Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Forum to rzeczywiście jeden z fajniejszych modeli Adidasa. Ciekawe co się z nimi teraz stanie, jak pożarli się z kurą znoszącą złote jaja Kanye Westem, który zabiera Yeezy z adidasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych tematem stopy i obuwia minimalistycznego, taka ciekawostka: 

 

 

Badania chodzenie boso.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2022 o 13:54, Ceteth napisał(-a):

No ja ostatnio trochę wsiąknąłem w rynek Sneakersów to mogę kilka słów powiedzieć. Tak jak w zegarkach, mamy obecnie w butach lekki crash market, więc warto kupić teraz coś co nam się podoba :D

 

1) Chyba najważniejsze pytanie, czy można z tego robić kasę. Jeśli robisz to rozsądnie, spokojnie można zrobić dodatkowe kilkaset złotych miesięcznie, bez dużych nakładów pracy.

2) Gdzie kupić buty

a) aplikacje

Nike - SNKRS + oficjalna appka Nike

Adidas - Adidas Confirmed

b) platformy

StockX - najpopularniejsza i globalna, ale przez wszystkie opłaty, nie poflipujesz. Kupisz tutaj praktycznie każdy but, który kiedykolwiek wyszedł (plus Lego, Elektronika itd) i jest na nie jakiekolwiek zainteresowanie.

Goat - nie działa w EU

3) sprzedaż

Grupy facebookowe + wspomniany wcześniej StockX. Ja co prawda nie sprzedaje ale z tego co się orientuje, najlepiej robić to na polskich grupach FB.

 

No i teraz tak. Najwięcej butów rzuca Nike. Wszelakie Retro, kolaboracje, re stocki itd. W SNKRS znajdziesz buty, których raczej nie ma w sklepach i odbywa się to na zasadzie losowania. W poszczególne dni, między godziną 9-9:15 można się zapisać na losowanie buta. Nie wygrałeś - nic się nie stało, wygrałeś - kupiłeś buta. U mnie dotychczas najlepszy strzał to Jordan 4 Military Black kupiony za ~950 zł, jak tylko do mnie przyszedł był do puszczenia od ręki za 1500-1600 zł. Ja akurat noszę buty i nie flipuje, ale tak to wyglądało. Aplikacja Nike to głównie restock popularnych modeli, są sztuki, które "leżą" na wirtualnych półkach, ale jak rzucą taki Dunk Panda Low, to kujesz go za bodajże 450 zł, sprzedajesz za 650 spokojnie. Co kilka dni jest coś czym warto się zainteresować. Tutaj panuje zasada, kto pierwszy ten lepszy, nie ma losowania.

 

Jeśli chodzi o Adidasa to na Yeezy nie ma już za bardzo kasy. Tutaj też działa losowanie, ale można się na nie zapisać przez kilka dni. Wygramy, mamy buta, nie wygramy, nic się nie stało. `Ja dotychczas trafiłem jedne Yeezy 350, akurat czarne jak chciałem i raczej za często tam nie zaglądam od tego czasu. Tutaj się udało za jakimś 10 razem. Wcześniej próbowałem inne kolorystyki tego buta.

 

Ja dzieciaków nie mam, więc ciężko mi się odnieść, natomiast ja po zainteresowaniu się tematem przez około miesiąc i oglądając opinie wybranych youtuberów, spokojnie mogłem określić na czym się da zarobić, a na czym nie. Plus, kupujesz przez internet, więc zawsze możesz produkt zwrócić. Dla nastolatka, fajna opcja gdyby miał wolne ok 1000 zł czy mógłby taki kapitał mieć od rodzica na obracanie i np zwrot pożyczki po każdej sprzedaży. W moim przypadku, buty, które udało mi się trafić licząc cena zakupu/cena sprzedaży, krótko po premierze, dałyby mi jakieś 30% zarobku, a na buty kilka k wydałem.

