Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - jak już jesteśmy przy butach to mam pytanko :angry:

 

Widzę że większość z Was ma dobry gust, co można zauważyć w niejednym poście (o zegarkach i nietylko), dlatego proszę o radę :angry:

 

Kupiłem ostatnio kurtkę pilotkę na zimę, i teraz myślę jakie buty do niej dobrać ? Bo mam fajne oficerki, ale czarne, a kurtała brązowa.

Ma ktoś jakieś pomysły jakie buty by tu pasowały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przedstawione prze ze mnie dlatego,że też mam pilotkę i to nie jedną :angry: i śmiało noszę ww buty do pilotki.Druga sprawa co to za pilotka ? oryginał ? repro? korzuch RAF?, A2 jacket czy G1? może US b3 jacket :angry:?

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory :angry: ale jest tyle kurtek pod nazwą pilotka że to ja czuje się zagubiony

Oglądając pewne aukcje, włos mi się jeży na rękach czego to ludzie nie nazywają pilotka :angry: Ot, po prostu takie moje kolejne zboczenie kolekcjonerskie.

 

Ta Twoja z Ochnika, fakt,stylizowana na pilotkę, ot tak coś w stylu G1 jacket.Oficery mi tu by nie pasowały,spodnie bardziej na niż w buty, coś w brązowym nubuku ,może jakieś Dr martensy? ale te też odradzam,szyją je już tylko w Chinach, tragedia i przepaść miedzy tymi szytymi w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co lubisz, ja to mam zasadę brązowa kurtka skórzana to brązowe skórzane buty

Firm jest od cholery Timberlain? Catepilar też robi niesamowicie dizajnerskie modele.

 

http://oryginalnebuty.pl/marka/cat

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem w salonie Timberline ,oj kurcze ,poszli do przodu z wyborem ,normalnie oczopląs ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doskonały temat, szczególnie dla mnie, bo mam do butów strasznego PECHA!

 

Butów nie kupuję przez Internet, zawsze mierzę, więc w grę wchodzą tylko sklepy stacjonarne.

Generalnie w swoich przygodach z butami jestem zadowolony w pełni tylko z jednej pary. Trzewiki LESTA. Mam je od 2003 roku i wciąż spisują się świetnie. Brak wad, choć ówcześnie dałem za nie 2 razy więcej niż za przeciętne buty innych popularnych firm. Moje ostatnie przygody z butami:

 

-Kazar casualowe półbuty - przetarła się po roku podeszwa, była z gumy bardziej miękkiej niż gumka do ołówka; wykończenie w środku poprzecierało się, bo było ze skóry jak papier

-Kazar trzewiki z wysoką cholewką , bez ocieplenia (uwielbiam taki typ butów i denerwuje mnie, że tak mało w Polsce butów z wysoką cholewką, a nie na zimę) - świetnej jakości skóra, gówniane wykończenie buta, gówniana podeszwa, ostatecznie cholewka odeszła od podeszwy

-MacArthur półbuty casualowe na przylepce - rozwaliły się po dwóch tygodniach - najpierw odpadł rzep, potem odkleiła się podeszwa

-MacArthur zimowe buty robocze, do odśnieżania, itp. - spękały po 2 użyciach, choć były ze skóry;

-Street Schoes półbuty casualowe - gówno straszne, po miesiącu wyglądały jakby miały ze 100 lat, a w środku wkładka pod dużym palce przetarła się

-Deichmann mokasyny - na razie spisują się dobrze, mają 2 lata; jest tylko jedno zastrzeżenie - zaczyna odklejać się podeszwa;

-półbuty eleganckie, kupione w Ryłko, ale sygnowane inną firmą - nie wiem jak z ich wytrzymałością, bo okazały się na dłuższą metę tak niewygodne, że w nich nie chodzę;

-Puma sportowo casualowe buty - podeszwa klejona z kilku kawałków gumy - rozkleiła się i w podeszwie zrobiły się dziury;

-Puma buty lifestylowe - mam je od 2007 roku, nic im nie dolega, mają tylko jedną wadę - ze względu na wykończenie w środku noga się poci mocno;

