Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

@pisar- dobrze rozpisane i konkluzje podobne do moich. Różnica tylko taka, że ja nie dam rady chodzić w cienkiej podeszwie.

Nie znoszę odczucia dziabania przez podeszwę, szczególnie, że nawet człapiąc po mieście zdarza się np. po tłuczniu sporo przejść.

 

Z tanich i stosunkowo dostępnych znosiłem parę szmacianych nike capri - szerokie palce, spadek minimalny/zerowy.

Teraz trzeci... albo nawet czwarty sezon chodzę w skórkowej wersji. Tylko w upały czuć, że buty przeszkadzają :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł

@pisar- dobrze rozpisane i konkluzje podobne do moich. Różnica tylko taka, że ja nie dam rady chodzić w cienkiej podeszwie.

Nie znoszę odczucia dziabania przez podeszwę, szczególnie, że nawet człapiąc po mieście zdarza się np. po tłuczniu sporo przejść.

 

Z tanich i stosunkowo dostępnych znosiłem parę szmacianych nike capri - szerokie palce, spadek minimalny/zerowy.

Teraz trzeci... albo nawet czwarty sezon chodzę w skórkowej wersji. Tylko w upały czuć, że buty przeszkadzają :)

 

Dziękuję za dobre słowo. Czyli jednak ktoś to czyta :) 

 

Dla mnie ultra cienkie są ok tylko na lato. ja odczuwam zimno przez stopy i nawet teraz jak jest 17 stopni w nocy to mam duży dyskomfort. Dlatego na jesień nie przejdą. 

Ale WILDLING są ekstremalnie cienkie.

Pamiętaj, że są też buty w tej filozofii ale z grubą podeszwą. Szukam takich na jesień. 

 

Trzy moje najlepsze na tą chwile typy: 

 

XERO: 1405353577_XeroPrioAll-DaySR.jpeg.ecdbef09e482dbe66e82b23dd85bef43.jpeg

 

1516559938_XeroDayLiteHikerFusion.thumb.jpg.5f83851dc169d00067db194306e3984a.jpg

 

 

ALTRA: altra-lone-peak-6-shoes-men-black-gray-1.jpg.b2b33114384992a5bac8b816eebc7998.jpg

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurła, właśnie się okazało, że jestem nieświadomym wyznawcą tej filozofii od jakichś 15 lat 😉

A tak na poważnie, @pisar dzięki za opisanie tematu, byłbym wdzięczny, gdybyś wrzucił kilka profili z Insta. Z góry dzięki!

28164780-ADA0-46EA-928C-1D9881A85512.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój najlepszy taktyczny "obów" 😁. Od wiosny do późnej jesieni. Rozklepane, ale swoje przeszły i jeszcze przejdą jak z wyższą Lową się nie polubimy. 

 

 

DSC_1887.JPG

DSC_1888.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się z Lowa nie polubiłem. Na szczęście kolega ma ten sam rozmiar i jemu przypasiły. Zdecydowanie z obuwia taktycznego wolę haixy. W miękkich modelach chodzi się na co dzień jak w wygodnych adidasach.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haixy też czekają na rozprawiczenie😁

Teraz pokazał się nowy model Bates, może sie skuszę. 

Plusem tych Lowa jest to, że woda po nich jak po kaczce. Albo gęsi 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pisar napisał(-a):

Wkręciłem się bardziej w pracę ze stopą i postanowiłem tą pracę wesprzeć odpowiednim obuwiem. Dodatkowo im głębiej wchodzę w temat projektowania butów tym bardziej jestem zdziwiony jak się projektuje buty. Najbardziej szokujące było dla mnie odkrycie faktu, że ściskanie palców w bucie i co za tym idzie, deformowanie stopy wynika tylko z jednego powodu, którym jest design obuwia :(  Dochodzi też temat podwyższonej, względem palców, pięty. To również nie jest naturalna pozycja w której powinna pracować stopa.

 

Długo szukałem butów spełniających założenia "barefoot". Wybór jest spory ale większość ma słaby design i trzeba zamawiać poza granicami kraju a to utrudnia życie.

 

Trzecie podejście i trafiłem na firmę WILDLING i ich model Tanuki Yoru

 

Główne cechy: 

- cienka 3,5mm podeszwa - niesamowite czucie podłoża, da się wyczuć nawet nierówne łączenia kostki brukowej a to wpływa na sensoryką i stymulacę

- płaskie bez tzw. dropu gdzie pięta jest kilka mm wyżej niż palce

- jedne z najlżejszych butów świata ważące w zależności od modelu 56-151g

- szeroki tzw. toebox czyli miejsce na palce - to pozwala dobrze pracować niezgniecionej butem stopie

- wykonane w 75% z papieru Washi produkowanego w Japonii

- bardzo etyczna i zaangażowana społecznie firma nie produkująca w Chinach

 

Pewnie większość z Was to zleje ale gdyby ktoś był zainteresowany tematyką i filozofią barefoot to mogę podesłać najciekawsze profile na Insta.