 

Dodatkowym plusem tego wszystkiego, jako, że jestem trochę "bitch for the story", jest fakt, że jak w zegarkach, naczytałem i naoglądałem się wielu super historii, o modelach, designerach, inspiracjach itd. Po przeczytaniu "Sztuki zwycięstwa" Phila Knighta wiedziałem, kto to jest np Tinker Hatfield, ale dopiero buty pchnęły dalej żeby zobaczyć np świetny dokument poniżej :)

 

Jak chyba z każdym kolekcjonowaniem można wpaść i gonić króliczki :) niestety, na rynku wtórnym jest też ogrom podróbek, gorszej lub lepszej klasy, choć odmiennie od zegarków, ze sneakersami ludzie raczej mają podejście - "dopóki tego nie sprzedajesz dalej, a chcesz sobie fake-a nosić, Twoja sprawa". Choć ja oczywiście, prawilnie :D czegoś takiego nie akceptuję.

 

 

 

A jakie rozmiary najlepiej brać z myślą o flipie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, wierny napisał(-a):

A jakie rozmiary najlepiej brać z myślą o flipie?

Inny niz ten ktory sam nosisz😉


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wejść na sklep gdzie robią resell i zobaczyć, które rozmiary są najwyżej wycenione :) nie chciałbym wprowadzić Cię w błąd, bo ja tego nie robię. Ja mam nogę 46, więc kupuje tylko takie. Warto wziąć pod uwagę to co pisze Pav, lepiej brać nie swój rozmiar bo będzie kusić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, pytanie mam. Mamy 2 pary butów:

 

Cmp elettra

01_0000300212516_rz.jpg.0bd94f5a75c42be50220916777d65306.jpg

Oraz dolomite 54 GTX

buty_dolomite_54_low_fg_gtx_blue_navy_1650968521_2_6cb9.thumb.jpg.76b2358e06a595b87dabcac00ee4a474.jpg

 

Obie nubuk + membrana, w Dolomitach Gore-Tex w cmp noname, obie vibram, w jednych wkładka ortholite, w dolomitach jakies własne rozwiązanie. Na papierze porównywalne modele, gdzie tkwi różnica, że jedne można kupić za.okolo 300 zł a drugie bliżej 600? Podobnie scarpa mojito, też bliżej 600...Czy warto dać więcej, czy ta różnica to tylko za markę?  Generalnie szukam butów wokół komina na jesień i lekka zimę, zależy mi na nieprzemakalności i wygodzie....

 

 

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

Najlepiej wejść na sklep gdzie robią resell i zobaczyć, które rozmiary są najwyżej wycenione :) nie chciałbym wprowadzić Cię w błąd, bo ja tego nie robię. Ja mam nogę 46, więc kupuje tylko takie. Warto wziąć pod uwagę to co pisze Pav, lepiej brać nie swój rozmiar bo będzie kusić :P

 

To mamy ten sam rozmiar ;) 

 

Jak się kiedyś w resell bawiłem do dobrze schodziło wszystko pomiędzy 42 a 44 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

@Łukasz_M - decathlon, Arpenaz 500, 150zł, piąty rok chodzę DUUUUŻO, dopiero zaczął pękać gumowy nosek ;)

large_Decathlon__buty_turystyczne_niskie

Znaczy, była to dobra opcja w świetnej IMO cenie, tyko zniknęły z oferty zastąpione jakimiś plastikami.

I w sumie jestem tam gdzie ty :)

 

A tu moja interpretacja bare foot - nisko, szeroko, cienka podeszwa - skórkowe Nike Capri.

Wskoczyłem, bo rano już zimno ;) ale muszę dokupić jeszcze materiałowe:

lL1A932.jpg


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Łukasz_M napisał(-a):

Panie i Panowie, pytanie mam. Mamy 2 pary butów:

 

Cmp elettra

01_0000300212516_rz.jpg.0bd94f5a75c42be50220916777d65306.jpg

Oraz dolomite 54 GTX

buty_dolomite_54_low_fg_gtx_blue_navy_1650968521_2_6cb9.thumb.jpg.76b2358e06a595b87dabcac00ee4a474.jpg

 

Obie nubuk + membrana, w Dolomitach Gore-Tex w cmp noname, obie vibram, w jednych wkładka ortholite, w dolomitach jakies własne rozwiązanie. Na papierze porównywalne modele, gdzie tkwi różnica, że jedne można kupić za.okolo 300 zł a drugie bliżej 600? Podobnie scarpa mojito, też bliżej 600...Czy warto dać więcej, czy ta różnica to tylko za markę?  Generalnie szukam butów wokół komina na jesień i lekka zimę, zależy mi na nieprzemakalności i wygodzie....