-Nike Shox Turb OZ - bardzo wytrzymałe buty do biegania, niestety zbyt sztywne, IMO dla ludzi +100kg

 

 

 

Panowie, powiedzcie mi, jakiej marki buty kupować do codziennego użytku, by były po prostu dobre i wytrzymałe? Mam świetne doświadczenia z Lestą, ale obecnie ich buty mają kiepski design. Podobnie z Ecco - słyszałem wiele dobrych opinii, ale design tej marki jest dla mnie fatalny.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie z Ecco - słyszałem wiele dobrych opinii, ale design tej marki jest dla mnie fatalny.

Z początku również nie mogłem przekonać się do ich designu. Sytuacja zmieniła się dopiero wtedy, kiedy je przymierzyłem. Według mnie, sporo butów ecco dopiero zyskuje (również pod względem wizualnym) dopiero w momencie ich założenia na stopy.

 

Sporo ludzi, których znam, zmieniło swoje zdanie na temat designu ecco, dopiero po ich przymierzeniu i założeniu. Zmienili je do takiego stopnia, że również siedzą głównie w ecco (mając wcześniej wyrobiony negatywny stosunek do ich designu).

 

Podobnie rzecz się ma z niektórymi ubraniami. Niektóre ubrania Bossa na wieszakach wyglądają średnio, jak ciuchy z poprzednich epok, ale w momencie jak się założy takie ubranie, to trudno jest się z nimi rozstać.

 

Wiadomo, jeden lub ogórki, drugi ogrodnika córki. Od paru lat celuję przede wszystkim buty tej marki i jestem z nich zadowolony. Trzeba je odpowiednio dobrać (rodzaj podeszwy, czy maja być z gore-texu etc.). Używam ich do pracy, innych - po pracy, na co dzień, na lato etc. i uważam, że są przyzwoite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomekr spróbuj keen ja mam 3 pary zimówki, sandały i casual, namówiłem żonę również obecnie posiada 3 parki, mi osobiście bardziej podchodzi ich design niż np. ecco, poza tym po założeniu wiedziałem że będą wygodne, jest sklep wysyłkowy, siedziba importera w Krakowie i tam nabyłem pierwsza parę, no i najważniejsze niezawodne spokojnie wytrzymują 3 sezony, moej zimówki mają już 4 rok aż wstyd się p rzyznać ale co poradze jak nie chcą się przytrzeć czy choćby dobrze przemoknąć.

np takie na zimę:

http://www.keenfootwear.com/us/en/product/fw11/shoes/men/trailhead/targhee%20ii%20mid/dark%20shadow!orange%20ochre


EDOX C1 DIVER 70157 3 NIN, SEIKO SAMuRAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na zakupach i przymierzałem te http://www.bata.pl/artykul/91261 .

Wyglądają w rzeczywistości tak cudnie, że wziąłem. Ciekawe ile wytrzymają.

 

497724.jpg

Edytowane przez tomekr89

Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję butów w stylu: http://www.ebuty-riccardo.pl/Katalog/Buty-meskie/POLBUTY-BUGATTI-NORMAN-VELOUR-GREY.html lub http://www.ebuty-riccardo.pl/Katalog/POLBUTY-TOMMY-HILFIGER-DARRYL-9-BLACK.html

 

Te z powyższych linków są idealne? Ale rozmiarówka kończy się na 45 :P To o dwa numery za mało? Macie jakieś propozycje?


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję butów w stylu: http://www.ebuty-riccardo.pl/Katalog/Buty-meskie/POLBUTY-BUGATTI-NORMAN-VELOUR-GREY.html lub http://www.ebuty-riccardo.pl/Katalog/POLBUTY-TOMMY-HILFIGER-DARRYL-9-BLACK.html

 

Te z powyższych linków są idealne? Ale rozmiarówka kończy się na 45 :P To o dwa numery za mało? Macie jakieś propozycje?

