Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, fajnie. Wy tu sobie adidaski... a ja w śniegu brnę :huh:

 

Haix BW2005 (kontrakt)

img5564v.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojskowe buty bundeswehry , kontraktowe czyli produkowane na potrzeby wojska i według ich specyfikacji .

Żaden tam taktyczny badziew dla policji i służb ochrony czego pełno na allegro , to najwyższa półka i do tego ciężko osiągalna .

Sam w pracy używam niemieckie haixy dla strażaków ( nie dla szpanu taką mam pracę ) , jakość jest naprawdę super , a w porównaniu z polskimi odpowiednikami ...... cóż w zasadzie to nie ma nawet co porównywać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirkozi, jak je znajdę (twoje są zaje...fajne:D) to chyba z 3 pary sobie kupię . Te bordowe są świetne, fajnie wyglądają z jeansami :) . Na alledrogo są tylko zielone, a te niezbyt mi się podobają .

Edytowane przez Patom

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że niektórzy koledzy mają więcej butów niż moja żona :P


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ja osobiście lubię być dobrze ubrany, chyba jak każdy ?:)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba nie każdy, jak patrze na ulicę, nawet wśród ludzi zamożnych :wacko: A jak patrze na opinie w okolicach 20 lat to według nich facet dobrze ubrany to wypisz wymaluj portret rasowej "pizdeczki", ale to juz temat na osobną dyskusje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem coś takiego k swiss i bardzo polecam

ech, mam parkę tekstylnych tenisówek K-Swiss, w tym roku świętują swoje 20-lecie, poza przetarciem wyściółki na pięcie wyglądają jak wprost ze sklepu. Mam również drugą parę, zakupioną jednocześnie, z myślą, gdy zedrę (może zetrę?) pierwszą parę będą na zastępstwo. Wygląda, że założę do trumny. :rolleyes:

Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam w pracy używam niemieckie haixy dla strażaków ( nie dla szpanu taką mam pracę ) , jakość jest naprawdę super , a w porównaniu z polskimi odpowiednikami ...... cóż w zasadzie to nie ma nawet co porównywać ;-)

To prawda. Jakość Haixów jest rewelacyjna. Problem jest w tym, że butów w tym konkretnym wzorze Bundeswehry szyje mnóstwo firm (w tym wiadomo dużo chińskich, ale również np jedna z polskich firm), ale rzeczywisty kontrakt wojskowy miało niewiele z tych firm. Pomimo że jako nowe wszystkie wyglądają mniej więcej z grubsza tak samo, to rzeczywista jakość ma bardzo duży rozrzut. Niektóre z nich mogą się rozczłapać po miesiącu noszenia. Trzeba mieć trochę wiedzy, żeby wiedzieć co kupić i nie dać się nabrać.

Jeśli chodzi konkretnie o Haixy kontraktowe, to rewelka. Oczywiście nie chodzi o jakieś wyrafinowane wykończenia, bo nie o to chodzi w butach wojskowych. Chodzi o wygodę i trwałość. Buty reprezentujące starą, tradycyjną szkołę szewstwa, bez żadnych membran itp... jedyna nowoczesna technologia, to sposób połączenia podeszwy z butem. Poza tym trzy, cztery warstwy dobrej jakościowo skóry, od najtwardszej na zewnątrz, do mięciuteńkiej w środku. Superwygodne od pierwszego włożenia aż do dzisiaj. Latem noga się nie poci, zimą jest cieplutko. Już dobrze nie pamiętam, ale używam je chyba od czterech czy pięciu już lat, a one wciąż wyglądają (po wyczyszczeniu;) jakbym je przed chwilą z pudełka wyjął. Fakt że nie eksploatuje ich zbyt mocno, noszę raczej w krótkich okresach (takich jak teraz), ale skądinąd wiem że inne buty tego typu miałyby już okropne ślady używania, pęknięcia w miejscach zaginania itp.. a tutaj nic takiego nie ma. Mięciutka, licowana skórka od wewnątrz wygląda delikatnie, ale mimo wszystko nie wykazuje nawet najmniejszych tendencji do przecierania się, i o dziwo wciąż ładnie pachnie. Jednym słowem, buty taktyczne dla Taktica B)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba nie każdy, jak patrze na ulicę, nawet wśród ludzi zamożnych :wacko: A jak patrze na opinie w okolicach 20 lat to według nich facet dobrze ubrany to wypisz wymaluj portret rasowej "pizdeczki", ale to juz temat na osobną dyskusje :rolleyes:

Są ludzie i ludziska :) .


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu naginam w takich i też się jakoś nie chcą rozlecieć :rolleyes:

 

Asics-Aaron-MT-Coffee-Bean-04.jpg

 

 

Te Adaśki Busenitz absolutna petarda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bordowe Adidsa super, mają moc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Busenitzy od premiery, trochę pośmigałem w nich jednak zdecydowałem się na ucięcie języków i to nie jest już ten sam but :mellow: stracił moc teraz leżą gdzieś na dnie szafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ja osobiście lubię być dobrze ubrany, chyba jak każdy ?:)

Jaki sport uprawiasz ? Pytam, bo nie wiem do czego sluza takie buty. Wg. mnie ani to buty w teren, ani do hali. A czytajac ze lubisz byc dobrze ubrany, wnioskuje ze nie bedziesz w nich chodzil po ulicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, na tym forum często można poczytać o dobrze ubranych (zawsze w pierwszej osobie, to akurat nie jest przytyk w stronę kolegi Patom), lubiących "markowe ciuchy" itp. Ja np. lubię dobre markowe zegarki - Ingersoll, Stuhrling Original, Kronen und Soehne :)

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Myślę Panowie, że pojęcie "dobrze ubrany" dla każdego znaczy co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sport uprawiasz ? Pytam, bo nie wiem do czego sluza takie buty. Wg. mnie ani to buty w teren, ani do hali. A czytajac ze lubisz byc dobrze ubrany, wnioskuje ze nie bedziesz w nich chodzil po ulicy.

