena mnie nie martwi, ale nie pamiętam kiedy ostatnio byłem u szewca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hard Rockin' Amigo napisał(-a):

Co rozumiesz pisząc "tego typu"?

 

Z podeszwą z "pianki" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Podeszw Vibram jest kilka rodzajów i kilka twardości. U mnie np. w LaSportivach przez 7 lat eksploatacji nie ubyło nic ale już obecnych Aku podeszwa jest dużo bardziej miękka i bardzo minimalnie ale jednak po sezonie pod piętą obył z 1mm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jash napisał(-a):

Podeszw Vibram jest kilka rodzajów i kilka twardości. U mnie np. w LaSportivach przez 7 lat eksploatacji nie ubyło nic ale już obecnych Aku podeszwa jest dużo bardziej miękka i bardzo minimalnie ale jednak po sezonie pod piętą obył z 1mm ;)

 

Zgadzam się - mam identyczne spostrzeżenia dotyczące podatności na zużycie; inaczej jest Lowa'ch (3 pary z Vibramem), inaczej w North Face'ach i jeszcze inaczej w New Balance do biegania. Ale w Chippewach podeszwa dosłownie znika "w oczach" 😁.

 

Nigdy tak szybko nie zużywała mi się żadna podeszwa, zwłaszcza że w Chipsach chodzę głównie po biurze i hali produkcyjnej.

Domyślam się, że winę za to ponosi pianka o której pisał @gszydlowsky, jednak sądziłem że Vibram poza wzorem daje jakieś wytyczne dotyczące trwałości, czy materiałów. W tym konkretnym przypadku zdałoby egzamin naklejenie podeszwy na piankę, zamiast jej "rzeźbienia".

 

Buty są wygodne i bardzo je lubię, lecz w takim tempie czeka mnie wymiana najdalej za rok...

 

 

IMG_20210610_100743.jpg

IMG_20210610_100814.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł 

Albo producent wybiera gotowe vibramy, albo vibram produkuje podeszwy pod dyktando zamówienia. Tu miało być miękko i wygodnie, trwałość na dalszym planie.

Osobiście dostaję nerwa przy takich podeszwach. Starczyło dodać cienką gumową powierzchnię i długość używania znacznie wzrasta, ale to nie jest teraz niestety priorytet.

Fajne jesienno-zimowe Ryłki w ten sposób robione miałem  - dwa sezony przechodzenia dom-auto-dom i śmietnik.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klasyczne modele i podeszwa jest twarda -  buty maja po ok. 4 lata - ale też nie noszone na codzień.  Jak we wszystkim : albo wygoda, albo trwałość :D

 

20210609_203106.jpg

Edytowane przez łowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, łowca napisał(-a):

Ja mam klasyczne modele i podeszwa jest twarda -  buty maja po ok. 4 lata - ale też nie noszone na codzień.  Jak we wszystkim : albo wygoda, albo trwałość :D

 

 

Twoje wyglądają wręcz doskonale. Jaki to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

3 godziny temu, łowca napisał(-a):

Ja mam klasyczne modele i podeszwa jest twarda -  buty maja po ok. 4 lata - ale też nie noszone na codzień.  Jak we wszystkim : albo wygoda, albo trwałość :D

 

Niekoniecznie. Złoty środek to pianka + cienka gumowa podeszwa.

Mam tak w dwóch modelach sportowych, coś jak niebieskie adasie które wrzucił fidelio, i jest miękko i trwale.

W trekach aku slope też tak mam; wyraźnie czuć że pianka pod twardą podeszwą środkową pracuje.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Cześć,

 

podpowiedzielibyście jakie buty trekkingowe kupić, cena nie jest najważniejszym kryterium wyboru, bardziej jakość, podeszwa, pod którą nie czułbym zbyt mocno kamieni i innych nierówności.

 

Pozdrawiam,

GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
 
podpowiedzielibyście jakie buty trekkingowe kupić, cena nie jest najważniejszym kryterium wyboru, bardziej jakość, podeszwa, pod którą nie czułbym zbyt mocno kamieni i innych nierówności.
 
Pozdrawiam,
GB

A w jaki teren się wybierasz? Ile kilometrów chcesz dziennie pokonywać? Z plecakiem czy bez?

