Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Lowa Zephyr GTX. Na żywo ta zieleń jest inna, nie taka zgniła. OD Green. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, loco50 napisał(-a):

Lowa Zephyr GTX. Na żywo ta zieleń jest inna, nie taka zgniła. OD Green. 

a coś więcej o jednych i drugich jakimi "sistemami" charakteryzują się - wady i zalety, do czego służą

w Lowa fajna wydaje się być ta boczna guma, powinna chronić przed kamieniami a jednocześnie ma taki kształt, że powinna pracować przy zginaniu bez odklejania się

OD wyglądają dość zwyczajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Lowa Zephyr GTX. Na żywo ta zieleń jest inna, nie taka zgniła. OD Green. 

Napisz, proszę , coś więcej o tych butach (wygoda, zachowanie części śródstopia na zgięciach, wady, zalety). Planuje zakup jakiś taktycznych ( co prawda w kolorze coyote - takie też mają w ofercie) i szukam alternatywy dla moich nie do końca sprawdzonych Under Armour.

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie za trudne pytania zadajecie. Buty przyszły wczoraj. Jeszcze ich nie mialem na nogach. Nie wiem nawet czy będą pasowały😁. Przed zakupem nie wnikałem w strukturę molekularną buta. Lowę polecał kolega, który ma i chwali, a Haixy bo mi się po prostu podobały. Moje Magnumy zbliżają się do emerytury i trzeba było coś kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czytałem o tym modelu Lowa....typowo taktytczne, w teren. Niestety podeszwy mocno ślizgają się na mokrej lub ośnieżonej powierzchni, ale to podobno cecha większości obuwia taktycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te GTX to bardziej linia athletic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić mocniejszą wersję lowa Zs6 z gtx lub bez.  Zimą nie nosiłem więc nie wiem jak z poślizgiem - na lato są ok. Ja lubię tradycyjne z  grubej pełnej skóry modele w teren, bo chodzę po górach z dużym plecakiem po kilka dni. Ale te miałem kilka razy na jednodniowych wyjściach i są ok. Co do modelu Zephyr - nie miałem  ale znajomi z JWK noszą codziennie po koszarach, są zadowoleni- mówią że  to buty na codzień dla nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Jash napisał(-a):

Czytałem o tym modelu Lowa....typowo taktytczne, w teren. Niestety podeszwy mocno ślizgają się na mokrej lub ośnieżonej powierzchni, ale to podobno cecha większości obuwia taktycznego.

 

Nie polemizuje z Twoim wpisem.

Ale tak się zastanawiam - jak można nazwać coś obuwiem taktycznym, gdy ten but ślizga się na mokrej powierzchni ?

Piekny marketing ze strony producenta i straszna głupota nabywców.

Nie pisze o Tobie Loco50 - prosze nie bierz tego do siebie.

 

Tylko chyba nie po to kupuje się buty taktyczne, by uważać na moktych powierzchniach.

 

Ps.To jak nazwać moje buty robocze - które kosztują po przeliczeniu kosztują 110 PLN - i które nie ślizgają się nawet na rozlanym oleju ?  :)

 

 

 

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Nie polemizuje z Twoim wpisem.

Ale tak się zastanawiam - jak można nazwać coś obuwiem taktycznym, gdy ten but ślizga się na mokrej powierzchni ?

Piekny marketing ze strony producenta i straszna głupota nabywców.

Nie pisze o Tobie Loco50 - prosze nie bierz tego do siebie.

 

Tylko chyba nie po to kupuje się buty taktyczne, by uważać na moktych powierzchniach.