... Aż taki problem przeczytać post wyżej ? Mój post odnosi się do tego :"Widzę,że niektórzy koledzy mają więcej butów niż moja żona :P" ... Nie piszę tu konkretnie o tych Adidasach.

Edytowane przez Patom

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jakość Haixów jest rewelacyjna. Problem jest w tym, że butów w tym konkretnym wzorze Bundeswehry szyje mnóstwo firm (w tym wiadomo dużo chińskich, ale również np jedna z polskich firm), ale rzeczywisty kontrakt wojskowy miało niewiele z tych firm. Pomimo że jako nowe wszystkie wyglądają mniej więcej z grubsza tak samo, to rzeczywista jakość ma bardzo duży rozrzut. Niektóre z nich mogą się rozczłapać po miesiącu noszenia. Trzeba mieć trochę wiedzy, żeby wiedzieć co kupić i nie dać się nabrać.

Jeśli chodzi konkretnie o Haixy kontraktowe, to rewelka. Oczywiście nie chodzi o jakieś wyrafinowane wykończenia, bo nie o to chodzi w butach wojskowych. Chodzi o wygodę i trwałość. Buty reprezentujące starą, tradycyjną szkołę szewstwa, bez żadnych membran itp... jedyna nowoczesna technologia, to sposób połączenia podeszwy z butem. Poza tym trzy, cztery warstwy dobrej jakościowo skóry, od najtwardszej na zewnątrz, do mięciuteńkiej w środku. Superwygodne od pierwszego włożenia aż do dzisiaj. Latem noga się nie poci, zimą jest cieplutko. Już dobrze nie pamiętam, ale używam je chyba od czterech czy pięciu już lat, a one wciąż wyglądają (po wyczyszczeniu;) jakbym je przed chwilą z pudełka wyjął. Fakt że nie eksploatuje ich zbyt mocno, noszę raczej w krótkich okresach (takich jak teraz), ale skądinąd wiem że inne buty tego typu miałyby już okropne ślady używania, pęknięcia w miejscach zaginania itp.. a tutaj nic takiego nie ma. Mięciutka, licowana skórka od wewnątrz wygląda delikatnie, ale mimo wszystko nie wykazuje nawet najmniejszych tendencji do przecierania się, i o dziwo wciąż ładnie pachnie. Jednym słowem, buty taktyczne dla Taktica B)

 

 

No cóż , pogratulować ;-), sam poluję na takie kontrakty jak na razie bezskutecznie.

Za to ostatnio wpadły w moje posiadanie brązowe opinacze ludowego wojska polskiego nieużywane leżaki z 85r. cena była taka że nie wypadało nie wziąć..Siostra stwierdziła ze wyglądaja jak trzewiki ortopedyczne , na razie nasmarowane tłuszczem do butów schną sobie w piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... Aż taki problem przeczytać post wyżej ? Mój post odnosi się do tego :"Widzę,że niektórzy koledzy mają więcej butów niż moja żona :P" ... Nie piszę tu konkretnie o tych Adidasach.

Nie ma sie co bulwersowac, zapytalem z ciekawosci. Chyba troche wyzej napisales ze chcesz 3 pary podobnych adidasow. Moje pytanie nie bylo zlosliwe, tylko jakos sportowe buty nie pasowaly mi do dobrego ubioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym 3 par takich samych, bez przesady. Chciałem powiedzieć, że po prostu bardzo mi się spodobały.:) . Nie bulwersuję się. Na co dzień ubieram się raczej sportowo, więc dlatego byłyby to buty na co dzień :) .


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kobietą i nie posiadam tylu butów co niektórzy "faceci" na forum O_O

girl+with+converse.jpg

Te wyżej na wiosnę / jesień .

Na lato krótkie .

Na zimę trekkingowe

Jeśli ktoś - zwłaszcza mężczyzna ma ponad 3 pary butów na rok to coś dziwnego . Można o siebie dbać ale bez przesady , żeby stroić się jak dziewczyna ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kobietą i nie posiadam tylu butów co niektórzy "faceci" na forum O_O

 

Jeśli ktoś - zwłaszcza mężczyzna ma ponad 3 pary butów na rok to coś dziwnego . Można o siebie dbać ale bez przesady , żeby stroić się jak dziewczyna ?

 

Pozdrawiam

 

 

no dziwne... to tak jak np. mieć 100 zegarków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie jest tu dużo dziwaków :) A o zegarkach mozna by powiedziec to samo, przeciez wystarczyłby jeden, no ewent. dwa - jeden elegancki, drugi bardziej sportowy a więcej to już dziwactwo:) Ale przeciez bez dziwaków świat byłby nudny, nieprawdaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś - zwłaszcza mężczyzna ma ponad 3 pary butów na rok to coś dziwnego . Można o siebie dbać ale bez przesady , żeby stroić się jak dziewczyna ?

 

Pozdrawiam

No, przy kobiecie chodzącej w *trampkach* każdy facet, który nosi normalne buty może sprawiać wrażenie strojącego się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.