 

Nie oszalałem nagle i nadal mam inne buty a nawet je noszę :)  Ale musze przyznać, że wolność w bucie jaką czuję gdy noszę Wildligi, powoduje, że nie mam ochoty już nosić innych butów. Na jesień/zimę kupię coś z grubą podeszwą. Te moje są ekstremalnie cienkie i jest to mocne doznanie w początkowym etapie kiedy się adaptujemy. Zdecydowanie "trudny" model na pierwszy raz.

Głównie zależało mi na wyglądzie więc tym się kierowałem w pierwszej kolejności. Przy okazji wybrałem bardzo fajną i zaangażowaną firmę co jest dużym plusem.

 

 

1.thumb.jpg.7cd2045ea479b78da052057f18eb618c.jpg

 

2.thumb.jpg.57cd65bd8ba4e30c0a4ff49ff9a6d2e8.jpg3.thumb.jpg.98b56660ec6d7ee7b601154f2fb60745.jpg7.thumb.jpg.226d285f74e46f9f416c46648ab7ad8b.jpg6.thumb.jpg.e40825bebcbcbbf1090554c1f0bff62e.jpg5.thumb.jpg.e9337bf4af6d380ddf51efbce2365dcd.jpg

 

4.jpg

Czytamy czytamy Piotrek. Wygody na pewno im nie można odmówić lekkie z dobrych materiałów ale przód przez tą podzieloną podeszwę na palcu nie wygląda dobrze, bardzo szeroki . Też mam wysokie podbicie i szeroką stopę ale tutaj imo nie wygląda to dobrze 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja takie Kazary dzisiaj nabyłem.

24f06d72c2903db39d0a0c1496f2e140.jpgfaa2ad6fd3d2a0f80b324926928aa8e6.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

Czytamy czytamy Piotrek. Wygody na pewno im nie można odmówić lekkie z dobrych materiałów ale przód przez tą podzieloną podeszwę na palcu nie wygląda dobrze, bardzo szeroki . Też mam wysokie podbicie i szeroką stopę ale tutaj imo nie wygląda to dobrze 

 

Dla mnie to przedzielenie ma swój urok i buty są dzięki temu inne niż wszystkie. Ale doskonale rozumiem, że to może być kontrowersyjne.


 

 

10 godzin temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Kurła, właśnie się okazało, że jestem nieświadomym wyznawcą tej filozofii od jakichś 15 lat 😉

A tak na poważnie, @pisar dzięki za opisanie tematu, byłbym wdzięczny, gdybyś wrzucił kilka profili z Insta. Z góry dzięki!

 

 

Proszę bardzo :) 

 

The Foot Collective (@thefootcollective) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

My Foot Function (@myfootfunction) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

The Foot Collective Australia (@thefootcollective.aus) • Zdjęcia i filmy na Instagramie


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultraboost 20 - jaki rozmiar dla stopy 28.5 - 29 cm?  Adidas sugeruje wręcz 46. W necie większość opinii mówi o standardowym rozmiarze. Zastanawiam się nad 44 2/3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 2/3 to mój rozmiar adidasa. Tak stopa 28.5 cm pasuje idealnie. Jedynie rozmiar większe brałem terexy bo przy gumowanych czubkach w trekach jest mniej miejsca na palce.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barefoot ciąg dalszy.

 

Po zakupie pierwszych butów jest taki problem, że jak już raz człowiek zazna tego komfortu noszenia to nie ma odwrotu. Tak też jest ze mną.

I tak wyprzedaje swoją kolekcję butów, którą tak długo budowałem. Coś tam zostanie ale myślę, że max 2-3 pary. Średnio wygodnie chodzi mi się w tradycyjnym, ściskającym palce bucie.

 

Dziś dotarły do mnie buty z firmy XERO

Kupiłem od razu 9 par do mierzenia aby mieć pewność, że trafię w rozmiar :) To zdecydowanie największy minus kupowania. Chociaż i plus bo wszystko załatwiam pocztowo a nie trawię galerii i tam nie chodzę.

 

Mój wcześniejszy faworyt okazał a się zwycięzcą: XERO model PRIO (ich najbardziej sprzedający się but).

 

Zupełne przeciwieństwo prezentowanych wcześniej WILDLING. 2x grubsza 5,5mm podeszwa + wszystkie cechy obuwia barefoot t. szeroki but, płaska podeszwa. Waga buta to mniej niż 200 g.

Potrzebowałem czegoś na chłodniejsze dni.

Co mnie zaskoczyło to, że but od pierwszego założenia jest idealny i leży jak skarpeta. Nie trzeba nic rozchodzić i czekać na uformowanie się buta. Jeżeli komuś pasuje design to polecam. Bardzo pozytywne zaskoczenie.

 

Dla zastanawiających się nad takim obuwiem: decydowanie bardzie komfortowy i "miękki" but niż Wildling. 

 

Ps. szukam kolejnych bo 2 pary to trochę mało. Tym razem coś na bardzo grubej podeszwie. Myślę o firmie ALTRA, która robi buty do biegania po górach z podeszwą 25mm.

 

 

x1.jpg

x3.jpg

x2.jpg

x.jpg

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie przegryzam się z krótkimi Lowa i jakoś chemii nie ma. Jakieś takie twarde no i krótkie. Na moje niestabilne stawy skokowe lepiej pasują dłuższe. No to wziąłem na próbę Bates, nowy model. 