 

Ps.To jak nazwać moje buty robocze - które kosztują po przeliczeniu kosztują 110 PLN - i które nie ślizgają się nawet na rozlanym oleju ?  :)

 

 

 

 

bo były projektowane pod akcję Desert Strike a nie obszar objęty stanem wyjątkowym

 

____________________________________________________

Ktoś mi wyjaśni skąd wzięły się ceny tych butów średnio za 800zł ? Miałem je w ręce i jak dla mnie to to samo co podstawowe modele NB

https://www.google.com/search?q=atlantic+stars+official+website&source=lnms&tbm=shop&sa=X&ved=2ahUKEwiEyoPE7bXzAhXvkIsKHTPeDkoQ_AUoAXoECAIQAw&biw=1920&bih=917&dpr=1

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

 

bo były projektowane pod akcję Desert Strike a nie obszar objęty stanem wyjątkowym

 

Wybacz, ale riposta troche bez sensu....zaśnieżony lub mokry chodnik nie ma nic wspólnego ze stanem wyjątkowym. 

Przyznaje, w dużym procencie moja opina, bazuje na wypowiedzi Jash'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2021 o 13:32, pisar napisał(-a):

Odświeżę temat czymś kontrowersyjnym :) 

Crosc, które uważam za najwygoeniejszy  luźny "but" na świecie zostały pokonane!

 

Adidas YEEZY Slide to inny wymiar miękkości.

Wygoda absolutna choć design kontrowersyjny.

Mnie to tam wali bo kupiłem jako kapcie po domu :)  bardzo polecam!

 

IMG_8851.jpg

Nie no plagiat  

 

 

 

 

Prawdziwe drewniane holenderskie chodaki saboty 21.5cm Warszawa sprzedam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, -mrovka- napisał(-a):

 

Wybacz, ale riposta troche bez sensu....zaśnieżony lub mokry chodnik nie ma nic wspólnego ze stanem wyjątkowym. 

Przyznaje, w dużym procencie moja opina, bazuje na wypowiedzi Jash'a

Wybacz, po to pytałem Loco o genezę i potrzebę zakupu jak widać przypadek a nie opinie w typie:

słyszałem, że ktoś słyszał, bo on słyszał.

Powinieneś wiedzieć, po oponach do DH, że inne są na suche warunki a inne na mokre i nawet typ bieżnika niewiele pomoże jak mieszanka gumy ma nieodpowiednią twardość a to znowu przekłada się na ścieralność czyli żywotność opony / podeszwy 

W dniu 27.09.2021 o 13:32, pisar napisał(-a):

Odświeżę temat czymś kontrowersyjnym :) 

Crosc, które uważam za najwygoeniejszy  luźny "but" na świecie zostały pokonane!

 

Adidas YEEZY Slide to inny wymiar miękkości.

Wygoda absolutna choć design kontrowersyjny.

Mnie to tam wali bo kupiłem jako kapcie po domu :)  bardzo polecam!

 

IMG_8851.jpg

jak to się nazywa, pod jaką nazwą szuka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda co do opon...ale but taktyczny, według mnie, z założenia powinien zdać egzamin na suchej powierzchni i na mokrej

Bo w innym przypadku, ta cała taktyczność to tylko marketingowy zabieg

No chyba ze się myle.

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Burns napisał(-a):

 

A to przepraszam, byłem święcie przekonany, że but taktyczny nadaje się na każde warunki pogodowe jak i na każdy rodzaj podłoża.

Tak podpowiadało mi słowo 'taktyczny'

 

To teraz inne pytanie - czy są jakieś buty, które sprawdzą się na mokrym chodniku tak samo jak na mokrym szlaku górskim i nie są butami roboczymi ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie jest typowy but taktyczny. Tak jak napisałem to jest linia athletic. Co do chodzenia po śniegu-to nie są buty zimowe. Tak więc mrovka, trochę szukasz dziury w całym. Poza tym nikt tu z Was dyskutantów, w tym ja, nie sprawdził jak te buty zachowują się na mokrym. Tak więc rozmowa jest o d... e Maryni. Pochodzę, potestuję, odpowiem. Po co robić szum? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, loco50 napisał(-a):

Panowie, to nie jest typowy but taktyczny. Tak jak napisałem to jest linia athletic. Co do chodzenia po śniegu-to nie są buty zimowe. Tak więc mrovka, trochę szukasz dziury w całym. Poza tym nikt tu z Was dyskutantów, w tym ja, nie sprawdził jak te buty zachowują się na mokrym. Tak więc rozmowa jest o d... e Maryni. Pochodzę, potestuję, odpowiem. Po co robić szum? 