 

 

Też stałem przed dylematem, czy do sporadycznego podchodzenia w góry wydać 700zł na scarpy, czy przyoszczędzić 2/3 sumy i kupić cmp.

Kupiłem cmp i na razie mi się sprawdziły, ale to jak piszę chodzi o rzadkie wyprawy i raczej przy dobrej pogodzie.

 

A różnica to po części marka, plus nieco lepsze materiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem przed podobnym dylematem.Mam szeroką stopę, haluksy, wysokie podbicie, ogólnie dobór wygodnych butów to dramat. Znajomy chodzący duuużo po górach doradził La Sportivy. Rewelacja. Pierwsze założenie i zrobiłem 20km bez żadnego dyskomfortu i otarć co z moimi koślawymi stopami się praktycznie nie zdarza.Polecam. Super wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 lata temu Scarpy mojito. Na letnie wycieczki w góry. 

Maja miękkie podeszwy i czuć kamyczki. Średnio mi też pasuje gumowy otok. Trudno mi wyregulować z przodu sznurowadła żeby nie cisnęło w palce po bokach. A stopy mam wąskie.a but dobrany trochę większy. Ponadto ostatnio odkleiła się podeszwa na czubku buta. Od początku klejenie tam było jakieś pofalowane i puścilo. Tak na 1 cm szerokości. Osobiście mam mieszane uczucia. Choć ludzie chwalą sobie te buty. A firma robi je od lat. 

Edytowane przez kałaszek
Gramatyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kałaszek napisał(-a):

Ja kupiłem 2 lata temu Scarpy mojito. Na letnie wycieczki w góry. 

Maja miękkie podeszwy i czuć kamyczki. Średnio mi też pasuje gumowy otok. Trudno mi wyregulować z przodu sznurowadła żeby nie cisnęło w palce po bokach. A stopy mam wąskie.a but dobrany trochę większy. Ponadto ostatnio odkleiła się podeszwa na czubku buta. Od początku klejenie tam było jakieś pofalowane i puścilo. Tak na 1 cm szerokości. Osobiście mam mieszane uczucia. Choć ludzie chwalą sobie te buty. A firma robi je od lat. 

Mojito nie bardzo są w góry, co najwyżej na bieszczadzkie łąki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł

@Łukasz_M - decathlon, Arpenaz 500, 150zł, piąty rok chodzę DUUUUŻO, dopiero zaczął pękać gumowy nosek ;)

large_Decathlon__buty_turystyczne_niskie

Znaczy, była to dobra opcja w świetnej IMO cenie, tyko zniknęły z oferty zastąpione jakimiś plastikami.

 

Też takie miałem, ale zielone. Świetne buty, a kupiłem za chyba 90pln, czyli w cenie pasty do butów... Padły po 3 latach 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spostrzeżenia po wstępnej eksploatacji. Od lewej Lowa Zephyr Low, Lowa Zephyr Mid i Haix Eagle Athletic. I zwycirsca to Haix. 

 

 

DSC_2320.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę w innych klimatach😉 Vass od kolegów Madziarów (obok C&J mój ulubiony producent obuwia sportowego😁

1096657318_20220914_120940(2).thumb.jpg.275467c14921792708ceec9558fb14e3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2022 o 08:14, Łukasz_M napisał(-a):

Panie i Panowie, pytanie mam. Mamy 2 pary butów:

 

Cmp elettra

01_0000300212516_rz.jpg.0bd94f5a75c42be50220916777d65306.jpg

Oraz dolomite 54 GTX

buty_dolomite_54_low_fg_gtx_blue_navy_1650968521_2_6cb9.thumb.jpg.76b2358e06a595b87dabcac00ee4a474.jpg

 

Obie nubuk + membrana, w Dolomitach Gore-Tex w cmp noname, obie vibram, w jednych wkładka ortholite, w dolomitach jakies własne rozwiązanie. Na papierze porównywalne modele, gdzie tkwi różnica, że jedne można kupić za.okolo 300 zł a drugie bliżej 600? Podobnie scarpa mojito, też bliżej 600...Czy warto dać więcej, czy ta różnica to tylko za markę?  Generalnie szukam butów wokół komina na jesień i lekka zimę, zależy mi na nieprzemakalności i wygodzie....