 

 

DSC_1977.JPG

DSC_1978.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na tapecie ferst tajm długie Lowa. Jest lepiej niz krótkie . Bardziej miękkie, lepiej układają się do stopy. Niemniej jednak Lowa to nie są buty, które z pudełka mozna założyć i dwa dni łazić bez dyskomfortu. Muszą się ułożyć. 

 

 

 

 

DSC_1988.JPG

DSC_1989.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu do zestawu dołączył AJ3, zamykając set Jordanów od 1 do 5 :) 

FCFB3C6C-EA4D-465D-A308-BAF154AF4948.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

W tym tygodniu do zestawu dołączył AJ3, zamykając set Jordanów od 1 do 5 :)

FCFB3C6C-EA4D-465D-A308-BAF154AF4948.jpeg

 

A ten but przy kaktusie to bez pary 😉

 

Co do Jordanów to niektóre wyglądają odpustowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Remy napisał(-a):

 

Co do Jordanów to niektóre wyglądają odpustowo. 

 

Jak większość "wyszukanego" streetłeru ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają pary :) może akurat tak zdjęcie wyszło.

 

Niektóre z nich mają być właśnie "odpustowe" :) Np takie AJ5 Jordan x Clot, na dole, drugie od prawej. Buty zrobione w kolaboracji z chińskim skateshopem Clot. Czerwony kolor wewnątrz + sznurówki, nawiązują do czerwonego w kulturze chińskiej - szczęście i dobrobyt, do tego jadeitowe koraliki, 23 w Kanji i fluorescencyjne podeszwy. Tak się składa, że zanim rozkręcił się Covid w Chinach bywałem regularnie, kilka tygodni w roku i spokojnie mogę powiedzieć, że wyjazdy tam pomogły mi bardzo rozwinąć karierę. Stąd ten but w mojej kolekcji :) 

 

Trochę też tu widzę analogię, do zdjęcia, którego teraz niestety nie mogę znaleźć, a które pokazuje kolory samochodów w sporym korku. Jedno zdjęcie zrobiono w latach 70, drugie obecnie. Na tym pierwszym mamy sporo różnych kolorów, cała paleta, na drugim - srebrne, czarne, białe, czasem się granat wybije. Ja lubię kolor, nawet gdyby miał trącić o odpust czy inne dożynki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2022 o 22:44, pisar napisał(-a):

Barefoot ciąg dalszy.

 

Po zakupie pierwszych butów jest taki problem, że jak już raz człowiek zazna tego komfortu noszenia to nie ma odwrotu. Tak też jest ze mną.

I tak wyprzedaje swoją kolekcję butów, którą tak długo budowałem. Coś tam zostanie ale myślę, że max 2-3 pary. Średnio wygodnie chodzi mi się w tradycyjnym, ściskającym palce bucie.

 

Dziś dotarły do mnie buty z firmy XERO

Kupiłem od razu 9 par do mierzenia aby mieć pewność, że trafię w rozmiar :) To zdecydowanie największy minus kupowania. Chociaż i plus bo wszystko załatwiam pocztowo a nie trawię galerii i tam nie chodzę.

 

Mój wcześniejszy faworyt okazał a się zwycięzcą: XERO model PRIO (ich najbardziej sprzedający się but).

 

Zupełne przeciwieństwo prezentowanych wcześniej WILDLING. 2x grubsza 5,5mm podeszwa + wszystkie cechy obuwia barefoot t. szeroki but, płaska podeszwa. Waga buta to mniej niż 200 g.

Potrzebowałem czegoś na chłodniejsze dni.

Co mnie zaskoczyło to, że but od pierwszego założenia jest idealny i leży jak skarpeta. Nie trzeba nic rozchodzić i czekać na uformowanie się buta. Jeżeli komuś pasuje design to polecam. Bardzo pozytywne zaskoczenie.

 

Dla zastanawiających się nad takim obuwiem: decydowanie bardzie komfortowy i "miękki" but niż Wildling. 

 

Ps. szukam kolejnych bo 2 pary to trochę mało. Tym razem coś na bardzo grubej podeszwie. Myślę o firmie ALTRA, która robi buty do biegania po górach z podeszwą 25mm.

 

 

x1.jpg

x3.jpg

x2.jpg

x.jpg

Można gdzieś przymierzyć takie buty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piter80 napisał(-a):

Można gdzieś przymierzyć takie buty?

 

Stacjonarnie mało które uświadczysz w PL.

 

Możesz zrobić tak jak ja...kupujesz kilka par, sprawdzasz i zwracasz. W sumie to jest nawet wygodniejsze niż opcja stacjonarna bo masz door-2-door ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

habemus papam 😉 

1660132846059.jpeg

1660132846035.jpeg

1660132846013.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakich spodni lub szortów będą pasowały? 🤔


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemne szare, granatowe spodnie. Do szortów to raczej nie są - w sensie na upał trochę zbyt gruba skóra wg mnie ale kolorystycznie pewnie beżowe by obskoczyły


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.