Loco buty bardzo fajne ja byłem zadowolony Teraz dla odmiany Meindl

1F4E4C14-2C5A-4F83-925D-A3C8C85BA753.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiko, no właśnie kolega, który lata w nich już jakiś czas też chwalił. O Meindlach też myślałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł 

Miałem romans z taktycznymi butami. Do tego stopnia, że buty Kupczak MON nazywałem najlepszym butem turystycznym, a później kilka lat w terenie uradowany katowałem Belleville 790 aż zabiłem fabryczne podeszwy.

Nh7Pn27.jpeg

 

Nadal je cenię i nadal służą,  ale używam bardziej rozważnie  :) a turystykom oddaję co turystyczne  :D

NDNawFy.jpeg

 

Nie wiem, czy te konkretne buty były projektowane pod konkretne warunki użytkowania, ale buty typowo wojskowe mają wersje na np. ciepłe/suche i zimne/mokre. I nikt nie robi afery, że wspomniane bellki ślizgają się w zimie.

 

Jednak jakoś nie chce mi się wierzyć,  że but za który jakąś firma bierze odpowiedzialności jedzie ot tak na mokrym kamieniu :)

Czekam na info z używania bo buty ciekawe.

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Panowie, to nie jest typowy but taktyczny. Tak jak napisałem to jest linia athletic. Co do chodzenia po śniegu-to nie są buty zimowe. Tak więc mrovka, trochę szukasz dziury w całym. Poza tym nikt tu z Was dyskutantów, w tym ja, nie sprawdził jak te buty zachowują się na mokrym. Tak więc rozmowa jest o d... e Maryni. Pochodzę, potestuję, odpowiem. Po co robić szum? 

 

Źle to pojmowałem, a Burns linkiem mi to uświadomił. Także spoko.

Na to wychodzi, ze chodziło mi bardziej o but z uniwersalną podeszwą.

 

A co do Twoich butów, to są super - z tym tylko, że dla mnie to kolor khaki :P

Też jestem ciekaw ich przyczepności np. na mokrej pokrywie kanałowej.

 

Mógłbyś to dla mnie przetestować? 

Oczywiście z zachowaniem zasad BHP. Bo nie stać mnie na Twoje ubezpieczenie hehe 

Test przyczepności w warunkach zimowych, też wydaje się być nie głupim pomysłem :P

 

 

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

jakieś buty, które sprawdzą się na mokrym chodniku tak samo jak na mokrym szlaku górskim i nie są butami roboczymi ?

Hanzel - Poszukaj coś dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Burns napisał(-a):

jak to się nazywa, pod jaką nazwą szuka ?

 

YEEZY Slide to nazwa modelu. Potem masz nazwy kolorów różne.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam polską firmę (szyjącą buty polskim skoczkom narciarskim) NAGABA.

Wczoraj dotarł pierwszy zakup i od razu wrażenie, że buty są przewygodne!

Trzewik_meski_NAGABA_422_granat_samuel_skorzany.thumb.jpg.4c73bb157834b3c6f19203210784ca1f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tęgością?  Dadzą radę na szerszą stopę z wyższym podbiciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, petruss napisał(-a):

A jak z tęgością?  Dadzą radę na szerszą stopę z wyższym podbiciem?

Ja mam dość szczupłą stopę więc nie wiem... ale oni szyją te buty pod zamówienie, (termin wykonania 7-10 dni). Być może jest szansa na spersonalizowanie - proponuję zadzwonić i dowiedzieć się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.