 

 

Odpowiem sobie sam 😁

Zamówiłem dwie pary. CMP za 329.zl i Dolomite za 549 zł.  Obie pary idą do zwrotu. 🤣 Dolomite - bo nie trafiłem z rozmiarem. CMP bo fatalna jakość. O ile jeszcze niechlujne klejenie dało by radę przeżyć  (smarki z kleju przy nosku, podeszwie itd ) o tyle źle wszyte wnętrze to już nie. Na pięcie szew membrany z wewnętrzną wyściółka zszyte tworząc zawinięty gruby szew drażniący piętę, sole nie myśleć co po całym dniu chodzenia by było. Nubuk też jakiś taki cieńszy, marszczący się i wogole. Dolomite - zupełnie inny świat, bardo ładnie wykończone, lepsze materiały ale za duże, wobec czego lecą do wymiany na mniejszy model 🙂

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ostatnio buty Salewa Wildfire Edge i je zwróciłem, ponieważ były makabrycznie upaćkane klejem.

 

Prawdopodobnie na zdjeciu nie bedzie tego dobrze widac, ale cała tylna czesc była dosc mocno pobrudzona, dodatkowo szwy były nierówne, logo także minimalnie "rozlane". Co dziwne prawy but byl bez zarzutu :)

 

 

IMG_20220801_143726.jpg

IMG_20220801_092105xx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2022 o 23:07, loco50 napisał(-a):

Pierwsze spostrzeżenia po wstępnej eksploatacji. Od lewej Lowa Zephyr Low, Lowa Zephyr Mid i Haix Eagle Athletic. I zwycirsca to Haix. 

 

 

DSC_2320.JPG

Pamiętam gdzieś Ci pisałem, że u mnie też haixy wygrały. Bardzo przyjemne buty. Mam i wysokie i niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio takie wpadły na zbliżająca się jesień jako buty na codzień. Mega wygodne i lekkie.

C2185F4A-EA9C-4374-A80F-53C50AEC68C5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ariel napisał(-a):

Ostatnio takie wpadły na zbliżająca się jesień jako buty na codzień. Mega wygodne i lekkie.

C2185F4A-EA9C-4374-A80F-53C50AEC68C5.jpeg

 

Miałeś kiedyś buty z membraną Gore do chodzenia na codzień?

Ja miałem trampki i to była katorga. Każde wejście do pomieszczenia to był koszmar gorąca w bucie jakby mi ktoś ogrzewanie w butach włączał. Warto o tym pomyśleć zanim się kupi.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pisar napisał(-a):

 

Miałeś kiedyś buty z membraną Gore do chodzenia na codzień?

Ja miałem trampki i to była katorga. Każde wejście do pomieszczenia to był koszmar gorąca w bucie jakby mi ktoś ogrzewanie w butach włączał. Warto o tym pomyśleć zanim się kupi.

Od kilkunastu dobrych lata chodzę praktycznie dzień w dzień w butach gore tex w pracy. Wybór butów Ecco z taka membrana nie był przypadkowy :) Dla mnie komfort chodzenia bez uwag.

Edytowane przez Ariel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pisar napisał(-a):

 

Miałeś kiedyś buty z membraną Gore do chodzenia na codzień?

Ja miałem trampki i to była katorga. Każde wejście do pomieszczenia to był koszmar gorąca w bucie jakby mi ktoś ogrzewanie w butach włączał. Warto o tym pomyśleć zanim się kupi.

 

 

Miałem podobne odczucia , na dworze poniżej 15 stopni ok ale w pomieszczeniach gorąco. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.