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Teren maksymalnie to Mała Fatra tudzież inne tego typu "beskidy", ale generalnie mają służyć do systematycznych ok. 10-15 km wycieczek po zróżnicowanym terenie wokół wioski, w której mieszkam. Plecak max 30 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wielu próbach z różnymi producentami postawiłem na Meindla Borneo 2. Jednak do lekkiego terenu mam jeszcze terrexy.
Zaletą Meindla jest brak membran, temperaturę reguluje skarpetką, każda pora roku jest ok. Podeszwa „B” daje sporą amortyzację i jest na tyle miękka, że nawet po całym dniu wędrówki nie czuje zmęczenia.
Tatry, Alpy i trochę innych europejskich pagórków już ze mną pokonały, chodzę z plecakiem około 30 litrów, żadnych odcisków, otarć i odparzeń. Robię około 30 km.
Terrexy to inny rodzaj butów, nadający się na codzień jak i do lekkich trekingow. Podeszwa daje radę w lekkim terenie. Brakuje trzymania w kostce. W góry raczej nie bardzo, raczej doliny, może Morskie Oko


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

Ok, dzięki a jesteś w stanie stwierdzić, czy te Meindle mają zaniżoną czy zawyżoną rozmiarówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiar, to najlepiej na przymiarki zabrać ze sobą skarpetki w których będzie się używało tych butów. Polecam skarpetki trekingowe. Zostaw sobie luz na schodzenie z gór.
Jeśli chodzi o obuwie klasyczne, nosze 43, sportowe 45 a Meindle kupiłem 46.
Dodam że żona również ma takie, a rozmiar wzięła o około 1,5 większy niż codzienne obuwie.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Teufel26 napisał(-a):

Ja po wielu próbach z różnymi producentami postawiłem na Meindla Borneo 2. Jednak do lekkiego terenu mam jeszcze terrexy.
Zaletą Meindla jest brak membran, temperaturę reguluje skarpetką, każda pora roku jest ok. Podeszwa „B” daje sporą amortyzację i jest na tyle miękka, że nawet po całym dniu wędrówki nie czuje zmęczenia.
Tatry, Alpy i trochę innych europejskich pagórków już ze mną pokonały, chodzę z plecakiem około 30 litrów, żadnych odcisków, otarć i odparzeń. Robię około 30 km.
Terrexy to inny rodzaj butów, nadający się na codzień jak i do lekkich trekingow. Podeszwa daje radę w lekkim terenie. Brakuje trzymania w kostce. W góry raczej nie bardzo, raczej doliny, może Morskie Okoemoji28.png


Mam pierwsze Borneo już z dziesięć lat, świetne buty. Jak kupowałem to myślałem ze ta pianka to taki chwyt marketingowy, ale są na prawdę bardzo wygodne. Jak piszesz, bez membrany ale nie boja się mokrego śniegu czy strumieni. Ja glownie Tatry, niższe Alpy. Przy moim użytkowaniu 1-2 razy na rok to pewnie kolejna dekadę wytrzymają bez problemu. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorznip

dzięki za potwierdzenie, mocno o nich pomyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niestety, jednak jestem nieuleczalnym fanboyem Adidasa... :D  Wlazłem dzisiaj do sklepu z córą po Vansy dla niej, zobaczyłem niespodziewanie Samoa w mojej numeracji (lubię takie klasyczne "kroje") i kiedy miła pani ;) zaproponowała mi cenę nie do odrzucenia za obie pary (including córka's Vans, I mean), skusiłem się - chociaż wcale nie planowałem.  :)

 

https://scontent.fpoz5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/204222985_10159770242802052_9131234135447466990_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=MhSAG-8ojtAAX9RtK4E&_nc_ht=scontent.fpoz5-1.fna&oh=5c720e17cd790567909764ee78d67367&oe=60DC14BF

 

https://scontent.fpoz5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/204111382_10159770240692052_1914431595996587783_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=iCScrUE7jm0AX-OP7Kx&_nc_ht=scontent.fpoz5-1.fna&oh=f9f7d3bffcd0b60d81ee41b0c26fd1f6&oe=60DC9B3A


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, do mnie ostatnio przyszły Onitsuki :)

 

10630E96-2C1B-44F5-99F6-BEA792355164.thumb.jpeg.055cb8616e7cef74d8cd577f02173ce3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, orlis napisał(-a):

Bardzo fajne, do mnie ostatnio przyszły Onitsuki :)

 

Onitsuki też ostatnio "konteplowałem" (ze trzydziesty raz chyba ;) ), ale u mnie w grę wchodziłby ten model:

 

Onitsuka Tiger Mexico 66


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajne, do mnie ostatnio przyszły Onitsuki
 
10630E96-2C1B-44F5-99F6-BEA792355164.thumb.jpeg.055cb8616e7cef74d8cd577f02173ce3.jpeg
Możesz napisać jaki to konkretnie model? Fajne bardzo

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.