 

Timberline ma podobne ,nawet rzekł bym ładniejsze ale cena stosunkowo też większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Panowie, powiedzcie mi, jakiej marki buty kupować do codziennego użytku, by były po prostu dobre i wytrzymałe? Mam świetne doświadczenia z Lestą, ale obecnie ich buty mają kiepski design. Podobnie z Ecco - słyszałem wiele dobrych opinii, ale design tej marki jest dla mnie fatalny.

Może tej firmy by Ci odpowiadały ja mam dwie pary ale tanie nie sa AREA FORTE http://www.endless.com/Area-Forte-Mens-Shoes/s?brands=Area%20Forte&node=241993011&sort=relevance-fs-browse-rank&size=100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na zakupach i przymierzałem te http://www.bata.pl/artykul/91261 .

Wyglądają w rzeczywistości tak cudnie, że wziąłem. Ciekawe ile wytrzymają.

 

"Od zawsze" takie trzewiki robi tez podhalański Wojas. Powinny być tańsze od Baty, a zawsze wytrzymywały 2-3 sezony. To model który produkują od czasów PRLu. Naprawdę polecam.

 

BATĘ osobiście odradzam, ale ja do niej miałem wybitnego pecha :D

Kilka lat temu (~2004? - zaraz po jej wejściu do Polski) kupiłem dwie pary garniturowców. Obie noszone do pracy, "siedziane" przy biurku i "chodzone" bo biurowej wykładzinie. W obu podeszwa PRZETARŁA SIĘ :( po odpowiednio 2 i 3 miesiącach. Zwrot kasy i nawet nie wymieniałem na nowe.

 

A Wojasy są m.in na allegro (końców starszych serii) - np.

 

696731619cca76b87ea578b1bf020f3b.jpg

 

albo ze strony Wojasa:

 

main_img_5150.png

 

 

Ja z kolei przed chwilą przyniosłem do domu Berghausa :P

 

buty-berghaus-cuesta-damskie.jpg


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee no nono Xlesio

 

Berghausy siedmiomilowe! super design ,jakośc pewnie też niczego sobie

Polar, który używam z tej firmy mam na mega zimną porę.Nie mam żadnych zastrzeżeń do niego i pewnie z Twoimi butami będzie tak samo

 

Wojasy! cholera zupełnie zapomniałem o tej firmie :P

słyszałem,że kiedyś szyli coś dla Dr Martensa

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innych, wysokich Berghausów używam od 4 lat. Tak samo jak wysokogórskich NF - buty nie do zdarcia. Mam nadzieję że te też dadzą radę.

A Wojasa naprawdę polecam. Tyle że ceny "sklepowe" zrobiły się zbójeckie. Ale w paru miejscach w Polsce mają swoje outlety, a i na allegro można wyrwać starsze kolekcje o 40% taniej.

 

Berghausy kupiłem w swoim zaprzyjaźnionym outdoorze, ale jest stronka na której zaczęła się dzisiaj promocja.

https://markafoni.pl/buty-cuesta/d-157286-c-4405/

Z wysyłką 240, więc o 10 PLN więcej niż ja dałem.

 

To tyle co najuboższe Seiko5 z hebeya :P


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Od zawsze" takie trzewiki robi tez podhalański Wojas.

 

No właśnie niezupełnie. Mierzyłem je, są wygodne i dobrze wykonane, ale są strasznie szerokie i na szczuplej osobie wyglądają nieco pokracznie. Tak to już jest, że buty dobrze zrobione nie mają stylu, a te ze stylem to zazwyczaj tandeta B)

 

Te, które ja kupiłem (Bata) są bardzo smukłe, wyglądają tak:

 

Daniel-Craig-Rolex-Submariner.jpg


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okk :)

 

Na zdjęciach ciężko porównać szerokość.

Ja mam wprawdzie wąską stopę, ale wojasy nosiłem prawie 10 lat i przywykłem do takiego kształtu :)

 

edit:

Swoją drogą ciekawe, czy On ma na nadgarstku Bonda...

B)

Edytowane przez XLesio

" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rolek submariner ;)


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rolek submariner :)

 

Ehh..

Bez sensu przygwiazdorzył ;)

(chociaż i tak dobrze, że nie w złocie :D)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.